Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA SA] Spora ilość wozów importowanych w dokach w San Fierro posiada zabawne tablice rejestracyjne, obrażające inne firmy robiące gry np. EA.

Najnowsze informacje

Komponent sieciowy do GTA V obchodzi właśnie trzecie urodziny. Minione dwanaście miesięcy to nowe jachty, biura, najszybsze auta czy ciekawe pomysły na zrzeszanie się graczy w ramach trybów VIP oraz CEO. Jak rozwinęło się GTA Online od października 2015 do września 2016?

Trzecie urodziny GTA Online! Podsumowanie ostatnich 12 miesięcy

 

 

Od października 2015 do września 2016

 

Grand Theft Auto Online rozwija się w dynamicznym tempie. Znaczne zyski z kart gotówkowych spowodowały, że wspierania trybu sieciowego stało się kluczowe dla Rockstar Games. W minionych 12 miesiącach gracze otrzymali łącznie 9 aktualizacji, oznacza to, że jeden dodatek ukazywał się średnio co półtora miesiąca. Widać tutaj wyraźny progres w porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku - od października 2014 do września 2015 ukazało się tylko 6 dodatków. 

 

 

Obszerna zawartość

Co otrzymywaliśmy? Nowe tryby rozgrywki, misje, zadania oraz oczywiście pojazdy, bronie i masę ubrań z pomniejszymi dodatkami. Wśród najciekawszych rozszerzeń należy wymienić możliwe do zakupu luksusowe jachty w trzech wariantach cenowych z opcją dostosowania wyglądu, domy na wzgórzu, biura i magazyny. To również zawartość piekielnie droga - najdroższy jacht kosztuje $10,000,000, najlepsze biuro ponad $5,000,000, a ogromny magazyn w dogodnej lokalizacji... $3,000,000. 

 

 

Kolejne aktualizacje wniosły również masę ciekawych pojazdów, z czego przeważająca większość to różnego rodzaju auta. Lowridery miały swoje grono fanów, jednak prawdziwe święto dla fanów motoryzacji nadeszło w samym środku wakacji. Mowa oczywiście o dodatku Karkołomne Wyczyny, dzięki któremu GTA Online wzbogaciło się o całą masę różnorodnych pojazdów lądowych - od ultraszybkiego RE-7B i Progena Tyrusa, przez auta rajdowe jak Tropos Rally, po wyjątkowo zwinne terenówki - Vapid Trophy Truck a nawet ogromną ciężarówkę wprost z rajdu Dakar - MTL Dune. 

 

 

Fabuła? Raczej nie wróci

Ostatnie 12 miesięcy pokazało również pewien zwrot w kwestii tworzonej zawartości. Zrezygnowano z tworzenia większych fabularnych rozszerzeń (jak The Heists), na rzecz nieco mniejszych skupiających się przeważnie na czystej rozgrywce. Ostatnia aktualizacja, która posiadała pewne tło fabularne i opowiadała konkretną historie, to Lowriders z 2015 roku. Poznawaliśmy wtedy losy Lamara, który chciał stać się królem Los Santos korzystając jednocześnie z naszej pomocy. Żadne kolejne rozszerzenie nie posiadało podobnego tła fabularnego. Rockstar poszedł w kierunku czystej mechaniki rozgrywki - przykładem są dwa ostatnie dodatki - Finance and Felony w którym przejmowaliśmy nielegalny towar, składowaliśmy w magazynach a na koniec sprzedawaliśmy w niebezpiecznych transakcjach, oraz Cunning Stunts w którym jeździliśmy po ekstremalnie zakręconych torach na wzór Trackmanii. 

 

 

Rosnące ceny

Miniony rok w GTA Online równocześnie pokazuje dość negatywne zjawisko rosnących cen. Gracze otrzymują kolejne sposoby na zdobywanie gotówki, jednak we wrześniu 2014 roku nikt by nie pomyślał, że za jeden samochód przyjdzie nam zapłacić blisko $3,000,000. Coraz częściej nowe aktualizacje są tak wypchane zawartością, że mało kto jest w stanie zakupić nawet jej połowę bez jednoczesnego wyprzedawania "staroci" z garaży. 

Będąc jednak tutaj w zupełności szczerym, trzeba zwrócić uwagę na liczne obniżki cen i promocje organizowane każdego tygodnia pomiędzy dużymi aktualizacjami. Ci najbardziej wytrwali, którzy poczekają trzy-cztery tygodnie z zakupem nowego sprzętu mogą zaoszczędzić od 20% do nawet 50%. 

 

 

Wnioski

Podsumowując ostatnie 12 miesięcy z GTA Online można stwierdzić, że tryb ten jest w szczytowej fazie rozwoju. Nowe aktualizacje pojawiają się bardzo regularnie, dostarczają masę ciekawej zawartości a przykład Bikers którzy nadjadą 4 października pokazuje również, że Rockstar potrafi uważnie słuchać sugestii fanów, którzy to przecież w swojej petycji poprosili o takie rozszerzenie. Powstaje tym samym pytanie jaki będzie rok 2017 w GTA Online. Czy ceny pojedynczego auta wzrosną do poziomu $3,500,000, czy otrzymamy znów 9 lub więcej aktualizacji i czy wśród nich pojawi się nowa mapa - Liberty City lub San Fierro? Z pewnością nowości nie zabraknie. 

 

Infografika

Na koniec mały bonus - zapraszamy do zapoznania się z 12 miesiącami w GTA Online w skrócie - niniejsza infografika mówi wszystko. ;) Kliknij w obrazek aby wyświetlić pełen rozmiar.

 

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (7) Skomentuj Obserwuj

[88.156.***.***]
Mati dodano: 02.10.2016, 10:11
Po drugie dzisiaj w branży DLC to nie jest coś dziwnego, a że w przeszłości GTA takich masowo nie tworzyło. Konkurencja też tego nie robiła, ale zauważyli, że krojąc grę na mniejsze kawałki jest większy zarobek. DLC to już się robi powszechne. No, ale na Online więcej zarobią, a poza tym pewnie też miało na wpływ odejście Leslie Benzies.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[88.156.***.***]
Mati dodano: 02.10.2016, 10:02
Stasiu ma rację. Doi i będzie doić. Jeśli ktoś ma dużo wolnego czasu i jest zdesperowany to może wałkować po kilkadziesiąt razy napady, ale co w tym przyjemnego? Gra ma sprawiać przyjemność. Mało jest możliwości zarobku, a te dodatki raczej ich nie dodają. Za to jest coraz więcej rzeczy do kupienia za chore pieniądze. Te obniżki są mało znaczące. GTAOMGnline wg mnie to początek końca GTA jakie znaliśmy, nie ma co świętować. Nie będę wydawać np. 200zł na karte Shark tylko po to aby mieć jeden samochód więcej w garażu. Chore co się dzieje i czarno widzę powstanie GTA VI. Biznes biznesem trzeba zarabiać, ale nie zdzierać ostatniego centa z gracza. Ten dodatek co wyjdzie 4 X to też nie oznacza, że słuchają graczy, ale skoro lud chcę dodatek motocyklowy to zobaczyli kolejne dodatkowe $$$$ na koncie. Ceny motocykli czy nowe posiadłości mafii będą pewnie znowu kosztować 3 mln w góre.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Chaffee do Mati dodano: 02.10.2016, 10:42
Takie głupie gadanie, że nie ma możliwości zarobienia kasy. Vip - 20k za 5min roboty, sprzedaż auta od 500dolców do 20k za 1min. Wyścigi w zależności od ilości graczy od 1280dolców do 40k. Masa promocji 2xkasy na trybie eskorty za około 15min 80k. No i najnudniejsze napady 500k jako boss pacyfica lub 350 jako uczestnik. Sposobów jest masa tylko trzeba chcieć, a czasu dużo nie potrzeba. Nawet zrobienie głupich dniówek to 25k a na te też wystarczy z 10minut max. A za cały tydzień dostaje się dodatkowy bonus. Ile masz pojazdów, którymi nie jeździsz. Nie masz kasy? Sprzedaj dorobisz się to odkupisz. W artykule jest napisane, że od jednej do drugiej aktualizacji mija mniej więcej 1,5miesiąca czyli 45 realnych dni. Serio nie trzeba grać od rana do nocy by zarobić jakieś większe pieniądze, a na tyle aktualizacji nie powiesz, że wszystkie cie interesują. Po drugie po wprowadzeniu napadów było oczywiste, że ekonomia ulegnie zmiany szybki zarobek musiał iść w parze z podniesieniem cen. A więc pytam ponownie kogo doi?

Po drugie argument ,,bo branża tak robi" to najbardziej denny argument jaki słyszałem. Czyli Rockstar powinien wydać jedno zakończenie w grze i 2 odzienie w formie dlc bo ,,branża" tak robi? :> Rockstar to taki moloch, że sami decydują co wydać co nie. Mieli potrzebę sprawdzić rynek fabularnym DLC sprawdzili i tyle zakończyli temat. oczywiście fajnie byłoby wrócić do singla, ale nikt ci nie obiecał, że kiedyś dostaniesz fabularne DLC. Jak mówiłem jak powstanie kolejna część GTA [a ta prędzej czy później powstanie] to nie zaskoczy mnie brak online. Rockstar i Blizzard to jedyne firmy, które z tego całego korpo party wychodzą najbardziej uczciwie w stosunku do graczy.

A tak btw. to, że ,,branża" podnosi ceny wirtualnych towarów to już jest ok? :) To już tylko Rockstar jest zły?
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 02.10.2016, 10:46
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 22
Stasiu dodano: 02.10.2016, 01:59
Rockstar doi nas do cna, na tych darmowych aktualizacjach. A fabularne DLC do singla wciąż nieogłoszone.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Chaffee do Stasiu dodano: 02.10.2016, 09:23
Kogo doi? Jeśli chcesz to płacisz jeśli nie to masz dziesiątki innych sposobów na zarabianie kasy i oczywiście wałkowanie 50 razy pacyfica jest nudne, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Więc ja tu żadnego ,,dojenia" nie widzę.

Po drugie fabularne DLC... Raz w życiu się pojawiło, a oczekiwania jakby to była norma serii... Ok dwa razy raz w GTA IV, drugi w GTA 1 [ale czy to było ,,fabularne" DLC to bym się kłócił]. Niemniej Rockstar jest z tego, że zbada rynek i tyle nigdy więcej tego nie dostaniemy. Nawet mimo tak bardzo dochodowego GTAO nie zdziwię się jeśli w następnej części go nie będzie bo to Rockstar. Zresztą tego co kojarzę to te dodatki fabularne do IV jakoś wybitnie się nie sprzedały.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 22
Stasiu do Chaffee dodano: 02.10.2016, 13:55
No może nas Polaków nie doi, ale chodzi mi o całą społeczność, która jednak te Shark Cardy kupuje. Sam nigdy nie kupiłem takiej karty, bo szkoda mi kasy wywalać. Ale w takiej Ameryce jest to biznes doskonały.

Co do DLC. Jestem przekonany, że ono jest już gotowe i tylko czeka na wypuszczenie. Sam Shawn Fonteno grający Franklina dawał sygnały że uczestniczył w sesjach nagraniowych. Były o tym newsy. Niestety GTAO skutecznie opóźnia wypuszczenie dodatku, który pojawi się zapewne gry GTA V i GTAO będą już na schyłku popularności, a DLC posłuży jedynie jako przedłużenie życia tytułu.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
Shelby67 dodano: 04.10.2016, 15:13
Gram w GTA Online od dwóch lat, a nawet nie kupiłem jachtu czy biura. Bez ekipy zarabianie jest bardzo toporne. Wiadomo, że jak masz z kim to zrobisz te kilka napadów i gitara. A z randomami to wiadomo jak jest... Dołączenie do takiego napadu to cud, nie mówiąc już o nieudolnych graczach, którzy czasem się zdarzają.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Korepetycje

SHOUT

Regulamin shoutboxa | Archiwum

Znaków: 0 z 300

Wszystkich wpisów: 49427

GTA

Zobacz więcej   

quizy ?

Lp Nick Quizy Odp Pkt
1.  rekinowy 31 417/465 89,51
2.  EagleOfL... 27 385/405 88,13
3.  RAFkin 36 412/539 87,24
4.  adi55500... 36 401/554 85,96
5.  Wookie1 31 389/465 85,89
6.  KyloHims... 34 389/525 84,76
7.  EngineV8 33 379/494 83,96
8.  Brus 34 377/509 83,52
9.  Cityzen3... 33 355/494 81,04
10.  Wichu 29 341/435 80,43
Zobacz pełen ranking

quizy ?

Lp Nick Dod Odp Pkt
1.  hoger 141 443 2316
2.  Majek 28 439 1513
3.  Wookie1 16 424 1384
4.  Mr_White... 6 436 1350
5.  Zembu 8 431 1349
6.  Mazi150 4 438 1342
7.  Kettger 4 436 1336
8.  zilone 1 443 1336
9.  Ptasior3... 0 443 1329
10.  KyloHims... 0 443 1329
Zobacz pełen ranking
X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.