Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] W oddali, na horyzoncie widać czasem statki. Nie przypominają one jednak niczego co znamy z gry, niektórzy mówią, że mogą być to statki wojskowe.

Najnowsze informacje

Grand Theft Auto... w pigułce - cz. 5

arhn.eu po wygranym głosowaniu na swojej stronie w pierwszej kolejności zajęło się kolejną odsłoną serii "GTA w pigułce". Tym razem pod lupę trafiło niezniszczalne Grand Theft Auto: San Andreas! 

Oprócz kilku ciekawych faktów związanych z produkcją GTA: San Andreas, w kilku słowach przypomnimy sobię fabułę i świat gry. Dodatkowo kolejny raz ocenimy jaki skok względem poprzedniej części wykonał Rockstar Games. Masa nowych funkcji, jeszcze większy świat i zupełnie inna fabuła. Losy Carla Johnsona dzielą środowisko graczy na dwie grupy. Ta pierwsza przychylnie patrzy na historię małego pionka z Grove Street, który trafia na szczyty przestępczego świata San Andreas. Opozycja przypisuje natomiast protagoniście cechy superbohatera  i terminatora zarazem...

Oprócz kultowego San Andreas, arhn.eu przybliża nieco mniej huczne tytuły (oczywiście pozycje obowiązkowe dla każdego fana GTA!) Mowa tutaj o GTA Advance i dość udanym powrocie do Vice City oraz Liberty City. Victor Vance oraz Tony Cipriani uśmiechną się do nas po raz kolejny.

Milego oglądania! Czekamy na wasze komentarze i wspomnienia związane z powyższymi tytułami. San Andreas wciąż gości na waszych komputerach? :)

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (23) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom:
Hubinatron dodano: 19.02.2015, 20:42
Nareszcie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38
Cityzen35 dodano: 19.02.2015, 21:22
Jak zwykle fajny materiał.. Szkoda że za niedlugo koniec :(
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu dodano: 19.02.2015, 21:46
Kolejna dobra robota big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 26
Nortalf dodano: 19.02.2015, 22:07
Ten them song, przez długie lata miałem ustawiony jako dzwonek na komórce.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Dexus dodano: 19.02.2015, 20:58
Trochę się rozczarowałem że arhn.eu za mało powiedział o GTA LCS i VCS i określił je tylko "dodatkami", jak dla mnie pod względem fabuły i grywalności są nieco lepsze od swoich pierwowzorów (ale wiadomo, jak na swoje lata GTA 3 i GTA VC to było coś nieprawdopodobnego). Oczywiście kolejny świetny materiał, szkoda że już w zasadzie się kończy, pewnie będą już tylko dwa odcinki, o GTA IV z epizodami i GTA CW i ostatni o GTA V, pewnie doczekamy się za rok kolejnego odcinka o epizodach z San Andreas (mam nadzieję że będą dwa DLC, jeden o Lostach TLAD 2 a drugi o Franklinie i Grove).
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Piotr Sadowski do Dexus dodano: 19.02.2015, 21:07
I nic nie wspomnieli o soundtracku (poza kwestiami losowości), który obok tego z Vice City jest jak dotąd najlepszym z całej serii...
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do Dexus dodano: 19.02.2015, 21:08
Porównanie miast z VC i VCS, opis fabuły i zmian/usprawnień/usuniętych treści względem obu części spokojnie wystarczyłoby na pełnoprawny odcinek. Tak samo z III i LCS. No ale chłopaki skondensowali wszystko do jednego odcinka, a szkoda.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do Piotr Sadowski dodano: 19.02.2015, 21:09
To fakt. Coś czuję, że arhn działało po presją czasu... ;p
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 26
Nortalf do Dexus dodano: 19.02.2015, 22:10
Ja byłem zawiedziony, ze w odcinku o GTA 3 nie było ani słowa o Ghost Town.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 34
Thompson98 dodano: 19.02.2015, 22:44
Miałem nadzieję, że omówią więcej na temat SA i kolejny odcinek będzie o handheldowych częściach, a tak skończą dosyć szybko.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
sawikGAMES dodano: 19.02.2015, 23:51
SA to moja ulubiona część i naprawdę się zawiodłem jeżeli chodzi o długość... Daleko temu materiałowi poziomu części pierwszej :/ Widać jakąś dziwną presję czasu przez co seria trochę cierpi bo pomysł świetny... ehh
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
WiewiorNT dodano: 19.02.2015, 22:26
Materiał fajny, ale jak już wspomniał Kubixxx i Piotr Sadowski, brak wzmianki o soundtracku i... materiał robiony na szybko. Po szczegółowym omówieniu Vice City i III sądziłem, że co nieco więcej dowiemy się o SA z okresu produkcji, a tutaj... info co dodano, poprawiono i tyle (a, no i hot coffee + problemy). Także jestem nienasycony, lekko rozczarowany małą ilością "detali" na temat samej gry. Mimo wszystko materiał przyjemny do oglądania, ale niedosyt pozostaje.

Co do samej gry, no tak R* postarał się przy tworzeniu mapy, ładowania jej "w locie", mnogości najróżniejszych detali i przede wszystkim długości fabuły. GTA VC dość szybko można było przejść, kilka godzin i już mamy dostęp do każdego skrawka mapy, kolejne kilka godzin i fabuła skończona. W SA można było "przywyknąć" do nowego otoczenia, w każdym mieliśmy trochę czasu dla siebie, poza wątkami fabularnymi mogliśmy pobawić się dużą ilością pobocznych misji. No i przede wszystkim sam bohater. W GTA III i IV protagonista był niczym sługus - zrób, załatw, zawieź, żadnej własnej inicjatywy. W VC Tommy twardą ręką trzymał za gębę ludzi, od początku dążył do przejęcia władzy w mieście, posiadłości itd. Tak samo Carl dąży do wzbogacenia się na nieruchomościach. W IV zabrakło mi tego, Niko był takim Rumunem którym się wszyscy wyzyskiwali (co prawda CJem też, ale mimo to dążył to usamodzielnienia się). Także pod względem fabularnym GTA SA i VC są mistrzami, jednakże to SA jest NAJ - największe, najbardziej zróżnicowane, najbardziej innowacyjne itp. w porównaniu do swoich poprzedniczek.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.191.***.***]
tamter do WiewiorNT dodano: 20.02.2015, 00:38
"W GTA III i IV protagonista był niczym sługus - zrób, załatw, zawieź, żadnej własnej inicjatywy."

w gta III sie zgodze, ale w IV? ja wiem, wlasciwie to sytuacja go troche do tego zmusila ze musial byc tzw. chlopcem na posylki. Tommy to byl raczej facet z klasa pochodzacy z w miare dobrej rodziny, natomiast po Niko troche widac lekka patologie i brak wiekszych ambicji, ktore byly spowodowane traumami z przeszlosci. Po za tym Vercetti byl kilerem, a Niko zolniezem ktory przezyl bardzo ciezkie chwile na wojnie.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
browar25 do WiewiorNT dodano: 20.02.2015, 11:56
Niko był imigrantem bez grosza przy duszy, który musiał w dodatku posprzątać bałagan po swoim kuzynie Romanie i w większości przypadków wyciągać go z tarapatów w które tamten się usilnie pakował. Więc nie oczekujmy od niego, że zrobi karierę od zera do barona narkotykowego niczym w kultowym Scarface. Druga sprawa, że Niko nie po to tam przyjechał. Jego głównym celem było dowiedzieć się przez kogo w czasie wojny zginęli jego przyjaciele i dokonać (lub nie) zemsty.

Ocenianie fabuły, przez pryzmat tego czy protagonista stał się multimilionerem czy nie, nie ma za bardzo sensu. W Mafii jej protagonista Tomy nie tylko nie stał się milionerem, ale ostatecznie stracił wszystko łącznie z własnym życiem. I tak się składa, że fabuła w tej grze była doskonała. To właśnie w GTA IV twórcy położyli większy nacisk na fabułę. GTA IV aspirowało do gry bardziej realistycznej niż poprzednie tytuły, a więc twórcy musieli zadbać również o bardziej dojrzałą historię. Nierzadko stawało się w tej grze przed trudnymi moralnie wyborami. Np. Czy zabić Playboy'a X czy Dwayne'a. Bohater też miał bogatszą historię do opowiedzenia i był bardziej ludzką postacią borykającą się z wyrzutami sumienia. W GTA SA fabuła była raczej przeciętna i ok, bo silną stroną tej produkcji miał być ogrom możliwości i ciągle pod tym względem ta gra jest nr 1. Nawet najnowsze GTA V nie przywróciło nam wszystkich możliwości z GTA SA, a zwłaszcza tak rozbudowanej możliwości kreowania postaci i jej umiejętności w czasie gry.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.254.***.***]
CS:GO dodano: 19.02.2015, 22:02
Witam. Jeśli chcecie darmowego CS'a GO lub darmowe skrzynki i klucze oraz RP do LOL'a , to zapraszam do zapoznania się ze stroną:

*Link usunięty*

@Kubixxx - Nie ma nic za darmo :) Prosiłbym o wstrzymanie się z reklamą w komentarzach pod newsami.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 19.02.2015, 23:36
+ -4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.254.***.***]
CS:GO do CS:GO dodano: 20.02.2015, 18:06
Nie sprawdzałeś to lepiej się nie mieszaj, bo to akurat jest za darmo.
+ -3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
GranSx dodano: 20.02.2015, 20:23
Odcinek jak najbardziej spoczko chociaż robiony troszke na szybko a w GTA SA, GTA VCS i GTA LCS jeszcze sie gra big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
marta115 dodano: 20.02.2015, 21:02
Trochę przykrótko. Ale sam odcinek warto obejrzeć, co by usystematyzować wszystkie wydarzenia w serii :) Czekam na IV!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[62.141.***.***]
10 zł dodano: 21.02.2015, 08:37
ja hceę za to 10 zł
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
Shiro dodano: 22.02.2015, 15:25
Grove str 4 life!

brakuje mi tylko wyjaśnienia, dlaczego ludzie płaczą o misje z pociągiem, skoro przeszedłem ją od strzała... a potem koledze pomogłem... i drugiemu też. Do dziś pamiętam
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.191.***.***]
Thyrael do Shiro dodano: 22.02.2015, 16:32
do tej misji przydaje sie wykorzystanie dziwnego buga (choc wlasciwie fizycznie by sie zgadzalo, ale jednak jest przesadzone) mianowice kiedy pulsacyjnie uzywamy umiejetnosci stania na motorze (klawisz strzalka w gore domyslnie), tzn. robimy tzw. spam tego klawisza, wowczas poruszamy sie z duzo wieksza predkoscia niz bysmy dusili samo W, dzieki temu z latwoscia bedziemy mogli wyprzedzic pociag a BS bedzie troche lepiej celowal.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do Thyrael dodano: 22.02.2015, 19:11
Pamiętam burzliwe dyskusje na forach różnych serwerów Role Play, czy jakiś wyścigów na temat tego "cwaniakowania" :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
quejki dodano: 02.03.2015, 19:00
Moja ulubiona część GTA. Co do samej pigułki, jest poprawnie i niestety nic poza tym.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]