Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA III] Przed kinem na neonie jest napisane "Pod koniec filmu wszyscy bohaterowie zginą".

Blog użytkownika omosquito

2375VPodsumowanie po dwóch latach od premiery napadów w GTA Online. Część pierwsza. 16.02.2017, 23:57 przez omosquito

Już 10 marca miną dwa lata od premiery dodatku Heist w GTA Online. Najlepszym podsumowaniem, będzie gigantyczny poradnik dla początkujących (jeśli jesteś starym wyjadaczem, to już możesz skończyć czytać, aczkolwiek kto wie, może znajdziesz tutaj coś czego nie wiedziałeś). Wszystkich "świeżaków" zapraszam do lektury. :)

 

 

 

Postanowiłem, że poradnik najlepiej opisze wszystkie zmiany w napadach. Opisana została w nim większość tricków i glitchy jakie odkryto na przestrzeni lat. Kto dotrwa do trzeciej części poradnika, na jej końcu znajdzie moje osobiste podsumowanie tych dwóch lat z "The Heist".

 

 

  • Przygotowania do napadów:

Zanim zaczniemy hostować napad, musicie zaopatrzyć się w trzy rzeczy. Po pierwsze, apartament na 10 wozów, polecam na początek 3 Alta Street za około 200k. Po drugie, Opancerzoną Kurumę. Po trzecie, Ciężki Strój Bojowy do napadów.

Bez apartamentu nie zaczniecie napadu jako host. Kuruma pozwoli Wam na bardzo bezpieczne wykonanie prawie wszystkich misji, nie tylko tych z napadów. Po zakończeniu akcji we Fleeca, w sklepie pojawi się ten magiczny samochód za około 500k i to jest praktycznie pierwszy zakup jakiego powinniście dokonać w grze.

Po zrobieniu napadu na Humane Labs, w Ammo-Nation znajdziecie ciężki strój bojowy do napadów, który daje 200% pancerza. Dodatkiem do stroju musi być oczywiście hełm kuloodporny, do kupienia w sklepie w sekcji nakrycia głowy. Koszt nie jest niestety mały, ale naprawdę warto. Gdy już się w niego zaopatrzycie, zapiszcie go, aby łatwo było go ubrać na akcję. Host musi zawsze pamiętać, aby przy ustawianiu napadu zaznaczyć opcję "stroje zapisane przez gracza". Bez niej sporo osób - w tym i ja - jest gotowych opuścić napad. Brak opcji zapisanych strojów oznacza, że host nie ma o napadach zielonego pojęcia, i nie warto się z nim męczyć powtarzając jakiś setup kilkanaście razy.

Skoro wstęp mamy za sobą, przejdźmy do pierwszego napadu. 

 

  • Napad we Fleeca.

Pierwsze przygotowanie jest banalnie proste, tu nie ma żadnego obejścia. Kierowca jedzie do banku, a pasażer rozwiązuję proste "hakowanie". Nie musi go ukończyć, ale dobrze żeby zaznajomił się z programem od Lestera.

Drugie przygotowanie, Kuruma. Tu polecam użyć wspomnianego samochodu. Mocno ułatwia życie. Po wykonaniu dwóch prostych setup'ów, przechodzimy do następnej łatwej części, czyli samego napadu.

Wystarczy, że dojedziemy na miejsce, a pasażer złamie zabezpieczenia dzięki aplikacji na telefonie. Następnie wystarczy zniszczyć kamery i pilnować zakładników. Haker w tym czasie bierze wiertło w swoje ręce i otwiera skrytkę. Sama Fleeca jest bardzo szybkim, krótkim napadem, w związku z czym nie ma tam co za dużo kombinować. :)

 

  • Ucieczka z więzienia

Do dzisiaj pamiętam moje pierwsze podejście do pierwszego przygotowania - "Ukradnij Samolot".

To było traumatyczne przeżycie. Dodatek napady dopiero co się pojawił, na PC mało kto miał lvl powyżej 30. Wpadłem do lobby z jakimiś Niemcami, sam dopiero raczkowałem... Skończyło się to tragicznie. 20 prób i nic... Wszyscy za każdym razem ginęli, zrobienie tego setupu było dla nas jak wyrok. Na szczęście ktoś wpadł na genialny pomysł - a gdyby tak użyć Kurumy?

No i od tego w sumie się zaczęło. Odkryłem niesamowite właściwości tego auta. Jeśli w nim siedzisz, kule Cię nie trafiają. To było jak objawienie. :) Niestety Kurumy nie było w żadnym sklepie, niemieckiego ni w ząb, kolegów z naszego rodzimego kraju jeszcze nie miałem, fora jeszcze puste, i zeszło z tydzień zanim się dowiedziałem, że Kuruma odblokowuje się po napadzie we Fleeca. No cóż nikt od początku nie jest doskonały. :P

W następnej misji "Ukradnij Autobus", proponuję, aby wszyscy wsiedli do tego autobusu. Nie musimy wtedy gubić policji samodzielnie, a skupi się na tym tylko jedna osoba. My natomiast będziemy mogli udać się do lodówki po ulubiony złocisty napój. :)

Następna część, czyli "Policja". Przygotowanie dla samych policjantów jest banalne i proponuję do tej roli wyznaczać mniej doświadczone osoby. Dzwonimy na policję albo zabijamy parę osób, to sama przyjedzie, kradniemy radiowóz i gubimy pościg. Jak to zrobić w prosty sposób? Wspominałem, że polecam apartament przy 3 Alta Street i jest ku temu powód. Naprzeciw drzwi jest wjazd do metra, a jak wiemy - do metra policja nie wjedzie.

 

Na poniższej mapie, macie zaznaczone wszystkie wjazdy.

(kliknij obrazek aby powiększyć)

 

Pakujemy się do podziemi ukradzionym radiowozem, czekamy minutę i gotowe. Gorzej sprawy się mają na statku. Tutaj są dwie opcję. Albo lecimy na hurra, albo wchodzimy na żurawia obok kontenera z samochodem. Na jego szczycie jest spadochron. Zbieramy go i skaczemy, tylko szybko trzeba go otworzyć, inaczej się roztrzaskamy. Zabijamy dwóch ludków i już mamy wozik.

Może to zrobić jedna osoba, druga dla bezpieczeństwa może sobie w tym czasie siedzieć bezpiecznie w samochodzie. Co do samej ucieczki Casco, na pustynię najlepiej jechać torami. Unikniecie wtedy niepotrzebnej strzelaniny i nie zacznie gonić Was policja. Radzę trzymać się lewego toru, bo na prawym możecie zaliczyć bliskie spotkanie z pociągami. ;)

Ostatnie przygotowanie - "Zabij Świadków", również jest dosyć łatwym zadaniem. Jedna ekipa jedzie do posiadłości, gdzie zabija wyznaczoną osobę. Polecam podjechać od zachodu i przeskoczyć przez ogrodzenie. Unikniemy wtedy starcia ze wszystkimi ochroniarzami, a cel wbiegnie prosto na nasz celownik.

W ratuszu używamy najzwyczajniej w świecie Kurumy. Później, żeby zgubić gliny wpadamy do metra przy 3 Alta Street, czekamy minutę, aż pościg zniknie i gotowe. Jesteśmy w finale! :)

 

Co do finału. Pilot dojeżdża do samolociku, wsiada do niego iii.... i czeka sobie spokojnie, aż zostaną mu dwie, no może dwie i pół minuty do końca czasu. W ten sposób uniknie walki z myśliwcami, a kiedy już będzie nad Alamo Sea, niech po prostu siedzi myśliwcowi na ogonie. Lazery nie mają przecież opcji strzelania do tyłu. :) Saper może w tym czasie zająć się policją na ziemi.

Ekipa naziemna ma najtrudniejsze zadanie, ale staje się ono łatwe, jeśli uświadomimy sobie, że do więzienia można wjechać Kurumą. :) Cały proces jest dość skomplikowany do opisania, więc pozwólcie, że posłużę się filmem jak to zrobić:

 

 

Część druga:

http://gtasite.net/blog/166412/602/podsumowanie-po-dwoch-latach-od-premiery-napadow-w-gta-online_-czesc-druga_.html

 

Część trzecia:

http://gtasite.net/blog/166412/604/podsumowanie-po-dwoch-latach-od-premiery-napadow-w-gta-online_-czesc-trzecia_.html


Oceń notkę:
+ +6 -
r e k l a m a

Komentarze (19) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 60
Majek dodano: 17.02.2017, 01:32
Po wejściu na statek można iść od razu w prawo, schodkami do góry. Potem skaczemy na kontenery, wykańczamy bodajże czterech gości i auto jest nasze. ;)

A co do finału napadu drugiego i pilota - wystarczy od początku siedzieć na ogonie Lazerowi. Efekt taki sam, a nie ma ryzyka, że pilot się zagapi i czas mu się skończy. :P
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 17.02.2017, 01:33
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do Majek dodano: 17.02.2017, 02:50
Fakt, przez 5 minut czekania można zasnąć :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X dodano: 17.02.2017, 09:41
Świetny poradnik, przypominają mi się moje początki w GTA. W pierwszych dniach cieło się tylko w napady.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 17.02.2017, 10:16
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 5
BigPrendki dodano: 17.02.2017, 10:12
Jako poradnik to całkiem spoko :-)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 7
MrBoduczek dodano: 17.02.2017, 15:31
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do MrBoduczek dodano: 17.02.2017, 15:41
O właśnie u Ciebie nie było tricku z jazdą kurumą po więzieniu :) Jak kilka razy wspomniałem, Nie zamierzam robić kopiuj wklej. Uzupełnie twoje poradniki o nowe tricki, jednak aby to miało ręce i nogi musi w nich być opis misji itd. itp. Twoje linki bardzo się przydadzą. czytelnicy będą mieli podgląd jak wyglądało przechodzenie poszczególnych napadów 2 lata temu, i jak ono wygląda teraz :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 7
MrBoduczek dodano: 17.02.2017, 06:52
Nie wiem czy jest sens drugi raz pisać to samo, sam w 2015 stworzyłem poradnik do Napadów składający się z 4 części, ostatecznie zabrakło jedynie piątego, do Pacific Standard.

http://m.gta(...)lne.html
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do MrBoduczek dodano: 17.02.2017, 14:37
O proszę, całkowicie o twoim zapomniałem. Mój będzie bardziej jak solucja. Przeczytaj sobie swój, i mój. Różnica jest bardzo duża. Dzięki zal link. Nie będę powielał tego co Ty już napisałeś, kto będzie chciał uzupełnić wiedzę to przeczyta i Twój. :)
//Edytowano 2 razy. Ostatnio: 17.02.2017, 15:01
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 9
HajDzikS do omosquito dodano: 17.02.2017, 15:05
Twój lepszy.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 7
MrBoduczek do omosquito dodano: 17.02.2017, 15:25
Tak jak wspomniałem, to tylko pierwsza część (informacje/zasady ogólne). W pozostałych czterech poruszyłem kwestie dotyczące ukończenia poszczególnych misji oraz napadów. Tak więc owa "solucja" już jest i do napisania został jedynie piąty napad wraz z wszystkimi przygotowaniami. Raczej nie ma sensu dublowanie zawartości.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do MrBoduczek dodano: 17.02.2017, 15:35
Nic nie zamierzam dublować. Twój powstał 2 lata temu, jest masa nowych użytkowników, którzy raczej w żaden sposób by nie dotarli do twoich poradników. Odświeżenie tematu na rocznicę się przyda, tym bardziej, że przez te 2 lata pojawiła się masa glitchy. Pełno jest nowych sposobów przechodzenia misji. Ostatnio pojawił się nowy trick na Pacyfik itd. itp. Bez obaw na bank nie zrobię kopiuj-wklej, jak sam pewnie widzisz czytając mój blog, zarówno styl jak i opisy diametralnie się od twoich różnią. W żaden sposób się na Tobie nie wzorowałem, kompletnie o tych poradnikach zapomniałem. A skoro ja ich nie pamiętam, to raczej nie ma obecnie na tej stronie osoby która tak daleko sięga pamięcią.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 7
MrBoduczek do omosquito dodano: 17.02.2017, 15:41
A czy ja mówię o plagiacie? Przypominam jedynie, że taka treść znajduje się na stronie i lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu zrobienie newsa w którym podlinkowałbyś do istniejących poradników.
Tak, różnią się diametralnie. Swoje miałem wzbogacone nagranymi materiałami video, czy pomocnymi infografikami, czego nie widzę powyżej. :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do MrBoduczek dodano: 17.02.2017, 15:49
Taka jest moja wizja, zmieniał jej nie będę. Ma się to fajnie czytać. Te infografiki, które uznałem za potrzebne dodałem, resztę pominąłem bo zawsze stwierdzam, że moje teksty mają służyć odprężeniu. Ot piszę tak aby ktoś mógł sobie usiąść z piwkiem i na szybko łyknąć tekst, nie musząc przy tym za dużo myśleć :)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Edek503 do omosquito dodano: 17.02.2017, 18:43
Poradniki Boduczka bardzo mi kiedyś pomogły i dzięki nim pokierowałem wszystkimi napadami ucząc znajomych.Wchodząc w dział "Poradniki" zauważyłem spory bałagan i wiem że wszystko jest na Waszej głowie ale liczę że powoli dacie radę to okiełznać :)

Twoja treść to takie dopełnienie tego co zaczął Boduczek ponieważ inaczej robi się napad mając np. 30 lvl nie znając różnych trików,a inaczej mając 200 lvl ze wszystkimi znanymi "pomagaczami" i dobrze że to odświeżyłeś.
Zarówno Twoja jak i Boduczka treść jest bardzo pomocna i nie ma co się licytować.
Najlepiej kupić dwa piwka i przeczytać oba poradniki:)

P.s
Wydawało mi się że znam wszystkie triki w napadach ale wjazd kurumą do więzienia to dla mnie nowość więc czekam na kolejne treści bo widzę że jeszcze dużo się mogę nauczyć:)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
KyloHimself dodano: 17.02.2017, 04:27
To jest podsumowanie? Raczej wygląda to na poradnik/opis przejścia.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do KyloHimself dodano: 17.02.2017, 05:11
Jest to część pierwsza, nagłówek (nie mylić z tytułem) mówi sam za siebie. Całość planuje domknąć maksymalnie do 10 marca czyli rocznicy. Nie pisałem tego w jeden wieczór. Dodatek Heist jest bardzo obszerny i wymaga dopieszczenia z każdej strony. W ostatniej części a planuję 2 może 3 będzie bardzo duża recenzja i opinia. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z całością będziecie zadowoleni z mojej pracy, bo nie chcę włożyć w nią na szybko 5 minut, tylko dać Wam kompendium. Dodałbym samą recenzję podsumowanie i co? Czytelnik by połknął przetrawił i wydalił. Ma to być coś większego niż takie lelum polelum. Może i fajniej by było, gdyby 10 marca pojawił się "gigantyczny" artykuł, jednak komu by się chciało siedzieć godzinę i to czytać? Wolę dodawać powoli i w częściach. Pozdrawiam :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do omosquito dodano: 17.02.2017, 05:43
Ogólnie na stronie głównej widać nagłówek, Kto nie jest zainteresowany nie musi wchodzić w rozwinięcie. (taki mały trick dla nie wtajemniczonych)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Pavel1224 do omosquito dodano: 20.02.2017, 20:24
Bez urazy ale pierwsza część bije hasełkami: "Moja Kurumo cóż bez Ciebie bym ja zrobił"
O ironio wstawiasz te jęki w momencie gdy wszyscy "gracze" płaczą bo Kuruma na Pacyfiku z garażu już nie wyjeżdża a motorki tak bardzo są nielubiane! Osobiście tytuł artykułu zapowiadał, że autor zechce nam przybliżyć co się zmieniło przez te parę lat a tu cz 1. I poradnik jak przejść 2 banalne napady i jeszcze to zdziwienie przy opisie ucieczki Czemuż to nikt nie wziął Kurumy? Powiedzmy sobie szczerze Ucieczka z więzienia jedyną trudność jaką w sobie zawiera to randomowi gracze-idioci.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do Pavel1224 dodano: 20.02.2017, 20:31
Tak jest "O moja kurumo co bez Ciebie bym zrobił" big smile Tak było dokładnie 2 lata temu. No cóż, to auto bardzo ułatwia życie. (wstęp jasno mówi, jest to poradnik dla początkujących) Są 3 części. Podsumowanie znajduje się w ostatniej. A co się zmieniło? Poradnik doskonale to opisuje. Dokładnie to opisuje każdy trick jaki pojawił się od premiery napadów na PC. Pokazuje ile się zmieniło, ile glitchy odkryto itd itp.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 20.02.2017, 20:34
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (19 opinii) Skomentuj

omosquito

omosquito

Poziom: 59

Ranking: 3

PD: 26902

Platformy

PC (Windows)

O sobie

Od maja 2016 miesiąc w miesiąc w top 5 rankingu GTASITE.... Kurde weźcie mnie zabijcie. Czas na odpoczynek. Niech inni się wykażą :)

Imię i nazwisko: Daniel

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 33 lata

Dołączył: 16.03.2016

Miasto: Toruń

Dałem plusów/minusów: 384/34

Otrzymałem plusów/minusów: 448/50

Napisałem komentarzy: 1238

Osiągnięć zdobyłem: 66/142 (46%)

Oceniłem gier: 6

Napisałem blogów: 26

Napisałem recenzji: 0

Założyłem dyskusji: 0

Aktualnie gram w: GTA Online

Gram/Mam: 1 tytuł

Ukończyłem: 6 tytułów

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.