Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] Na strzelnicy w Downtown na tyłach AmmuNation musisz zdobyć powyżej 45 punktów, aby Twoja broń się szybciej przeładowywała. Misje na strzelnicy możesz wykonywać kiedy chcesz.

9999V GTA V - Postacie Postacie i ekwipunek | PS3 X360 05.01.2014 przez Boduczek
Encyklopedia: GTA V

GTA V - Postacie

W tym artykule znajdziecie listę najważniejszych postaci w grze, w tym trójkę głównych bohaterów - Michaela, Franklina i Trevora, a także ich współpracowników i znajomych.

Michael De Santa

Pierwszy z głównych bohaterów GTA V, można powiedzieć najistotniejszy. To właśnie wokół losów Michaela kręci się cały wątek fabularny. Z jednej strony jest to rozchwiany emocjonalnie milioner, żyjący w najbogatszej dzielnicy Los Santos, mający problemy rodzinne, zdradzającą żonę Amandę i dwójkę zbuntowanych dzieci - Jimiego i Tracy. Z drugiej zaś - jest to świetny złodziej, potrafiący planować działania podczas napadów i równie dobrzy strzelec. To drugie wykorzysta podczas wymiany ognia z przeciwnikami i w efekcie Bullet Time`u rodem z Maxa Payne efektownie i szybko rozprawi się z grupą nawet ciężko uzbrojonych oponentów.
Jak dowiadujemy się z historii Michael to emerytowany doświadczony złodziej z ciężką historią na karku, a swoje dotychczasowe życie zawdzięcza specjalnej umowie zawartej z agentem FIB Dave Nortonem.
Dubbing: Ned Luke

 

Franklin Clinton

Kolejny z trójki głównych bohaterów GTA V. Franklin to młody, dwudziestoparoletni początkujący złodziej "świeżak" zwerbowany przez Michaela. Dotychczas nie narzekał na nadmiar gotówki i wiązał koniec z końcem mieszkając w domu swojej ciotki na południu Los Santos, pracując dla Simeona Yetariana w Premium Deluxe Motorsport. Franklin nie jest świetny w walce jednak swoje braki w tej dziecinie nadrabia świetnym refleksem podczas jazdy w samochodzie i na motocyklu. Dzięki swojej specjalnej umiejętności jest w stanie wejść w tryb Slow Motion dzięki czemu wyminie nawet najdłuższy korek na drodze do centrum Los Santos w godzinach szczytu.
Dubbing: Shawn Fonteno

 

Trevor Philips

Najbardziej charakterystyczny z trójki głównych bohaterów, nie można mu odmówić wdzięku i charyzmy. Trevor to dawny towarzysz Michaela w napadach, jednak kontakt pomiędzy ich dwójką się urwał po nieudanej akcji sprzed 10 lat. Kiedy jednak Trevor dowiaduje się, że Michael istnieje, sprawy nabierają ciekawego obrotu...
Jest to postać, którą można kochać albo nienawidzić. Trevor to z pewnością socjopata, który ma daleko w poważaniu wszelkie normy społeczne, jednak jak można odkryć, jego komentarze odnośnie otaczającej rzeczywistości często są zaskakująco trafne. To właśnie przez swoje specyficzne zachowanie, postępowanie wbrew regułom, zaskakiwanie gracza na każdym kroku Trevor jest postacią nie tylko widoczną jako morderca z zaburzeniami psychicznymi, lecz również jako ciekawa osoba, która zdecydowanie najbardziej wyróżnia się z trójki grywalnych postaci.
Jego specjalną zdolnością jest wejście w szał bojowy. Trevor nie tylko potrafi nieznacznie spowolnić upływ czasu lecz również w czasie trwania tej umiejętności być niewrażliwym na wszelkie zadawane mu obrażenia. Istna maszyna do zabijania.
Dubbing: Steven Ogg

 

Amanda De Santa

Żona Michaela. Jak można się przekonać, nie jest ona specjalnie wierna swojemu mężowi i właściwie zdradza go na każdym kroku. Fanka zdrowego stylu życia, zwłaszcza tenisa i jogi.
Dubbing: Vicki Van Tassel

 

Jimmy De Santa

Syn Michaela. Można powiedzieć, że jest to stereotypowy amerykański nastolatek. Gracz, który nie tylko ma nadwagę i odżywia się hamburgerami, lecz również spędza każdą wolną chwilę grając w strzelanki, w przerwie od których jest trollem w internecie. W związku z tym Michael będzie musiał mu niejednokrotnie ratować skórę.
Dubbing: Danny Tamberelli

 

Tracey De Santa

Córka Michaela, która zdecydowanie nie jest posłuszną, spokojną dziewczyną. Lubi imprezy, bogatych facetów i marzy jej się kariera światowej sławy gwiazdy. Jest to typowy obraz amerykańskiej nastolatki, której wygląd jest odwrotnie proporcjonalny do poziomu IQ...
Dubbing: Michal Sinnott

 

Lester Crest

Dawny członek ekipy Michaela i Trevora. Po czasie jednak ich kontakt się odnawia, a Michael będzie korzystał z jego pomocy podczas planowania kolejnych napadów. Lester to świetny haker, potrafi znaleźć w zasadzie każde dane z sieci. Gromadzi wszelkie informacje i kataloguje je aby obmyślić najbardziej rozsądne plany akcji rabunku. Nie ma lepszego specjalisty od niego.
Dubbing: Jay Klaitz

 

Lamar Davis

Najbardziej zaufany znajomy Franklina. Obaj sporo przeszli, ale od czasu kiedy Frankin nawiązuje współpracę z Michaelem, ich kontakty ulegają pogorszeniu. Lamar to typowy "nigga" dla którego ważna jest dzielnica, "homies" i gangsterka.
Dubbing: Slink Johnson

 

Chop

Umieszczenie... psa na liście postaci GTA może wzbudzać zdziwienie, jednak trzeba przyznać, że jest to pełnoprawny i dość znaczący bohater całej gry. Skoro czworonoga mamy i w konkurencyjnej strzelance z "Duchami" w nazwie, to dzieło Rockstara nie mogło być gorsze. Franklin "otrzymuje" Chopa od Lamara w jednej z początkowych misji. Od teraz można iść z nim "na miasto" aby nam potowarzyszył, pomógł w walce albo znajdował cenne "ukryte przedmioty". Można się z nim również pobawić w aportowanie rzucając piłkę. Chopa możemy tresowć dzięki specjalnej aplikacji na smartfony na iOS lub z Androidem.

 

Ron Jakowski

Ron to znajomy Trevora, zwolennik różnego rodzaju teorii spiskowych. Najłatwiej byłoby go porównać do Trutha z San Andreas. Można powiedzieć, że jest on odpowiednikiem Lestera, tyle, że dla Trevora. Wielokrotnie będzie mu pomagać podczas bardziej szalonych akcji jak również instruować podczas misji przemytu broni.
Dubbing: David Mogentale

 

Simeon Yetarian

Początkowy pracodawca Franklina, będący właścicielem Premium Delxue Motorsport. Bywa przewrażliwony pod względem rasizmu i segregacji rasowej.
Dubbing: Demosthenes Chrysan

 

Steve Haines

Skorumpowany agent FIB, współpracujący z Dave Nortonem. Michael będzie musiał wykonywać dla niego kilka ryzykownych misji rodem ze słynnego serialu 24 godziny. Lubi dużo mówić i grać na pokaz, jednak sam nie lubi sobie ubrudzić rąk.
Dubbing: Robert Bogue

 

Dave Norton

Agent FIB, dzięki któremu Michael zawdzięcza swoje obecne życie. Zawarł on z nim pewną umowę która zakładała fikcyjną śmierć bohatera i możliwość "świeżego startu" ze zmienioną tożsamością. Ich drogi by się nigdy znowu nie przecięły gdyby nie powrót Michaela do "branży". W wyniku tego Dave, będący pod kontrolą Hanesa zleca De Sancie szereg ryzykownych zadań, które musi wykonać aby sprawy utrzymały obecny status.
Dubbing: Julian Gamble

 

Dr. Isiah Friedlander

Psychoterapeuta Michaela, który stara się pomóc naszemu bohaterowi z ciężkimi życiowymi przeżyciami. Stara się doradzić jak pozbierać jego życie i naprawić rodzinne relacje, jednak efekty tego są często niezadowalające. Nie mniej jednak w czasie wolnym pomiędzy misjami możemy udać się na wizytę i wyładować swoje emocje...
Dubbing: Bryan Scott Johnson

 

Floyd Hebert

Kuzyn Wade`a, który jest znajomym Trevora. Wydaje się być podobnie opóźniony w rozwoju co Wade. Żyje w okolicach południowo-zachodniego Los Santos w mieszkaniu swojej dziewczyny. To w tym miejscu zatrzyma się Trevor po przyjeździe do Los Santos. Floyd będzie nam przydatny w paru zadaniach związanych z rabunkiem ważnego miejsca w mieście.
Dubbing: Jimmy Ray Bennett

 

Wade Hebert

Opóźniony w rozwoju znajomy Trevora oraz kuzyn Floyda. Jest mało użyteczny, ale posłusznie wykonuje polecenia Trevora oraz wprowadza ciekawy wątek komediowy w grze.
Dubbing: Matthew Maher

 

Denise Clinton

Ciotka Franklina. Jej rola w fabule byłaby właściwie nieznacząca, gdyby nie to, że to w jej domu mieszka Franklin przez pierwszą połowę gry. Ma silny temperament i wyraźny nadmiar energii. Często spotyka się ze swoimi koleżankami w domu, ostatnio wpadła na genialny pomysł aktywnego ruchu na świeżym powietrzu.
Dubbing: Janet Hubert

 

Devin Weston

Gruba ryba, Devin Weston to multimilioner oraz dyrektor zarządzający Merryweather. Oznacza to, że gość wydaje się nie do ruszenia. Trójka bohaterów będzie wykonywać dla niego część zadań, jednak ten nie będzie uważał za stosowne im za to zapłacić. Weston to człowiek, który sprawnie realizuje złotą zasadę dojścia "po trupach do celu" i osiągnie to co chce bez względu na koszty.
Dubbing: Jonathan Walker

 

Fabien LaRouche

Fabien do francuz, instruktor jogi z którym zdradza swojego męża Amanda. Nie wiedząc czemu Michael pewnego razu zgodzi się na uprawienie jogi w towarzystwie tego uroczego pana. Nie da się ukryć, że jest to postać nie tylko irytująca dla gracza, lecz również dla dzieci Michaela, o czym można się dowiedzieć czytając przesyłane Michaelowi SMSy oraz czytając wpisy na portalach społecznościowych.
Dubbing: Michael Giese

 

Martin Madrazo

Potężny boss gangu meksykańsko-amerykańskiego, ma na karku wiele spraw, związany między innymi z handlem narkotykami. Michael pozna go w dość niemiłych okolicznościach i będzie musiał szybko znaleźć sporą sumę pieniędzy na odpokutowanie win. Kiedy w późniejszej części gry sprawa zostanie uznana za zamkniętą, do akcji wkroczy Trevor, przez co relacje z Martinem znowu staną się skomplikowane.
Dubbing: Alfredo Huereca

r e k l a m a

Komentarze (18) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 28
Bartex2 dodano: 21.03.2014, 22:20
Jak dla mnie to wszystkie trzy postacie są fajne, ale każda pod innym względem.
+ +7 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
TrevorPhillips dodano: 23.03.2014, 22:41
Jak ja nienawidzę Dave'a Nortona. Szkoda że nie zabijaliśmy go podczas ostatniej misji.
:(
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
tech984 dodano: 29.03.2014, 08:41
Fajnie R* to zrobił, każda postać pochodzi z innego uniwersum. Michael, Franklin i Trevor to tak naprawdę trzy zupełnie inne postacie które razem współpracują.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
Danny222 dodano: 21.04.2014, 16:14
Trevor najlepszy...
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Kettger dodano: 05.06.2014, 18:45
Michael z lekką domieszką Trevora jest najlepszym połączeniem. ;]
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.45.***.***]
pablo dodano: 02.07.2014, 14:44
Trevor - robienie zamętu na ulicy
Michael - Jeżdżenie kabrioletem po centrum los santos
Franklin - gangsterskie strzelaniny, laleczka do ubierania :p
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Matiman7 dodano: 06.03.2014, 16:52
Trevor według mnie był najbardziej spoko bohaterem w tej części.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Matri11110 do Matiman7 dodano: 06.03.2014, 21:26
Trevor jest spoko, wszystkie postacie są fajne i każda z nich daje coś od siebie, aż od razu humor się poprawia :)
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Matiman7 do Matri11110 dodano: 16.03.2014, 16:29
Najlepsze są ich rozmowy gdy są wszyscy razem ;P
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
TrevorPhillips do Matiman7 dodano: 23.03.2014, 22:47
Ale w Lundendorff 9 lat temu była z niego troche ciota.
Dla porównania dzisiaj wybił cały gang The Lost a 9 lat temu podczas gdy Dave Trafił ze snajperki Brada i Michaela, to Trevor bał się walczyć sam i wgl.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Matri11110 do TrevorPhillips dodano: 23.03.2014, 23:02
GTA logic ....
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
CJKrol do Matri11110 dodano: 15.12.2015, 16:43
Ja nie lubię Trevora bo zabił Johnny'ego.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
hoger dodano: 16.03.2016, 21:59
Cała trójka jest świetna, chciałbym któregoś z tej trójki zobaczyć w GTA VI.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[176.122.***.***]
lol do hoger dodano: 23.12.2017, 17:05
no fajnie by było
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[81.210.***.***]
KeyLogger dodano: 26.07.2014, 23:04
Szkoda że tylko są tu postacie z fabuły, a nie ma dodatkowo postaci z misji pobocznych takich jak Omega,Maunde,Matka Trevora czy innych ciekawych "Nieznajomych i dziwaków"
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.231.***.***]
Zloove do KeyLogger dodano: 10.08.2015, 12:55
PRZECIESZ MOŻNA WŁĄCZYĆ TRYB REŻYSERSKI W KTÓRYM MOŻESZ CHODZIĆ POSTACIAMI KTÓRE SIE WIDZIAŁO PODCZAS GRY
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[87.205.***.***]
Reken do Zloove dodano: 13.10.2015, 20:44
Jak?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.254.***.***]
GTA do Zloove dodano: 22.06.2020, 19:17
Ale ten użytkownik napisał to w 2014 roku a tam nie było trybu reżyserskiego pierdony dałnie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (18 opinii) Skomentuj

Korepetycje

SHOUT

Regulamin shoutboxa | Archiwum

Znaków: 0 z 300

Wszystkich wpisów: 51693

GTA

Zobacz więcej   

quizy ?

Lp Nick Quizy Odp Pkt
1.  rekinowy 31 417/465 89,51
2.  EagleOfL... 27 385/405 88,13
3.  RAFkin 36 412/539 87,24
4.  adi55500... 36 401/554 85,96
5.  Wookie1 31 389/465 85,89
6.  KyloHims... 34 389/525 84,76
7.  EngineV8 33 379/494 83,96
8.  Brus 34 377/509 83,52
9.  Cityzen3... 33 355/494 81,04
10.  Wichu 29 341/435 80,43
Zobacz pełen ranking

quizy ?

Lp Nick Dod Odp Pkt
1.  hoger 141 443 2316
2.  Majek 28 439 1513
3.  Wookie1 16 424 1384
4.  Mr_White... 6 436 1350
5.  Zembu 8 431 1349
6.  Majkela 2 443 1343
7.  Mazi150 4 438 1342
8.  Kettger 4 436 1336
9.  zilone 1 443 1336
10.  RAFkin 1 443 1336
Zobacz pełen ranking

Gorące

  • Brak aktualności

Gorące

  • Brak aktualności

GTA

Zobacz więcej   

Znajdź nas w sieciX

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.