Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA IV] Statua Radości (odpowiednik Statuy Wolności) skrywa ogromne, bijące serce.

Gunrunning to duże DLC, które dodaje do gry kilka pojazdów specjalnych, bunkry czy nowe możliwości zarabiania dużych pieniędzy. Aby zacząć przygodę z nielegalnym handlem bronią, musimy zalogować się jako prezes, prezydent klubu czy VIP. 

Gunrunning - wszystko co musicie wiedzieć

Trailer

 

Bunkier

Na sam początek musimy zaopatrzyć się w tajną podziemną bazę, z której będziemy rozpoczynać operacje dostaw zasobów czy gromadzić wyprodukowaną broń.

Aby kupić nową nieruchomość, udajemy się na stronę Maze Bank Foreclosures. Bunkry zostały rozlokowane na północnej części mapy. Najtańszy z nich kosztuje $1.165.000, a najdroższy $2.375.000. Różnica między nimi jest dokładnie taka sama jak różnica pomiędzy biurami - zmienia się tylko i wyłącznie lokalizacja.

Kupując bunkier możemy wybrać jego styl, dokupić mieszkanie, pojazd do poruszania się po bunkrze, schowek na broń oraz strzelnicę.

Mieszkanie

Działa ono tak samo jak to w biurze. Jeśli kupimy część mieszkalną, będziemy mogli ustawić spawn zaraz po wejściu do GTA Online w bunkrze.

Pojazdy

Mamy dwa pojazdy do wyboru - wózek golfowy oraz transportowy. Ten pierwszy jest tańszy i mniejszy, dzięki czemu łatwiej będzie się nam poruszać po bunkrze, ale szczerze? Jeśli nie macie kasy na takie udogodnienia, lepiej zainwestujcie w nie później. Sam często zapominam, że mam takie ustrojstwo i przez większość czasu po bunkrze poruszam się na piechotę.

Strzelnica

Najdroższy dodatek do bunkra, który kosztuje $740.000. Strzelnica wygląda dokładnie tak samo jak ta w AmmuNation, jednakże za ukończenie wyzwań otrzymamy nagrody.

Na start dostaniemy darmowe koktajle Mołotova. Znajdziecie je w jaskini, obok strzelnicy.

Wszystkie wyzwania na 1 gwiazdkę - w nagrodę dostaniemy specjalne malowania do broni oraz darmowe granaty.

Wszystkie wyzwania na 2 gwiazdki - zwiększą się nam sloty na broń rzucaną, z 25 na 30 sztuk oraz odblokuje nam się darmowy granatnik.

Wszystkie wyzwania na 3 gwiazdki - otrzymamy specjalne ubrania oraz darmowe pociski do bazooki.

 

Mobilne Centrum Operacyjne

Po zakupie bunkra przyszedł czas na MOC (Mobile Operations Center). Ciężarówka przyda nam się do modyfikowania broni i pojazdów wojskowych oraz do rozpoczynania specjalnych misji.

Aby kupić MOC, musicie udać się na stronę Warstock Cache and Carry. Podczas zakupu będziecie mogli wybrać wygląd kabiny, kolor wnętrza oraz moduły, które znajdziemy w naczepie.

Do wyboru mamy cztery moduły:

 • taktyczne centrum dowodzenia
 • kwatery osobiste
 • przechowalnię pojazdów osobistych
 • warsztaty pojazdów i uzbrojenia

Polecam wybrać centrum dowodzenia oraz warsztat pojazdów i uzbrojenia. Pozostałe dwa moduły są zbędne. 

Po złożeniu zamówienia, Wasza bojowa ciężarówka trafi do jednego z pomieszczeń w bunkrze. Będziecie mogli ją tam przerobić. Dostępnych mamy większość opcji znanych z Los Santos Customs.

 

Zarządzanie bunkrem

Całym przedsięwzięciem sterujemy za pomocą laptopa w bunkrze. Po zalogowaniu się do Disruption Logistics zobaczycie obrazek jak ten wyżej. 

 • Odnów zasoby: miejsce, z którego startujemy misje na dostarczenie nowych zasobów.
 • Badania: możemy za opłatą przyśpieszyć trwające badania oraz możemy sprawdzić technologie, które już odblokowaliśmy.
 • Sprzedaj towar: sprzedajemy wyprodukowaną broń.
 • Zarządzaj kadrą: przydzielamy pracowników do produkcji broni / do badań nad nowymi technologiami lub do obydwóch tych zadań jednocześnie (jeśli wybierzemy ostatnią opcję, czas produkcji broni oraz czas prowadzenia badań wydłuży się).
 • Kup ulepszenia: możemy ulepszyć wyposażenie, pracowników oraz ochronę.

 

Nowe pojazdy

Do GTA Online zawitała całkowicie nowa klasa pojazdów. Podobnie jak z misjami dla SecuroServ z dodatku Import/Export, za wykonanie misji, które możecie odpalić z naczepy MOC, otrzymacie zniżkę na zakup tych śmiercionośnych maszyn zagłady. Co więcej, jeśli wjedziecie nimi do naczepy MOC, będziecie mogli polepszyć ich osiągi czy zainstalować nowe bronie. 

BWP - czołg-amfibia. Świetnie daje sobie radę zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Został uzbrojony w obrotowe działo na dachu. 

Dostępne ulepszenia: wyrzutnia rakiet przeciwlotniczych oraz miny zbliżeniowe do eliminowania pościgów.

Łazik Dune - Jeden z lepszych pojazdów, jakie dostaliśmy w DLC. Szybki, zwinny i z działami, które sprawnie pomogą Wam zwalczyć wrogów. 

Dostępne ulepszenia: granatnik kal. 40 mm, karabin maszynowy kal. 7,62 mm i miny zbliżeniowe.

Wóz półgąsienicowy - połączenie czołgu i ciężarówki. Świetnie radzi sobie w terenie i na stromych podjazdach. Uzbrojony w CKM kal. 50. 

Dostępne ulepszenia: miny zbliżeniowe, poczwórne działka odłamkowe kal. 20mm.

Oppressor - motocykl, który śmiało można nazwać najlepszym pojazdem w całej grze! Jeździ, lata, strzela. Czego chcieć więcej? Motocykl dostarcza wiele zabawy i standardowo wyposażony jest w karabin maszynowy.

Dostępne ulepszenia: rakiety namierzające.

Bojowa Tampa - samochód klasy muscle przerobiony na maszynę do zabijania. Jest szybki i dobrze opancerzony. Obrotowe działko, które znajdziecie na dachu, z pewnością ułatwi Wam dostarczanie zasobów do bunkra. 

Dostępne ulepszenia: wyrzutnie rakiet z przodu, moździerz z tyłu oraz miny zbliżeniowe.

Naczepa przeciwlotnicza - kupując naczepę, dostaniemy w zestawie samochód Vapid Sadler. Standardowa wersja wyposażona jest w karabiny maszynowe. W odróżnieniu od pozostałych pojazdów, naczepy nie przerobimy wjeżdżając do MOC. Zrobimy to w naszym bunkrze u tego samego mechanika, który tuningował naszą bojową ciężarówkę. Przyczepę wzywamy poprzez menu interakcji, zakładka Pojazd

Dostępne ulepszenia: rakiety namierzające. 

 

Ulepszenia broni

W warsztacie, który znajdziemy w naczepie MOC, można ulepszać wybranie bronie. Dzięki temu otrzymamy dostęp do większych możliwości taktycznych. Pistolety, SMG, ciężkie karabiny snajperskie, bojowe karabiny maszynowe, karabiny szturmowe i karabinki w wersji 2 pozwalają stosować m.in. nowe rodzaje amunicji, np. smugową, zapalającą, przeciwpancerną czy rozpryskową. Do tego dochodzi noktowizja, termowizja oraz zestaw chwytów, hamulców wylotowych, kolorów, malowań i nie tylko. 

 

Nowe ciuchy, tatuaże i fryzury

Aby dopasować się tematycznie do najnowszego dodatku, Rockstar dodał nowe kurtki z kamuflażem, berety z demobilu, wojskowe trepy, groźne tatuaże i fryzury na rekruta.

 

Mapa bunkra

Kliknij obrazek, aby powiększyć.

 

Ciekawostki

- Pomimo tego, że jesteśmy pod ziemią w bunkrze, który mógłby przetrwać uderzenie bomby atomowej, ciągle mamy zasięg w naszym telefonie.

- Po bunkrze możemy poruszać się swoimi prywatnymi samochodami i motocyklami.

- Jeśli zaparkujecie pojazd w naczepie MOC, będziecie mogli go przewieźć.

- W jednej z misji, w których mamy do czynienia z bojową Tampą, Agent 14 wspomina, że mamy rok 2017. Trochę to dziwne, skoro akcja w GTA Online dzieje się przed wydarzeniami z trybu fabularnego.

- Niektórym dach przecieka. ;)

 

Jaki moduł wybrać?

r e k l a m a

Komentarze (19) Skomentuj Obserwuj

[198.96.***.***]
Kappa dodano: 16.06.2017, 15:41
Dzięki za mapę! big smile chociaż teraz po tych kilku dniach się już nauczyłem bunrka na pamięć, ale jakbym ją miał od razu to by było lepiej big smile

Ciekawostki też spoko big smile
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[173.254.***.***]
nono dodano: 16.06.2017, 16:43
nono, nice
dużo treści, wszystko opisane - tak ja lubię
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
BonzoBGC dodano: 16.06.2017, 17:15
Szanuję ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[194.150.***.***]
elooo dodano: 17.06.2017, 18:58
BWP to nie czołg :/
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Gulek dodano: 17.06.2017, 19:28
Pograłem w nowy tryb około półtorej h. Zrobiłem misje na łazika, świetna misja mam nadzieję, że następne są również ciekawe, tak samo ciekawe jest dostarczanie zasobów. Strzelnica to katastrofa, trzeba naprawdę wymiatać, aby ukończyć na 3 gwiazdki. Kasa z produkcji broni niestety strasznie wolno idzie, trzeba naprawdę sporo grać, aby mieć z tego kase. Na bunkier z mieszkaniem i schowkiem na amunicje, pojazdem golfowym, zakupem ciężarówki MOC, ulepszeniem ekipy, szybkości pracy zespołu i zatrudnieniu ochroniarzy wydałem 9 mln, więc ta kasa zwróci się zdecydowanie wolniej niż np. w Import/Export, gdzie na wszystko wydałem 5 mln a już dawno to odrobiłem. Jedyny sposób to taki aby grać Import/Export, produkcje narkotyków a to traktować jako bunus. Ja przynajmniej to tak widzę na tą chwile, bo pograłem półtorej h a od przejęcia zasobów 1h i w tym czacie mogłem sprzedać broń tylko za 7k. Tak więc jak na razie dla mnie bardzo ciekawy update, ale mało zarobkowy.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 61
omosquito do Gulek dodano: 17.06.2017, 20:57
Tak jak to juz kiedyś pisałem. Zasoby zróbcie na full, mozecie tez uzupelnic zasiby do wytwórni wtedy profit się powieli. Odpalcie na noc kamery w bunkrze, z sesji was nie wywali a produkcja bedzie sie sama robic.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Gulek do omosquito dodano: 18.06.2017, 09:19
Jak można uzupełnić zasoby do wytwórni, aby profit się powielił? Nie ogarniam jeszcze tego w 100% dlatego pytam:)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.65.***.***]
MM dodano: 16.06.2017, 17:19
Teraz powiedźcie mi jak mam na to zarobić ?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 62
Majek do MM dodano: 16.06.2017, 18:05
Na same podstawy (bunkier, ulepszenie pracowników, MOC) wystarczy Ci 10 milionów. ;)
Za sprzedaż broni idzie podobno zarobić $1.000.000, w tym czasie możesz sprzedać narkotyki i samochody.

No i są jeszcze napady.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[199.249.***.***]
SkyLucker do MM dodano: 17.06.2017, 01:17
Graj codziennie to będziesz miał hajs... lubię jak ludzie piszą że kasy nie mają, ale wbić do gry i zarobić to nie ma komu...
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Dodladden do SkyLucker dodano: 17.06.2017, 10:38
OOO! Przez ten czas co chodzą po sesjach i skamlają "any modder here?" "pls money" itd ,t oby miliony porobili :P
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 36
Officer Mniam do SkyLucker dodano: 18.06.2017, 14:57
Może dlatego ze ludzie pracują mają życie albo chociaż grają też w inne gry. i teraz mają dylemat albo siedzieć pół dnia przy gta by uzbierać troche kasy na byle auto albo porobić też co innego.
Nie dziwi mnie wysyp cheaterów z kasą skoro ludzie normalnie uzbierać na coś nie mogą.
Sam sporo w gta gram a większości sprzętu nie kupuje. To ile musiał bym spędzić czasu przy konsoli żeby mieć wszystko co r* wrzuca
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 62
Majek do Officer Mniam dodano: 18.06.2017, 15:11
Masz trochę racji, ale i nie koniecznie.

Ja miałem hajs odłożony i cały Gurnunning to było dla mnie 2-dniowe DLC. Wszystko już odblokowałem i kupiłem. Gdybym nie miał kasy, to cieszyłbym się z dodatku trochę dłużej. ;)
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 18.06.2017, 15:12
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[178.42.***.***]
anonim dodano: 20.06.2017, 04:37
ej dlaczego nie moge kupic motoru? mam na koncie 4 mln ciezarowke bunkier motor mozna kupic za 2.5mln~ jak sie wykona misje i za 3.6 (chyba) caly czas pisze "Anulowane"
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[80.53.***.***]
k4amyyk dodano: 21.06.2017, 08:54
Siemka. Wie ktoś jak nazywa się samochód z misji na przyczepę przeciwlotniczą? Autem tym ciągniemy wspomnianą przyczepę. Jest możliwość jego zakupu?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Warfikus do k4amyyk dodano: 21.06.2017, 12:54
Nightshark, niedługo będzie możliwość jego kupna za 1,250mln
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.8.***.***]
Seppik dodano: 08.11.2018, 16:54
Czy jak kupię bunkier bez modułów takich jak centrum dowodzenia oraz warsztat pojazdów i uzbrojenia to nie będę mógł tego dokupić później ?

Analogicznie w klubie nocnym nie wybierając oświetlenia, suchy lód, tancerze to nie będe mógł tego dokupić później ?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 62
Majek do Seppik dodano: 08.11.2018, 20:51
Tak. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.114.***.***]
Maniek dodano: 03.11.2019, 20:37
Czy da się ulepszyć oppressora II w mobilnym centrum?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (19 opinii) Skomentuj

Korepetycje

SHOUT

Regulamin shoutboxa | Archiwum

Znaków: 0 z 300

Wszystkich wpisów: 51693

GTA

Zobacz więcej   

quizy ?

Lp Nick Quizy Odp Pkt
1.  rekinowy 31 417/465 89,51
2.  EagleOfL... 27 385/405 88,13
3.  RAFkin 36 412/539 87,24
4.  adi55500... 36 401/554 85,96
5.  Wookie1 31 389/465 85,89
6.  KyloHims... 34 389/525 84,76
7.  EngineV8 33 379/494 83,96
8.  Brus 34 377/509 83,52
9.  Cityzen3... 33 355/494 81,04
10.  Wichu 29 341/435 80,43
Zobacz pełen ranking

quizy ?

Lp Nick Dod Odp Pkt
1.  hoger 141 443 2316
2.  Majek 28 439 1513
3.  Wookie1 16 424 1384
4.  Mr_White... 6 436 1350
5.  Zembu 8 431 1349
6.  Majkela 2 443 1343
7.  Mazi150 4 438 1342
8.  Kettger 4 436 1336
9.  zilone 1 443 1336
10.  RAFkin 1 443 1336
Zobacz pełen ranking

Gorące

 • Brak aktualności

Gorące

 • Brak aktualności

GTA

Zobacz więcej   

Znajdź nas w sieciX

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.