Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] W oddali, na horyzoncie widać czasem statki. Nie przypominają one jednak niczego co znamy z gry, niektórzy mówią, że mogą być to statki wojskowe.
GTA 4: TBoGT - Solucja

W poniższym artykule zaprezentowałem opisy przejścia każdej misji na 100% (otóż w tym dodatku, każdą misję przechodzimy na procenty). Nie musisz się do nich stosować, tzn. jechać jak najszybciej, walić same headshoty itp., ale wtedy nie dostaniesz osiągnięcia Gold Star.

Pamiętaj: czytaj to tylko wtedy kiedy naprawdę nie możesz przejść jakiejś misji inaczej popsujesz sobie zabawę!
Uwaga: Jeśli w wymaganiach do 100% jest np. możesz stracić maksimum 50% zdrowia, oznacza to, że możesz zużyć cały pancerz, ale zdrowia tylko połowę. Czyli najlepiej zawsze rozpoczynać misję z pełnym zdrowiem i pancerzem.
 


WPROWADZENIE

I luv LC
Wymagania do 100%:
-Ukończ misję w mniej niż 4:30 minuty
-Nie strać w ogóle zdrowia
-Możesz uszkodzić samochód max. w 10%
Pamiętasz misję Three Leaf Clover w podstawce? Tak, to ta z napadem na bank. Otóż od cut-scenki w tej misji zaczynasz swoją przygodę z Luisem Fernandem Lopezem.
Facet leżący obok Luisa skorzystał z kłótni braci McReary i zabił Michaela, ale jego samowolka nie trwała długo. Jeden z braci oddał w jego stronę kilka serii z shotguna. Luis dzięki swojej rozważności (odmówił pomocy temu facetowi) przeżył. Po przedstawieniu w banku Luis spotka się z tytułowym boharem dodatku w jego domu. Jak zauważymy jest bardzo podobny do Romana, kuzyna Niko - lubi pożyczać pieniądze od silnych ludzi. A teraz do rzeczy. Po cutscence wsiadaj z Gay'em Tonym do jego auta i jedź czym prędzej do klubu Hercules. Tony poinformuje jego bramkarza o tym, że wkrótce zjawi się w klubie jakaś gwiazda. Po rozmowie z nim udaj się do drugiego biznesu Tony'ego - Maisonette 9. Tony musi gdzieś zadzwonić a Ty możesz zabawić się w klubie np. podejdź do baru i napij się drinka. Po chwili zadzwoni do Ciebie szef i powie, żebyś pomógł bramkarzowi, Dessiemu, w jednej sprawie. Idź do niego przed klub. W scence zobaczysz dwóch chłopaków próbujących wkręcić się do klubu. Okaże się, że to starzy kumple Luisa. Poproszą Cię o zawiezienie ich do domu. Wsiadaj więc do samochodu Tony'ego i jedź do Northwood. Po odwiezieniu kumpli pojedź do swojego apartamentu. Na tym zakończysz misję wprowadzającą Cię do nowego Liberty City.
Nagroda:
-Odblokowane misje dla Tony'ego
-Odblokowana kryjówka

 

GAY TONY (T)

Misje dla Tony'ego mogą mieć inną kolejność niż ja podałem, zależy czy jest noc (wtedy spotkasz go w klubie Hercules) czy dzień (kiedy siedzi w domu).

Chinese Takeout
100%:
-Czas: poniżej 5:20
-Max. 10% straconego zdrowia
-Dokładność strzałów: min. 70%
-100% headshotów
Po jakimś czasie wyśle do Ciebie sms-a byś spotkał się z nim w klubie Maisonette 9 w godzinach otwarcia (21:00 - 6:00).
Podczas cut-scenki zobaczysz kilka ciekawych postaci: Romana i Bruciego nieudolnie podrywających panienki, bogatego Yusufa, i poznasz imię jednego z ludzi, którym Tony jest winny kasę - Moriego. Musisz zawieźć bossa do Chinatown. Po ciekawym filmiku załatw wszystkich przeciwników oznaczonych na radarze jako czerwone punkty. Spróbuj celować w głowy i nie stracić za dużo zdrowia. Cały czas poruszaj się na przód, a na schodach zawsze schodź w dół. Po wyeliminowaniu wszystkich przeciwników. Zawieź Tony'ego do domu.
Nagroda:
-1,000$
-Odblokawane misje dla Mamy Luisa
-Po misji zadzwoni do Ciebie Yusuf Amir. Po tym telefonie zostaną odblokowane zadania dla niego
-Po paru godzinach (w grze) zadzwoni do Ciebie Armando i spyta się czy chcesz się spotkać z nim i z Henriquem. Po potwierdzeniu na radarze pojawi się litera "A"

Practice Swing
100%:
-Czas: 04:00
-Stracone zdrowie: 50%
-11 Headshotów
-Dokładność strzałów: 70%
-100% celności w golfie
Rocco chce się spotkać z tobą i Tonym w klubie golfa, więc jedź tam. Gdy go spotkacie będzie chciał wydusić informację od jednego gościa, lecz mu to nie wychodzi. Zastąp go. Musisz trafić w niego piłeczką 3 razy. Pamiętaj, żeby zawsze trafiać za pierwszym razem, by mieć 100%. Celuj mu w nogi, następnie kiedy pasek siły wzniesie się do góry i zacznie opadać, naciśnij "A" gdy będzie na czarnej linii. Po trzech trafieniach pojawi się scenka, w której przyjadą kumple torturowanego. Zejdź teraz z Tonym na dół i strzelaj do napastników. Pamiętaj by 11 razy trafić w głowę. Po zabiciu kilku Tony będzie kazał ci wejść z nim do wózka golfowego Caddy i jechać za Rocco. Używaj granatów by zabić wrogów jadących za tobą. Po wykonaniu tego jedź dalej za Rocco. Dojedziecie na parking. Tam się rozdzielicie, Teraz zawieź szefa do domu.
Nagroda:
-Nowy pracodawca: Mori Kibbutz
-Odblokowany przypadkowy pieszy: Arnaud
-Po jakimś czasie zadzwoni do ciebie Tony i powie ci byś popracował trochę w klubie. Ten telefon odblokuje mini-grę: Club Management.


MAMA LUISA (Mom's House)

Momma's Boy
100%:
-Czas poniżej 3:10
-Max. 10% obrażeń
-Tłum musi ci pomóc
-Musisz zabić chociaż jednego przeciwnika za pomocą "kontrataku"
W Liberty City każdy może popaść w długi. Nawet staruszka, którą jest matka Luisa. Zastaniesz ją rozmawiającą z panem Santosem, biznesmenem, u którego się zadłużyła. Oczywiście to ty musisz oddać dług. Po scence idź z Santosem do L.C Cage Fighters (tzw. walk w klatkach). Pierwszego przeciwnika możesz normalnie zabić. Drugiego trochę poobijaj (spróbuj rzucić go do tłumu by ten go przytrzymał) a potem kiedy będzie przymierzał się do ciosu naciśnij "A" i wykończ go kontratakiem stukając w "Y" lub "B". Teraz czas na trzeciego przeciwnika. Jeśli chcesz by długi matki został zrekompensowane, pozwól by odebrał ci połowę życia. Jeśli chcesz jednak mieć możliwość zabicia Santosa to pokonaj ostatniego przeciwnika a następnie po krótkiej cut-scence wykończ pana Santosa.
Nagroda:
-L.C. Cage Fighters otwarte.

Corner Kids
100%:
-Czas: 07:50
-Obrażenia: 40%
-Headshoty: 20
-Celność: 55%
Jedź z kumplami na wymianę narkotykową. Tam zastaniecie Papiego. Krótko po przywitaniu usłyszycie syreny policyjne. Gliny musiał was śledzić. Teraz musisz przebić się przez policjantów, co nie będzie trudne. Próbuj celować w głowy. Po wybiciu wszystkich pojawi się scenka, w której nie możecie wejść do samochodu i przylatuje helikopter. Zestrzel go z otrzymanego RPG, a poziom poszukiwań zniknie. Teraz spokojnie weź jakiś samochód i odwieź chłopaków do domu.
Nagroda:
-2,500$
-Odblokowane wojny narkotykowe

Clocking Off
100%:
-Czas: 05:00
-Obrażena: 40%
-20 Headshotów
-Celność: 55%
Jedź z chłopakami do Bohan. Tam zatrzymaj się przy dokach. Następnie idź za Henriquem w dół, w stronę łodzi. Po chwili przyjedzie konkurencyjny gang, który będzie chciał przejąć dragi. Schowaj się za czymś i z dołu spróbuj zabić ich jak najwięcej. Jeśli Henrique pójdzie na górę - ty też idź. Tam także wybij wszystkich przeciwników. Jak już tego dokonasz zejdź na dół i wsiadaj z Henriquem do samochodu z narkotykami i jedź za Armandem. Po dojechaniu na miejsce zakończysz misję.
Nagroda:
-5,000$
-Odblokowany Przypadkowy Pieszy: Daisy


YUSUF AMIR (Y)

Sexy Time
100%:
-Czas: 6:00
-0% straconego zdrowia
-4 zniszczone łodzie
Kiedy wejdziesz do apartamentu Yusufa Amira, syna bogatego Araba, zastaniesz pusty pokój. Nie wiem czy zauważysz, ale w telewizorze będą lecieć napisy końcowe z GTA IV. To taka ciekawostka, ale przejdźmy do rzeczy. Yusuf chce byś zdobył pewien helikopter, co uszczęśliwi jego ojca. Pojedź szybko do zaznaczonego punktu i weź jedną z podstawionych tam łodzi, a następnie płyń do jachtu. Po drodze powinieneś zobaczyć łódź patrolową, którą musisz zniszczyć (jest to wymagane tylko do 100%). Następnie wejdź na jacht i zabij wszystkich, którzy wejdą ci w drogę. Teraz ukradnij helikopter Buzzard. Po chwili powinien do ciebie zadzwonić Yusuf. Musisz zniszczyć jacht. Oddaj parę pocisków w jego stronę przyciskiem "X". Teraz pojawiła się scenka, w której ratuję się paru ludzi. Wsiedli oni do trzech łodzi. Zniszcz je. Najlepiej używaj przycisku "A" do strzelania w łodzie. Nie przejmuj się ich rakietami, nic ci nie zrobią, ale nie podlatuj zbyt blisko bo zaczną strzelać z karabinów, a wtedy będziesz tracił zdrowie. By uzyskać 100% nie mogą w ciebie trafić ani razu. Jeśli ich już załatwiłeś, automatycznie Luis zadzwoni do Yusufa. Za jego poleceniem leć helikopterem na pewien budynek. Tam helikopter przejmie już chłopiec Yusufa, Ahmed.
Nagroda:
-10,000$


ARMANDO (A)

Hang Out
W sumie nie jest to typowa misja. Musisz gdzieś zabrać Armanda i Henrique'a. Możesz Wziąść ich na max. 4 aktywności. Od tego momentu, kiedy odwieziesz ich do domu, będziesz miał możliwość spotykania się z nimi i korzystania z ich bonusów.
Nagroda:
-Odblokowani dwaj przyjaciele i bunusy u nich

 

MORI KIBBUTZ (M)

Kibbutz Number One
100%:
-Czas: 05:00
-Obrażenia: 50%
-Headshoty: 10
-Dokładność: 70%
-Uszkodzenia łodzi: 60%
-Szybkość łodzi: 70 mph
-Quickdraw RPG
Kojarzy ci się z kimś to nazwisko? Tak, nie mylisz się. Mori jest bratem Bruciego. Niestety jest tak samo (jak nie bardziej) zadufany w sobie. Musisz wyświadczyć mu parę przysług, żeby zredukować długi Tony'ego. Mori chce byś zawiózł go do doków w Bohan. Tam zabij wszystkich przeciwników (spróbuj walić same headshoty). Następnie wejdź z Morim do łodzi. Teraz musisz zniszczyć 3 łodzie z bomb. Po prostu podjedź z ich prawej strony, rzuć bombę, następnie odpłyń kawałek i zdetonuj ją. Kiedy je zniszczysz, odwieź Moriego do doków przy Pier 45.
Nagroda:
-500$

This Ain't Checkers
100%:
-Czas: 07:35
-0% obrażeń fizycznych
-Wyląduj na łodzi
-Bądź zawsze pierwszy
Podczas krótkiej cut-scenki zobaczysz młodszego brata przegrywającego ze starszym w szachy. Brucie, tak jak to młodszy brat, rozpłacze się... Po tej jakże wzruszającej scenie jedź z Morim na lądowisko dla helikopterów. Po drodze powie ci na czym będzie polegać Twoje zadanie. Chodzi o Triathlon (trójbój) z udziałem skoków spadochroniarskich, łodzi i samochodów z nitrem. Na miejscu Ty, Mori i jeszcze dwóch innych gości Wchodzicie do helikoptera i skaczecie z niego nad Happines Island. Spróbuj wylądować od razu w czerwono-czarnej łodzi. Jeśli ci się to nie uda, to po prostu podpłyń i wejdź do niej. Teraz płyń łodzią do kolejnych checkpointów. Powinieneś cały czas utrzymywać się na 1. miejscu. Po około 30 punktach musisz przesiąść się do samochodu. Teraz zaczyna się prawdziwy wyścig. Musisz dojechać do Middle Park. Znów drogę wskazywać Ci będą punkty. Kiedy wsiadłeś do samochodu zauważyłeś pewnie, koło radaru, rysunek naboju. To jest twój zbiornik nitra. Używasz go przyciskiem "B". Pamiętaj by robić to tylko na prostych, gdyż w innym razie nie uda ci się wyrobić na zakrętach. Po dojechaniu do mety zakończysz trójbój.
Nagroda:
-1,000$
-Odblokowane 3 Triathlony.

No. 3
100%:
-Czas: 05:15
-Max. prędkość: 140 mph
-Uszkodzenia pojazdu: 20%
-Trzymaj się blisko Moriego
To już ostatnia przysługa dla Moriego. Jedź z nim i Bruciem na parking samochodowy. Gdy tam będziecie Mori jako pierwszy weźmie sobie brykę. Teraz naciśnij LB a potem prawy analog w dół, by platforma z samochodem zjechała na dół. Poczekaj aż Brucie weźmie samochód, a następnie znowu użyj przełącznika by wsiąść samochód dla siebie. Teraz dołącz do Kibbutzów. Po chwili jazdy otrzymasz 4-gwiazdkowy Wanted Level. To Mori wezwał gliny by się zabawić. Nie zwracaj na nie uwagi tylko cały czas jedź za braćmi. Uważaj na wyboje, szczególnie na początku drogi. Po paru minutach jazdy zaczniecie skakać przez rampy ze statku na statek, aż pojawi się cut-scenka w której okazuje się który z braci jest większym twardzielem...
Nagroda:
-1,500$
-Do listy samochodów, które możesz zamówić u Henrique'a zostały dodane F620 i Bullet


GAY TONY cz. 2 (T)

Bang Bang!
100%:
-Czas: 05:00
-Obrażenia: 50%
-Wykorzystać równo 5 bomb
Na początku scenki będziesz miał malutkie starcie z Evanem, chłopakiem Tony'ego. W końcu powie Ci że Twój szef śpi w sypialni. Dosyć drastycznie go obudzisz... ale przejdę do konkretów. Tony będzie chciał sam posłać w powietrze dźwig, pociąg i samolot. Luis, jako że bardzo się o niego troszczy, wymierzy mu dokładny cios w policzek, po którym zemdleje, a ty weźmiesz sprawy w swoje ręce. Pierwszym celem jest dźwig. Szybko jedź za GPSem. Teraz podejdź i rzuć w jego stronę 3 bomby. Następnie odjedź kawałek i wciśnij pad kierunkowy w dół by zdetonować bomby. Twój następny cel to pociąg metra. Jedź czym prędzej do punktu docelowego. Pociąg będzie akurat wyjeżdżał z tunelu. Jeśli jesteś dosyć szybki to uda ci się zrzucić bombę na niego. Jeśli nie to jedź za nim na najbliższy przystanek i tam zrzuć bombę, następnie ją zdetonuj. Ostatnim celem jest samolot. Jeśli w pobliżu jest taxi to wejdź do niej i pojedź na lotnisko. Następnie wywal z auta kierowcę, a taksówkę sobie weź. Podjedź do samolotu. Za wjechanie na teren lotniska otrzymasz 4 gwiazdki pościgu. Teraz przez okno wyrzuć bombę w stronę celu odjedź kawałek i zdetonuj. Teraz Twoim zadaniem jest ucieczka policji (nie martw się 4 gwiazdkami, jak wyjedziesz z terenu lotniska zostaną ci tylko 2).
Nagroda:
-2,500$
-Odblokowany przypadkowy pieszy: Margot

Blog This!...
100%:
-Czas poniżej 2:30
-Nie możesz uszkodzić pojazdu
Misja prosta. Po prostu zawieź Tony'ego i Gracie do jej domu w Alderney, a następnie jedź do kafejki internetowej i dodaj komentarz do zdjęcia na pewnym blogu... Trudniej jest ze 100%-ami. Musisz jechać bardzo szybko, a zarazem w nic nie walnąć.
Nagroda:
-brak

Boulevard Baby
100%:
-Czas poniżej 3:10
-Stracone zdrowie max. 40%
-Zatańcz perfekcyjnie
-Nie zabijaj nikogo prócz ochroniarzy
No tak... Luis nie mógł się powstrzymać. Zamiast iść od razu do Tony'ego musi coś załatwić. Do rzeczy. Po scence jedź z nim do Bahama Mammas. Kiedy dojedziesz wyjdź z samochodu i idź do klubu. Znajdź tam Monique. Będzie tańczyć, więc dołącz do niej. Po udanym tańcu pójdziecie razem do pokoju trochę się zabawić. Po chwili wejdzie tam Vic, chłopak Monique. Zabij go, nim on zrobi to pierwszy, i wyjdź z klubu po drodze zabijając TYLKO ochroniarzy. Gdy wyjdziesz, ucieknij z okolicy.
Nagroda:
-brak

Frosting on the Cake
100%:
-Czas: 05:45
-Obrażenia: 50%
-Celność bomb: 100%
-Czas ucieczki glinom: 0:35
Tony znów nadużył prochów i znowu musisz go brutalnie obudzić... Po scence jedź z Evanem do doków gdzie spotkacie się z Tonym by kupić diamenty za 2 mln $. Podczas wymiany przeszkodzi Wam Johnny z chłopakami. Musicie szybko uciekać. Tym razem Evan siada za kółkiem, a ty masz do dyspozycji lepkie bomby. Rzucasz prawym spustem a dolnym padem kierunkowym detonujesz. Próbuj dokładnie rzucać by mieć 100% celności. Po jakimś czasie motocyklistów już nie będzie przybywać ale za to otrzymasz 3-gwiazdkowy poziom poszukiwać. Na sam początek zniszcz blokadę. Teraz spróbuj rozwalić czołg NOOSE. Rzuć na niego 3 bomby i zdetonuj. Potem zniszcz helikopter po prawej stronie i ostatnie 2 motory The Lost MC. Gdy będziesz wyjeżdżać z mostu obejrzysz scenkę, w której Evan zostaje postrzelony i ty przejmujesz kierownicę. Teraz, nie zatrzymując się, jedź cały czas prosto i skręć w lewo na drodze szybkiego ruchu. Jeśli jeszcze ich nie zgubiłeś to jedź prosto i po kilku chwilach wjedziesz do tunelu. Wtedy już na pewno zgubisz pościg. Teraz już tylko wróć do klubu.
Nagroda:
-3,500$


YUSUF AMIR cz. 2 (Y)

High Dive
100%:
-Czas: 04:10
-50% obrażeń
-6 headshotów
-70% celności
-4 zniszczone helikoptery
-Otwórz spadochron w ostatnim możliwym momencie
Gdy wejdziesz do apartamentu Yusufa, będzie miał on akurat małą sprzeczkę ze swoim ojcem przez telefon. Po scence jedź jego złotym SuperDD do Rotterdam Tower. Podczas jazdy Yusuf będzie rozmawiał z Ahmedem przez telefon. Wyczuł, że coś jest nie tak, więc Luis ma iść sam. Wejdź do budynku i wjedź windą na dach. Tam spotkaj się z Ahmedem i jego towarzyszem. Sprzeczają się z Luisem, dlaczego Yusuf się nie zjawił. Podczas scenki Luis zrzuca kolegę Ahmeda na taksówkę. Teraz otrzymasz czwarty poziom poszukiwań. Biegnij za Ahmedem, zabijając po drodze gliniarzy i zestrzeliwując helikoptery. Wspinaj się cały czas w górę. Kiedy zostanie do pokonania ostatnia drabina pojawi się jeszcze jeden helikopter - zniszcz go. Teraz spokojnie idź dalej w górę za Ahmedem. Gdy się z nim spotkasz da ci spadochron. Ty, jako podziękowanie, postawisz krok w jego stronę, a on przestraszy się i spadnie. Teraz po prostu skocz z budynku i, gdy będziesz zbliżał się do ziemi, naciśnij "A" by otworzyć spadochron.
Nagroda:
-15,000$
-Odblokowany base jumping

Caught With Your Pants Down
100%:
-Czas: 07:25
-Obrażenia: 50%
-6 zniszczonych radiowozów
-Max. 50% uszkodzeń czołgu.
-Wszystkie strzały w liny muszą być dokładne (każdą linę musisz zestrzelić za pierwszym razem)
Moja ulubiona cut-scenka w grze. Zastajesz Yusufa tańczącego bez spodni z dziwką i z Gold SMG w ręce. Niespodziewanie wchodzi jego ojciec i odbywa z nim poważną rozmowę ojca z synem. Yusuf każe Luisowi i "pani Lewis" wyjść. Po cut-scence dzwoni do Ciebie i mówi żebyś spotkał się z nim w Star Junction. Kiedy dojedziesz na miejsce Yusuf przyleci swoim helikopterem i wyląduje na środku ulicy ;>. Wejdź do niego. Teraz podleć blisko APC (czołgu) którego przewozi helikopter NOOSE. Gdy dolecisz Yusuf będzie pilotował, a ty musisz strzelić ze snajperki w cztery żółte punkty mocujące linę z czołgiem, by ten spadł na ulicę. Jeśli już to zrobisz pojawi się cut-scenka w której skaczesz ze spadochronem z helikoptera. Spróbuj wylądować jak najbliżej celu. Kiedy do niego wejdziesz dostaniesz 4 gwiazdki Wanted Levelu. Musisz zgubić pościg. Nie martw się, nie tak od razu. Najpierw zniszcz wszystkie radiowozy jakie spotkasz z rakiet czołgu (strzelasz przyciskiem "LB"). W końcu poziom poszukiwać zredukuje Ci się do 1 gwiazdki. Teraz spokojnie możesz ich zgubić, a następnie zawieść APC do Yusufa.
Nagroda:
-20,000$


GAY TONY cz. 3 (T)

...Blog This!
100%:
-Czas: 02:10
-0% obrażeń
-Musisz złapać bloggera w 8 sekund od wyrzucenia go z helikoptera.
Moja ulubiona misja ;>.Tuż po Caught With Your Pants Down zadzwoni do Ciebie Tony, żebyś spotkał się z nim i z bloggerem, który wstawił do internetu zdjęcie z Tobą i Tonym. Kiedy dojedziesz wsiadaj do helikoptera i wznieś się jak najwyżej do "różowych kółeczek" aż dolecisz nad Happines Island. Tam Tony przejmie pilotowanie, a ty trzymasz bloggera na krawędzi. Możesz go trochę postraszyć przyciskami "B" i "X", ale to nie ma większego sensu. Jak już będziesz gotowy do skoku naciśnij "Y" by go zrzucić i samemu skoczyć. Teraz kieruj lewym analogiem by go złapać. Kiedy to zrobisz naciśnij "A" by otworzyć spadochron i bezpiecznie wyląduj, a potem obejrzyj końcową scenkę.
Nagroda:
-2,000$

Not So Fast
100%:
-Czas: 04:35
-Obrażenia: 20%
-Uszkodzenia śmigłowca: 80%
Oto misja nieświętej trójcy: Nika, Johnny'ego i Luisa. Tak, to ta z wymianą diamentów. Jeśli grałeś w podstawkę i w pierwszy epizod wiesz już, że kasę zgarnął Johnny, ale nie wiesz kto wziął diamenty. W tej misji w końcu się dowiesz. I nie bój się, nie będziesz musiał znowu przedzierać się przez policję, aż do wyjścia z muzeum. Teraz będzie inaczej ;>. Po cutscence Luis zadzwoni do Yusufa z prośbą o pożyczenie Buzzarda. Ten z chęcią się zgadza, więc jedź go odebrać. Następnie poleć na dach muzeum. Teraz zejdź na dół aż dojdziesz do okna i obejrzysz, możliwe że, już 3 raz tą samą scenkę tym razem z małym dodatkiem. Po niej wejdź drabiną na dach i uciekaj Buzzardem Yusufa. Po telefonie do Tony'ego masz nowy cel do zniszczenia: Annihilator glin. Zniszcz go używając rakiet ("X") i karabinku ("A"). Kiedy już to wykonasz, na radarze pojawią się jeszcze 2. Z nimi zrób to samo, a następnie spokojnie leć na spotkanie z Tonym.
Nagroda:
-4,000$
-Achievement: Diamond Forever (5G)

Ladies' Night
100%:
-Czas: 08:50
-Nie możesz uszkodzić helikoptera
-Leć nisko
-Trzymaj się blisko porywaczy
Gracie zaginęła (chyba wiemy co się z nią stało ;>). Rodzina Ancelottich chce żeby Tony zajął się znalezieniem ich. Jedź z nim do helikoptera. Po drodze powie ci, że ma podejrzanego. To nikt inny jak Patrick McReary. Poleć do jego domu. Gdy dolecisz zobaczysz akurat jak wyjeżdża czerwonym autem. Leć za nim. Spróbuj lecieć nisko i blisko niego, nie spuszczając go z oka, by zdobyć 100% w tej misji. Wkrótce dolecicie do garażu gdzie do Packiego dołączy już Gracie i Niko. Teraz leć za nimi jeszcze parę chwil, a następnie wróć i wyląduj helikopterem tam gdzie nim wystartowałeś.
Nagroda:
-4,500$
-Po jakimś czasie powinien do Ciebie zadzwonić Ray Bulgarin. Po telefonie otrzymasz go jako nowego pracodawce.


RAY BULGARIN (B)

Going Deep
100%:
-Czas: 06:30
-Obrażenia: 50%
-20 headshotów
-70$ celności
-5 zniszczonych pojazdów
-Oddziały NOOSE nie mogą zobaczyć bomby, którą przykleiłeś do samochodu
-Pierwszy oddział glin rozwal tylko z bomb
Przypuszczam, że znasz pana Bulgarina z podstawowej wersji GTA IV, a jeśli nie to chociaż z jednej z początkowych misji. Musisz pomóc załatwić mu kolesi, którzy mają wystarczająco dowodów by posłać Raya i jego wspólnika Timura za kratki. Jedź z nimi na podziemny parking w Algonquin. Następnie zaparkuj we wskazanym miejscu i wyjdź z auta. Teraz rzuć bombe na samochód, od strony filara by nie było jej widać, a potem schowaj się koło Bulgarina i czekaj przyjadą oddziały NOOSE. Kiedy samochód wybuchnie, rzucaj bomby w stronę policji i od razu je detonuj. Powinno pójść szybko. Teraz możesz już wyjąć sobie jakąś lepszą broń np. RPG i kiedy będzie zbliżać się samochód użyj jej. Tak samo zrób z drugim. Potem biegnij za Rayem i Timurem w górę, do wyjścia. Tam zabij oddział NOOSE, a następnie przygotuj się do zniszczenia 2 samochodów wypełnionych ludźmi FIB. Kiedy to zrobisz bierz jakiś samochód i zawieź Rusków do ich domu.
Nagroda:
-2,000$

Dropping In
100%:
-Czas: 06:40
-Obrażenia: 40%
-Celność: 70%
-Wyląduj perfekcyjnie
-Zrzuć Ashvilli
-Wyląduj na ciężarówce
Bulgarin każe zabić Ci gościa o nazwisku Ashvilli. Po cut-scence wsiadaj do samochodu z Timurem i jedź do helikoptera. Kiedy już dojedziesz wsiadaj do niego i leć cały czas za checkpointami. Kiedy wlecisz w ostatni dostaniesz komunikat żebyś skakał. Więc naciśnij "Y", a potem leć w stronę budynku oświetlonego na różowo i wyląduj na nim. Teraz schodź na dół i eliminuj przeciwników. Cały czas wchodź w żółte drzwi. Kiedy w końcu, dotrzesz do schodów, zejdź nimi na dół i przez drzwi wejdź do holu. Rozwal tam kilku napastników. Przed sobą będziesz miał biuro pełne ochroniarzy. Zabij ich, a także wykończ cel, który też tam się znajduje. Teraz nie patrz na zabijaków, którzy nadejdą tylko skacz przez okno a następnie otwórz spadochron. Leć spokojnie, a Timur złapie Cię na ciężarówkę.
Nagroda:
-4,000$

In The Crosshairs
100%:
-Czas: 04:30
-Obrażenia: 40%
-Headshots: 10
-Celność: 60%
-Zestrzel wszystkich czterech snajperów za pierwszym razem
Tym razem w domu Raya spotkasz tylko jego, Timura gdzieś wcięło. Masz pojechać do niego i w razie czego mu pomóc, więc czym prędzej po scence wsiadaj do podstawionego Oracle i kieruj się do budynku w Algonquin. Kiedy dotrzesz na miejsce włączy się cut-scenka, w której Bulgarin daje Luisowi instrukcje żeby otworzył pudełko, które znajduje się na dachu. No tak, nasza współpraca z panem Bulgarinem nie mogła trwać zbyt długo. W tym pudełku jest głowa kucharza, który sprzedawał nam diamenty. Teraz musisz ochronić siebie przed mordercami wysłanymi przez Rosjanina. Na sam początek zlikwiduj czterech snajperów. Uważaj - na radarze wyświetlają się tylko wtedy, kiedy oddają strzał. Ogółem powinieneś szybko się z nimi uporać. Po wyeliminowaniu ich, Luis będzie chciał wrócić na dół przez klatkę schodową, ale drzwi będą zamknięte. Teraz pojawi się scenka, w której przyjeżdżają całe oddziały Bulgarina. Na sam początek zestrzel śmigłowiec, a potem weź się za rozwalanie pozostałych. Jak najwięcej gangsterów spróbuj zabić z pozycji, w której się znajdujesz. Dopiero kiedy nie będziesz słyszał strzałów, możesz posuwać się na przód eliminując po drodze kolejne cele. Kiedy dojdziesz do schodów prowadzących na dół, nie schodź jeszcze na dół, tylko zestrzel przeciwników z góry. Jeśli już to zrobisz, zejdź na dół, wskakuj do jakiegoś samochodu i jak najszybciej opuść okolicę.
Nagroda:
-6,000$


YUSUF AMIR cz. 3 (Y)

For The Man Who Has Everything
100%:
-Czas: 04:20
-Obrażenia: 50%
-Schyl się przed helikopterem
-Zniszcz 8 śmigłowców
Yusuf na serio nie ma co robić z pieniędzmi. Chcę zbudować piramidę, by mieć największy budynek w Liberty City. Po scence wsiadaj z nim do Super Drop Diamond i jedź we wskazane miejsce. Jak myślisz, co może chcieć człowiek, który ma wszystko? Na pewno nie zgadniesz. Otóż nasz kolega chce byśmy zdobyli dla niego pociąg metra! Gdy dojedziesz na miejsce wysiadaj z samochodu i ustań na znaczniku. Teraz czekaj, aż pociąg nadjedzie, a wtedy naciśnij przycisk "X", żeby skoczyć. Musisz dojść do pierwszego wagonu, więc poruszaj się cały czas naprzód niszcząc po drodze helikoptery. Kiedy jeden z helikopterów będzie leciał na zderzenie czołowe z Tobą, to nie niszcz go, tylko naciśnij LS (lewy analog), by się schować. Gdy dojdziesz w końcu na sam początek pociągu nadleci Yusuf i zgarnie wagon wraz z Luisem, trzymającym się go.
Nagroda:
-25,000$
-Kilka godzin po skończeniu misji zadzwoni do Ciebie Yusuf i da Ci w prezencie swojego Super Drop Diamond z niespodzianką w środku, który będzie zawsze spawnował się przed jego domem.

 

GAY TONY cz. 4 (T)

Ladies Half Price
100%:
-Czas: 03:55
-Musisz w 7 sekund usunąć gościa z łodzi
Podczas cut-scenki dowiesz się pewnej prawdy o Bruciem... Po niej jedź z Tonym do Pier 45. W drodze boss wyjaśni Ci, że jedziecie wymienić diamenty na Gracie. Na miejscu musicie przesiąść się do łodzi. Porywacze poruszają się po lądzie, więc Wy po wodzie. Wymiana odbywa się na Charge Island. Gdy dopłyniesz na miejsce odtworzy się scenka z wymiany. Po scence do Waszej łodzi przykleił się pewien nieproszony gość, więc skręcaj na przemian w lewo i w prawo, by spadł do wody. Przez kilka chwil Gracie będzie chciała zawrócić, by zabić porywaczy, ale Luis, jako człowiek który lubi prowadzić w spokoju, wymierzy jej cios w twarz, po którym zemdleje (de ja vu?). Teraz musisz tylko dopłynąć do Pier 45.
Nagroda:
-5,000$
-Po wykonaniu misji zadzwoni do Ciebie Rocco, byś spotkał się z nim w toaletach w Middle Park. Misja dla niego oznaczona będzie literką "R".


ROCCO (R)

Party's Over
100%:
-Czas: 04:30
-Obrażenia: 90%
-Headshots: 25
-Celność: 70%
-4 zniszczone auta
Pamiętaj by do tej misji na pewno mieć pełne zdrowie i pancerz, inaczej nie uda Ci się jej przejść!
Rocco i Vincent składają Ci propozycję nie do odrzucenia. Musisz zabić Tony'ego, a wtedy Ty będziesz żył. Luis oczywiście odmawia, co skłania Rocca do dania mu czasu na namyślenie. Jedź do Maisonette 9 na spotkanie z Tonym. Na scence zobaczysz, że Luis się poddał... jest gotów zabić Tony'ego. Jednak uwaga! Robi co innego! Zabija Vencenta i każe Roccowi się wynosić. Teraz przygotuj się na rzeź... Rosjanie przybyli do klubu wykończyć Ciebie i Prince'a. Uzbrój się najlepiej w Assault MG i celuj w głowy by od razu zabijać. Kiedy pozbędziesz się kilku fal Rosjan. Wyjdź z klubu i od razu schowaj się za samochodem na zewnątrz. Teraz zmień broń na Explosive Shotgun i celuj w samochód Rosjan by wybuchł. Zrób tak samo z kolejnymi trzema, które przyjadą. Po wybiciu wszystkich celów włączy się cut-scenka, w której Tony ma pretensje do Luisa, że ten chciał go zabić. Strzela focha i idzie do domu.
Nagroda:
-brak


GAY TONY cz. 5 (T)

Departure Time
100%:
-Czas: 10:00
-Obrażenia: 50%
-25 headshotów
-70% celności
Czas wyrównać rachunki z Bulgarinem i Timurem. Po scence jedź z Tonym do Funlandu na Firefly Island, gdzie przebywa Twój wróg. Kiedy dojedziesz odtworzy się cut-scenka, po której pojawi się instrukcja informująca o tym, żebyś zniszczył wszystkie paczki z heroiną. Na sam początek zabij dwóch gości stojących obok furgonetki. Potem biegnij w jej stronę i schowaj się za ścianą. Spróbuj z tej pozycji zniszczyć dwie kaczki wypełnione heroiną i wybić jak najwięcej Rusków. Teraz szybko schowaj się za wagonikiem od kolejki i z tamtąd wybijaj kolejnych przeciwników. Kiedy nie będziesz już widział żadego, ruszaj w stronę ostatniej kaczki. Tam, przy furgonetce będzie stał jeszcze jeden Rosjanin, więc go zabij i zniszcz heroinę. Nie zapomnij o apteczce wiszącej na ścianie. Teraz na radarze pojawi się nowy punkt - biegnij do niego, zabijając po drodze przeciwników. Gdy wyjdziesz z Funlandu biegnij w stronę zielonego punktu uważając na zabijaków z lewej strony. Następnie schowaj się za śmietnikiem i wykończ nadchodzących wrogów. Teraz biegnij dalej w stronę celu. Uważaj po drodze na przeciwników. Gdy już zniszczysz ostatnią kaczuszkę. Pojawi się scenka, w której Timur mówi Luisowi, że Bulgarin zaraz wylatuje z miasta i zacznie uciekać. Po scence biegnij za nim czym prędzej i wykończ go. Teraz masz 2 godziny gry by dopaść Bulgarina zanim odleci. Wsiadaj więc na podstawiony motor i gaz do dechy. Po drodze zadzwoni Yusuf oferujący pomoc, ale Luis powie mu, jaki ma plan i że nie może nic zrobić. Po tym telefonie uruchomi się scenka, w której nasz kumpel przylatuje Buzzardem i niszczy samochód Rosjan chcących nas zabić. Ahh... aż miło patrzeć na przyjaciela, który tak się dla nas poświęca Wink. Po tej wzruszającej scenie jedź cały czas za różową linią na radarze i nie przejmuj się samochodami Rusków, Yusuf się nimi zajmie. Kiedy będziemy już zbliżali się do lotniska Yusuf opuści nas i będzie życzył nam powodzenia. Gdy wjedziesz na teren lotniska dostaniesz czwarty poziom Wanted Level, ale nie przejmuj się już niczym, tylko rozpędź się do maksimum i zbliż się do samolotu The Blue Ghawar. Kiedy tego dokonasz pojawi się scenka, w której Luis do niego wskakuje. Uważaj! na jego pokładzie czeka już komitet powitalny. Wykończ wszystkich. Teraz pojawi się cut-scenka, w której Bulgarin krzyczy, że ma granat i jeśli go zabijesz to obydwoje zgniecie. Po niej wykonaj egzekucje na panu Rodislavie Bulgarinie!...
Niee... to jeszcze nie koniec, przecież ten typ odbezpieczył granat. Po zabiciu go pojawi się scenka, w której Luis wyskakuje z płonącego samolotu. Teraz tylko bezpiecznie wyląduj (podczas spadania możesz posłuchać niezłą nutę Razz) i pojedź do wskazanego punktu na mapie, a potem obejrzyj cut-scenke kończącą grę (w której dowiesz się dodatkowo kto, i dzięki komu, znalazł diamenty z wymiany Gracie) oraz napisy końcowe. Gratulacje właśnie przeszedłeś fabułę drugiego epizodu do Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony!
Nagroda:
-10,000$
-Yusuf odda Ci swojego Buzzarda
-Możesz powtórzyć każdą misję. Wejdź w telefon->Missions->i wybierz dowolną misję
-Do oferty Henrique'a dodany został APC
-Achievement Maestro (30G) oraz jeśli ukończyłeś wszystkie misje na 100% Gold Star (80G)

r e k l a m a

Komentarze (35) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 11
Dxm3000 dodano: 16.11.2009, 19:15
I tak na końcu gry najlepszy jest dialog Yusuf'a o klubach Tony'ego :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
wiki206 dodano: 28.11.2009, 14:22
Mam pytanie odnoście mini gier , a nie wiem gdzie o tym napisać : Czy w Tbogt jest air hockey ???
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.185.***.***]
Gość dodano: 28.11.2009, 18:49
można powtrzyć misje to ja lubie :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
DubiD dodano: 08.12.2009, 21:30
ej a skąd mam wiedzieć czy zdobtłem 100% w misji??
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
DubiD dodano: 09.12.2009, 18:16
a ja nie mam tej misji chinese takeout:(
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
aron1122 dodano: 25.12.2009, 23:34
wiki 206 air chokey jest w kręgielni Mymery Lanes.DubiD Po zakończeniu misji pokazują się statystyki:ile jeszt procent ukończenia.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
aron1122 dodano: 25.12.2009, 23:36
W opisiem ostatniej misji jest napisane że nam daje Buzzarda.
A gdzie go będzie sie garażowało?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
darqunes_0401 dodano: 31.12.2009, 20:56
Bdb solucja. szkoda ze TBoGT jest tylko na X360 chial bym tez pograc. :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
damian6 dodano: 03.01.2010, 16:35
Ciekawe są w TBoGT powiązania misji z
TlaD i zwykłym gta 4.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
dylan dodano: 29.04.2010, 19:25
Moja najbardziej ulubiona misja to "PRACTICE SWING"
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
dylan dodano: 29.04.2010, 19:28
moje najbardziej ulubione misje to:i luv lc,practice swing,for the man who has everythink
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
dylan dodano: 29.04.2010, 19:31
,this ain't checkers,in the croshairs
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
pazerniak1 dodano: 16.07.2010, 00:46
Mam problem z EFLC na PS3. Gra wczesniej dzialala a teraz nie. Gdy wybieram TBoGT lub TLaD gra sie wczytuje i nagle wylacza sie muzyka i moze sie wczytywac w nieskonczonosc. Prosze wasze pomysly napisac mi na mail. POMOCY!!!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
bekon98 dodano: 07.10.2010, 18:46
to jakieś blefy druga misja w TBoGT to Patice Swing a nie Chinese Takeout wiem bo sam mam już Episodes from Liberty City
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
bekon98 dodano: 07.10.2010, 18:49
Autor: slash69 IP, data: 10/07/2010 16:27:46
jak zdetonować sticky bombs?
jeżeli masz EFLC (Episodes from Liberty City) na PC to masz fuksa bo ja też sticky bombs detonuje sięklikając dolny kursor (strzałke w dół) a jeśli masz EFLC na konsole to przyk
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
bekon98 dodano: 07.10.2010, 18:50
to przykro mi nie moge pomóc
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
bekon98 dodano: 07.10.2010, 18:51
jak przejdziesz misje to dają ci ocene misji (jak w szkole)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
bekon98 dodano: 07.10.2010, 18:59
jest na zachodnim londowisku na Algoniqin o jaśniej jak jest klub Hercules to idzi od niego na zahcód (w prawo) i tam jest londowisko i tam jest Buzzard Yusuf'ima ale to jak ukończysz głowną fabułę
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
bekon98 dodano: 07.10.2010, 19:00
zresztą powinien być na radarze lub na mapie literą "Y"
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.78.***.***]
Gość dodano: 09.11.2010, 15:13
Siemka , mam jedno pytanie czy w TBOGT w misji "Ladies Half Price" zabija sie Niko Belicka ?? widziałem to na tym o to filmiku prosze o odpowiedż http://www.youtube.com/watch?v=dEtkePOp6Ak
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
korzen1916 dodano: 20.11.2010, 18:12
Urzytkowniku Razior. W tej misji nie zabija sie Nika i Packiego ale mozna to zrobic. Wystarczy tylko zesc z lodki i isc do tego auta a oni tam juz sa
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[87.206.***.***]
Gość dodano: 20.12.2010, 14:45
Thx
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Don Damianos dodano: 30.12.2010, 18:50
Witam, mam problem z misją ...Blog This!. Męczę się z nią i męczę i przejść nie mogę. Jak ja mam złapać tego blogera? Wersja na PC.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
kecaj721 dodano: 16.01.2011, 22:47
przepraszam ale gdzie można zdobyć Buzzarda ?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
adizimny dodano: 31.03.2011, 15:44
bazzard jest po przejsciu solucji na londowiski
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Mackowy dodano: 02.05.2011, 02:02
Mam jedno pytania jak zaczac prace ochroniarza w M9?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.74.***.***]
Gość dodano: 11.06.2011, 13:20
Najbardziej lubię początkowy filmik w Boulevard baby big smile. A w ogóle to lubię prawie wsyzsktie misję gdzie jest rzeźnia, ale też tkaie jak blog this.
Ps: @Mackowy: Wchodzisz do klubu tak po 22:00, idziesz do takiego pomieszczenia, gdzie jest ta laska, z ok
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.74.***.***]
Gość dodano: 11.06.2011, 13:21
I jeszcze przy okazji, gdy już wyskoczymy z samolotu w ostatniej misji to jak my leciemy? Mamy spadochron? Pytam bo właśnie zrobiłem Party's Over i niedługo będę robił ostatnią misję :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
rafiziom777 dodano: 17.08.2011, 09:28
szukam tej nuty z ostatniej misji ale nie mogę znależć czy może ktoś podać cały tytuł?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
SuperNiko dodano: 24.03.2012, 21:37
rafiziom777 ta piosenka to Crookers ft. Kellis - No security.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
mateusz.białek2 dodano: 24.06.2013, 12:57
super!! ja przeszedłem całą fabułę główną tylko mi 32 mewy zostały życzę powodzenia tym którzy nie mogą zrobić ostatniej misji pozdro
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
Michael555x dodano: 13.04.2014, 08:14
Ostatnia misja wymiata big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[88.156.***.***]
Falcon 1910 dodano: 13.04.2014, 15:56
Można zmienić żółty kolor czcionki na inny? Nic nie widać na białym tle
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
slash69 dodano: 10.07.2010, 16:27
jak zdetonować sticky bombs?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[155.133.***.***]
Archeolog do slash69 dodano: 14.05.2020, 13:59
Strzałką w dół na klawiaturze. Daj znać czy działa
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (35 opinii) Skomentuj

Korepetycje

SHOUT

Regulamin shoutboxa | Archiwum

Znaków: 0 z 300

Wszystkich wpisów: 51588

GTA

Zobacz więcej   

quizy ?

Lp Nick Quizy Odp Pkt
1.  rekinowy 31 417/465 89,51
2.  EagleOfL... 27 385/405 88,13
3.  RAFkin 36 412/539 87,24
4.  adi55500... 36 401/554 85,96
5.  Wookie1 31 389/465 85,89
6.  KyloHims... 34 389/525 84,76
7.  EngineV8 33 379/494 83,96
8.  Brus 34 377/509 83,52
9.  Cityzen3... 33 355/494 81,04
10.  Wichu 29 341/435 80,43
Zobacz pełen ranking

quizy ?

Lp Nick Dod Odp Pkt
1.  hoger 141 443 2316
2.  Majek 28 439 1513
3.  Wookie1 16 424 1384
4.  Mr_White... 6 436 1350
5.  Zembu 8 431 1349
6.  Majkela 2 443 1343
7.  Mazi150 4 438 1342
8.  Kettger 4 436 1336
9.  zilone 1 443 1336
10.  RAFkin 1 443 1336
Zobacz pełen ranking

GTA

Zobacz więcej   

Znajdź nas w sieciX

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.