Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA IV] Statua Radości (odpowiednik Statuy Wolności) skrywa ogromne, bijące serce.

Blog użytkownika Sharess

9999VTajemnica Leonory Johnson ("Who killed Leonora Johnson?") - GTA V 23.03.2014, 12:52 przez SharessBadamy okoliczności śmierci aktorki Leonory Johnson.
(Wrażliwych na krzywdę ludzką uprzedzam)


Co ciekawe, za rozwiązanie zagadki tajemniczej śmierci Leonory mamy do zdobycia osiągnięcie. By je otrzymać musimy znaleźć wszystkie części listu, rozrzucone o całym San Andreas.

1.

2.

3.

4.


Dokładne lokacje każdej z części listu pokazuje nam jeden z graczy w nagranym przez siebie filmiku.
https://www.youtube.com/watch?v=-bLyGp1s8cU

Pierwszą rzeczą, o której chcę wspomnieć to tożsamość tej kobiety. Wiele osób twierdzi, że jest to matka Carla z innej części - GTA: San Andreas. Łatwo to wykluczyć, gdyż, matka CJ'a miała na imię Beverly.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat musimy wejść na pewną stronę internetową (w grze oczywiście). Wpisujemy w wyszukiwarkę "who killed Leonora Johnson" i klikamy w pierwsze.
Znajdujdziemy tam dokładne informacje o tym, kim była i jak zginęła.

Na pierwszej stronie nie ma zbyt wielu ciekawych informacji. Wypowiada się tam mężczyzna, który wyraźnie chce rozwiązać całą zagadkę i znaleźć zabójce Leonory. Nie wiadomo, kim był, ale po jego wypowiedzi można wywnioskować, że był kimś jej bliskim lub maniakalnie chciał znaleźć sprawcę.
Pod jej zdjęciem na stronie mamy informację, która wspomina o częściach listu, ukrytych na całym obszarze mapy.

Interesuje nas jednak zakładka "CO WIEMY" wypełniona opisem zmasakrowanego ciała i makabrycznymi zdjęciami.

"CO WIEMY:

  • Morderstwo nie zostało popełnione na miejscu. Ciało zostało umyte i upozorowane jak jakieś chore dzieło sztuki.
  • Głowa Leonory została ucięta. Jej twarz miała wycięte fragmenty. Dłonie i stopy zostały odcięte, najpewniej kiedy jeszcze była przytomna. Jej stopy zostały umieszczone w miejscu dłoni i na odwrót.
  • Część jej lewego uda została odcięta i położona obok jej ciała z napisem "SZYNKA".
  • Na plecach niedopałkami wypalono jej gwiazdę.
  • Jej piersi miały liczne ślady cięć.
  • Reporterzy przyjechali na miejsce kilka godzin przed pojawieniem się policji, zadeptując wszelkie ślady, jakie mogły się tam znajdować."


Oraz wiele innych informacji.

Co więcej cała historia nie jest wymyślona przez twórców gry. Bazuje ona na rzeczywistym morderstwie Elizabeth Short, zwanej też "Czarną Dalią". Z wikipedii można się dowiedzieć, że:
"Ciało było przepołowione w okolicach jamy brzusznej na dwa oddzielne fragmenty i idealnie czyste, usta w kącikach rozcięte od żuchwy do żuchwy (uśmiech Glasgow), a nogi i ramiona rozłożone. Jak wykazała później sekcja zwłok, pozbawione było zupełnie krwi. Przed śmiercią denatka była zmuszona do jedzenia kału. Nadgarstki i okolice kostek nosiły ślady krępowania, które sugerowały, że przed zgonem wisiała za ręce lub nogi lub w pozycji „X”. Genitalia nosiły ślady nacięć ostrym narzędziem. Nie została zgwałcona. Chociaż czaszka pozostała nienaruszona, głowa denatki nosiła liczne ślady zadanych ciosów. Za ostateczną przyczynę śmierci patolog uznał utratę krwi i obrażenia mózgu. Wywnioskowano, że na kilka dni przed śmiercią była więziona i torturowana."

Owe morderstwo również nie zostało wyjaśnione. Główną przyczyną byli właśnie dziennikarze, którzy przetrzymywali informacje i zadeptali ślady na miejscu, w którym znaleziono Elizabeth.
„Jeśli morderstwo nigdy nie zostało wyjaśnione, to tylko z powodu dziennikarzy... Byli wszędzie, zadeptywali ślady, przetrzymywali informacje. Dopiero po kilku dniach policja przejęła pełną kontrolę nad dochodzeniem, kładąc kres amatorszczyźnie reporterów i ich prywatnym śledztwom: łażeniu po różnych instytucjach, nachodzeniu potencjalnych świadków.”

Kolejną rzeczą, łączącą oba morderstwa, jest to, że przyznało się do nich wiele osób, tylko po to, by pojawić się w gazecie i "być sławnymi".

Kiedy już zbierzemy wszystkie części listu będziemy mogli go odczytać.

"15 marca 1975 r.

UWG; David Richards

Drogi Davidzie,

rozumiem, że możesz czuć się urażony odkryciem mojej, jak mawiają Francuzi, "drobnej niedyskrecji". Chcę Cię zapewnić, że to rzeczywiście jedynie drobna niedyskrecja, nic poza tym. Zgadzam się z Tobą w zupełności - postąpiłem trochę nieludzko. Ale to nic złego. Nieludzkość to klucz, prawdziwa waluta i krwiobieg artysty! Nieludzkość czyni mnie człowiekiem. Nieludzkimi czynami mogę przemawiać do ludzi z pozycji przewagi moralnej tak grzesznika, jak i twórcy. Musiałem ją zabić. Musiałem też to zrobić w taki, a nie inny sposób. Sposób, który zraniłby mnie najmocniej, czyli powolnymi, bolesnymi torturami, wysyłając jej rodzinie pamiątki naszego spotkania.

Od tamtej pory musiałem też czasem zmuszać jej rodzinę do dalszych cierpień. W ten sposób dowiodłem, że doskonale pojmuję cierpienie i mogę je w pełni oddać w sztuce. Czyż nie lepiej, aby jedna rodzina cierpiała, aby cały świat mógł cieszyć się, uczyć doznawać oczyszczenia, podziwiając moje arcydzieła? To było pytanie retoryczne. Odpowiedź jest oczywista, a jeśli Twoja odpowiedź mimo tego okazałaby się błędna, straciłbyś w moich oczach.

Nie zaprzątajmy sobie jednak głów takimi błahostkami - służymy przecież sztuce, przyjacielu. A dziś to już rzadkość. Lękam się dnia, w którym Twoja rodzina odsunie się w cień, a Salomon przejmie stery. Przyznam, że to wspaniały chłopak, ale jest też bezdusznym rzemieślnikiem, któremu brakuje Twojej pasji i gorliwości. To moralizator o słabej wątrobie, kryjący się w ciele vinewoodzkiego dekadenta. Nie pojmuje naszych motywów! A przecież nie o to chodzi, że możemy, lecz o to, że musimy. To właśnie sedno sprawy. Niektórzy wykorzystują swoją pozycję dla przyjemności - orgii z dziewczętami, torturowania autostopowiczów lub jedzenia psów. A cóż to za radość? Okropność. Ja to czynię tylko po to, aby oczyścić moją twórczość, pogłębić ją. Na pewno to zrozumiesz.

Nie mogę się doczekać, aż przeczytasz pierwszą wersję mojego Leara. Wyrzuciłem wszystkie oklepane schematy Szekspira i ukułem siłę, ten błysk, moment, o którym rozmawialiśmy tej pamiętnej nocy w Meksyku, gdy zapłaciliśmy dziwkom, żeby walczyły na noże.

W każdym razie mam nadzieję, że wraz z Rachel zostawiliście wszystkie problemy za sobą. Nie mogę się doczekać, aby znów przyrządzić piątkową kolację. Zawsze byłeś dla mnie inspiracją.

Twój bliski przyjaciel

Dreyfuss."

Po tym wszystkim zostanie odblokowana misja poboczna. Można ją wykonać tylko Franklinem. Jej cel jest prosty: załatwić zabójcę Leonory.
Po zabiciu Dreyfussa, kiedy jedziemy samochodem, możemy usłyszeć w radiu, że znaleziono Petera Dreyfussa martwego oraz, że połączono go z zabójstwem Leonory Johnson. Jego reputacja kompletnie upada.

Nie tylko w radiu możemy znaleźć wzmiankę o jego śmierci i oskarżeniu go o zabójstwo sprzed lat. W Internecie również jest o tym krótka informacja, która jest "wiadomością dnia".

"Peter Dreyfuss zamordowany. Prawdopodobnie w ramach zemsty za morderstwa z lat 70.

Forrest Simon - Daily Globe
Sławny obrazoburca Peter Dreyfuss został znaleziony martwy, prawdopodobnie w ramach zemsty po tym, jak odkryto jego powiązania z morderstwem filmowej gwiazdki w latach 70. XX wieku. Dreyfuss, samotnik i kontrowersyjny geniusz, w trakcie swej kariery przeżywał niezwykłe wzloty i spowodowane własnymi działaniami upadki. Teraz zaś nie żyje, a jego reputacja leży w strzępach po tym, jak powiązano go ze śmiercią Leonory Johnson. Kariera filmowa Dreyfussa od 30 lat pozostawała w stagnacji. Mówi się, że planował on swój powrót przed kamerę, gdy zaczęły krążyć plotki o liście z wyznaniem, który wysłał on do swojego zmarłego producenta Davida Richardsa. Wygląda na to, że był to wystarczający powód, by nieznany mściciel wziął sprawy w swoje ręce i zamordował Dreyfussa. Napisalibyśmy dłuższy nekrolog, ale póki nie dowiemy się, które plotki są prawdziwe, a które fałszywe, nie chcemy robić z siebie idiotów."

 

Zagadka rozwiązana. :)


Oceń notkę:
+ +10 -
r e k l a m a

Komentarze (15) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 30
Matri11110 dodano: 23.03.2014, 13:38
Świetne , to jaki temat następny ?
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do Matri11110 dodano: 23.03.2014, 13:48
Dziękuję big smile
Co do tematu - zobaczy się ;]
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 61
RAFkin dodano: 23.03.2014, 15:43
Przez takie opisy wszystkie te tajemnice stają się ciekawsze i dzięki rzuceniu na nie innego światła chętniej można się nimi zainteresować. Widać, że musiałaś się przy tym napracować.
Póki co dalej bez zastrzeżeń ;)
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do RAFkin dodano: 23.03.2014, 15:51
Staram się jak mogę, dziękuję :]
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Matiman7 dodano: 24.03.2014, 17:17
Kolejny dobry artykuł. Czekam na następny ;D
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do Matiman7 dodano: 24.03.2014, 18:24
Dziękuję big smile
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Mofiros2000 dodano: 24.03.2014, 12:27
Świetnie wykonane :) liczę na więcej.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do Mofiros2000 dodano: 24.03.2014, 16:22
Dziękuję big smile
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Mofiros2000 do Sharess dodano: 28.03.2014, 16:08
Umiałabyś określić mniej więcej kiedy będzie następny? Nie mogę się doczekać:)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do Mofiros2000 dodano: 28.03.2014, 20:06
Może w sobotę lub niedzielę. Zobaczę, czy nie pochłonie mnie oglądanie ekranizacji komiksów Marvela, których maraton niedawno rozpoczęłam ;3
Postaram się znaleźć chwilkę big smile
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.31.***.***]
Kaka dodano: 22.06.2014, 08:24
oglądałem film i wszysko w GtaV o Leonory grób był na drugim zgórzy był jej grób a na innym zgóży ona się pojawiała to jest tajemnica czego tam się nie pojawia a tylko tam
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[213.238.***.***]
Gość dodano: 06.07.2014, 17:47
Witam
Czy mógłby ktoś wrzucić screenshota z nr 10 i 7 listu gdzie dokładnie się one znajdują?
Z góry dziękuje
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.172.***.***]
Xardes365 do Gość dodano: 06.01.2016, 17:49
W jakim budynku znajduje sie list nr 2
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[93.181.***.***]
Frank dodano: 29.05.2015, 13:36
A kto ją zabił?
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[82.160.***.***]
WSRHMATI do Frank dodano: 13.01.2017, 13:17
Ty xd
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (15 opinii) Skomentuj

Sharess

Sharess

Poziom: 24

Ranking: 88

PD: 2398

Platformy

PC (Windows)
Android

O sobie

Ludzie twierdzą, że jestem psychopatką.

Zainteresowania

Głównie gry wideo, ale również rysuję, czytam książki oraz piszę opowiadania. Nie pogardzę dobrym filmem. ;)

Płeć: Kobieta

Dołączył: 15.01.2014

Dałem plusów/minusów: 94/1

Otrzymałem plusów/minusów: 164/1

Napisałem komentarzy: 80

Osiągnięć zdobyłem: 41/142 (29%)

Oceniłem gier: 6

Napisałem blogów: 8

Napisałem recenzji: 0

Założyłem dyskusji: 0

Aktualnie gram w: Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City

Gram/Mam: 6 tytułów

Ukończyłem: 6 tytułów

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.