Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

GTA V jest pierwszą częścią serii, w której pojawiły się zwierzęta.

9999V Wszystko o wyścigach w GTA Online Poradniki | PC 21.04.2017 przez Daniel Lichwała
Encyklopedia: GTA Online | Tagi: Najszybsze samochody GTA Online

GTA Online raczy nas co chwilę nowymi samochodami, jednak po cóż by nam one były bez możliwości ścigania się z innymi graczami. Update "Karkołomne wyczyny" dodał w kreatorze masę nowości. Spowodowało to wysyp nowych, świetnych tras. W tym blogu dam Wam kilka wskazówek, o tym jak przygotować Wasze cztery kółka, aby zacząć wygrywać więcej wyścigów.

Wszystko o wyścigach w GTA Online

Słów kilka o mnie, żeby nie było, że wypowiada się laik. :) W swojej karierze przejechałem w GTA Online ponad 5500 wyścigów, z czego wygrane stanowią ponad 1/4. Praktycznie na każdej trasie plasuje się w top 500 świata (co przy kilkudziesięciu milionach graczy chyba nie jest takie złe, co nie? :) ).

Byłem też rekordzistą świata na jednej z tras. Oczywiście są gracze dużo lepsi ode mnie, znam ich mnóstwo (stąd tak duża ilość przegranych wyścigów). No cóż tyle słowem wstępu, zaczynamy!

 

Dostosowanie samochodu

 • Koła

Większość osób uważa, że wybór opon w samochodzie ma marginalne znaczenie w GTA. Jednak każdy ich rodzaj ma swoje właściwości. Najlepszym wyborem dla auta, czy to muscle, czy to sportowego, są opony terenowe. Przy przejeżdżaniu przez krawężnik dzięki wysokiemu profilowi wytłumiają zakłócenia, przez co jazda na nich jest przyjemniejsza i płynniejsza.

Czasami zdarzają się wyjątki, takie jak RE-7B, które przez długi czas było najszybsze na oponach standardowych, jednak R* już naprawił swój błąd i BUG nie jest już dostępny.

Kontynuując wątek o oponach, muszę wspomnieć, że każdy inny rodzaj ogumienia nie robi żadnej różnicy w prowadzeniu i prędkości wozu. Ważnym punktem jest również to, że nie wszystkie samochody po założeniu opon terenowych prowadzą się lepiej. W plikach gry można wyczytać, że opony terenowe mają zastosowanie przy: 
Super:
T20/ Osiris/ Zentorno/ Turismo R
Sport:
Feltzer/ Jester/ Massacro
Klasyki:
Stinger GT/ Stirling GT
Muscle:
Nightshade
Terenowe:
Insurgent/ Sandking
Motocykle:
Enduro/ Sanchez

Jednak osobiście zauważyłem, że przy Dominatorze lepiej jeździ mi się na terenówkach. Nie wiem, może to efekt placebo. Musicie sami spróbować :)

 

 • Spoiler

Spoiler w GTA działa tak jak w prawdziwym życiu - jeśli jest to polepsza się prowadzenie auta. W grze przy użyciu spoilera znacznie poprawia się promień skrętu. Rozmiar spoilera nie ma znaczenia, ważne żeby był.

 

 • Dodatki

Dodatki - co mogło się tutaj pojawić? Kolor? Nie, on akurat znaczenia nie ma. :) Światła? Tu już jest pewna "zagwozdka", ponieważ najnowsze motocykle po wymianie "stockowych" świateł mają lepszą trakcję. Przy samochodach ten aspekt akurat nie ma praktycznie znaczenia.

Posiadanie pancerza, czy wnętrze zmodyfikowane u Benny'ego nie wpływa na żadną z cech samochodu.

Dodatkowym smaczkiem w GTA jest karbon. Co prawda w plikach gry nic o nim nie wspomniano, jednak po testach stwierdzić można, że gra przy zastosowaniu karbonowych dodatków w samochodzie działa minimalnie płynniej, co daje troszkę lepsze prowadzenie i osiągane prędkości. Ostatnie zdanie wskazało nam, że płynność ma spore znaczenie. W ten sposób dotarliśmy do następnego punktu naszego przeglądu.

 

 • FPS

Temat najbardziej drażliwy wśród osób zajmujących się rajdami w GTA to ilość klatek na sekundę. Prawie wszystkie samochody w grze zachowują się pod tym względem tak samo. Im więcej klatek, tym samochód jest szybszy. Dzieje się tak dlatego, że otoczenie jest przez grę szybciej przetwarzane. Jeśli miały by się ze sobą ścigać osoby które mają 30 FPS i osoby mające 120 FPS wynik jest z góry przesądzony. Wygra osoba z większą ilością klatek (o ile posiada jakiekolwiek umiejętności prowadzenia samochodu :) ).

Niektóre wozy dostają większego boosta inne mniejszego. Wpływa na to ma m.in. ilość elementów, z których są złożone. Szczegóły macie w tym filmiku i opisie do niego:

 

Wspominałem, że prawie wszystkie samochody jadą szybciej wraz ze wzrostem FPS. Jest jeden wyjątkowy pod tym względem Pfister 811. Jego prędkość maksymalna rośnie do osiągnięcia pułapu 60 kl/s. Im więcej ponad 60, tym ten wóz staje się wolniejszy. Dlaczego? Przypuszczam, że to jakiś test R* mający na celu wyrównanie szans na zwycięstwo. Być może kiedyś doczekamy się łatki, w której wraz ze wzrostem FPS samochody nie będą szybsze. Czas pokaże.

 

 • Boostowanie na krawężnikach

W realnym świecie po uderzeniu w krawężnik najprawdopodobniej uszkodzisz felgę, inaczej jest w GTA. Jazda po krawężniku, czy to w wyścigu kaskaderskim, czy to na zwykłej trasie daje ci.. jakby to powiedzieć... "nitro".

Szczegóły macie tutaj:

 

 • Samochody do jazdy w terenie

Jazda po górskich bezdrożach w supersamochodzie z niskim podwoziem? Czyście oszaleli? :D Widział ktoś z Was kiedyś Ferrari na pustyni? Nie? No właśnie. :) 

Definitywnie najsłabszym samochodem w terenie jest Jester, nawet nie próbujcie się nim bawić w wyścigach górskich. :) Poniżej zamieszczam najlepsze wozy do jazdy po bezdrożach. Wartość 0 oznacza, że prędkość jest taka sama jak na asfalcie, największą wartość wskaźnika "Off Road" w plikach gry ma właśnie Jester 1,4 co oznacza... chyba nie muszę tłumaczyć.

Im większa cyfra tym gorzej. Ogólnie Jester jest jedynym wozem ze wskaźnikiem powyżej 1. Nie zamieszczam wszystkich aut, tylko te najlepsze aby za dużo Wam nie mieszać w głowach. :)

Class Vehicle  
Off-Road Grip Loss
Off-Road Bifta 0
Off-Road Brawler 0
Off-Road Insurgent 0
Sports Kuruma 0
Sports Kuruma (Armored) 0
SUVs Baller LE (Armored) 0,2
Motorcycles Sanchez 0,5
Motorcycles Bati 801 0,8
Motorcycles Hackuchou 0,8
Off-Road Dubsta 6x6 0,8
SUVs Dubsta 0,8
Muscle Blade 0,9
SUVs Huntley S 0,9

 

Po ostatnich aktualizacjach dopisać można tutaj Omnisa ze wskaźnikiem 0,8

 

 

Najlepsze pojazdy w GTA Online

 • Supersamochody

Każdy samochód jest wyjątkowy, inaczej się prowadzi, ma inne przyspieszenie i prędkość maksymalną. Skupię się tutaj na tych najlepszych. Posiadanie jednego z nich powinno zapewnić Wam szansę na wygraną.
 

Vagner - Mała podskakująca żaba :) Wóz ma hamulce jak żyleta. Wciskasz przycisk i staje w miejscu, tak samo jest z jego skrętnością, lepszej nie ma żaden wóz. V-Max jest również na bardzo dobrym poziomie. Chciałoby się powiedzieć samochód idealny jednak ma jedną wadę: Strasznie podskakuje na wybojach przez co w mieście można łatwo wypaść z trasy na krawężnikach.
 

Proto - Szybki, nawet bardzo szybki. niestety w mieście kompletnie nie zdaje egzaminu ze względu na słaby skręt. Sytuacja zmienia się na trasach kaskaderskich gdzie zakręty są łagodne, tam pokazuje pełnie swoich możliwości.
 

T20/ Osiris/ Zentorno - ująłem je w jednym punkcie z prostego względu, mają prawie identyczne przyspieszenie oraz v-max. Różnice przy tych samochodach polegają na prowadzeniu się auta. Zentorno trochę "zarzuca" na zakrętach. Osiris jest "sztywny" T20... jak dla mnie jeden z najlepszych wozów w grze.

To który należy wybrać, zależy od osobistych preferencji danego gracza. Najtańszy jest oczywiście Zentorno, najdroższy T20. Są to samochody na kręte trasy miejskie pokroju "ośmiocyfrowej premii".


Banshee RR/ Pfister 811 - typowe auta do jazdy na wprost. Mają one najwyższą prędkość maksymalną w całej grze. Posiadanie jednego z nich pozwoli wygrać np. "Obywatelski wyścig". Banshee nadaje się praktycznie tylko na takie wyścigi, ponieważ jego sterowność jest bardzo słaba (Uwaga! Przy niskim FPS lepiej kupić Pfistera 811). Z Pfisterem 811 jest trochę lepiej, ale nadal bez fajerwerków.

Ten samochód może się przydać dodatkowo na trasie "Jazda ciurkiem", gdzie dzięki v-max na długiej prostej odsadzicie każdego innego gracza.


RE 7B/ ETR1 /Nero - samochody najnowszej generacji. Po ostatnim update gry ich osiągi zmalały i są teraz podobne do wyżej wymienionej klasycznej trójki T20/ Osiris/ Zentorno. Jednak nadal są od nich nieco szybsze. Te wozy można polecić dla osób lubujących się w wyścigach kaskaderskich. RE 7B jest obecnie nieznacznie szybsze niż ETR1. W sumie to ETR1 można by teraz dokooptować jako czwarty do wyżej wymienionej klasycznej trójki. Jednak nadal czymś się od nich różni. Jego prowadzenie powoduje, że lepsze zastosowanie ma właśnie w wyczynach kaskaderskich. Nero zaś to połączenie Jestera i T20. Dobra trakcja, niezły skręt i całkiem przyjemna prędkość maksymalna. Jednym słowem fajne autko nadające się do wszystkiego. Przy Nero trzeba zwrócić uwagę na to, że wersja "stock" jest lepsza pod każdym względem oprócz wyglądu od "custom".

//EDIT 20.03.2017
Po wszystkich aktualizacjach Nero Custom jest minimalnie lepsze od wersji bez ulepszenia u Bennego. ETR1 straciło natomiast troszeczkę rację bytu wśród polecanych samochodów.


Turismo R - samochodzik słabszy od wszystkich do tej pory wymienionych, jednak nie odstaje od nich w jakiś gigantyczny sposób. Ma bardzo dobrą linię jazdy i doświadczony gracz używając Turismo potrafi z T20 czy też Osirisem wygrać.

Nie będę opisywał pozostałych wozów z prostego względu: Nie wygracie w żadnym z nich, no chyba, że w wyścigu nikt nie będzie miał jednego z wyżej wymienionych, jednak to raczej niemożliwe. :) 
 

//EDIT 20.03.2017
GP1 można polecić jako alternatywę, tak samo jak Itali i Tempestę, jednak nie są one jakieś genialne. Ot zwykłe auta z klasy super. 
 

//EDIT 16.08.2019

Obecnie najlepszym supersamochodem jest Principe Deveste Eight.

 

 • Sportowe

Klasa bardzo obszerna, jednak tylko kilka samochodów gwarantuje miejsce na podium.

Massacro/Jester - dwa najpopularniejsze samochody w grze. Massacro osobiście jest moim faworytem i to tego wozu używam najczęściej, Bardzo dobre prowadzenie, promień skrętu, przyspieszenie i prędkość maksymalna. Jester z kolei to wóz o chyba największym promieniu skrętu w grze. Jeśli macie ciasną trasę z dużą ilością szykan to wybierzcie Jestera, jednak jeśli jest na trasie trochę więcej prostych to Massacro ze swoją większą prędkością nada się lepiej.

Elegy - po pierwsze jest za darmo, po drugie jest za darmo i po trzecie... nie, nie powiem że za darmo, powiem, że jest świetne. :) Dobra prędkość maksymalna, znośne prowadzenie, to powinien definitywnie być Wasz pierwszy wóz, jeśli dopiero zaczynacie przygodę z GTA.


9F - auto słabsze od wymienionej trójki, jednak nadal ma w sobie "to coś". Jeśli lubisz wyzwania, możesz spróbować się nim przejechać.

Rapid GT / Comet Retro - dlaczego te samochody tutaj trafiły? Z takiego samego powodu co Banshee RR do listy najlepszych supersamochodów. Rapid ma niezrównaną prędkość maksymalną, jednak toporne prowadzenie. Warto mieć go w garażu na przypadek tras polegających na jeździe na wprost. Comet Retro ma dużo lepszą trakcję od Rapida jednak nadal nie jest ona na tyle dobra, aby dzięki świetnej prędkości maksymalnej wygrywać na krętych trasach.

//EDIT 19.12.2017:

W klasie sport Ocelot Pariah zostawia konkurencję daleko w tyle. Obecnie to on jest numerem jeden!

 

 • Klasyki sportowe

W tej klasie wyróżnić można 3 samochody mianowicie:
Stirling GT - najlepszy wóz w swojej klasie. Wyważona prędkość i niezrównane prowadzenie auta.
Casco - bardzo dobra prędkość i w miarę dobre prowadzenie.
Z Type - powtórka z Banshee RR i Rapida GT. Chcesz wygrać wyścig w linii prostej? Nic prostszego. Weź samochód z najlepszym v-max w swojej klasie, czyli Z Type!

//EDIT 24.04.2017
Turismo Classic - Wóz bijący na głowę wszystkie dostępne do tej pory klasyki, nic tylko kupować
Infernus Classic - Jeśli masz bardzo dużo FPS, jest to najszybszy wóz w grze, jeśli chodzi o wyścigi na prostej.

 

 

 • Muscle

Przez bardzo długi czas najlepszy był Dominator, jednak ostatni update dodał trochę smaczku tej klasie pojazdów.

Dominator Pisswaser - wygrywa wszystko i wszędzie, w sumie na tym mógłbym zakończyć jednak...
Sabre Turbo od Benny'ego - bardzo dobry konkurent dla Dominatora Pisswasera. Jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że nawet mały krawężnik potrafi wyrzucić go w kosmos i uważasz się za dobrego kierowcę, śmiało możesz rywalizować z Dominatorem! Nie zapominajmy też, że jest to wóz od Benny'ego, więc możecie pod względem wyglądu zrobić z nim cuda! 
Reszty nie opłaca się opisywać, i tak przegrają. :)

 

 • Coupe

Zion - zdecydowanie najlepszy wóz w grze, jazda nim praktycznie gwarantuje wygraną.
Exemplar - szybszy od Ziona, jednak słabiej się prowadzi, przez co przegrywa z nim w bezpośredniej rywalizacji na krętych trasach.
Windsor - Banshee900R/ Rapid GT i Z-type. Czy te nazwy Wam coś mówią? Tak, to najszybszy wóz w klasie, jednak nadaje się jak pozostałe tutaj wymienione tylko do jazdy na wprost.

 

 • Kompakty

Briosso - najszybszy i najbardziej skrętny. Czasem nawet aż za bardzo. :) Przy minimalnym ruchu kierownicą samochodzik traci równowagę i o dachowanie nie trudno.
Rhapsody / Blista - te wózki mają dobre prowadzenie i przez długi czas brylowały w swojej klasie. Jednak po wprowadzeniu Briosso straciły miano niepokonanych.

 

 • Sedany

Tutaj mamy tylko jeden samochód warty uwagi: 
Shafter v12 - auto pod każdym względem miażdży. Przez długi czas wśród sedanów dostępna była tylko wersja armor. Ostatnio się to zmieniło i można również użyć nieznacznie szybszej wersji cywilnej.

UWAGA! Wersje LWB Shaftera są dużo wolniejsze, więc uważajcie co kupujecie!

 

 • SUV-y

Powtórka z sedanów tutaj też liczy się tylko jeden wóz - Contender

W tej klasie przez długi czas rządził Huntley S, jednak obecnie nie ma on najmniejszych szans z wyżej wymienionym pick up'em.

 

 • Vany

Mało popularne klasy mają to do siebie, że wystarczy mieć tylko jeden taki wóz. Kupcie Burrito Gangu, to Wam wystarczy.

 

 • Terenowe

Klasa bardzo rozbudowana i zróżnicowana. Jedno zdanie tutaj nie wystarczy. Do jazdy terenowej można użyć zarówno motocykla jak i samochodu. Wśród jednośladów długo prym wiódł Sanchez. Ostatnio pojawiła się jego szybsza wersja czyli BF 400. Z samochodów warto zainteresować się Trophy Truckiem oraz Desert Raidem. Wozy praktycznie takie same pod względem prowadzenia i osiągów, różnią się jednak znacząco wyglądem. W klasie samochodów terenowych, nie może zabraknąć też tarana zwanego Insurgentem. Co prawda nie służy on do wygrywania wyścigów, ale zmiata wszystko co stanie mu na drodze. No i oczywiście jest pancerny, ot taka fajna zabawka :)

 

 • Motocykle

Pojawienie się w grze Shotoro spowodowało, że gracze się nim niesamowicie zachwycili, uważając, że jest to najszybsza maszyna w grze. Srogo mogą się oni zdziwić, gdy objedzie ich Hakouchu w wersji Drag. :) Co do tras bardzo krętych nadal można użyć Bati RR.

 

 • Techniczne

Wózek golfowy, kosiarka czy ciągnik? Oto jest pytanie! A odpowiedź na nie brzmi Sadler. Sadler to wóz ratowników z plaży, jakim cudem R* zamieścił go wśród technicznych nie pytajcie. :)

Standardowo nie można go wybrać spośród stockowych aut w wyścigu, jednak jeśli macie go w garażu możecie być pewni, że wyścig wozów technicznych jest wasz.

 

Jako podsumowanie przydały by się jakieś dowody na moje wszystkie powyższe słowa. Testy praktycznie wszystkich pojazdów w grze znajdziecie na kanale Broughy1322 na YouTube. W 95% to co opisałem pokrywa się z jego testami, różnice polegają na tym, że on robił doświadczenia na PS4 a ja na PC. 

 

Mam nadzieję, że mój artykuł pomoże Wam zdobywać coraz wyższe lokaty. :) 

Powodzenia na wyścigach!

r e k l a m a

Komentarze (36) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 62
Majek dodano: 16.01.2017, 13:45
A gdzie jest moje ukochane i niepokonane Entity? big smile

Co do Elegy to posiadam wersję retro. Nie wiem czy jest miedzy nimi różnica, ale czasem potrafi być zaskakująco nadsterowne ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do Majek dodano: 16.01.2017, 15:37
Elegy po upgradzie na Retro traci sporo na prędkości maksymalnej. Fajny wozik ale do pobujania się po mieście :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do omosquito dodano: 16.01.2017, 15:57
A Entity można porównać do Turismo R, to taki średniak.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 62
Majek do omosquito dodano: 16.01.2017, 19:38
Masz - za "średniaka" :P

Do tej pory wygrywałem średnio 1 na 3 wyścigi, dzisiaj po przeczytaniu artykułu mój wynik to 5 wyścigów, 3 wygrane, 2x drugie miejsce :) Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem o tych krawężnikach ;)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
hoger dodano: 17.01.2017, 12:26
Ja nie startuje w wyścigach bo wszystkie przegrywam pewnie dlatego że bardziej dbam o to jak auto wygląda i się prezentuje niż jak jeździ i jakie ma osiągi. A co do notki to fajnie napisana i wszystko jest dobrze objaśnione. Dla wielu osób te informacje mogą być bardzo przydatne.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito dodano: 22.11.2016, 12:01
Dzięki Jerry za przypomnienie. Zabrakło ewidentnie elegy i info o data base jazdy samochodów w terenie. Uzupełnie w najbliższym czasie.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[82.160.***.***]
WSRHMATI do omosquito dodano: 09.12.2016, 20:12
Pomocny artykuł
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do omosquito dodano: 16.01.2017, 00:23
Poprawki naniesione :) I teraz Jerry cicho mi tu być bo lepiej się napisać tego nie da big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do omosquito dodano: 16.01.2017, 00:41
Nie napisałem nic o Proto bo.... Bo nie i tyle :) Ten wóz jest do niczego, do 811 i Banshee pod względem prędkości maksymalnej się nie umywa a na krętej trasie RE-7B objedzie go jak chce.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
SlepyHan do omosquito dodano: 17.01.2017, 15:44
W coupe Felon jest też bardzo dobry. BTW super blog :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
Darindul dodano: 17.01.2017, 17:38
Ciekawy poradnik, choć jeśli ktoś jest obeznany z angielskim polecam na YT kanał Broughy1322 ( https://www.youtu(...)QbMGTpig ), począwszy od szczegółowych testów wszystkich(!) dostępnych w grze pojazdów (osobno czasy okrążeń, jak i testy prędkości maksymalnej, z podziałem na kategorie), poprzez porady wyścigowe, jak i porady z boksów przed wyścigiem (między innymi na jakie samochody mają wpływ opony off-road'owe i jakie są różnice między rodzajami opon).

Ogólnie cieszy mnie powrót porządnych artykułów na stronie i mam nadzieje, że kanał YT niedługo ruszy, bo nic tak nie umila dnia w pracy jak "oglągranie" :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Gulek dodano: 17.01.2017, 19:16
Ja obecnie w klasie Supersamochodów mam Zentorno, ale myślę o czymś lepszym nieco, co byście mi polecali Proto czy Nero?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do Gulek dodano: 17.01.2017, 19:26
Re7B albo Nero
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Gulek do omosquito dodano: 18.01.2017, 19:59
A jeśli możesz napisać to czemu? Proto jest szybszy, ma lepszy start i lepiej sobie radzi w turbinach a Nero? Pytam tak szczegółowo, bo właśnie zbieram na Proto (Chociaż jako auto zupełnie mi się nie podoba), i nie chce utopić kasy, bo to jednak spory wydatek :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do Gulek dodano: 18.01.2017, 20:32
Proto w wersji "stock" jest w sumie najlepszym wyborem, jednak jeśli chodzi o wozy po ulepszeniach to nie jest już tak kolorowo. Co prawda ma najlepszy v max (nie licząc banshee i 811) ale słabo się prowadzi. Dużo lepszym wyborem wg mnie by był zakup 811 oraz Nero bez ulepszania u bennego (ten bez upgardu jest lepszy) i w cenie proto masz 2 wozy. Jeden do wygrywania na prostej i drugi na kręte trasy. Ogólnie to ja używam najczęściej Re 7B ponieważ ma v-max lepsze od zarówno nero jak i np T20, jest troszke wolniejszy od Proto, jednak jest to wóz z najlepszym prowadzeniem w klasie super przez co np w Proto na "ośmiocyfrowe premii " będzie cię wyrzucać na krawężnikach i średni czas dla niego na tej trasie to 55 sekund a Re7B dzięki świetnemu prowadzeniu osiągnie bez problemów 52 sekundy. Jeśli chcesz potestować wozy i grasz na PC to zaproś mnie do znajpmych nick w grze mam taki sam jak tutaj.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 18.01.2017, 20:34
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do omosquito dodano: 18.01.2017, 21:19
Proto jest dobre ale jedynie na wyścigi kaskaderskie. Ogólnie najlepszą odpowiedzią na pytanoe dlaczego nie kupować proto jest to że wśród moich 100 znajomych ze światowego topu jeśli o wyścigi chodzi, gdzie każdy ma ponad 2000 wyścigów przejechane nikt nie używa Proto najpopularniejsze są t20 osiris Nero i Re7B no i każdy ma 811 na wypadek wyścigu na prostej.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Gulek do omosquito dodano: 19.01.2017, 18:42
Dzięki za odpowiedź, zaproszenie już poszło:) Jestem w lekkim szoku, zbierałem właśnie na Proto, ale przez zakupem wolałem zapytać czy warto, bo właśnie rzadko widuje na pierwszym miejscu Proto, myślałem, że to przez cenę i stock jest po protu gorszy. Tak więc kupię Nero i dam mu tuning w warsztacie, ale nie będę przerabiał na Retro, bo też właśnie słyszałem, że jest wolniejszy, następnie w razie W będę zbierał na 81, bo na mapach z punktu do punktu taki wóz może się przydać. Co do Re7B, w sumie też mógłbym się zastanowić nad kupnem zamiat Nero i 811, tylko, że to auto kompletnie mi się nie podoba to raz a po drugie ma jakiś strasznie wolny start (przynajmniej Stock). Dzięki za rady:)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito dodano: 22.01.2017, 12:38
Tutaj macie coś dla osób, które biorą udział w wyścigu z zablokowanym wyborem własnego auta: Najlepsze stockowe pojazdy z uwzględnieniem klas: https://www.youtu(...)jDGx1sU8
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito dodano: 20.03.2017, 15:17
UWAGA!!! Po wszystkich updateach Nero custom jest minimalnie, ale to minimalnie lepsze od Nero bez modyfikacji od Bennego.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[10.7.***.***]
v Rafal v dodano: 17.11.2017, 14:33
Jaki masz nick w grze?:)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do v Rafal v dodano: 17.11.2017, 15:50
Ja? omosquito, tutaj masz mój profil: https://pl.so(...)mosquito
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 17.11.2017, 15:51
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[81.190.***.***]
Electric_Engine dodano: 17.11.2017, 17:34
Odwaliłeś kawał dobrej roboty. Wyścigi w GTA bardzo fajne, ale przez opisane wyżej błędy (nie można nazwać tego inaczej) tracą prawie cały urok. Wszelka rywalizacja nie ma sensu, a wyniki (rekordy) można rozbić o kant du**. Krawężniki jeszcze jakoś mogę przełknąć (choć z niesmakiem), ale FPS-y to jest coś co dyskwalifikuje tą grę całkowicie. Ja mając około 150 FPS (powyżej tej wartości pojawiają się lagi), co 4 - 5 wyścig nazywany jestem oszustem i to często przez graczy z dorobkiem kilka tysięcy wyścigów, a przecież 150 FPS nie jest jakimś wynikiem nieosiągalnym dla większości graczy. Po prostu prawie nikt nie wie, że R* zrobił takiego gniota i nie zapewnił wszystkim graczom jednakowych warunków gry. Przecież niektórzy grają na 60 inni na 120 jeszcze inni pewnie na 180 FPS-ach. Dodatkowy problem to ogromne pole do nadużyć - przecież nie wiadomo czy gracz ma rzeczywiście 180 FPS, czy przerobione pliki gry. Sądząc po niektórych czasach (szczególnie na wyścigach z długimi prostymi gdzie nie można odrobić wszystkich strat na zakrętach), to ich FPS musiałby wynosić około 250 - 280. To z kolei nie jest możliwe, ponieważ nie ma obecnie takiego procesora, który zagwarantowałby taką wydajność. Jednym słowem bubel, a szkoda bo potencjał tych wyścigów jest bardzo duży. Pozostaje tylko ściganie rekreacyjne, bez przywiązywania wagi do wyników, ponieważ absolutnie nie odzwierciedlają umiejętności graczy.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do Electric_Engine dodano: 17.11.2017, 17:44
Ja przez długi czas gdy widziałem w lobby osobę z 1000+ wyścigów to automatycznie zapraszałem ją do znajomych. W ten sposób nazbierała się grupa około 200 pro graczy i problem tego, że wyzywają od cheaterów zniknął bo większość czasu gram najzwyczajniej w świecie ze znajomymi, którzy znają wszystkie sztuczki. Wyzwiska od cheaterów oczywiście na początku denerwują, jednak po pewnym czasie zaczyna Ci to zwisać i nie zwraca się na to uwagi.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 17.11.2017, 17:45
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[81.190.***.***]
Electric_Engine do omosquito dodano: 17.11.2017, 18:04
Zwisa mi to dokładnie tam gdzie powinno, ale ściganie się z kimś, kto odjeżdża mi na prostej o 2 - 3 sekundy, a w zakrętach mogę odrobić jakieś 1 - 1,5, nie ma najmniejszego sensu. Jedyne czego dowiaduje się po takim wyścigu to to, że ma niewyobrażalną ilość FPS - o jego umiejętnościach nie wiem nic.Dlatego jak jeżdżę, to tylko wyścigi z jak najkrótszymi prostymi i jak najbardziej parszywymi zakrętami. Tylko że przy tej wiedzy o tych wyścigach, prawie całkowicie zniknęła radoch z jazdy - wygrane nie cieszą, przegrane nie bolą bo o niczym nie rozstrzygają. No i brak wiarygodnych rekordów - klapa na całego.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do Electric_Engine dodano: 17.11.2017, 20:01
Też racja :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.254.***.***]
Piotr dodano: 20.06.2018, 20:21
Co się stało z prawdziwymi wyścigami kaskaderskimi na żądanie? Jedynie jakieś badziewiaste issi.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do Piotr dodano: 21.06.2018, 03:14
Zapytaj R* To co oni odwalają w menu szybkiego wybierania to tragedia. Powinno to dla mnie wyglądac tak: Rozegraj wyścig i tam podmenu: Uliczny, kaskadrski itd. Ale nieeeee.... R* wie lepiej i zabija tym sposobem lobby wyścigowe, bo wiadomo ludzie muszą grać w to co oni chcą.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.102.***.***]
Piotr do omosquito dodano: 21.06.2018, 04:50
Mam cichą nadzieję, że to jakaś czasowa akcja promująca kompakty.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 3
lozac dodano: 17.01.2017, 13:10
Porządny poradnik dla ludzi którzy lubią wyścigi. Odnośnie moich osiągnięć na PS3 różnie bywało z wynikami (trochę przegranych/trochę wygranych), natomiast na PC zaczynałem od 0, w karierze niestety 4k wyścigów nie nawaliłem, mam 568 wygranych i 1 przegrany (przez cheatera który skakał od punktu do punktu), oczywiście rekord świata miałem na obu postaciach na PC (zależało mi na tatuażu, teraz tych rekordów raczej nie uda się pobić bo cheaterzy "poniszczyli" czasy). Co mogę napisać również stosowałem w/w techniki, trick z FPS'ami odkryłem z kumplem bardzo wcześnie (miałem szybszy samochód niż on, mimo że zrobiliśmy sobie dla fanu identyczne). Dodam jeszcze według mnie ważne aspekty, jeśli chodzi o wyścigi. Ja zanim publicznie ścigałem się, trasę przejeżdżałem sam parę razy doskonaląc swoje umiejętności na niej, później z czasem doszedł efekt psychologiczny (statystyki wyścigów), czasami jeszcze jak byłem hostem lubiłem ustawić pogodę deszczową. Aktualnie zrezygnowałem z wyścigów.

PS
omosquito - moja kariera w wyjściach spadła drastycznie, od czasu kiedy opublikowałeś filmik z FPS'ami (jest w tym artykule) - ludzie którzy mnie znali nie chcieli grać ze mną wyścigów.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.102.***.***]
Piotr do lozac dodano: 20.07.2018, 02:44
Jeżeli mówicie że fps ma wpływ na szybkość pojazdu to wytłumaczcie dlaczego pewni gracze biją rekordy świata na konsolach, gdzie jest ok 30 fps.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do Piotr dodano: 20.07.2018, 08:04
Bo na każdej konsoli są inne tablice rekordów. PS4 ma swoją, PS3 swoją, PC swoją itd.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.102.***.***]
Piotr do omosquito dodano: 20.07.2018, 11:51
Na yt jest polak ktory na konsoli przykladowo robi 2:55 na lift off, gdzie ja takiego czasu na oczy nie widziałem przez 2 lata gry...

W ogóle na każdej trasie ma 15 sekund przewagi na mimo że ja mam ponad 100 fps na PC.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do Piotr dodano: 20.07.2018, 20:29
Piszesz o Pawle z X-One? :)

https://www.youtu(...)VWFqpp8g

Kwestia wprawy. FPS'y wszystkiego nie załatwiają. Jak nie zrobisz 300 kółek na danej trasie nie myśl o dołączeniu do elity :) Aby pobić WR na "GOH'u" potrzebowałem na PC jakichś 350 kółek, to było jakieś 2 lata temu. Wiadomo zawsze trafi się ktoś, kto urwie kilka setnych lub dziesiętnych, ale jak już wejdziesz na poziom "Pro" to pokona Cię tylko inny "Pro", czyli osoba której jedynym marzeniem jest pobić rekord świata :) Na PC takich fanatyków jest około tysiąc. Jak chcesz to zobacz sobie na moich znajomych na SC. Nick taki sam mam jak tutaj. Chcesz się pomęczyć i trochę poprzegrywać do dołącz do ekipy GTV8 czy też RACE

"Nie sprzęt a technika zrobi z Ciebie zawodnika" :)
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 20.07.2018, 20:30
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do Piotr dodano: 20.07.2018, 20:43
Nie wiem czy widziałeś, tutaj masz pełne kompendium wiedzy na temat v-max pojazdów w grze, aktualizowane było w styczniu tego roku, ale dużo się nie zmieniło ( w viserisie w końcu skasowali ten bug ) http://gtasi(...)ow_.html
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.102.***.***]
Piotr do omosquito dodano: 25.07.2018, 17:29
Co do rankingów. Czy można przeglądać cały ranking? Po wciśnięciu Tab nie można przewijać z góry do dołu.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
omosquito do Piotr dodano: 25.07.2018, 17:39
Można, tylko robi się to na Social Club: https://pl.so(...)/pc/jobs
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (36 opinii) Skomentuj

Korepetycje

SHOUT

Regulamin shoutboxa | Archiwum

Znaków: 0 z 300

Wszystkich wpisów: 51577

GTA

 • 1.
  omosquito
  omosquito Punkty: 115, poziom: 60
 • 2.
  khanforex
  khanforex Punkty: 109, poziom: 12
 • 3.
  Majek
  Majek Punkty: 100, poziom: 62
 • 4.
  Linh
  Linh Punkty: 90, poziom: 11
 • 5.
  Warfikus
  Warfikus Punkty: 51, poziom: 45
 • 6.
  x-KING
  x-KING Punkty: 43, poziom: 37
 • 7.
  Burti
  Burti Punkty: 37, poziom: 10
Zobacz więcej   

quizy ?

Lp Nick Quizy Odp Pkt
1.  rekinowy 31 417/465 89,51
2.  EagleOfL... 27 385/405 88,13
3.  RAFkin 36 412/539 87,24
4.  adi55500... 36 401/554 85,96
5.  Wookie1 31 389/465 85,89
6.  KyloHims... 34 389/525 84,76
7.  EngineV8 33 379/494 83,96
8.  Brus 34 377/509 83,52
9.  Cityzen3... 33 355/494 81,04
10.  Wichu 29 341/435 80,43
Zobacz pełen ranking

quizy ?

Lp Nick Dod Odp Pkt
1.  hoger 141 443 2316
2.  Majek 28 439 1513
3.  Wookie1 16 424 1384
4.  Mr_White... 6 436 1350
5.  Zembu 8 431 1349
6.  Majkela 2 443 1343
7.  Mazi150 4 438 1342
8.  Kettger 4 436 1336
9.  zilone 1 443 1336
10.  RAFkin 1 443 1336
Zobacz pełen ranking

GTA

 • 1.
  omosquito
  omosquito Punkty: 115, poziom: 60
 • 2.
  khanforex
  khanforex Punkty: 109, poziom: 12
 • 3.
  Majek
  Majek Punkty: 100, poziom: 62
 • 4.
  Linh
  Linh Punkty: 90, poziom: 11
 • 5.
  Warfikus
  Warfikus Punkty: 51, poziom: 45
 • 6.
  x-KING
  x-KING Punkty: 43, poziom: 37
 • 7.
  Burti
  Burti Punkty: 37, poziom: 10
Zobacz więcej   

Znajdź nas w sieciX

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.