Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

GTASite zostało założone w 2003 roku przez Kuchcika.

Blog użytkownika Majek

1683VCzy R* to jedyna firma, która potrafi robić gry z otwartym światem? 20.11.2018, 22:40 przez Majek

No właśnie... Czy tylko R* potrafi stworzyć w 2018 grę z wielkim, dopracowanym i otwartym światem? Grę, która wywrze na nas zachwyt, a nie odruchy wymiotne?

Wróciłem właśnie do domu. Lekko podekscytowany, bo przez dzień na moją konsolę zdążył się pobrać świeżo zakupiony Assassin's Creed Odyssey

 

Origins - a więc poprzednia część AC - była pierwszą od bardzo dawna, którą wreszcie można było nazwać godną kontynuacją serii przygód o Assassynach. Pomyślałem sobie, że skoro poprzednia gra wyszła Ubisoft'owi tak świetnie, to Odyssey podtrzyma (a być może nawet i podniesie!) poziom.

 

Pierwsze wrażenia z gry były w porządku. Pojawiły się nowości w systemie walki, bo mamy takie jakby supermoce itd. Ciekawie się zaczyna. 

Niestety jak to mówią - "nie chwal dnia przed zachodem słońca".

 

Kiedy już poznałem głównego protagonistę i zyskałem możliwość swobodnego poruszania się po mapie, odechciało mi się wszystkiego. 

 

P.S. Tak, na poniższym zdjęciu wiszę na przyrodzeniu potężnego Zeusa...

 

 

Cut-scenki (chodzi mi o animacje, nie dialogi) są drętwe i opóźnione. Wyglądają jak dzieło jakichś amatorów, a nie studia z wieloletnią tradycją i niemałym zapleczem finansowym. 

 

Ruch postaci, ruch konia - to wszystko wygląda jak jakaś marna produkcja z lat 90' ubiegłego wieku. Widziałem chyba podobne zachowania u postaci w Minecrafcie.

 

Wskaźnik trasy, który ma zastąpić nam GPS, zanika 5m przed nami i skacze, jakby był stworzony w 5FPS, podczas gdy cała gra działa w 30FPS.

Nie ma żadnej płynności i z taką fuszerką nie spotkałem się jeszcze w żadnej grze!

 

Mapa jest obrzydliwa, co zresztą możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej. Wygląda, jakby była zrobiona do jakiejś gry przeglądarkowej typu Plemiona, a nie do tak głośnego tytułu, jakim jest AC.

 

Z okazji "Black Friday", już od kilku dni w PS Store są promocje na niektóre gry.

W tym na AC Odyssey oraz RDR II

Odyssey możemy kupić aż 41% taniej. 41%! Przecież ta gra nie ma nawet miesiąca! A RDR II? Jedynie 10% obniżki. 

 

Jaki jest powód? Czyżby zachłanność Rockstara? Nie. Wyniki sprzedażowe i jakość produktu. RDR II to megahit dopracowany do perfekcji. Gra roku, a może nawet i dekady. 

AC Odyssey to niestety tanio zrobiony chłam.

 

Pojawia się wiec pytanie - dlaczego tak jest? Przecież Ubisoft mógł skopiować całą fizykę z Origins i dodać tylko nowe postacie i dialogi - wyszło by 100x lepiej!

Czyżby RDR II postawiło poprzeczkę tak wysoko, że teraz wszystkie inne gry na tle produkcji R* wyglądają tanio i po prostu słabo? 


// EDIT: Postanowiłem dodać filmy.

 

Świetnie działający GPS:

 

Gra dopracowana jest do perfekcji!


Oceń notkę:
+ 0 -
r e k l a m a

Komentarze (35) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 15
PiterusX dodano: 20.11.2018, 23:30
Pisałem to już u siebie - R* zawsze było pionierem w kontekście tworzenia otwartych światów i ich zapełniania, ale też oddajmy jednak cesarzowi co cesarskie czy jak tam zwał, że akurat w tym przypadku to bardziej Ubisoft najzwyczajniej nigdy nie było mistrzem w otwarte światy, stąd ten brak podjazdu ;d Za to wśród innych twórców jest nieco inaczej - patrz chociażby nowy Spider-Man na ps4, który zbiera naprawdę dobre recenzje i ten świat nie wydaje się zapchany watą cukrową czy rok wstecz The Legend of Zelda: Breath of the Wild z autorskim pomysłem na dowolność rozgrywania fabuły, o Wieśkach nawet nie wspomnę. RDR II czy ogólnie R* zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, ale i wbrew pozorom, patrząc na odpowiednie przykłady, niektóre inne gry również dają radę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do PiterusX dodano: 20.11.2018, 23:36
Co do Ubi to w ogóle jakoś nie trawię tej firmy. Watch Dogs to istna tragedia. Nie potrafię tam wytrzymać dłużej niż godzinę. Do Far Cry 3 podchodziłem chyba z 5 razy zanim skończyłem, a była to najlepsza część. Far Cry 4 zacząłem, pograłem może z 5 godzin i mnie odepchnęło. Dalszych części już nie kupowałem, bo znając Ubi to też je skopali. I chyba się nie myliłem bo jak szybko były premiery, tak szybko były przeceny. EA potrafi czasami coś ciekawego zrobić, ale też jakoś niespecjalnie zachwyca. No cóż chyba się zbyt wymagający zrobiłem.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito dodano: 20.11.2018, 23:07
Majek Ty się kurła nie znasz ACO to cudo. Przecież tysiące ludzi nie może się mylić! https://imgur.com/a/BKASHXy XD

A tak BTW znowu są te poyebane skoki teraźniejszość/przeszłość? To jest w AC tak odpychające, że bania mała. Przez te skoki w czasie mnie nawet świetne Black Flag odpycha. Pograłem i po kilku godzinach przez ten badziew mi się odechciało i sobie teraz leży i się kurzy.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 20.11.2018, 23:12
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
Majek do omosquito dodano: 20.11.2018, 23:37
No muszą być. Przecież to walka Abstergo z nowoczesnymi Assassynami... :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do Majek dodano: 20.11.2018, 23:41
Czyli syf jak zawsze. OK podziękuję, nie skorzystam :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
Majek do omosquito dodano: 20.11.2018, 23:47
No nie gadaj, że przerywniki w seriach o Ezio były złe... OMG
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do Majek dodano: 20.11.2018, 23:53
Wybijało mnie to z rytmu. Tak samo jak nie podobała mi się wyspa w RDR 2. Gram, gram, czuje klimat i jebs, kuźwa jakaś zupełnie inna gra. I znowu się wczuwać... Nienawidzę czegoś takiego. Strasznie mnie takie rzeczy irytują. Jak gram w RDR to nie robię sobie przerwy na FIFĘ, tylko tłukę aż nie skończę, a nie trochę tego, trochę tamtego i finalnie uj z tego.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
Majek do omosquito dodano: 21.11.2018, 00:04
No ta wyspa to takie trochę jakby AC Black Flag, nie? :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do Majek dodano: 21.11.2018, 00:06
Marzyłem tylko aby się to jak najszybciej skończyło. R* chyba po prostu chciał, żeby to irytowało, i jedynym pragnieniem było wrócić na ląd.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
Majek do omosquito dodano: 21.11.2018, 00:17
No fakt, też się podobnie czułem. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Crrooss dodano: 21.11.2018, 00:52
Generalnie R* jako jeden z niewielu nie boi się eksperymentować, a cała reszta producentów wydaje się tylko patrzeć na raporty finansowe i tworzyć gry bezpieczne, ze sprawdzonymi rozwiązaniami, przez co powtarzalne i mało oryginalne. Weźmy np GTA V - pomysł ze stworzeniem gry z trójką grywalnych postaci był bardzo odważny, było to złamanie pewnej formy, było duże ryzyko, że graczom się to nie spodoba i wyniki sprzedażowe rozczarują - takiego ryzyka się nie podejmuje w grach AAA, a napewno nie we flagowej serii. Jak widać opłaciło się. Cóż, R* jako jedyny nie boi się wyzwań i ma świadomość, że to oni kreują branżę. Tylko tworząc większe, bardziej dopracowane gry i wymyślając nowe rozwiązania pozostaną na obecnej pozycji lidera. Pozostali deweloperzy robią gry na zasadzie trzymania się bezpiecznych rozwiązań, odtwórcze. Często nawet dobre (Asasyn o którym pisałeś jest grą dobrą, taką na solidne 7/10), ale pozbawione głębi, nie eksperymentujące. Kiedyś dobry konkurentem była Mafia, obecnie jedynie CDP Red w moim odczuciu tworzy gry na poziomie przynajmniej starającym się zbliżyć do R*. Mam tu na myśli czas produkcji, rozbudowanie gry, jej skalę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
Majek do Crrooss dodano: 21.11.2018, 00:54
AC Origins był trochę eksperymentalny, bo zmienili praktycznie wszystko + wprowadzili relację z koniem i tym latającym gołębiem.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
Majek dodano: 21.11.2018, 20:58
Było dwóch żołnierzy, spali sobie. Skradam się, zabijam jednego i przypadkiem budzę drugiego.

Zanim ten wstał, aby się bronić, zdążyłem wcisnąć przycisk odpowiadający za zabójstwo. Efekt? Gość stoi i bije mnie mieczem po głowie, ja dźgam miejsce, w którym spał i w którym od 10min go nie ma. Gość umiera. Umiera, bo zadźgałem powietrze, którym oddychał!

Żenada.

A liście? W RDR II liście odpychane są przez ciało. W AC liście znikają zanim się w nie wejdzie, a kiedy się obrócimy to nagle pojawiają się z powrotem.

Uwielbiam serię AC, ale Odyssey jest wyjątkowo odpychające...
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 21.11.2018, 20:59
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
Gracz do Majek dodano: 22.11.2018, 04:19
Było dwóch żołnierzy, spali sobie. Skradam się, zabijam jednego i przypadkiem budzę drugiego.

Odp: Masz za niski lvl, aby ich zabić lub skill nierozwnięty. Po drugie w orgins tak samo było.

Pojawia się wiec pytanie - dlaczego tak jest? Przecież Ubisoft mógł skopiować całą fizykę z Origins.

Odp: Silnik AnvilNext 2.0 jest w orgins i odyssey. I na sto procent są te same animacje i fizyka. No chyba, że grasz na starym xbox'ie lub ps4 gdzie były cięcia.

podczas gdy cała gra działa w 30FPS.
Nie ma żadnej płynności i z taką fuszerką nie spotkałem się jeszcze w żadnej grze!

Odp: Jakoś dałeś radę przejść rdr 2 na 30 klatkach i nie przezywasz na to.

Mapa jest obrzydliwa, co zresztą możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej. Wygląda, jakby była zrobiona do jakiejś gry przeglądarkowej typu Plemiona, a nie do tak głośnego tytułu, jakim jest AC.

Odp:Mapa jest stworzona tak aby dodać klimat i pierwiastka artystycznej starożytnej grecji, gdzie powstały podst sztuki,które dzisiaj znamy . Mapę musisz dopiero odkryć i będzie kompletnie inaczej wyglądała.

Przecież ta gra nie ma nawet miesiąca! A RDR II? Jedynie 10% obniżki.

Odp: Premiera 5 października 2018. No chyba, że liczysz miesiące inaczej. To wtedy tak.

Tak, na poniższym zdjęciu wiszę na przyrodzeniu potężnego Zeusa...

Odp: To tam woli. Ja nie lubię spinać się po penisach.

Narazie
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
gracz do Gracz dodano: 22.11.2018, 04:21
Sorry za błędy ale jesz już późno.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
Majek do Gracz dodano: 22.11.2018, 20:42
1. Nie chodzi mi o poziom postaci, tylko o błąd w animacji.
2. RDR II ma ładniejszą grafikę i jest bardziej zaawansowane niż Odyssey. R* nie szuka rozwiązań w postaci "cięć", tylko wydaje ideał na każdą konsolę.
3. Chodzi o porównanie płynności zanikania ścieżki, zobrazowanie. Wygląda jakby była w 5FPS, na tle gry, która działa w 30FPS.
4. A no tak, mamy już listopad... :P Mój błąd. Tak czy inaczej - dużo wody w rzekach od premiery gry nie upłynęło. ;)
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 22.11.2018, 20:42
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Crrooss dodano: 22.11.2018, 23:38
Porównywanie gier Ubisoftu do Rockstara to jak porównywanie Kanapki Drwala z McDonald's do pieczonej kaczki glazurowanej miodem z lawendą, serwowanej z rzepą i amerykańską borówką z Eleven Madison Park w NY. Serio, to nie ma sensu.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
envelope dodano: 24.11.2018, 11:41
Chyba wszystko jednak zależy od upodobań grającego, nie? W ogóle zacznijmy od tego, że jest pewna grupa graczy, która ubóstwia wszystko co Rockstar zrobi (podobnie jest z CD Projekt) Ta grupa ludzi nie bierze pod uwagę faktów. Dla nich już zawsze będzie się podobać wszystko co wylatuje od R, nawet jeśli byłby to kompletny gniot.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
Majek do envelope dodano: 24.11.2018, 21:46
Jesli o mnie chodzi, to jestem fanem Assassynów od dawna. ;)

Dlatego tak boli, że Odyssey to taki gniot...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[195.182.***.***]
mARCIN dodano: 21.11.2018, 08:17
To ma być artykuł? Żadnego składu i bogatej treści. Wena autora skończyła się podczas pisania "wstępu" Ludzie piszą dłuższe komentarze. Załoga gtasite ma marnych "redaktorów".
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do mARCIN dodano: 21.11.2018, 08:35
Bywa ;) To blog, takie przemyślenia. Autor chciał z siebie wylać niezadowolenie i to zrobił. Mi to tam zwisa, jest co czytać i jak widać komentować. No i jest okazja podzielić się opinią i ponarzekać.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 21.11.2018, 08:45
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
envelope do mARCIN dodano: 24.11.2018, 11:48
Wasza załoga chyba nie bardzo daje radę, skoro wysyłają swojego "krytyka" na konkurencyjne strony. Niech zgadnę, to banda Nemo, czy Namo, albo któreś dziecko Ełana?

P.S. Na tylny ból mieszanka positivum i paracetamolu daje radę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Crrooss do envelope dodano: 24.11.2018, 13:45
Namo to patologia i nielegalny biznes, za to co robi powinien dostać pismo od Take Two i nie wypłacić się do końca życia. Szkoda, że nic z tym nie robią.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
envelope do Crrooss dodano: 24.11.2018, 22:20
W zasadzie wątpię by był to ktoś z Namo-Kindergarten. Zwróć uwagę na poprawną pisownie i sformułowanie zdania. IP prawdopodobnie nie jest polskie, a więc możliwe, że to ktoś, kogo konto zostało tu zbanowane, lub ktoś, kto boi się blokady już istniejącego konta. Widoczny człon adresu wskazuje na kraje wschodnie. Ruskie i litewskie VPN często są darmowe.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do envelope dodano: 24.11.2018, 22:52
Opera ma taki bajer, że wystarczy wcisnąć jeden przycisk i już masz VPN'a. W dzisiejszych czasach to żaden problem. A wracając do tematu to niech sobie ludzie marudzą (puki nie spamują) przynajmniej jest ciekawie, można się podroczyć :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
Majek dodano: 26.11.2018, 16:37
Dodałem właśnie 2 filmy na samym dole bloga. :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do Majek dodano: 27.11.2018, 04:21
Ten GPS jakoś mi nie wadzi, ale walka to nic dodać, nic ująć "XD" hahah
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.24.***.***]
ktoś dodano: 21.11.2018, 19:40
Powiem tak RDR jest świetne, R są fenomenalni ale i tak Wiedźmin 3 lepszy.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.64.***.***]
Leria do ktoś dodano: 21.11.2018, 20:19
Ahaha polak robak xD... wiedzmin to gówno,
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Crrooss do ktoś dodano: 21.11.2018, 20:26
Nie potrafię wskazać ani jednego elementu w którym Wiedźmin 3 byłby lepszy od RDR II. Pod względem historii i narracji jedynie zbliżał się do jakości gier Rockstara, jednak to nie ten poziom. Wyraźnie lepiej niż np Asasyny od Ubisoftu, jednak jeszcze zdecydowanie nie RDR.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 21.11.2018, 20:27
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 59
omosquito do Crrooss dodano: 21.11.2018, 20:38
Po prostu inny klimat, jednak Wiesiek dawał mnóstwo radości z rozgrywki, aż się chciało komputer odpalać i wiem co mówię. Przeszedłem go dwa razy na 100% ze wszystkimi dodatkami.

EDIT//
Co nie oznacza, że jak RDR 2 wyjdzie na PC to nie kupie go ponownie :P Niestety konsole miałem tylko pożyczoną i nie zrobiłem wszystkiego na 100% a bez wahania bym z ochotą przeszedł tą grę jeszcze raz :)
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 21.11.2018, 20:41
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
Saladyn21 do Crrooss dodano: 25.11.2018, 10:19
Akurat wiesiek jest lepszą grą niż RDR2.

Po pierwsze jest RPGiem, a RDR 2 jest tylko grą akcji.

Postacie w obu produkcjach są równie ciekawe, natomiast Arthur nie umywa się do Geralta.

Zadania w obu produkcjach trzymają poziom

Wątku głównego nie mogę ocenić ponieważ nie przeszedłem RDR 2.

Muzyka to kwestia subiektywna, ale przy muzyce z Wieska mam ciary na plecach, a muzyka w RDR 2 tylko mi się podoba.

Graficznie wygrywa RDR 2, ale trzeba zaznaczyć, że wiesiek ma już 3 lata i jest grą RPG.

Podsumowując Wiedźmin jest świetnym RPGiem, a RDR 2 to GTA na dzikim zachodzie.
No może gdy RDR 2 wyjdzie na PC to ocenie go wyżej, ale na tę chwilę przegrywa z Dzikim Gonem.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 36
Officer Mniam do Saladyn21 dodano: 25.11.2018, 21:07
W moim przypadku o ile wieska uwielbiałem (3 część) to rdr2 wygrywa.
O wiele lepszy klimat a przede wszystkim rdr2 niemalże kazała mi ukończyć grę bo chciałem wiedzieć co i jak. W wieśku grałem bo grałem doszedłem do tego typa z łaźni i gre odstawiłem.
System walki był fajny, alchemia itp ale poza grafika nic mnie nie trzymało przy grze. Jest Za wolna
RDR z kolei ma krótsza fabułę ale pomimo swojego "ehhhm" wolnego trybu jest o wiele ciekawsza. Bardziej można się wczuć w postacie. Być moze to przez fakt że w rdr lecimy schematem w trakcie filmików a w wieśku mamy opcje gdzie chwila zastanowienia już psuje klimat

Swoją drogą oceniac grę nie grając w nią? Bardzo profesjonalnie
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
Saladyn21 do Officer Mniam dodano: 01.12.2018, 12:48
Nie napisałem że nie grałem tylko, że nie przeszedłem.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.201.***.***]
Zenek do Officer Mniam dodano: 23.12.2018, 20:34
Wiedźmin jest najlepszą grą RPG w świecie fantasy, a RDR2 najlepszą grą akcji na dzikim zachodzie. big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (35 opinii) Skomentuj

Majek

Majek

Poziom: 60

Ranking: 2

PD: 28278

Platformy

PC (Windows)
Apple iOS
Android

Płeć: Mężczyzna

Dołączył: 15.01.2014

Miasto: Kraków

WWW: https://www.facebook.com/DJMajek93

GG: 9436149

Dałem plusów/minusów: 280/17

Otrzymałem plusów/minusów: 489/126

Napisałem komentarzy: 1395

Osiągnięć zdobyłem: 76/142 (54%)

Oceniłem gier: 15

Napisałem blogów: 17

Napisałem recenzji: 0

Założyłem dyskusji: 0

Aktualnie gram w: Grand Theft Auto: San Andreas

Gram/Mam: 12 tytułów

Ukończyłem: 1 tytuł

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.