Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA V] Główni bohaterowie ochrzanią Cię za pomocą SMS-a, jeżeli ostrzelasz ich posiadłość.

5138V GTA 4: TBoGT - Gold Star Poradniki | PC PS3 X360 15.11.2009 przez Redakcja GTA Site
Encyklopedia: GTA IV: The Ballad of Gay Tony

GTA 4: TBoGT - Gold Star

Ten poradnik ma pomóc osobom które mają zamiar zdobyć achievement "Gold Star". Ważne rzeczy będą pogrubione. Długo zajęło mi zdobycie tego achievmenta, musiałem dużo razy powtarzać misje itd. ale naszczęście jakoś się udało.

Po pierwsze, najlepszą broń na headshoty to Glock 17 (pistolet co ma 17 naboi), ponieważ ma dużą celność i nie powinieneś mieć jakichkolwiek trudności z tą bronią. Po drugie to pancerz, zawsze go musisz mieć na sobie ponieważ dużo obrażeń absorbuje. Po trzecie - nigdy nie używaj cheatów, ponieważ Twój wynik końcowy wyniesie 0% więc nie ma sensu. No dobra, koniec tego wstępu, przechodzimy do poradnika.

-> MISJE DLA TONEGO CZĘŚĆ I

I Luv L.C - Bardzo prosta misja. Po prostu nie miej żadnych stłuczek na pełnej prędkości. Jeśli masz problemy z jeżdżeniem po prostu jedz w normalnym tempie, zdążysz.

Practice Swing - Misja jest trochę skomplikowana, ale dla chcącego nic trudnego. Będziesz mógł mieć problem z jeżdżeniem pojazdem do golfa, postaraj się jeździć za Rocco bez żadnych stłuczek. Po cutscenie nie zmieniaj samochodu nawet na sportowy! To tylko spowolni czas, postaraj się jak najszybciej wrócić. A co do golfa to nie powinieneś mieć z tym wielkiego problemu.

Chinese Takeout - Dosyć trudna misja, Nie staraj się razem mieć 100% headshotów i perfekcyjny czas razem bo na dobre Ci to nie wyjdzie. Użyj tradycyjnie glocka 17 i celuj mając autocelowanie włączone w głowę. NIGDY nie przyklejaj się do ściany, tylko strzelaj zza rogu, to źle działa na celowanie. Po przejściu dość w miarę szybkim tempie wejdź do samochodu Tonego i ruszajcie.

Bang Bang - Misja powinna się odblokować jak już odblokowałeś Yusuf'a Buzzera . Podjedz do Dźwiga i rzuć trzy bombki przylepki i zdetonuj. Potem wejdź w mapkę i zaznacz sobie waypointa do Yusuf'a Buzzera i podleć do pociągu i rzuć kolejne bomki i zdetonuj jak najszybciej, uważaj tylko ,żeby nie zahaczyć helikopterem o pociąg. Później poleć na lotnisko, ale żeby zdetonować samolot osobowy musisz wylądować w różowym znaczku. Rzuć szybko bombkę, zdetonuj i uciekaj przed policją. Po tym jak uciekniesz policji upewnij się ,że nie lecisz zbyt nisko bo znowu będzie Cię policja gonić. Żeby w pełni zaliczyć misję na 100% musisz tylko 3 bomby zużyć na dźwig, jedną na pociąg i tez jedną na samolot.

Blog This!... - To jest chyba najtrudniejsza misja do zaliczenia (przynajmniej dla mnie..). A więc kiedy wjedziesz do podwójnego tunelu, wejdź w lewy pas, ponieważ jest mniej samochodów ,żeby uzyskać "0%,Car Damage.". Jak jesteś w tunelu, jedz jak najbliżej ściany!. Jak będziesz z niego wyjeżdżał dotrzesz do góry i musisz skręcić w lewo. Skróć sobie drogę jadąc przez trawę ale nie jedz za bardzo w lewo bo przegapisz. Po tym jak Gracie i Tony wyjdą, zrób 180-dziesiątkie i jedz do kawiarni i załatw swoją sprawę. Aha, rysując lekko samochód nie powoduje obrażeń samochodu.

...Blog This! - Bardzo prosta misja. Czas łatwo zaliczyć o ile umiesz dobrze latać. Kiedy już się facetem pobawisz (nie w sensie dosłownym i bez skojarzeń) to wyrzuć go po prostu i od razu staraj się go złapać oraz wyląduj jak najszybciej na Wyspie Życzliwości.

Frosting on the Cake - Czasem nie musisz się praktycznie przejmować ponieważ Ty nie prowadzisz lecz rzucasz tylko bombki przylepki. Jak już zniszczyłeś osoby z gangu "The Lost", będziesz sam prowadził, i postaraj się jak najszybciej zgubić gliny, żeby zaliczyć "Escape Cops Time", oraz nie marnuj bomb żeby zaliczyć "Bomb Accuracy" ,czyli około 30 max.

Boulevard Baby - Czas praktycznie nie gra większej roli w tej misji. Dla "Groove On" po prostu tańcz perfekcyjnie co nie jest trudne (używasz analogów oraz spusty). Dla "Good Guy" nie możesz strzelać w ludzi niewinnych. Kiedy wyjdziesz z klubu, uciekaj jak najszybciej w obojętnie jaki kierunek aż do pokazania statystyk.

-> MISJE DLA MATKI

Momma's Boy - Czas nie ma znaczenia dopóki zaczniesz kontrować ataki naciskając przed ciosem A a potem B lub Y. Dla Twojego HP lepiej ,żebyś nie otrzymał od przeciwnika więcej niż trzy ciosy na jedną rundę. Co rundę Twoje życie się regeneruje więc nie ma co się bać. "Crowd Helped" jest łatwy do zdobyć na pierwszym i drugim przeciwniku tak samo jak "Counter Finish".

Corner Kids - Bardzo prosta misja. Po prostu daj sobie czas na headshoty/celność. Jeżeli nie dajesz rady z czasem , spróbuj jeszcze raz ale postaraj się jak najszybciej.

Clocking Off - Tak samo jak powyżej. Headshoty/Celność tradycyjnie.

-> MISJE DLA MORI KIBBUTZA, CZĘŚĆ I

Kibbutz Number One - Czas jest problemem jeżeli dość długo eliminujesz przeciwników. Najtrudniejsze będzie bez wątpienia "Quickdraw the RPG". Po zabiciu około trzech - czterech kolesi, wyceluj na przeciwnika z RPG i go lekko ujmując "zniszcz". "Top Boat Speed and Boat Damage" nie są trudne do zdobycia, po prostu płyn jak najszybciej i w nic nie uderzaj łodzią.

-> MISJE DLA YUSUFA AMIRA, CZĘŚĆ I

Sexy Time - Zdążenie z czasem w tej misji wymaga nie lada poświęcenia i musi być zaliczone dopóki nie będziesz potrafił latać i strzelać Buzzerem. Pojedz do doków i wsiądź do łodzi i jedz od razu do wielkiego Jachtu. Po zdobyciu Buzzera, zniszcz statki (jeszcze nie jacht) i uważaj tylko żeby Ci one nie uciekły za daleko bo stracisz cenne sekundy, wtedy zaliczysz "Boats Destroyed". Wróć potem jak najprędzej do Yachtu i go zestrzel. Strzelając trzymaj X i A ,żeby lepiej było trafiać i częściej

High Dive - Dla Headshotów/celności, używaj AA-12 (shotgun z nabojami eksplodującymi). Niestety, nie jest to możliwe ,żeby zniszczyć 5 helikopterów i mieć celność ponieważ celność opiera się na trafieniach w ludzi i jest redukowana przez trafienie w obojętnie czego dlatego pewno będziesz musiał powtarzać tę misję przynajmniej 2 razy ,żeby się wprawić. Dla "Freefall Time", wierze, że od razu zdobędziesz achievment "Adrenaline Junkie" dlatego otwieraj spadochron dopiero w ostanim momencie.

-> MISJE DLA MORIEGO KIBBUTZA CZĘŚĆ II

This Ain't Checkers - Czas może być utrudniony jeżeli będziesz kiepsko prowadził. Dla "Landed in Boat", staraj się spadać w lewo, a jeżeli pociągniesz za sznurek spadochronu to skręcaj w prawo, ponieważ lądowanie od strony może sprawiać problemy bo możesz nie wylądować w łodzi. Prowadzenie łodzi nie powinno sprawiać problemów ponieważ jest to tylko praktycznie jazda do przodu. Po wejściu do samochodu , włączaj nitro tylko na długich prostych jak najczęściej jak tylko możesz. "Always First" jest uzyskane jeżeli nie rozbijesz samochód za bardzo.

No.3 - Najtrudniejsza część to "Follow Close" ponieważ losowe obiekty na ziemi mogą spowodować wypadki i możesz stracić panowanie pojazdu. Tak długo jak możesz staraj się nie wpadać w te "śmieci". "Car Damage" połączone jest z "Follow Close". W jeżeli nic nie wpadniesz - świetnie. Uważaj tylko na rampach, nie rozpędzaj się za bardzo, żeby nie wpaść do wody, ale nie możesz też jeździć za wolno bo nie doskoczysz!.

-> MISJE DLA YUSUFA AMIRA CZĘŚĆ II

Caught With Your Pants Down - Najtrudniejsza część w tej misji to niewątpliwie "Sharpshootr" czyli oddanie 4 strzałów w APC-ka ,żeby spadł z helikoptera (nie możesz ani razu chybić). Jak wsiądziesz już do pojazdu, staraj się unikać wybuchających pojazdów żeby go nie zniszczyć. Tradycyjnie musisz uciec policji jak najszybciej.

-> MISJE DLA TONEGO CZĘŚĆ II

Not So Fast - Jedyna część warta uwagi to strzelanie do helikopterów z Buzzarda. Czas znowu się kłania, który jest uzależniony od drogi której będziesz leciał. Przy strzale do policyjnego helikoptera używaj miniguna oraz rakietnicy naraz . Jeżeli wszystkie zestrzeliłeś to po prostu udaj się we wskazane miejsce. Finito

Ladies' Night - "Helicopter Damage" jest prosty, w nic nie uderzaj. Dla "Low Fly", musisz jak najbliżej czerwonego samochodu lecieć. Dla "Close Pursuit" , nie spuszczaj samochodu z oka nawet na sekundę ! . Jeżeli samochód będzie wjeżdżał w tunel, to spójrz na minimapke i leć tak jak droga nakazuje.

-> MISJE DLA RAYA BULGARINA

Going Deep - Misje pewno będziecie musieli powtarzać headshoty/celność strasznie spowalnia . Dla "Hidden Bomb", podłożyłem bombę pod samochodem jedną i jedną z przodu. Dla "Sticky Bomb Carnage" , wierze, że pewno będziesz używał bomb przylepek, żeby zniszczyć mnożące się oddziały N.O.O.S.E jak będziesz uciekać. Możesz zniszczyć spokojnie inne pojazdy w parkingu. Po czasie jak zdetonujesz bomby przyjedzie pierwsza fala policjantów, zabij ich jak najszybciej zanim jeszcze nadjecie druga fala. Dla następnych fal używaj RPG, żeby zniszczyć pojazdy N.O.O.S.E i F.I.B nadjeżdżające już przy samym wjeździe garażu. Jak gra oznajmi ,że już czas wyjeżdżać z parkingu, wyjedz i NATYCHMIAST spójrz w lewo i strzel z rakietnicy RPG i strzel w ciężarówkę. Potem obracaj się i szybko eliminuj agentów F.I.B NABOJAMI nie explozywnie. Użyj potem samochód F.I.B ,żeby odjechać i uciec. Basta

Dropping In - Czas będzie problemem jeżeli wolno strzelasz. Dla "Perfect Landing", staraj się otworzyć spadochron dopiero jak będziesz lądować. Dla "Ashvilli Plummet", po tym jak zabijesz wszystkich przeciwników, możesz zabić Ashvilliego, "Truck Landing" sam się rozwiązuje jeżeli po jego zabiciu wylądujesz na ciężarówce.

In the Crosshairs - Misje wykonuj tylko w dzień (gry oczywiście), ponieważ będziesz mógł lepiej zauważyć snajperów. Dla "4 Shots, 4 Snipers" , po prostu strzelaj po jednym naboju dla jednego snajpera, staraj się nie chybiać bo będziesz musiał powtarzać. Po zabiciu snajperów pojawi się helikopter. Strzel w niego z RPG. Jak będziesz się starał zejść na dół schodami, strzelaj w przeciwników co są najbliżej samochodów. Wejdź w najbliższy samochód i jedz w obojętnie jaki kierunek aż pokażą się statystyki. Musisz pamiętać ,że granaty mogą utrudniać przejście misji, dlatego w pierwszej kolejności wyeliminuj granaciarzów.

-> MISJE DLA YUSUFA MIRA CZĘŚĆ III

For The Man Who Has Everything - Czas jest uzależniony od tego jak będziesz na początku jechał. Jedz jak najszybciej tylko potrafisz do punktu zaznaczonego przez grę na mapie. Jak będziesz na pociągu, zniszcz helikoptery które pojawiają się na minimapce jak najszybciej idąc cały czas do przodu. Dla "Duck Chopper", będą dwa helikoptery co pojawią się przed Tobą i które będą w Ciebie strzelać. MUSISZ kucnąć (naciśnij LS) przy drugim helikopterze.

-> MISJE DLA MISJE DLA TONEGO CZĘŚĆ III

Ladies Half Price - Jedna z najtrudniejszych rzeczy to  "Hanger On Time". Wszystko co musisz zrobić to od razu zawrócić łodzią jak się skończy cutscenka z uratowaniem Gracie.

-> MISJE DLA MISJE DLA ROCCO CZĘŚĆ III

Party's Over - Najprostszy sposób na zabicie wszystkich Rosjaninów w klubie Tonego to używać M249 (Zaawansowany MG) podczas celowania w głowę. Zniszcz pojazdy przeciwników po wyjściu z klubu z RPG. Pamiętaj, że to trochę zniża twoją celność "accuracy", że możesz powtarzać misję.

-> MISJE DLA MISJE DLA TONEGO CZĘŚĆ IV

Departure Time - Czas pełni tutaj ogromną rolę jeżeli będziesz miał problemy ze strzelaniem i/lub z prowadzeniem pojazdu. Dla headshotów/celności, używaj pistoletu przez pewien czas. Przy większej grupce wrogów zastosuj AA-12 żeby wybić wszystkich. Jak się pojawi Timur, gra zacznie się od momentu jak się schowasz a on zacznie uciekać. Żeby zaoszczędzić czas, po prostu wyjdź z osłony i biegnij od razu za timurem i rozwal go jednym strzałem z AA-12. Będziesz musiał się zawrócić potem i wejść na motor. Dla skoku ze spadochronu, odwróć się w stronę ziemi, i trzymaj przód na lewym analogu, i wyląduj na drodze. Jak będziesz na drodze to szybko znajdziesz pojazd. Na końcu podjedz szybko to Tonego.
 

Gratulację, właśnię odblokowałeś achievement"Gold Star".


 

r e k l a m a

Komentarze (24) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 16
R4z0r_ dodano: 15.11.2009, 22:33
Jeżeli pomogłem, daj respa :)
http://forum.gtasite.pl/index.php?topic=59846.0


Elo :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.162.***.***]
Gość dodano: 17.11.2009, 15:51
Artykuł bardzo dobry powinien przydać się^^
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[80.239.***.***]
Gość dodano: 30.11.2009, 18:21
Śmiem sądzić że ten poradnik nie jest autorstwa Razora jest on łudząco podobny do tego ze strony http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=188113
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[81.190.***.***]
Gość dodano: 03.12.2009, 03:05
siemanko mam pytanie czy poza misja mozliwe jest jakies skolowanie nitro (kupienie/w odpowiednich autach jest?) jak ktos wie to cieszylbym sie z odpowiedzi na pw big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
kdkade dodano: 05.12.2009, 20:30
Razor zgapił poradnik i podpisał się pod nim. i jeszcze przetłumaczył nieudolnie, omijając ważne fakty (np. w momma's boy musimy pokonać 3go przeciwnika, mimo iż powinniśmy się podłożyć dla zdobycia player damage). Wstyd.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
R4z0r_ dodano: 12.12.2009, 21:56
nic nie zgapiałem :) poradnik jest napisany w całości przezemnie :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.76.***.***]
Gość dodano: 29.12.2009, 13:05
R4z0r_ nie broń się, są dowody i każdy widzi że to zgapione i w dodatku słabo przetłumaczone w tłumaczu internetowym... wstydził byś się... jeszcze protestujesz że niby w całości twój choć mamy niezbite dowody
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Tojfel dodano: 03.02.2010, 14:54
I bardzo dobrze że wyniesie 0% gramy bez kodów panowie big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.40.***.***]
Gość dodano: 21.02.2010, 17:00
Oj, będzie ciupania, będzie ;) Nie mogę się doczekać. Za pierwszym razem, gdy będę przechodzić misje, nie będę zważać na te procenty. Dlaczego? Chcę mieć przyjemność z gry!
Zresztą, nie trzeba za jednym razem wykonać (daną misję) na 100% we wszystkich po
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.40.***.***]
Gość dodano: 21.02.2010, 17:02
...podpunktach (czas misji, celność itp.). Raz możemy skupić się na celności, a drugim razem możemy skupić się na czasie przejścia misji. Wyniki się kumulują - co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Panowie z R* świetnie to wymyślili, oj przedłużyli czas gra
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
TREBORss dodano: 06.04.2010, 13:01
Racja zgapił poradnik i jeszcze napisał na dole że zastrzega sobie prawa autorskie.Śmieje się w twarz normalnie
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
joki1984 dodano: 14.04.2010, 22:28
tzn moge np przechodzi misje 5 razy z rzedu i za kazdym razem robic inny cel misji ,i to sie potem zlicza jakos ??czy musze odrazu wszystkie cele za jednym razem zrobic ?? ;]
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
dylan dodano: 29.04.2010, 19:58
joki1984 musisz wszystkie cele za jednym razem zdobyć
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
dylan dodano: 29.04.2010, 20:03
potwierdzam RAZOR odgapił ten poradnik w każdym detalu,szczególe
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
dylan dodano: 29.04.2010, 20:04
z tej strony
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
dylan dodano: 29.04.2010, 20:04
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
TREBORss dodano: 08.05.2010, 16:33
W opisie z misją "Kibutz numper one" jest napisane "wyceluj na gościa z RPG..."to ja mam wycelować z rpg w gościa czy wycelować w gościa który ma rpg??
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość dodano: 19.05.2010, 19:36
Ciekawe to Gold Star
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
gregorqu dodano: 31.08.2010, 20:17
Własnie zdobyłem gold stara ;d
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[87.206.***.***]
Gość dodano: 23.12.2010, 20:50
Kurwa frajer [***] zgapił poradnik i jeszcze mi [***] nick a co do gold stara to bd starał się go zrobić jak kupie ps3 i gta the complete edition
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Pietia1995 dodano: 08.01.2011, 21:05
Zrobienie tego achievementu jest bardzo bardzo proste.Misje mozna powtarzać nieskończoność razy po przejściu gry.Raz mozna się skupic na czasie,raz na celności,a raz znów na czym innym.Czynniki się sumują i jesli wszystko zrobiliśmy dobrze to po ostatnim
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
vic331 dodano: 11.02.2011, 13:19
mam pytanie czy można grać jako niko w gta 4 po instalacji dodatków ?
Pozdrawiam
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Kevin-Sir dodano: 18.08.2011, 20:47
można
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Przemek0777 dodano: 25.10.2011, 17:47
Yusufa Buzzera??? chyba Amira
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (24 opinie) Skomentuj

Korepetycje

SHOUT

Regulamin shoutboxa | Archiwum

Znaków: 0 z 300

Wszystkich wpisów: 51588

GTA

Zobacz więcej   

quizy ?

Lp Nick Quizy Odp Pkt
1.  rekinowy 31 417/465 89,51
2.  EagleOfL... 27 385/405 88,13
3.  RAFkin 36 412/539 87,24
4.  adi55500... 36 401/554 85,96
5.  Wookie1 31 389/465 85,89
6.  KyloHims... 34 389/525 84,76
7.  EngineV8 33 379/494 83,96
8.  Brus 34 377/509 83,52
9.  Cityzen3... 33 355/494 81,04
10.  Wichu 29 341/435 80,43
Zobacz pełen ranking

quizy ?

Lp Nick Dod Odp Pkt
1.  hoger 141 443 2316
2.  Majek 28 439 1513
3.  Wookie1 16 424 1384
4.  Mr_White... 6 436 1350
5.  Zembu 8 431 1349
6.  Majkela 2 443 1343
7.  Mazi150 4 438 1342
8.  Kettger 4 436 1336
9.  zilone 1 443 1336
10.  RAFkin 1 443 1336
Zobacz pełen ranking

GTA

Zobacz więcej   

Znajdź nas w sieciX

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.