Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] Gdy stoimi na dachu naszej willi, na drugiej wyspie widac budynek. Jednak kiedy pojedziemy na tę wyspę, budynku już nie ma.

Najnowsze informacje

700VRDR2 - ustawienia graficzne, problemy i wszystko co musicie wiedzieć! News | | 05.11.2019 15:57 przez Majek | Tagi: grafika instalacja PC pomoc Premiera rdr2 Red Dead Redemption 2 rockstar games launcher wymagania

O godzinie 14:00 nastała długo wyczekiwana chwila - genialne Red Dead Redemption zawitało na PC! Zebraliśmy dla Was wszystkie najważniejsze informacje oraz pokażemy, ile FPS można wyciągnąć na ustawieniach 'ultra'.

RDR2 - ustawienia graficzne, problemy i wszystko co musicie wiedzieć!

Instalacja

Cały proces wygląda następująco:

  1. odszyfrowanie plików (szybciej idzie, jeśli RDR II jest zainstalowane na SSD),
  2. pobranie ~3GB plików,
  3.  instalacja Visual C++, DirectX i innych wtyczek,
  4.  można grać! 
     

Jeśli podczas uruchomienia gry pojawią się problemy, spróbuj:

  • usunąć profil lokalny w Rockstar Games Launcher (Ustawienia -> Informacje o koncie),
  • sprawdź zgodność plików gry, wymusi to ponowną instalację niektórych komponentów,
  • wyłącz antywirus,
  • upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do karty graficznej,
  • zaktualizuj BIOS,
  • zaktualizuj Windowsa (problemów nie ma na najnowszym Windowsie 10, starsze wersje systemu mogą powodować problemy),
  • uruchom grę jako administrator, 
  • wyłącz niepotrzebne programy typu Wolf jak i sam Team Speak, Afterburnera, tudzież inne cuda do podkręcania grafiki - ogólnie wszystko to, co do szczęścia nie jest potrzebne,
  • pobierz "Process Lasso" i ustaw dla procesu rdr.exe limit CPU na 98% (pomaga przy problemie z zacięciami gry),
  • odinstaluj Rockstar Games Launcher i pobierz ponownie, po instalacji zrestartuj PC,
  • jeśli posiadasz - odłącz zewnętrzną kartę dźwiękową,
  • zaktualizuj sterowniki karty dźwiękowej.

Sprawdź też: Lista porad od Rockstar Games
 

Grafika

Specyfikacja PC, na którym przeprowadziliśmy testy:

  • Procesor: i7-9700K Coffee Lake 3.60GHz, 8 rdzeni
  • Karta graficzna: GeForce RTX 2070 8GB
  • Płyta główna: Z390 Gaming X
  • RAM: 16GB

 

Ustawienia w grze (kliknij miniaturę, aby powiększyć):

 

Wyniki benchmark:

UWAGA! Po zmniejszeniu MSAA z x8 na x2 średnia ilość FPS wzrosła do ~42FPS. 

Wpadnij na naszego Discorda, aby wspólnie pograć w Red Dead Online! :)

Mamy sposób na szybki, legalny i spory zarobek oraz mnóstwo punktów RP! ;)
 


Wesprzyj GTASite i naucz się najpopularniejszego języka programowania - JavaScript! :)
Zniżka: Zaawansowany kurs JavaScript

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (28) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 57
omosquito dodano: 05.11.2019, 18:05
i7 6700k 16GB RAM GTX 970: Wszystko na średnie, Wyłączone wszystko co związane z AA, Wyłączone Ambient Oclusion oraz Motion Blur. Minimalnie 28 maksymalnie 60, średnio 47 klatek i gra wygląda ohydnie...... JPRDL... Ale skopali optymalizację...
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
MikeViP2 do omosquito dodano: 05.11.2019, 18:10
Tak jak pisałem, w RDR2 pewnie GTX 1050 lub 1060 powinno być w minimalnych xD Bo te GeForce GTX 770 to nie wiem skąd wymyślili, a jeszcze gorzej jak ktoś ma taki sprzęt i kupił RDR2 - współczuję i z ciekawości menu sie choc odpala? xD
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 05.11.2019, 18:12
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
KyloHimself do omosquito dodano: 05.11.2019, 18:16
Hmmm... mój plan kupienia gry w promocji na steamie w przyszłym roku (ze wszystkimi łatkami) chyba zaczyna nabierać sensu :P
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 05.11.2019, 18:16
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do omosquito dodano: 05.11.2019, 18:35
Znalazłem kompromis dla swojego zestawu. 1080p Tekstury na wysokie, wszystko inne na średnie, wyłączone TAA FXAA MSAA, wszystko co zaawansowane wyłączone a to co się nie da wyłączyć ustawione na niskie. średnio 60 minimum 30 max 120. Włączyć synchronizację pionową i można grać. No i gra na takich ustawieniach wygląda dość spoko. Nawet nie próbujcie ustawiać tekstur na średnie - szkaradztwo. Nawet nie chcę mi się myśleć jak wyglądają niskie tekstury ;/
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 05.11.2019, 18:35
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do omosquito dodano: 05.11.2019, 21:29
Pogrzebałem jeszcze trochę i muszę przyznać, że wszystko wyłączone,a to co się nie da na niskie + tekstury na wysokie wygląda i gra się nader przyjemnie :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[78.11.***.***]
Gość dodano: 05.11.2019, 22:57
Ktoś może mi powiedzieć, dlaczego gdy uruchamiam grę to obraz jest za mocno rozciągnięty? Korzystam z telewizora podłączonego pod PC. Gra odpala mi się w takiej rozdzielczości, że mogę zapomnieć o wejściu w jakiekolwiek menu. Jak włączyć grę w trybie okienkowym?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do Gość dodano: 05.11.2019, 23:23
Spróbuj skalowanie w telewizorze odpalić, ja mam u siebie w Sony'm taką opcję.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
Majek do Gość dodano: 06.11.2019, 02:34
Lewy alt + enter. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.173.***.***]
Ostry dodano: 06.11.2019, 16:32
Niektórym pomaga aktualizacja biosa. Chodzi o uruchomienie gry
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[178.235.***.***]
j dodano: 06.11.2019, 17:55
widze cyrki z grą ? big smile bez spiny panowie ale napiszę to... dzieki bogu ogrąłem rdr2 na konsoli już bo krew by mnie zalała z wersja na pc a denerwować się dla poprawionej grafy??? no cóż chyba nie warto. Pozostaje czekać a jak wiadomo nie od dziś r* naprawi jedno ale spier... co innego na 100%
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[193.109.***.***]
Opiniujący dodano: 06.11.2019, 18:44
Panowie ja spełniam niby wymagania a mam jakiś dziwny problem z tą grą... Dałem w ustawieniach prawie wszystko na Niskie a tekstury na Wysokie tylko i co jakieś 5 minut tak na 5 sekund mam przycięcie gry, kombinowałem z różnymi ustawieniami nawet na wyższych jest to samo niby gra działa płynnie ale przycięcia i tak się pojawiają, co lepsze zauważyłem, że nie pojawiają się podczas akcji/strzelania a bardziej podczas np. jazdy konno też ktoś tak ma z was?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
Majek do Opiniujący dodano: 06.11.2019, 19:14
Wiele osób tak ma (mi się akurat nie zdażyło). Spróbuj czegoś z naszej listy, jak nie pomoże, to trzeba pewnie czekać na łatkę od R*.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[193.109.***.***]
Opiniujący do Majek dodano: 06.11.2019, 19:24
Pozostaje tylko czekać, jak nie to 310 zł może nie w błoto bo gre da się przejść pomimo tego zacinania momentami ale jednak 310 zł za grę tak niedopracowaną to kradzież w biały dzień. Dodam, że jestem wielkim fanem Rockstara, grałem w takie gry jak GTA (wszystkie części), Manhunt 1 i 2, Max Payne 1,2,3 więc nie mogłem nie kupić tej gry, myślałem, że skopana optymalizacja z GTA 4 to już historia, niestety jest jeszcze gorzej... Powinni przełożyć premierę gry nawet dwa razy jak było to przy GTA 5 a nie wypuszczać czegoś tak niedopracowanego... Pozostaje tylko czekać na Patche ale niesmak pozostaje. Następny raz gry Rockstara kupię na pewno po tygodniu premiery.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
Light dodano: 08.11.2019, 02:37
Format kompa,flash biosa, DDU, najnowsze sterowniki od nividi i reszty podespołów, dodawanie do wyjątku grę w windows defender, wyłączenie antivirusa, wyłączeni firewall, 5 razy pobranie gry, usuwanie konta w laucherze, ustawianie portów w routerze, ustawianie w services.msc i gpedit.msc nic nie dało. Powiem tak nie warto dla tego gó*** dać kasę. Widać, że wydali port na poziomie gta4. Nie dopracowany produkt. Zwróciłem grę i straciłem szaczunek dla tej firmy. Już w forach moderskich czytałem, że net kod jest ten sam. Zabezpieczenia w rdr online zostały załamane i powstaja pierwsze mod menu. Zwróciłem grę. Kupię za groszę i dobre mod menu.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
Light do Light dodano: 08.11.2019, 02:43
2 dni na tym zmarnowałem. Kolejna firma, która nie umie dopracować grę. Widać, że nas nie szanują klientów i mają nas w duupie. Byle zarobić. Porządna firma sprawdziła by grę czy chodzi. Dla tych co będą pytać: Jaki Komputer I7 8700, gtx 1080 ti msi gaming x, 32 gb ram drr4 i dysk m2 i ssd. Zajmuję się wizualizacją w 3D
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
Light do Light dodano: 08.11.2019, 02:45
Ci co grają pierwszy raz. Życzę miłej zabawy.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do Light dodano: 08.11.2019, 03:19
No to ładne przeboje miałeś. Masę takich komentarzy czytam, ja miałem to szczęście, że odpaliło mi "Od kopa" Po 2 dniach niestety zaczęły się crashe.... No słabo to wygląda niestety.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
Light do omosquito dodano: 08.11.2019, 03:29
Cóż nic nie pozostało niż czekać. I tak musiałem zrobić format, ponieważ potrzebowałem najnowszą wersję substance paintera, a on chodzi na wersji 1844. Ja miałem update zablokwanego od wersji 1709. Wolę już tego uczyć od rana niż psuć nerwy.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do Light dodano: 08.11.2019, 04:11
Nawet sobie nie wyobrażam robić formata.... 4 TB danych, chyba bym się zapłakał. Wiadomo, mógłbym tylko SSD 256GB machnąć ale te wszystkie instalki i podpinanie katalogów pod Steam, Uplay, Origin itd.... Tydzień roboty jak nie lepiej. I pomyśleć, że za czasów WIN 95 format robiłem średnio raz na miesiąc....
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 08.11.2019, 04:12
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
Gulek dodano: 08.11.2019, 16:47
Niedawno pisałem, że mam zwiechy co 5 minut tak na 5 sekund, chyba to nieco poprawili po Patchu, bo dziś jak odpaliłem grę przez 3 godziny miałem, może takich zwiech z 5-6, co daje jedną na około pół godziny, jednak pojawił mi się crash i musiałem restartować PC... Coś poprawili ale jeszcze nie do końca. Jest lepiej ale musi być jeszcze lepiej.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[176.103.***.***]
ktoś dodano: 08.11.2019, 17:14
Macie swoje wspaniałe studio, wydali kolejne niezoptymalizowane gówno. niektórzy z was najeżdżają na Redów, ale oni jakoś umieli wydać grę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
Adam dodano: 08.11.2019, 19:40
Już siedzę trzeci dzień i nie mogę odpalić gry. Kto to testował przed premierą. Płacisz ponad 300 zł i nie możesz włączyć grę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[212.224.***.***]
310 do Adam dodano: 08.11.2019, 23:21
Akurat dałem 310 zł za grę, którą włączyć nie mogę. To jest żart i poważne z strony Rockstara. Kolejna firma, która robi se jaja z klienta.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[212.224.***.***]
310 do 310 dodano: 08.11.2019, 23:22
nie poważnie*
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[85.221.***.***]
Blady dodano: 06.11.2019, 15:27
Poszaleli... mam i5-2500k, więc staruszka już, który jednak wciąż daje radę w wielu grach. Na kwiecień planuję wymianę, jednak narazie musi wystarczyć. Do tego gtx 1080 i 24gb ram. Gra gdy działa, chodzi płynnie na mixie wysokich i średnich, przy dx12. Jednak co jakiś czas jest to zacięcie...próbowałem wielu rzeczy, wszystkiego co tutaj opisaliście. Nie mam tylko najnowszych sterowników, bo te pogorszyły sytuację nie tylko w grze, ale i w przeglądarkach. Wróciłem narazie do poprzedniej wersji. Przy wyłączonym rdzeniu, wraz z całą resztą, da się grać, a zacięcia pojawiają się średnio co 30 minut. Podobno dobry do tego jest program processlasso.
Tylko za każdym razem po uruchomieniu mam grę w oknie bezramkowym zamiast full.

Pozostaje teraz czekać na oficjalne patche.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.64.***.***]
masti do Blady dodano: 08.11.2019, 18:10
Dokladnie, program Process Lasso. Ustawiasz dla procesu rdr.exe CPU Limit na 98% i gra smiga bez zadnych problemów. Polecam wszystkim ktorzy maja problemy z freezami.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do Blady dodano: 08.11.2019, 18:36
Spróbuj alt+enter powino przełączyć na pełny ekran
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
Light do omosquito dodano: 09.11.2019, 13:52
Jaki przypał wystarczy przełączyć jacka 3.5 sluchawki do płyty główniej i gra działa. Ma zewnętrzną kartrę dźwiękową asus stx i przesto nie działa gra.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]