Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA SA] Mapę Vice City można znaleźć w śmietnikach koło restauracji w Angel Pine.

9828V GTA 4 - Dukes i Broker Fabuła i świat gry | PC PS3 X360 05.09.2009 przez Redakcja GTA Site
Encyklopedia: GTA IV

GTA 4 - Dukes i Broker

Dukes oraz Broker są jedną z 4 wielkich "części" Liberty City. Znajdują się one na wschodzie miasta. Na południu znajduje się Broker. Tam właśnie dominują stare zabudowania oraz wysokie bloki mieszkalne. Na północy zaś w Dukes jest mniej wielkich blokowisk, ale więcej zieleni oraz spokojniejsza dzielnica. W Dukes znajduje się międzynarodowe lotnisko Francisa, jedyne lotnisko w Liberty City a także wiele innych ciekawych miejsc które warto zwiedzić.

Dukes i Broker
 


Broker zamieszkują głównie imigranci z wschodniej europy czyli Rosjanie na północnym wschodzie Boahn mieszkają także Jamajczycy. W Dukes nie ma już takiego zróżnicowania narodowościowego i głównie mieszkają tam Amerykanie chociaż także można zobaczyć tam Jamajczyków.
 

Broker
--------------- Firefly Island ---------------
 

Jest to najbardziej położona na południe ( wraz z Beach Gate ) dzielnica Broker. Firefly Island to przede wszystkim plaża. Dzielnica ta nie należy do największych. Najciekawszymi obiektami jest zamknięte Wesołe Miasteczko

Nieczynny Rollercoaster - Screamer
 

Wielki Diabelski Młyn - Liberty Eye
 

w Wesołym miasteczku są także inne atrakcja takie jak mini golf, tor gokartowy oraz kręgielnia - Memory Lones.
 

Firefly island oferuje nam także najdłuższe molo w Liberty City z którego rozchodzą się piękne widoki na zachodzące słońce...
 
 
---------------- Beach Gate ----------------

Beach Gate jest najbogatszą a zarazem najbardziej strzeżoną dzielnicą w Broker. Mieści się ona na wschód od Firefly Island. Beach Gate to tak naprawdę jedna ulica przy której stoją bogate wille z szybkimi samochodami przed. Jak sama nazwa dzielnicy mówi, można tutaj wjechać tylko przez jedną bramę która jest pilnowana przez policjantów.
 

Jedynym minusem są samoloty które przelatują właśnie nad tą dzielnicą...
 
-------------- Firefly Projects --------------

Firefly Projects jest dzielnicą składającą się głównie z wysokich bloków mieszkalnych. Często na balkonach możemy dostrzec narodową flagę USA. Oprócz nich mieści się tam także zajezdnia kolejowa
 

i już znana wszystkim "szalona" Huśtawka.
 
 
---------------- Hove Beach ----------------

Hove Beach należy do imigrantów z Rosji. Jest to dość duża dzielnica w której znajduje się wiele ciekawych budynków. To właśnie w Hove Beach Niko miał swoje pierwsze mieszkanie. Oprócz licznych ciekawych miejsc znajduje się tutaj także Komisariat policji, Sex Shop, Stacja Kolejowa... Warto tutaj przyjechać i posmakować trochę Rosyjskiej kultury...
 

Comadres Bar w którym możesz się napić z kolegami rosyjskich trunków i nie tylko...
 

Russian Shop to właśnie w tym sklepie kupisz stylową skórzaną czapkę na zimie.
 

Jeżeli chcesz się pośmiać lub pooglądać występy musisz wstąpić do jedynego w swoim rodzaju klubu jakim jest Perestroika.
 

Zgłodniałeś? Przyjdź do 69Th Street Dinner gdzie najesz się pysznych hamburgerów i nie tylko.
 
 
---------------- South Slapes ----------------

Jest to dosyć spokojna dzielnica w której także znajduje się komisariat i Stacja Kolejowa. Możemy dostrzec małe bloki oraz jednorodzinne domy ustawione szeregowo do ulicy. Między blokami znajdują się małe skwerki.
 
------------------ Outlook ------------------

Outlook mieści się w środku dzielnicy Broker. Jest to niewielki park z altankami. Możemy przyjść do niego pospacerować, zrelaksować się po ciężkim dniu pracy.
Na uwagę zasługuje Soliders Plaza na którym mieści się przepiękny Łuk. Znajduje się on na północnym wschodzie przy parku. Warto przyjechać i pooglądać tą znakomitą budowle.
 

Na południowym krańcu parku znajdziemy Pay'n'Spary czyli zakład lakierniczy, który przemaluje i zmieni rejestracje naszego samochodu.
Niedaleko parku mieści się mała kafejka internetowa do której możemy wejść i skorzystać z kilkudziesięciu komputerów.
 
 
----------------- East Hook -----------------

Jest to południowa część doków w Broker. Znajduje się tam parę magazynów, żurawie i pełno kontenerów oraz duża jednostka wodna zwana "Platypus"
 

To właśnie tym statkiem Niko przybył do Liberty City. W East Hook jest także pełno bezdomnych których szukają dachu nad głową w różnych miejscach. Wieczorem możemy tutaj także spotkać Prostytutki które zaoferują nam "wspaniałą przejażdżkę"...
 
------------------- Boabo -------------------

Boabo jest północnym przedłużeniem doków. Tak jak w East Hook jest tutaj pełno magazynów, parę żurawi, lecz dominują tutaj liczne fabryki. Do ciekawych miejsc możemy zaliczyć Fabrykę Cukru oraz Clock Tower.
 
 
-------------- Rotterdam Hill --------------

Rotterdam Hill to jedna krótka ulica na której znajduje się kilka bloków i szeregowych domków. Ciekawym miejscem do którego watro przyjść jest punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama na Algonquin. Oprócz tego w tej dzielnicy znajduje się Remiza Strażacka.
 
 
----------------- Downtown -----------------

Można śmiało stwierdzić że Downtown jest centrum tej części Liberty City. To tutaj znajduje się uniwersytet, zajezdnia autobusów,stacja benzynowa "RON i wiele innych przydatnych obiektów. Nad Downtown przebiega autostrada prowadząca do Algonqiun. Jest tu także największy Szpital w Liberty City. Jak na centrum przystało jest tu wiele wysokich budynków biurowych. Przy głównej ulicy prowadzącej do Soliders Plaza jest wiele sklepików w których możemy kupić dużo ciekawych rzeczy. To tutaj także znajduje się Gunshop czyli sklep z bronią. Wieczorami w zakamarkach możemy spotkać bezdomnych.
 
------------------ Schottler ------------------


Na wschód od Downtown mieści się już ostatnia dzielnica Broker czyli Schottler. W większości znajdują się tutaj stare zabudowy, kilka zamkniętych fabryk... Nocą jest tutaj dość niebezpiecznie. W Schottler jest najwięcej Dilerów broni/narkotyków dlatego nocą lepiej pozostać w domu. W tej dzielnicy przeważają małe trzypiętrowe bloki w których mieszkają Jamajczycy oraz Ubożsi ludzie.
 

 

Dukes
-------------- Beechwood City --------------
 

Beechwood City zamieszkują w 60% Jamajczycy. Jest to mała dzielnica a jej największym kawałkiem jest droga szybkiego ruchu. W Beechwood City jest kilka bloków pięciopiętrowych otoczonych zielonym skwerem. Obok bloków znajduje się jedna ( z dwóch w Dukes ) myjnia samochodowa. Ciekawym miejscem jest Homebrew Cafe gdzie możemy napić się dobrego trunku oraz pograć w bilard lub na automatach.
 
 
-------------- Cerveza Heights --------------

Mała spokojna dzielnica pomiędzy Autostradą a parkiem Meadows. w Cerveza Heaights jest dość spokojnie ze względu na znajdujący się niedaleko Komisariat LCPD.Przeważają tutaj Domki jednorodzinne oraz dwupiętrowe bloki. Na południowym wschodzie można jeszcze spotkać kilku Jamajczyków.
 
-------------- East Island City --------------

Mała dzielnica w której znajduje się jedno z większych skrzyżowań w Liberty City. Możemy tutaj także dostrzec największy budynek na wschodzie Liberty City jakim Jest LC24 - Stacja Telewizyjna .
 

Nieco dalej mieści się National Union of Contemporary Arts .
 

Warto przyjść i pooglądać piękne dzieło sztuki.
 
------------------ Steinway ------------------

Jedna z większych dzielnic wysunięta najbardziej na północny zachód. Przeważają tutaj spokojne domki oraz wielkie bloki mieszkalne. Jest tylko kilka ruin nadających się na zburzenie. Warto zwiedzić piękny cmentarz znajdujący się tuż przy rzece.
 

Oprócz niego warto przyjść na pobliską Pływalnie gdzie możemy się ochłodzić przy gorącym dniu. Obok Pływalni stoi mały Skatepark.
 

Jeżeli masz ochotę napić się z kumplami przyjdź do Beer Garden w cichej okolicy.
 
 
-------------------- Willis --------------------

Willis jest jedną z najmniejszych dzielnic w Dukes. Nie znajdziemy tutaj wysokich bloków ani starych zabudowań. To tutaj znajduje się najładniejsza stacja kolejowa w całym Liberty City...
 

oraz centrum handlowe Big Willis Mail
 
 
-------------- Meadows Hills --------------


Kolejna dzielnica jest dokładnie takich samych rozmiarów co Willis, sąsiaduje z nią od wschodniej strony. Dzielnica ta jest bardzo zielona, graniczy także z parkiem Meadows Park z dwóch stron. Nie spotkamy tu żadnych bloków jedynie jednorodzinne piętrowe domki.
 

--------------- Meadows Park ---------------

Jest to drugi park na wschodzie Liberty City, znacznie większy od Parku Outlook w Broker. Na terenie parku stoją dwie ciekawe budowle. Pierwszą z nich jest Liberty Monoglobe
 


Drugą budowlą jest Pavilon Towe
 

Oby dwie rzeczy zostały zbudowane jako pamiątka światowych tagów które odbywały się w Liberty City pół wieku temu. W parku Meadows jest także plac zabaw, pole do grania w Baseball oraz pełno ścieżek do spacerowania po wielkim parku.
 
------ Francis International Airport ------

Jest to ostania a zarazem największa dzielnica Dukes. Jak sama nazwa wskazuje znajduje się tutaj jedyne lotnisko w Liberty City. Lotnisko zawiera dwa pasy dzięki czemu przyloty i odloty idą w bardzo szybkim tempie.
 

Oprócz samego lotniska do tej dzielnicy należy także autostrada, stacja kolejowa, komisariat LCPD, siedziba linii lotniczych FlyUS, kilka magazynów oraz parking który pomieści ponad 1000 samochodów.
 
 
 
r e k l a m a

Komentarze (19) Skomentuj Obserwuj

[91.94.***.***]
Gość dodano: 05.09.2009, 18:29
Dobrze wykonany artykuł a co do "szalonej" huśtawki to nigdy jej nie zapomne^^
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
przemo98 dodano: 06.09.2009, 09:48
tego szukałem
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
dylan dodano: 06.09.2009, 17:34
Autorze Kicak popieram a co do artykułu jest bardzo dobrze wykonany
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
dylan dodano: 06.09.2009, 17:35
=D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
smikers dodano: 07.09.2009, 15:42
Bardzo ładny artykuł gratuluje
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
OG IB dodano: 20.09.2009, 14:34
teraz takie artykuły do każdego miasta. big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Rydersa dodano: 05.10.2009, 21:28
no nawet może być
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
graziroma dodano: 19.12.2009, 11:18
fajne
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
Kameleon8888 dodano: 29.12.2009, 17:08
Kiedy odblokuje się Comadres Bar??
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
Kameleon8888 dodano: 29.12.2009, 17:12
Jak to "Pay'n'spray zmieni tablice rejestracyjne waszego samochodu"?? Przecież wszystkie samochody mają tablice z napisem "Liberty City", przynajmniej na PC.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
Kameleon8888 dodano: 20.01.2010, 13:05
Fajnie, że w rosyjskiej dzielnicy mówią też po polsku, np "moje auto", lub "co się tutaj dzieje??"!! xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
Kameleon8888 dodano: 20.01.2010, 13:05
EEE, co za gówno pojawiło się w moim komentarzu
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Tojfel dodano: 03.02.2010, 14:49
no no no fajnie opisane tylko szkoda, że Polskich miast tak nie opisujecie big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
alanek1995 dodano: 04.02.2010, 15:00
wole dukes
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
Kubalamix dodano: 28.02.2010, 13:28
Niezły artykuł, szkoda, że tylko błędów przecinkowych. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.40.***.***]
Gość dodano: 04.03.2010, 21:53
Lubię jeździć po Dukes oraz Brokerze jedynie wtedy, gdy dzieje się tam fabuła. Czyli początek gry. Z późniejszym etapem te miejsce traci klimat - przynajmniej ja tak odczuwam.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
pietro5000 dodano: 01.11.2013, 16:27
Comrades Bar prawie nigdy nie pozwoli do siebie wejść, można tylko podczas jednej misji ale nie można tam nic zrobić poza pograniem na automacie big smile Później można tam się upić z przyjacielem, ale nie da się wejść, widać tylko jak Niko i np. Roman podchodzą
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
KeWiS dodano: 02.06.2016, 01:55
Broker i Dukes - osobiście odbieram je jako spore dzielnice, nauczyć się ich na pamięć (układ ulic, podwórka, budynki) jest ciężko, ale i tak najlepiej znam te dzielnice spośród wszystkich w Liberty City.

Moje ulubione miejscówki: Schottler, Willis, Meadows Hills, FIA (polecam poczuć ten klimat jak wysiadamy na tamtejszej stacji metra! Tylko pomyśleć jak to wygląda przy JFK w Nowym Jorku ^^)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[46.134.***.***]
Anonim dodano: 28.08.2016, 09:43
Kto to pisał! błąd za błędem np. South slapes, memoriał lones
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (19 opinii) Skomentuj

Korepetycje

SHOUT

Regulamin shoutboxa | Archiwum

Znaków: 0 z 300

Wszystkich wpisów: 51588

GTA

Zobacz więcej   

quizy ?

Lp Nick Quizy Odp Pkt
1.  rekinowy 31 417/465 89,51
2.  EagleOfL... 27 385/405 88,13
3.  RAFkin 36 412/539 87,24
4.  adi55500... 36 401/554 85,96
5.  Wookie1 31 389/465 85,89
6.  KyloHims... 34 389/525 84,76
7.  EngineV8 33 379/494 83,96
8.  Brus 34 377/509 83,52
9.  Cityzen3... 33 355/494 81,04
10.  Wichu 29 341/435 80,43
Zobacz pełen ranking

quizy ?

Lp Nick Dod Odp Pkt
1.  hoger 141 443 2316
2.  Majek 28 439 1513
3.  Wookie1 16 424 1384
4.  Mr_White... 6 436 1350
5.  Zembu 8 431 1349
6.  Majkela 2 443 1343
7.  Mazi150 4 438 1342
8.  Kettger 4 436 1336
9.  zilone 1 443 1336
10.  RAFkin 1 443 1336
Zobacz pełen ranking

GTA

Zobacz więcej   

Znajdź nas w sieciX

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.