Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

Produkcja GTA V kosztowała ~200 milionów euro.

Blog użytkownika Sharess

5974VWielka Stopa - ciekawostki powracają 15.07.2014, 17:15 przez Sharess

Witam Was wszystkich ponownie, po długiej przerwie. Wracam, tym razem z Wielką Stopą.

 

 

Nie raz, nie dwa, przy wyszukiwaniu jakiejś frazy, dotyczącej GTA San Andreas udało nam się natrafić na jakąś wzmiankę na temat Wielkiej Stopy. Jako, że człowiek ma to do siebie, że interesując się czymś, w tym przypadku GTA, trafiając na coś, czego wcześniej nie znalazł, bądź nie szukał zaczyna zgłębiać daną tajemnicę. A więc co wiemy o potworze?

 

 

Nazwa: Wielka Stopa
Występowanie: Góra Chiliad, Back o Beyond, Shandy Creeks (oraz podobno Fern Ridge, Mulholland, Easter Bay Airport)
Wygląd: człekokształtne, włochate monstrum
Śmiertelność: trudny do ubicia/nieśmiertelny
Czas i pogoda, podczas których miał się rzekomo pojawiać: między 23-24 podczas mglistej, deszczowej, ''upiornej'' pogody
Istnienie: Przedstawiciel Rockstar zaprzeczył istnieniu Wielkiej Stopy: "There is no Bigfoot, just like in real life."

 

 

Jest jednak jedno ALE: zaprzeczył on istnieniu Wielkiej Stopy, ale w wypowiedzi dodał jeszcze "But there is something in the woods.". Co miał na myśli? Tego nie wiem (lub zbyt powierzchownie szukałam).

 

 

Jeszcze przed wydaniem gry doszukano się pewnej wskazówki. Było to przezwisko pewnego pracownika, a mianowicie "Big Foot". Po odkryciu tego powstało zamieszanie. Zaczęto wierzyć, że Wielka Stopa pojawi się w świecie gry. Ludzie, którzy doszukali się tego nie wzięli jednak pod uwagę, że w liście "Thanks to..." dla Vice City również pojawił się owy pracownik.

 

 

W lasach niedaleko góry można napotkać zniszczone, połamane drzewa oraz odciski stóp na ścieżce. Nieco wyżej jest również "jaskinia".
W kilku innych miejscach także doszukano się śladów stóp Wielkiej Stopy, jednak są to tylko tekstury, nie tworzone z myślą, by je (odciski) przypominały.
Jeszcze jednym "śladem" Wielkiej Stopy może być część mapy, która przypomina odcisk stopy.
Według niektórych te ''wskazówki'' są dowodem na to, że gdzieś tam w lasach kryje się to legendarne monstrum.

W domu CJ'a na jednej ze ścian wisi obraz przedstawiający drzewa oraz jakąś skałę a w oddali światła.Twierdzono, że została na nim uwieczniona Wielka Stopa. Miała ją stanowić jaśniejsza plamka w lewej dolnej części obrazu obok drzewa. Okazuje się jednak, że samo zdjęcie, które widnieje w ramce zostało zrobione w jednym z miejsc w grze. Poddano je jednak edycji - odwrócono i zamazano

 

 

Wielka Stopa może zostać dodana do gry jedynie za pomocą modów. W samej grze potwór nie istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli najprawdopodobniej pomylili ją z kształtem innego obiektu. Nie brakuje również takich, którzy na siłę starają się znaleźć coś, co by potwierdzało istnienie potwora.
Niektórzy twierdzą, że kolejnym z nawiązań do postaci Wielkiej Stopy jest sygnalizacja świetlna, a mianowicie "zielone" światło dla przechodniów, które przypomina potwora.

 

 

W kolejnej z odsłon serii Grand Theft Auto - GTA IV - również pojawiła się informacja odnośnie Wielkiej Stopy z San Andreas. Samą informację odnajdziemy na stronie internetowej o adresie www.liesdamnlies.net. Znajdziemy ją w zakładkach "Smoke and mirrors" i "Poisoning our future leaders". W pierwszej, mniej więcej w połowie strony a w drugiej już na samym początku. Są to, jak mniemam, posty użytkowników, z których jeden nazywa się właśnie Big Foot, ale zawsze warto o tym wspomnieć.

 

 

Po jeszcze wnikliwszych obserwacjach tematu udało mi się znaleźć powiązanie GTA:SA z dodatkiem do Red Dead Redemption - Undead Nightmare. Jest tam ukryty Achevement "Six Years in the Making" - należy znaleźć i zabić Wielką Stopę. Zauważmy, że GTA:SA powstało w roku 2004 a RDR:UN w 2010, czyli w odstępie owych sześciu lat, które pojawiają się w tytule Achevementu. PONADTO: we francuskiej wersji RDR:UN tytuł tego Achevementu brzmi: "Plus la peine de chercher, CJ", na angielski: "No need to seek it anymore, CJ" a na polski "Nie trzeba go już szukać, CJ". Widzimy tutaj ewidentne nawiązanie do Wielkiej Stopy z GTA:SA i do swojego rodzaju wezwania, by więcej jej tam nie szukać, bo po prostu jej nie ma.

 

 

Gdy Rockstar Games zapytano o ostateczne stanowisko odnośnie Wielkiej Stopy w grze, została udzielona taka odpowiedź: "Wielka Stopa była, lecz w początkowej wersji gry. Została usunięta w ostatecznej. Nie ma jej w San Andreas. Jednak jest coś innego...".

 

 

W piątej odsłonie GTA pojawiła się misja, w której naszym celem było zastrzelenie Wielkiej Stopy. Okazała się ona człowiekiem w kostiumie.

 

 

Reasumując:
Wielka Stopa w podstawowej wersji gry nie występuje - można ją odnaleźć po zainstalowaniu modów.


Oceń notkę:
+ +12 -
r e k l a m a

Komentarze (21) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 51
Kubixxx dodano: 16.07.2014, 14:47
Obrazki nie wyświetlają się. Zakaz hotlinkowania
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Mofiros2000 dodano: 18.07.2014, 08:50
Ile ja się naczekałem na nowego bloga, ale warto było big smile
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do Mofiros2000 dodano: 18.07.2014, 23:54
A jednak ktoś czekał ;3
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 37
MariQ dodano: 21.07.2014, 20:27
Wydaje mi się, że te ślady to nie są przypadkowe tekstury, Rockstar lubi bawić się z graczami w takie rzeczy.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do MariQ dodano: 25.07.2014, 19:16
Jeżeli dokładnie przypatrzeć się trawie w niektórych miejscach, to ewidentnie widać, że jest to po prostu tekstura. Jednakże nie twierdzę, że wszędzie tak jest. Jak wspomniałam wyżej - ślady są na jednej ze ścieżek. :)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
Sznycel dodano: 24.07.2014, 22:44
Właśnie tego typu teorie spiskowe, które powstały wokół serii GTA zachęcają sporo osób do sięgnięcia po te starsze odsłony, i m.in dlatego San Andreas nadal cieszy się popularnością, o ile to nie jest najpopularniejsze GTA z całej serii, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę graczy, nie tyle co singleplayer'a ale napewno San Andreas Multiplayer, który jest jak dotąd jedynym udanym multiplayerem, poza Vice City Multiplayer, który jednak cieszy się niestety mniejszym uznaniem i nie ma wielu rzeczy, które ma San Andreas i które jednocześnie są dobrą bazą do grania z innymi ludźmi (serwery roleplay, deathmatch, zombie i inne).

No i skoro już wspomniałaś o tym odniesieniu (dość ciekawym zresztą) o Wielkiej Stopie w RDR względem San Andreas, no to w GTA V też jest wzmianka, dot. misji "Wrong Side of the Tracks" w misji, gdzie Trevorem trzeba Sanchezem wskoczyć na pociąg (za 1 podejściem). Bodajże jest tam punkt "Better than CJ", którego zdobycie jest wymagane do złotego medalu za misję.

Ponadto, jeszcze wracając do GTA V, to podczas misji Predator, gdy jesteśmy w lesie i korzystamy z karabinu snajperskiego z termowizją, to jeżeli celownikiem w konkretne miejsce, to widzimy nieruchomą postać (widzianą w termowizji), która po chwili znika. Z postury i zarysów można przypuszczać, że to może być wielka stopa. Nie wygląda to na jakiś błąd gry ani coś innego, bo pojawia się zawsze podczas tej misji, i jest jakoś wbudowane w skrypt, bo gdyby to był bug w postaci teksturki, to raczej nie byłoby widać jej w termowizji.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do Sznycel dodano: 25.07.2014, 19:20
Co do tej misji Trevora to słyszałam. Tak samo z tą misją w lesie. Jak wspomniałam w blogu to owa "kreatura" jest człowiekiem w kostiumie. :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 61
RAFkin dodano: 21.07.2014, 22:37
R* dobrze wie co robi umieszczając takiego typu ukryte rzeczy. Dla nich to dobrze, bo wciąż pojawiają się nowe dyskusje i gra nie umiera, ale dobrze też dla fanatyków takich rzeczy czy poszukiwaczy, bo wprowadza to chęć ciągłego szukania dowodów jak i dzięki temu nie ma takiej pustki. Dla mnie nie to największego znaczenia i nie zajmowałem się odszukiwaniem prawdy, czy coś jest czy czegoś nie ma najprawdopodobniej dlatego, że wiadomo kto mógłby to zrobić i jaki był tego cel. Jak i wiadomo gdzie można tego szukać m. in. w plikach gry, choć takie szukanie też wymaga determinacji. Nie ma w tym większej, nieodgadnionej tajemnicy, którą poznamy może i dopiero za kilkadziesiąt lat, może i jeszcze dłużej, a może i wcale, jak to jest w przypadku całego Wszechświata.
Oczywiście nie uważam tego, że zostało to wprowadzone do wirtualnego świata gry i dobrze, że to występuje, ale trzeba po prostu to lubić. Gorsze dla mnie jest jedynie to, że przez takie coś pojawiają się naciągane fakty, niekiedy ludzie biorą to zbyt na serio i przesadnie tworząc wielkie teorie spiskowe co tylko jest odpychające. Mimo, że znajdą się takie osoby, które uwierzą we wszystko co zobaczą albo usłysza i idzie to dalej.

Dobrze, że zaczniesz kontynuować swoje blogi, o ile tylko nie przestaniesz. Można trafić na coś o czym się wcześniej nie wiedziało. Jeśli piszesz jeszcze gdzie indziej, o czymś to chętnie bym się tym zainteresował, zresztą na pewno nie tylko ja.
Tutaj niestety nie ma się do czego nawet doczepić ani nic. Tak nie może być.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do RAFkin dodano: 25.07.2014, 19:43
Może to dziwić albo i nie, ale nigdy nie wystawiałam blogów na innej stronie niż ta. big smile
Tutaj zaczęłam swoją zabawę w detektywa wstawiającego blogi (w mojej głowie dr. John Watson mnie chwali, jeśli uznać go za detektywa niźli asystenta i przyjaciela, którymi de facto również był) i chyba tutaj skończę. Ale kiedy skończę, to już zależy od ilości rzeczy ciekawych i wymagających zagłębienia się w nie, by lepiej je zrozumieć. Więc im więcej ciekawostek, godnych długiegiej i wyczerpującej analizy panowie z Rockstara zdecydują się umieścić w nadchodzących zapewne kolejnych częściach owej serii, tym dłużej" będę tu pracować". big smile
Co do kontynuowania blogów - nie wiem, czy uda mi się jeszcze coś większego stworzyć. Jeśli nie - zastanowię się nad wstawianiem po trzy mniejsze ciekawostki, ale to nie byłoby chyba zbyt dobre.
Regularnie, mogę z miejsca powiedzieć, nie będą się pojawiać, a w najbliższym tygodniu tym bardziej niczego nie będzie. Wakacje pełną parą ~MORZE, SŁOŃCE~ nic, tylko żyć.
Może się zdarzyć, że znów będzie długa przerwa.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
grubens dodano: 16.07.2014, 19:19
Dark Myth Hunter znalazl "coś" przypominającego Wielką Stopę. Obczajcie na jego kanale na YT.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do grubens dodano: 25.07.2014, 19:50
Oglądałam materiał i dla mnie, oczywiście każdy ma swoje zdanie i od tego jest możliwość dodawania komentarzy, to po prostu nasz wzrok płata nam figla w postaci: "Ej, Mózg, słuchaj: tu, koło góry podobno jest Wielka Stopa! Patrz! To na stówę ona!". I nagle wszędzie widzimy podejrzane kształty przypominające w tym przypadku potwora, które mogą okazać się krzaczkiem, drzewkiem, głazem, górką, cieniem, domkiem czy czymkolwiek innym.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
Sznycel do Sharess dodano: 25.07.2014, 20:31
No tak bywa. LOD potrafi płatać nam (a raczej naszym mózgom) figle :)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Matri11110 dodano: 03.08.2014, 14:08
Sharess jak zwykle w formie big smile
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do Matri11110 dodano: 04.08.2014, 00:27
A jak xd
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
adrianhonda1 dodano: 23.07.2014, 12:09
Dobrze choć, że T2 czasem odpuści sobie robienie żartów z graczy typu, nie nie wiem, narysowaniu penisa na środku mapy tego typu, ale coś w rodzaju właśnie takich ciekawostek, które zachęcają graczy do grania. Wystarczy plotka jednego z graczy a masa graczy rzuca się na to w poszukiwaniu Wielkiej Stopy, Kosmitów czy tego typu zjawiska. Wiele osób szukało latami tych zjawisk, których potem nie znaleźli. Najgorsze chyba z tego jest to, że niektórzy wypuszczają tzw. "fake", czyli ściagnął mod z Wielką Stopą wciskając innym, że znalazł stwora i go zabił. Wiele osób się na tych żartach zawiodło nistety.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do adrianhonda1 dodano: 25.07.2014, 19:24
Niestety to prawda. Na braku Wielkiej Stopy w oryginalnej wersji gry najwiecej osób się zawiodło. Najlepszym sposobem na uniknięcie rozczarowania jest podchodzenie do wszystkiego z dystansem.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
adrianhonda1 do Sharess dodano: 04.08.2014, 12:00
Racja. Raz też widziałem filmik na temat kosmitów, pojawiali się w tunelu 50 - 60 metrów od kryjówki w Tierra Robada. Podszedłem z dystansem - zamiast kosmitów zobaczyłem tunel (to było prawdziwe) i łapówkę dla policji.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Diego Mendez dodano: 05.08.2014, 09:03
Dobrze godo pozdro-Diego...
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu dodano: 14.08.2014, 17:32
Jak zaczynałem grać w San Andreas to kilka dni zmarnowałem na poszukiwania Wielkiej Stopy i UFO big smile
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Sharess do Zembu dodano: 18.08.2014, 14:21
Nie oszukujmy się: każdy kiedyś szukał. xd
Niektórzy szukają nawet do teraz. big smile
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.47.***.***]
Mati77 dodano: 11.08.2015, 21:40
Niema wielkiej stopy ale jest coś innego,ciekawe o co Rocstarowi chodzi.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (21 opinii) Skomentuj

Sharess

Sharess

Poziom: 24

Ranking: 88

PD: 2398

Platformy

PC (Windows)
Android

O sobie

Ludzie twierdzą, że jestem psychopatką.

Zainteresowania

Głównie gry wideo, ale również rysuję, czytam książki oraz piszę opowiadania. Nie pogardzę dobrym filmem. ;)

Płeć: Kobieta

Dołączył: 15.01.2014

Dałem plusów/minusów: 94/1

Otrzymałem plusów/minusów: 164/1

Napisałem komentarzy: 80

Osiągnięć zdobyłem: 41/142 (29%)

Oceniłem gier: 6

Napisałem blogów: 8

Napisałem recenzji: 0

Założyłem dyskusji: 0

Aktualnie gram w: Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City

Gram/Mam: 6 tytułów

Ukończyłem: 6 tytułów

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.