Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA V] W grze znajdziemy złote drzewo.

Blog użytkownika AstonMartin_X

2879VCo wycięto z serii GTA? Cz.1 14.02.2017, 20:41 przez AstonMartin_X

Podczas produkcji gry, rzadko kiedy wszystko co stworzą programiści, trafia do finalnego produktu. Niektóre rzeczy są całkowicie usuwane, a część zostaje po prostu wyłączona i ukryta, tak aby zwykły gracz nie mógł do nich trafić. Na szczęście z pomocą przychodzą moderzy, którzy odkrywają dla nas te tajemnice! W tym blogu poznacie kilka najciekawszych rzeczy wyciętych z GTA IV oraz GTA V.

 

Zanim kolejna osoba stwierdzi, że cały blog zostały skopiowany od niejakiego Wiliextreme (swoją drogą pozdrawiam, fajny filmik ;) ), to dodam tylko, że podobny materiał ukazał się na profilu tvgry.pl we wrześniu 2016. Co więcej, Will w swoim filmie skupił się tylko na GTA V, a na blogu są też informacje o GTA IV. Co więcej, podobne materiały w języku angielskim, dostępne są od wielu, wielu miesięcy. :)

- Majek


 

Na pierwszy ogień idzie najnowsza odsłona GTA, a mianowicie Grand Theft Auto V.
 1. Ku mojemu zaskoczeniu w grze miały początkowo pojawić się konie! Tak, dobrze widzicie. Świadczą o tym między innymi tor, który gołym okiem widać, że jest przystosowany do wyścigów konnych, jak i również stajnia, która znajduje się tuż obok. A do tego w plikach gry możemy znaleźć ścieżki dźwiękowe z odgłosami koni. Powód, dal którego zwierzęta te zostały usunięte z finalnej wersji gry jest niestety nieznany, ale sama myśl o tym że mogli byśmy jeździć konno w GTA V jest niesamowita.
 2. Drugą rzeczą, która nie pojawiła się w finalnej wersji gry jest napad, w którym to bohaterowie mieli obrabować dom pewnego jegomościa, i porwać mu żonę, sejf oraz konia! Dodatkowo jedną z opcji do wyboru przy planowaniu napadu, były stroje klaunów. Przyznajcie, że widok Trevora w stroju klauna był by, hmm, raczej traumatyczny.
 3. W grze początkowo miały pojawić się siłownie, znane nam dobrze z Grand Theft Auto San Andreas. Mieliśmy otrzymać możliwość "wyciskania" na ławeczce i rozbudowy swojej postaci, jak to miało miejsce w przypadku CJ'a. Ostatecznie niestety z tego zrezygnowano. Tak samo zresztą postąpiono z grą w koszykówkę, która dostępna była w wersji beta.
 4. Wraz z ostatnią aktualizacją do Grand Theft Auto Online (Import/Export), został dodany nowy statek ufo. Ów statek na razie nigdzie nie "lata", ale może wkrótce zostanie on dodany do gry i rozpali na nowo zmysły poszukiwaczy kosmitów.
 5. Warto też wspomnieć o "nowym" duchu, którego ślady są w plikach gry, a mianowicie ścieżka dźwiękowa z odgłosami podobnymi do tych z góry Gordo. Na nagraniach słychać męski głos.
 6. Wracamy na chwilę do tematu zwierząt. W plikach gry można znaleźć nagrania z odgłosami wilków. Można z tego wnioskować, że początkowo w grze miały pojawiać się wilki, a nawet całe watahy. Wyobrażacie sobie spotkanie z nimi, nocą w lesie?
 7. Niektórzy z Was zapewne wiedzą o dziwnym dźwięku w kanałach pod Los Santos. I w tym przypadku z pomocą przychodzą pliki gry w, których znaleźć możemy dźwięk aligatora! Nie wiemy czy to było celowe zagranie, czy tam naprawdę miał się pojawiać aligator.

 

 

Teraz przyjrzyjmy się Grand Theft Auto IV.
 1. Na początek - Niko i jego spodnie. Pierwotnie był one pozbawione charakterystycznych trzech pasków, lecz R* uznał to za "zbyt mało słowiańskie" i dodał je do finalnej wersji gry.
 2. Podczas produkcji GTA IV, zakładano, że Liberty City miało być tylko częścią mapy. Mieliśmy mieć do dyspozycji jeszcze jedną miejską wyspę i stały ląd, na którym to panowały by bardziej "swojskie" klimaty. Takie jak np. tereny pozamiejskie z GTA San Andreas czy GTA V. Niestety nic z tego nie wyszło, i według informacji, które udało mi się zdobyć, jest to spowodowane faktem, że twórcy nie dali by rady tego zoptymalizować i zdążyć przed premierą (oczywiście informacja ta nie została przez R* potwierdzona).
 3. Z Grand Theft Auto IV usunięto misje: "American Dad", "Jacob's Ladder", "American Dream" i "I and High". Niestety, nic o tych misjach nie wiadomo. Przypuszczalne jest, że zleceniodawcą dla misji "Jacob's Ladder" miał być Little Jacob, a dla "American Dream" Roman Bellic.
 4. Statua Szczęścia, miała się początkowo nazywać tak samo jak jej rzeczywisty odpowiednik, czyli Statua Wolności.
 5. Liberty City miało początkowo tylko 3 dzielnice (prawdopodobnie nie było Alderney), lecz uznano, że mapa jest za mała i dodano czwartą. Ciekawostką jest, że ta dzielnica miała mieć swoje własne lotnisko.
 6. Z gry usunięto też kilka broni, a mianowicie: pistolet 9mm z tłumnikiem, kij bilardowy, rewolwer, i uwaga - mini gun'a. Wiedziałem, że czegoś brakuje w tej grze...

 

W tej części to już wszystko. W kolejnej przedstawię Wam ukrytą zawartość z GTA San Andreas i GTA Vice City. 

A co Wy o tym myślicie? Wolelibyście, aby usunięte rzeczy jednak pojawiły się w grze? A może macie jeszcze inne ciekawostki o, których nie napisałem? Piszcie w komentarzach!

 

Część druga:

http://gtasite.net/blog/183833/600/co-wycieto-z-serii-gta_-cz_2.html


Oceń notkę:
+ +5 -
r e k l a m a

Komentarze (23) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 32
KyloHimself dodano: 15.02.2017, 08:53
Fajny artykuł, ale jak dla mnie za krótki. Zawsze lubiłem czytać informacje o różnicach pomiędzy alfą/betą a finalną wersją gry. Może by dodać jakieś screeny i linki do ww. plików dźwiękowych? Ogólnie super, czekam na następny wpis ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X do KyloHimself dodano: 15.02.2017, 16:08
Jest taki krótki ponieważ w następnej części GTA było tego zbyt dużo i reszta będzie w następnym artykule.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
VenomLive dodano: 16.02.2017, 17:16
Te ciekawostki z GTA 5 pokazał wiliextreme dwa dni temu przypadek czy wzorowaliście się na tym tutaj macie link do filmiki na yt. https://www.youtu(...)L2u5WINM
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X do VenomLive dodano: 16.02.2017, 17:17
Nie wzorowałem się na Williextream. Tylko na informacjach znalezionych w sieci i różnych artykułach
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
Majek do VenomLive dodano: 16.02.2017, 17:35
Venom, zdajesz sobie sprawę, że tego typu filmiki, np. po angielsku, dostępne są już od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy?
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 16.02.2017, 17:37
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
cinqowski dodano: 16.02.2017, 17:37
od wiliego 3/4
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X do cinqowski dodano: 16.02.2017, 17:49
Tego typu rzeczy są pod postacią - anglojęzyczne materiały, wiele twórców na YT, dziesiątki artykułów i wiele wiele więcej. Więc nie pisz że od Williego.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 16.02.2017, 17:51
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Szymeg dodano: 16.02.2017, 16:57
Dlaczego tak bardzo zajechało mi najnowszym odcinkiem Wiliextreme?
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
omosquito do dodano: 16.02.2017, 17:37
Ogólnie to Aston, Aston! Gdzie jesteś? Kto od kogo zerżnął bo zarówno twój blog jak i filmik Viliego jest z tego samego dnia. Nie ma opcji musisz się tłumaczyć :p
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X do omosquito dodano: 16.02.2017, 17:46
Inspiracją do napisania tego artykułu był filmik produkcji TVGRYpl. A materiały znalezione, jak już pisałem w sieci. Obejrzałem właśnie film Williego i faktycznie jest podobny. Ale on pokazał tylko GTA V a ja też GTA IV. A do tego już pracuję nad częścią drugą. Trudno tu mówić o ściąganiu bo jest masa stron, artykułów itp. z tymi rzeczami. An się na kimś też wzorował. A o ile lubię obejrzeć czasem Williego nie jest to powód dla którego muszę od niego ściągać. A ten film widziałem dopiero dzisiaj więc ciekawostki z GTA V są podobne i tyle.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Szymeg do AstonMartin_X dodano: 16.02.2017, 17:51
No pewnie, i przecież przypadkiem razem, praktycznie jeden po drugim taki sam temat wybraliście xD
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
omosquito do Szymeg dodano: 16.02.2017, 18:16
Telepatia haha. Tego samego dnia o tej samej godzinie dodać to samo. Magia, normalnie magia ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Szymeg do omosquito dodano: 16.02.2017, 18:25
Co ty pier****z kumpel? XD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
omosquito do Szymeg dodano: 16.02.2017, 18:32
Dzisiaj jest 16 lutego to fakt, ale Aston dodał bloga już 14 lutego. Dzisiaj dopiero został opublikowany.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
omosquito do omosquito dodano: 16.02.2017, 18:48
A tam nie ma co marudzic w sumie (no dobra można marudzić, dawno tego nie robiłem :p ). Kto nie widział filmiku Wiliego to właśnie sobie oglądnął, a jest on całkiem fajny. Dodatkowo tutaj mamy jeszcze Gta 4/, a z tego co obiecał Aston niedługo kontynuacja z pozostałymi częściami Gta. Tylko postataj się nie zsynchronizować z jakimś youtuberem tym razem xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
Majek do omosquito dodano: 16.02.2017, 19:06
Sprawa z Astonem uzgodniona, pod następnym blogiem doda źródła, na których się wzorował i tyle.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
hoger dodano: 16.02.2017, 19:17
Williextreme to już powoli marka i wyznacznik ciekawostek z GTA. Każdy kto robił lub robi Tajemnice i Ciekawostki z GTA jest oskarżany o kopiowanie od niego. Tutaj informacje o GTA 5 zgadzają się z jego ostatnim filmem ale Autor tego bloga faktycznie mógł nieświadomie to opublikować. Ale mógł też opublikować świadomie i nie jest to jakieś wielkie wydarzenie. A poza tym Willy dostaje ciekawostki od fanów. :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
Danny222 dodano: 17.02.2017, 04:26
Cały artykuł to kopia filmu wiliextrem'a i TVgry. Nawet komentarz twórcy jak ,,Widok Trevora w stroju klauna byłby, hmmm, raczej traumatyczny'' jest dokładną kopią tego co powiedział Jordan.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
omosquito do Danny222 dodano: 17.02.2017, 05:24
Aston zaliczył wtopę, Majek też bo zalatany, nie wiedział o filmiku Williego i opublikował to 2 dni po premierze youtubera. Jak dla mnie cała sytuacja jest dosyć śmieszna bo Aston z Willim dodali materiał o tej samej treści w tym samym czasie (w walentynki). Obejrzałem filmik Williego wszedłem na GTASite, na którym jak pewnie wszyscy wiedzą siedzę prawie non stop, patrzę nie wierząc własnym oczom jest TO SAMO w blogu dodanym o tej samej porze. Żałuję, że nie napisałem do chłopaków, aby tego nie publikowali, no ale cóż zdarza się. Nic teraz z tym nie zrobimy. Musi zostać tak jak jest.

Edit
BTW Całość jest fajnie napisana, GTA 5 to mix filmików wiliextreme oraz Gry Online, jednak GTA 4 tu już chyba nikt nie zarzuci to twórczość własna. Przy pozostałych częściach GTA na 199% Majek z Astonem będą się pilnować aby sytuacja z GTA 5 się nie powtórzyła.
Edit2
Wiem, że to będzie ciężkie ale wybaczcie nam, dawniej był naczelny, troje redaktorów, uploader i moderator. Teraz jest jeden redaktor uploader i moderator. Nie wszystko da się sprawdzić. Uploader zajmował się tylko wrzucaniem kontentu do działu download a moderator dbał o forum. Teraz jak pewnie sami widzicie, każdy z naszej trójki robi wszystko, aby strona główna była pełna ciekawostek, choć ani Ja ani Aston wcale byśmy tego robić nie musieli. Nie taka nasza tutaj rola, jednak staramy się jak umiemy pomóc Majkowi w tym aby zrobić we trzech robotę dla minimum 5 osób. Ktoś chce pomóc? Zapraszamy: http://gtasi(...)te_.html
//Edytowano 3 razy. Ostatnio: 17.02.2017, 06:35
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 58
omosquito do omosquito dodano: 17.02.2017, 05:58
Ogólnie to szkoda Mi Cię Aston, starałeś się a tu lipa bo telepatia zadziałała. Ogólnie to weźcie z Willim sprawdźcie czy czasem tego samego dnia się nie urodziliście. Może to twój zagubiony brat bliźniak? :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 5
BigPrendki dodano: 17.02.2017, 10:11
GTA1 i GTA2 to dla mnie klasyka :-) Lubię w GTA2 pograć z kolegami po LANie
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 22
maciekolos dodano: 21.02.2017, 11:10
Rzeczy opisane w tym artykule to tylko kropla w morzu :) Polecam te tematy na GTAForums, niestety po angielsku:
http://gtafo(...)ta-hunt/
http://gtafo(...)ta-hunt/
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X do maciekolos dodano: 21.02.2017, 11:19
Dzięki za info, przegapiłem te artykuły. Postaram się zrobić rozszerzenie artykułu w oparciu o te dwa linki od ciebie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (23 opinie) Skomentuj

AstonMartin_X

AstonMartin_X

Poziom: 25

Ranking: 77

PD: 2589

Platformy

PC (Windows)

O sobie

Mam na imię Kamil, i mam 23 lata. studiuję w Krakowie, kierunek administracja. Członek nowej redakcji.

Zainteresowania

Broń biała, historia, gry, film

Imię i nazwisko: Kamil

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 26 lat

Dołączył: 13.01.2017

Dałem plusów/minusów: 19/1

Otrzymałem plusów/minusów: 21/3

Napisałem komentarzy: 67

Osiągnięć zdobyłem: 37/142 (26%)

Oceniłem gier: 12

Napisałem blogów: 8

Napisałem recenzji: 0

Założyłem dyskusji: 0

Gram/Mam: 0 tytułów

Ukończyłem: 0 tytułów

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.