Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA V] Kopanie samochodów pozostawi wgniecenia.

9514V Jak zostać 'PRO' graczem w GTA Online? Poradniki | PC PS3 PS4 X360 XOne 21.04.2017 przez Redakcja GTA Site
Encyklopedia: GTA Online

Witam w poradniku, który da wam możliwość podniesienia swoich umiejętności strzeleckich w grze GTA V na nieznany dotąd poziom. Na wstępie zaznaczam, że jest on kierowany głównie dla graczy konsolowych (PS4/Xbox One), mimo to niektóre z porad wykorzystacie również na PC. 

Jak zostać 'PRO' graczem w GTA Online?

Autorem tekstu jest klik125


Poradnik zaprezentuje wszystkie mniej lub bardziej znane triki, które pomogą wam szybciej pozbyć się przeciwnika oraz sprawią, że zabicie was samych stanie się dużo trudniejsze. Normalnie jeszcze rok temu nie pisałbym o tym w takim miejscu, bo i mało kto w Polsce wiedział jakie K/D można wykręcać przy stylu gry znanym jako "Run And Gun".

 

Jedyne co jest potrzebne, aby podnieść swój poziom, to kilka dni ćwiczeń, bez poddawania się, naprawdę warto spróbować. Aby ułatwić sobie pisanie, a wam czytanie, postanowiłem wszystko opisać w podpunktach. Proszę też o wyrozumiałość, ale jest to mój pierwszy blog, więc bez błędów się nie obejdzie. ;)

Pewnie wielu z was uważa, że granie na trybie auto-aim zależy tylko i wyłącznie od tego kto szybciej kliknie celowanie+strzelanie. Nic bardziej mylnego, na wspomaganiu również istnieje coś takiego jak "skill". Spokojnie, to nie oznacza, że gracze trzymający się na zapomnianym przez konsole swobodnym celowaniu mogą się żegnać. Wszystkie porady będą przydatne na jednym i drugim trybie. :) Poniżej wrzucam randomowe wideo pokazujące jak wygląda typowy gracz (wystarczy zobaczyć parę sekund), będziecie mogli zrobić sobie porównanie z końcowym rezultatem.  

 

 

Najskuteczniejsze bronie:

 • RPG
 • Granatnik
 • Bojowy karabin maszynowy
 • Specjalny karabinek
 • Granaty/Bomby samoprzylepne
 • Ciężki karabin snajperski/Snajperka szybkostrzelna (zależy od dystansu)
 • Strzelba szturmowa
 • Pistolet ppanc.

1. Sterowanie

Podstawowa informacja w tym tekście, czyli opanowanie sterowania. Jest to połowa sukcesu, później pójdzie już tylko z górki. Zmienione sterowanie przede wszystkim daje możliwość jednoczesnego biegania, celowania, strzelania i robienia przewrotów bez połamania sobie palców. Na standardowym jest to niemożliwe.

Wszystko co musicie zrobić to wejść w ustawienia i zmienić sterowanie na "alternatywny FPS 2". I to jest najtrudniejszy moment, w tej chwili bieganie przeskakuje na 'R2', a przewrót na 'X', strzelanie i celowanie idą w górę na L1 i R1. Osobiście przestawienie się zajęło mi jakieś 2 dni, po zmianie zapominamy o chowaniu się za przeszkodami (bezużyteczne). No dobra, ale co daje bieganie i strzelanie? Dużo trudniej jest was trafić i to wystarczy. Wam też łatwiej będzie zabijać kiedy postać w końcu zacznie się ruszać.

Jeśli chodzi o czułości celowania, to w przypadku snajperki nie preferuje się zbyt wysokich, na reszcie broni zalecam powoli zwiększanie pasków wraz ze wzrostem waszych umiejętności, sam na ten moment wszystko mam ustawione na full. Warto też wiedzieć, że nasza postać porusza się najszybciej na widoku FPP, dlatego najlepsi gracze tylko tak strzelają ze snajperki, pomaga to w unikaniu strzałów.

 

Jeśli ktoś nie wie, to w ustawieniach kamery można też wyłączyć widok z pierwszej osoby podczas chowania się za przeszkodami oraz w trakcie robienia przewrotów, co często doprowadzało do zawrotów głowy.

 

 

2. Zwiększenie celności broni.

Przybliżenie celownika na prawej gałce sprawia, że naboje kierują się tylko w jeden punkt zapominając o odrzucie broni. Najlepiej widać to na zaprezentowanym poniżej screenie. Nieważne czy strzelacie z pistoletu, czy z karabinu maszynowego - traficie w to miejsce, w które wycelujecie. Jedyna wada, to brak możliwości biegania w momencie wciśnięcia gałki.

Aby nadać ruchom płynności, po zakończeniu strzelania, a przed przewrotem należy puścić L1. Wtedy postać wróci do biegania bez potrzeby ponownego wciskania gałki.

 

3. Ruchy kamery mają znaczenie.

Już jakiś czas temu zaobserwowałem, że gracze często nie korzystają z prawej gałki, która służy do obrotu kamery. Zamiast obrócić kamerę i zajrzeć za róg łapiąc chwilę na przygotowanie, wybiegają i dają się bezsensownie zestrzelić. Na DM wybieramy tylko najbardziej oddalony widok kamery, co zwiększa pole widzenia, a czułość ustawiamy na najwyższą, aby w każdej chwili móc zareagować, kiedy ktoś robi nam plecy.

Również z ważniejszych ciekawostek, na mapce wasz znacznik otacza czerwona obwódka w momencie kiedy ktoś widzi was na swojej mapie. Dzieje się tak kiedy strzelacie bez tłumika, kiedy zostajecie odsłonięci przez Lestera, lub kiedy ktoś po prostu was widzi i prawdopodobnie obiega od tyłu. Warto w tym wypadku szybko obrócić prawą gałką o 360 w celu sprawdzenia okolicy, w ten sposób wy również możecie odsłonić innych graczy.

 

4. Pełne asystowane celowanie.

 

Ten podpunkt miał się pojawić na samej górze, ale wyszło inaczej. :P Jest to jedna z najfajniejszych rzeczy która sprawi, że wasze zabójstwa będą prezentować się lepiej i szybciej, tzw. "switch kille". Aby móc je wykonywać trzeba przejść do trybu fabularnego i ustawić rodzaj sterowania na "wspomagane-pełne". Po tej zmianie bez ponownego klikania wystarczy przesunąć gałkę na następnego przeciwnika, aby szybko go zdjąć. Prezentuje się to tak:

 

5. Szybkie przeładownie broni.

Niby nie daje to dużo, ale wiele osób z tego korzysta, zamiast czekać, aż postać przeładuje broń, wystarczy szybko zmienić ją na coś innego, po czym ponownie wrócić na to, z czego strzelaliśmy wcześniej. Sam rzadko z tego korzystam odkąd do specjalnego karabinka można kupić powiększony magazynek o pojemności 100 naboi (w mojej opinii najlepszy).   

 

 

6. Nie rób pierwszy przewrotu.

Tego chyba nie trzeba wyjaśniać, jeśli Ty zrobisz pierwszy rolla, zrobi go po tobie przeciwnik i pewnie Cię zabije. Z czasem nauczysz się robić uniki zbiegając na boki, przez co przeciwnik nie będzie w stanie wycelować Ci w głowę, mimo auto-aima.

Ważna zasada - grając na pistolety trzeba być cały czas w ruchu, robić obroty wokół własnej osi, aby unikać strzałów. Grając na karabiny uniki są dużo trudniejsze, dlatego warto częściej mieć wycelowaną broń, nawet kiedy nie widać przeciwnika. W ten sposób nic Cię nie zaskoczy.

 

7. Schylaj się :)

Ku rozpaczy wielu graczy, w GTA V nie można kucać, ale za to można się schylać. Używaj lewej gałki do wykonywania tej czynności. W ten sposób przeciwnik poza wychyleniem celownika do góry, będzie musiał obrócić go lekko na bok co na pewno nieco go opóźni.

 

8. Ułatwienia (nie fair-play).

Tutaj wypiszę rzeczy, z których raczej sam nie korzystam i nie zalecam korzystania wam, kiedy gracie z czystymi graczami. Ułatwienia te są OK, tylko wtedy kiedy inni gracze robią to samo.

Po pierwsze kaski, najbardziej znienawidzony dodatek przez graczy ze społeczności "RnG". No bo co to za zabawa grać na pistolety kiedy ktoś po headshotcie biega dalej? Już nie mówiąc o grze na swobodnym celowaniu... Jeśli inni ich nie noszą, to bądź uczciwy i też biegaj bez tego dopalacza.

Odsłanianie graczy również jest nie na miejscu, kiedy inni tego nie robią. A nawiązując do odsłaniania, po serii zgonów  jest do wyboru opcja "zniknij z radaru", muszę być w naprawdę złym humorze, żeby samemu to włączyć :P Klikając w to znikasz z mapy na cały DM, prawdę mówiąc jest to prawie tak denerwujące, jak spotkanie nieśmiertelnej osoby. 

To że przekąski ładują HP wie każdy, ale żeby nie czekać, aż postać zje batona wystarczy w trakcie jedzenia trzymać wycelowaną broń.

"Cornery" - uciekanie za ścianę i ponowne wybieganie w trakcie strzelania się z innym graczem. Już wolę kiedy ktoś przykleja się do ściany, przynajmniej da się go zdjąć...

Te ułatwienia są całkowicie zabronione na mapach "RnG" (przypominają one labirynty, bo nie da się z nich uciec xD w opisie jest to dodane, więc łatwo się domyślić), wiadomo często ktoś coś zacznie i kończy się czysta gra. Na mapach od R* raczej nikt nie będzie się was czepiał o korzystanie z tych dopalaczy, a na sesji to już w ogóle wszystko wolno :D

 

I to by było chyba tyle, na koniec wrzucam swoje wideo, jak wygląda gra po połączeniu tych wszystkich punktów. Najważniejsza jest cierpliwość, bo początek nie będzie łatwy. Jeśli się nie poddasz, to wszystkie misje, napady  i deathmatche będziesz mógł grać z palcem w nosie ;)

 

 

r e k l a m a

Komentarze (15) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 60
omosquito dodano: 21.02.2017, 18:04
Ja pitole... Dowaliłeś poradnik jak ja o wyścigach :) Jeden jest PRO w tym, następna osoba w innym. Za to lubię GTA Online, za dowolność w specjalizacji big smile
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
klik125 do omosquito dodano: 21.02.2017, 18:07
Myślałem też, żeby o wyścigach zrobić, ale właśnie nie uprzedziłeś ;) Odkąd gram DM, całkowicie odstawiłem samochody. Trochę szkoda, bo 700 wygranych nabiłem jeszcze na PS3.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do klik125 dodano: 21.02.2017, 18:11
Jak jeszcze nie widziałeś to sobie poczytaj :) http://gtasi(...)ine.html
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
klik125 do omosquito dodano: 21.02.2017, 18:13
Widziałem, widziałem :) Właśnie piszę, że mnie uprzedziłeś :P
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X dodano: 21.02.2017, 18:23
No chłopie dobra robota :)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 62
Majek dodano: 21.02.2017, 18:11
Świetny blog! Brakuje tylko kilku kropek i przecinków, jutro poprawię i trafi na główną. :)
+ +5 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
klik125 do Majek dodano: 21.02.2017, 21:15
Dzięki, przydałoby się też zdjęcia poprawić, bo na bok schodzą. Nie wiem jaką ustalić rozdzielczość.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do klik125 dodano: 21.02.2017, 23:10
560 na szerokosć
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 37
x-KING dodano: 22.02.2017, 12:21
No siema Marcinie.
Ty tu ? :)
Świetny odwalileś poradnik.
Mam jedną sugestie kumplu, ograniczyłeś sterowanie tylko do afps2, a równie dobrze alternatywą jest sfps2, tymbardziej że w 1os jest korzystniejsze ( przełączanie odrazu z snajpy na rpg, nie tracąc celowania, na afps2 ucieka ) , a co do połamania palców na standardowych sterowaniu, zgodzę się, choć to wiadomo kwestia przyzwyczajenia, sam Pportos czy inni pro tak grają, na " claw "
Jednakże wiadomo, jesteś pro, jednym z lepszych w Polsce, wiesz co mówisz :)
Pozdrowionka od Kinga !!! big smile
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
klik125 do x-KING dodano: 22.02.2017, 17:14
Witam big smile Tak, jestem :p Fakt, sporo ludzi gra na sfps2, ale mam wrażenie, że na L2+R2 strzela się minimalnie wolniej. Chociaż patrząc na twoją grę chyba można to obalić xD Tylko proszę nie nazywaj mnie 'pro', bo średnio przepadam za tym określeniem, stąd tytuł wygląda, jak wygląda.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 37
x-KING do klik125 dodano: 22.02.2017, 17:46
Dziękuję i jasne kolego :)
Ale jeśli grasz z najlepszymi i od nich nie odstajesz samo to się nasuwa ;)
A co do gry, również gram na afps2 , też uważam że lepszy refleks, ale wiadomo, to sprawa indywidualna.
Pozdrawiam :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 4
TheFaniSims dodano: 25.02.2017, 20:00
ciekawy poradnik big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.48.***.***]
111 dodano: 16.09.2017, 15:27
Swobodne celowanie nie jest zapomniane po prostu noobki nie używają go bo nie potrafią. polecam 1na1 ze mną na ciężki karabin snajperski z wybuchowymi czy bez nich. Jeszcze nie spotkałem gracza na auto lub wspomaganym z którym miałbym problemy..
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
klik125 do 111 dodano: 15.11.2017, 00:00
aha.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.193.***.***]
KRAZEK1982 dodano: 15.01.2018, 23:50
Stary pomogłeś mi jak nic lolll nie uwiezylem
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (15 opinii) Skomentuj

Korepetycje

SHOUT

Regulamin shoutboxa | Archiwum

Znaków: 0 z 300

Wszystkich wpisów: 51523

GTA

 • 1.
  khanforex
  khanforex Punkty: 53, poziom: 11
 • 2.
  omosquito
  omosquito Punkty: 49, poziom: 60
 • 3.
  Majek
  Majek Punkty: 41, poziom: 62
 • 4.
  Linh
  Linh Punkty: 35, poziom: 11
 • 5.
  Warfikus
  Warfikus Punkty: 25, poziom: 45
 • 6.
  x-KING
  x-KING Punkty: 23, poziom: 37
 • 7.
  Burti
  Burti Punkty: 21, poziom: 9
Zobacz więcej   

quizy ?

Lp Nick Quizy Odp Pkt
1.  rekinowy 31 417/465 89,51
2.  EagleOfL... 27 385/405 88,13
3.  RAFkin 36 412/539 87,24
4.  adi55500... 36 401/554 85,96
5.  Wookie1 31 389/465 85,89
6.  KyloHims... 34 389/525 84,76
7.  EngineV8 33 379/494 83,96
8.  Brus 34 377/509 83,52
9.  Cityzen3... 33 355/494 81,04
10.  Wichu 29 341/435 80,43
Zobacz pełen ranking

quizy ?

Lp Nick Dod Odp Pkt
1.  hoger 141 443 2316
2.  Majek 28 439 1513
3.  Wookie1 16 424 1384
4.  Mr_White... 6 436 1350
5.  Zembu 8 431 1349
6.  Majkela 2 443 1343
7.  Mazi150 4 438 1342
8.  Kettger 4 436 1336
9.  zilone 1 443 1336
10.  RAFkin 1 443 1336
Zobacz pełen ranking

GTA

 • 1.
  khanforex
  khanforex Punkty: 53, poziom: 11
 • 2.
  omosquito
  omosquito Punkty: 49, poziom: 60
 • 3.
  Majek
  Majek Punkty: 41, poziom: 62
 • 4.
  Linh
  Linh Punkty: 35, poziom: 11
 • 5.
  Warfikus
  Warfikus Punkty: 25, poziom: 45
 • 6.
  x-KING
  x-KING Punkty: 23, poziom: 37
 • 7.
  Burti
  Burti Punkty: 21, poziom: 9
Zobacz więcej   

Znajdź nas w sieciX

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.