Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA IV] Jeśli uszkodzimy nas samochód zbyt mocno, silnik może odmówić posłuszeństwa i nie odpalić.

Najnowsze informacje

1683VJak uruchomić starsze GTA na nowych PC? Inne | PC | 01.05.2019 20:49 przez Majek | Tagi: 1 2 4 EFLC gta 3 iv jak uruchomić GTA na nowym pc poradnik sa San Andreas vice city windows 10

W tym poradniku znajdziecie instrukcje jak odpalić starsze części GTA na najnowszych komputerach.

Jak uruchomić starsze GTA na nowych PC?

Artykuł obejmuje instrukcje do:

  • GTA IV & Episodes From Liberty City
  • GTA San Andreas
  • GTA Vice City
  • GTA III
  • GTA 2
  • GTA

Jeśli chcemy pograć w GTA IV, obowiązkowo należy pobrać Patch 1.0.8.0. Dzięki niemu gra będzie działała płynnie. 

Plik wystarczy wypakować i zainstalować (patch jest tylko do GTA IV, nie do EFLC). 

Co więcej, jeśli macie sprzęt, na którym IV i EFLC śmigają w 400FPS, zalecamy włączyć w ustawieniach graficznych VSync (synchronizacja pionowa). Klatki spadną do stabilnych 60FPS, ale dzięki temu nie uświadczymy dziwnych przycięć / poziomych pasków podczas cut-scenek czy rozgrywki. 

 

Jeśli wystąpią jakieś problemy z Games For Windows Live albo Rockstar Games Social Club, najlepiej odinstalować obecnie posiadane wersje i pobrać najnowsze prosto ze stron Microsoftu oraz R*. 

GFWL zostało obecnie zastąpione przez aplikację Xboxa na Windows 10, ale czasem są problemy z połączeniem do usługi. Jeśli masz tego typu problem, możesz utworzyć lokalny profil, który nie wymaga połączenia z internetem, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z opcji automatycznego zapisu. 

 

Jak utworzyć profil lokalny? Wciśnij przycisk [HOME] -> Utwórz nowy profil i kiedy zobaczysz to okno, zjedź na dół i kliknij opcję "... utworzyć profil lokalny".

 

Warto też zapoznać się z TYM poradnikiem oraz pobrać oficjalny "crack" od Securom, aby uniknąć ciągłego wkładania płyty, aby zagrać w EFLC.
 


W GTA SA pojawia się problem z szybko poruszającą się myszką oraz brakiem rozdzielczości Full HD. 

Na szczęście wystarczy pobrać te pliki z naszego downloadu (po prawej stronie wybierz "Pobierz z serwera GTASite") i postępować zgodnie z instrukcją w paczce. 

Co więcej, problemem może okazać się zbyt mała lub duża ilość FPS. Z pomocą przychodzi genialny program stworzony przez ReGeX'a. Pobierz FPS Limit Adjuster i ciesz się płynną rozgrywką!

Pamiętajcie też o wielu wersjach GTA SA, bo każda zawiera inne błędy. 
 


Ze względu na animacje i prowadzenie pojazdów, radzimy grać z włączonym FPS Limiterem. 

Obowiązkowo należy wgrać SilentPatcha
 


Ze względu na animacje i prowadzenie pojazdów, radzimy grać z włączonym FPS Limiterem. 

Jeśli macie problem ze stabilnością gry, nie widzicie menu itd., wystarczy wgrać SilentPatcha

Warto zainstalować modyfikację ENB Series. Jeśli znajdziemy odpowiednią dla swojej karty graficznej konfigurację (lub sami taką stworzymy), grafika w grze śmiało 'dorówna' tej z GTA V!
 


GTA2 wystarczy pobrać z naszego downloadu.

Po instalacji, przed zamknięciem okna instalatora należy zaznaczyć checkbox przy uruchomieniu konfiguratora gry. Jeśli pominiecie ten krok, przed uruchomieniem gry odpalcie plik gta2 manager. Znajdziecie go w folderze z grą.

Ustawcie grafikę, dźwięki itd., a następnie wciśnijcie przycisk "GTA2" i cieszcie się klasykiem! :)
 



Pierwszą część serii GTA pobierzecie z naszego downloadu. Gra została odpowiednio przerobiona pod Windows 10. 

Spolszczenie i inne modyfikacje znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (21) Skomentuj Obserwuj

[90.199.***.***]
Slawomir83 dodano: 05.05.2019, 16:05
tak dokladnie jest w plusie.Ale tez jest na ps3 i nie wiem na co kupic lepiej ps4 czy ps3.Mam dwie konsole.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do Slawomir83 dodano: 06.05.2019, 01:41
No to skoro PS NOW na czwórce jest niedostępne w Polsce to nie pozostaje nic innego jak kupić na PS3 i mieć problem z głowy :) BTW - sam jestem zatwardziałym PC'ciarzem, jednak po tych wszystkich problemach jakie na win 10 miałem ze starymi grami to muszę polecić zakup na konsole. Gry mają służyć do rozrywki a nie do męczarni z tym aby odpaliły. Chyba, że masz jakiegoś starego kompa z win XP. Wtedy mogę polecić komputer.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 06.05.2019, 01:45
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[10.146.***.***]
Slawomir 83 dodano: 05.05.2019, 01:22
Mozecie poradzic na czym lepiej odpalic gta trilogy? Na laptopie czy ps4? Dzieki za odpowiedz.Pozdro 600
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do Slawomir 83 dodano: 05.05.2019, 02:07
A jest dostępne na PS4? Jeśli tak to oczywiście, że na konsoli. Stare gry R* mają to do siebie, że nie chcą współpracować z nowymi komputerami. Raz wywali ten błąd, innym razem taki. Często jest tak, że zanim sobie pograsz czeka cię kilka godzin zabawy w konfigurowanie, a na konsoli wkładasz płytę i grasz.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
Majek do omosquito dodano: 05.05.2019, 02:52
Nie ma na PS4, jest w PS NOW, które oczywiście w PL jest niedostępne.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[62.225.***.***]
TheBlur do Majek dodano: 06.05.2019, 16:52
GTA 3, VC i SA są na PS4. Niestety to bezpośrednie porty z PS2 i wyglądają obrzydliwie (jedynie VC wygląda jako tako, ale już SA to koszmar). Już lepiej podłączyć smartfona do TV i grać na padzie BT. Gdyby buraki z Rockstara wypuścili remastery (jak na mobile) na nowe konsole to było by coś.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
Wradius dodano: 29.05.2019, 04:12
Czekam na zlot samochodów w GTA 2, kto jest za?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito dodano: 01.05.2019, 20:59
Ło Jezus Maria! Ile lat ja na taki poradnik czekałem :) Brakuje mi tutaj jeszcze pierwszego GTA dorobisz Majek poradniczek do tej gry?
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 01.05.2019, 21:02
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
Majek do omosquito dodano: 01.05.2019, 21:04
:)

Oczywiście jeśli ktoś znajdzie jeszcze inne błędy i zna rozwiązania - piszcie w komentarzach albo do mnie na PW czy na maila redakcyjnego. Błędów jest pewnie więcej.

A teraz czas nas LM!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do Majek dodano: 01.05.2019, 23:48
Przy GTA 1 nie odpala mi się instalacja, nawet po wybraniu zgodności z win 95
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do omosquito dodano: 02.05.2019, 00:11
Majek, możesz folder z GTA 1, które Ci działa spakować i podrzucić?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
Majek do omosquito dodano: 02.05.2019, 00:34
Pobierasz to z naszego downloadu, wypakowujesz, uruchamiasz plik, który wypakuje instalator gry (czyli najpierw używasz np. WinRAR'a, a potem odpalasz aplikację). Po wypakowaniu plików instalacyjnych, instalujesz GTA 1 i kopiujesz ten plik "no CD".

Tak robisz?
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 02.05.2019, 00:34
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do Majek dodano: 02.05.2019, 00:44
Dokładnie tak. Po wypakowaniu plików przez instalator kompletnie nic się nie dzieje, nie reaguje również klikanie manualnie w setup. Ustawienie zgodności również nic.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
Majek do omosquito dodano: 02.05.2019, 13:06
GTA 1 zaktualizowane. Teraz wystarczy tylko pobrać plik z naszego downloadu i można grać. :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do Majek dodano: 03.05.2019, 14:23
Wiesz, jest problem. Teraz wszystko śmiga ładnie pięknie, ale nie da się "spolszczyć". Gdyby ktoś ogarnął to tak, aby odpalało "od kopa" i było po polsku to by była poezja :) Niby zrobiłem z tych wszystkich wersji krążących po sieci coś takiego, ale wywala, przy próbie resetu postaci, a z takim błędem, nie chce tego puszczać w świat.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
deton24 do omosquito dodano: 13.06.2019, 21:32
Zobacz czy to pomoże:
https://pcgam(...)ing_once
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[157.25.***.***]
PolisX dodano: 07.05.2019, 13:01
Ten kto tworzył ten "poradnik" powinien go poprawić dodając jasną informacje do jakiej gry jest a nie dawać screena i to jeszcze z wersji mobilnej XD dodatkowo powodzenia w uzyskania grafiki w GTA 3 takiej jak w GTA V xD Widać że osoba pisząca ten poradnik nic o modowaniu gier nie wie.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.173.***.***]
wtf do PolisX dodano: 07.05.2019, 14:08
nie potrafisz odróżnić części GTA i jeszcze śmiesz tu pisać?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
PolisX do wtf dodano: 07.05.2019, 15:12
Potrafię bez problemu ;) Tylko jeśli ktoś czyta i się nie zna to zaraz po GTA San Andreas nie pojawia się żadna nazwa GTA aż do momentu "GTA2" (Nie licząc tego śmiesznego stwierdzenia iż GTA 3 (chyba bo autor nic nie napisał o jakie GTA mu chodzi) może śmiało dorównać tej z GTA V xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
omosquito do PolisX dodano: 07.05.2019, 16:24
Faktycznie, obrazki są tak rozpoznawalne, że nawet nie zwróciłem uwagi na to, że nie ma nazw gier. Panie redaktorze, proszę to naprawić ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.120.***.***]
Bonzucjusz do omosquito dodano: 22.08.2019, 18:03
Człek inteligentny sobie poradzi, debile i trolle jak zwykle dodadzą swoje 3 grosze.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]