Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA SA] W GTA 2 grę zapisywało się w budynkach z napisem Jesus Save. W San Andreas taki napis widnieje na jednej ze ścian w Los Santos.

7594V VCS - Empire Building Fabuła i świat gry | PSP PS2 PS3 22.12.2006 przez Joł
Encyklopedia: GTA VCS

VCS - Empire Building

Rockstar Games w każdej części potrafiło nas czymś zaskoczyć, jednak tym razem osiągnęli już chyba szczyt. "Empire Building", co w przetłumaczeniu na język polski znaczy "Budowanie Imperium" to naprawdę bardzo ciekawy tryb gry, moim zdaniem najciekawszy w całym Vice City Stories.

Jeżeli komuś wydaje się, że są to znane nam z Vice City posiadłości to się myli, gdyż tym razem trzeba najpierw zdobyć dany obiekt, mam namyśli tutaj odbicie danego interesu jakiemuś spośród wrogich gangów. Dopiero kiedy nam się to uda, będziemy mieli możliwość zainwestowania w dany obiekt. W mieście spotkać można trzydzieści interesów, które można zdobyć i dzięki nim zarabiać, 14 na wyspie i 16 dookoła jej. Będą one także pełnić rolę safehouse's. Duża ilość tych interesów należy do gangu motocyklistów oraz Marty'ego Wiliams. O Empire Building uczymy się wiele w misjach Marty'ego. Uczymy się w nich jak przejmować wrogie biznesy, chronić własną metropolię oraz jak odbierać zadłużonym klientom kasę, jak również w jaki sposób rekrutować pomocników. Po misji "To Victor the Spoils" sami możemy przejmować i prowadzić takie biznesy na własne konto i na własną odpowiedzialność, w cut-scence zostaną przedstawione podstawy budowania imperium.

Nie obawiaj się, że będziesz musiał w pojedynkę wyrwać jakiemuś wrogiemu gangowi danego biznesu. Przed każdym obiektem do zdobycia stać będzie grupka wojaków, która wesprze cię w walce. Zwerbuj ich i ruszaj do walki. Zdobywanie takiego budynku przypomina nieco zdobywanie terenów wrogich gangów z GTA SA. Zacznij strzelać do członków danego gangu lub zrób efektowne bom, jakiemuś wybranemu pojazdów. Dzięki temu gang zacznie się Tobą interesować i atakować ciebie. Teraz tylko zadaniem twoim i twoich kolesi jest likwidowanie defensywy danego budynku, czyli ściąganie gangsterów jeden po drugim.

Im większy jest biznes tym brygada ochronna będzie większa, obrońcy zazwyczaj pojawiają się w dużych grupach. Najlepiej jest prowadzić taki atak przy użyciu koktajli Mołotowa oraz wyrzutni rakiet, gdyż wtedy w łatwy i szybki sposób zniszczysz pojazdy oraz siły przeciwnika. Jeżeli zlikwidujesz wszystkich przeciwników na zewnątrz to pora wejść do środka. Przygotuj sobie jakąś ładną broń maszynową lub shotguna i wchodź w żółty marker. Wewnątrz najpierw likwiduj zwykłych pracowników, do czasu pojawienia się prawdziwej ochrony.

Oczywiście zasada jest taka sama jak na zewnątrz im większy biznes tym ochrona jest bardziej liczna. Kiedy wszyscy wrogowie pójdą w zaświaty możesz swobodnie zainwestować w dany budynek i sam wybierzesz jaki typ inwestycji podoba ci się najbardziej. Rodzaj inwestycji będzie coraz więcej, zależne jest to od tego ile procent fabuły głównej już zaliczyłeś. W sumie typów jest sześć. Każdy rodzaj biznesu ma oczywiście unikalne wnętrze oraz wielkość.

Ostatnim etapem selekcji danej inwestycji jest wybór jak duży ma być dany interes. Im firma większa tym więcej kosztuje oraz więcej dochodów przynosi, to chyba jasne. Wypłatę otrzymujesz każdego dnia o godzinie szesnastej.

Jeżeli przejmiesz czyjś interes, to oni automatycznie stają się twoimi wrogami. Wtedy ty będziesz atakować ich firmy, natomiast oni będą nacierali na twoje biznesy.

Jeżeli posiadasz już jakiś biznes, to wtedy aby łatwiej było ci przejąć kolejny rekrutuj maksymalną ilość ludzi do twojej kompani. Aby rekrutować pomocników, należy wycelować w wybranego wojaka oraz przycisnąć przycisk UP i trzymać go do chwili, w której wybrany pan zgodzi się dołączyć do twojej brygady. Upewnij się jeszcze, że masz nienaruszone zdrowie oraz dobrą kamizelkę. W swoim posiadaniu powinieneś mieć jakąś ciekawą broń typu AK-47 czy M16.

Ważne jest aby wybrać odpowiednie miejsce, z którego będziesz mógł w miarę bezpiecznie atakować na dany biznes. Należy upewnić się, że z tyłu masz jakiś budynek, gdyż wtedy będziesz miał chronione plecy. Miejsce powinno też być takie, aby wróg nie mógł atakować ciebie wielkimi grupami, więc najlepszy będzie jakiś zakamarek. Pamiętaj także o tym, że jeżeli oddalisz się za daleko od zaatakowanego przez ciebie biznesu to wtedy ofensywa zakończy się fiaskiem.

Kiedy podbijesz dany budynek, zostaniesz wysłany w dane miejsce po nagrodę pieniężną za odniesione zwycięstwo. Jednak pamiętaj, że dany interes nie należy jeszcze do ciebie. Musisz go najpierw zakupić i dopiero wtedy będzie on całkowicie w twoim posiadaniu i będziesz mógł czerpać z niego korzyści.

Jeżeli twój biznes zostanie zaatakowany zostaniesz poinformowany o tym specjalną wiadomością oraz dany interes zacznie migać na czerwono na radarze oraz mapie. Jeżeli dotrzesz na miejsce kiedy wszystko będzie już zniszczone, to wtedy będziesz musiał bronić interesu sam. Jednak jeżeli uda dotrzeć ci się na miejsce w czasie kiedy interes nie jest całkowicie zniszczony, to będą tam jeszcze twoi ludzie, którzy wesprą cię w walce z napastnikami.

Jeśli poniesiesz klęskę to twój interes nie będzie jeszcze we władaniu konkurencji. Oni także muszą zakupić dany biznes, dlatego ruszaj do punktu, który straciłeś i ubiegnij przeciwników kupując obiekt jako pierwszy.

Im posiadana przez ciebie firma jest większa, tym więcej twoich ludzi ją ochrania. Kiedy obiekt, który jest w twoim posiadaniu zostanie zaatakowany to oni będą go ochraniać. Jednak pamiętaj, że ci ludzi, którzy zostali przez ciebie zrekrutowani walczą aktywniej i z większą agresywnością. Dlatego rekrutuj swoich ludzi kiedy tylko będziesz miał okazję.

Jeżeli zlikwidujesz wszystkie fale napastników, walka dobiegnie końca i biznes zostanie w twoim posiadaniu. Teraz jeszcze tylko naprawa szkód. Niezależnie od tego jakie straty poniosłeś ich naprawa zawsze będzie kosztować pięćset dolarów.

Kiedy zdobędziesz dany biznes musisz jeszcze ustalić jego wielkość. Wpływa to na rozmiar budynku, na liczebność jego ochrony oraz kasę jaką dostajesz za dany obiekt. Jeżeli wybrałeś typ i rozmiar swojego interesu to wychodzisz na zewnątrz i musisz poczekać aż wszystko zostanie zbudowane. Trwa to dwa dni gry, kiedy wszystko zostanie zakończone, będziesz mógł swobodnie poruszać się po swoim lokalu oraz wykonywać misje odpowiednie dla typu interesu. Statystki swojego interesu możesz sprawdzić za pomocą guzika R. Znajdziesz tam między innymi, dzienny dochód, stopień modyfikacji, ulokowanie, skalę oraz ogólny dochód z danej firmy. Jeżeli interes jest uszkodzony to odejmuje się suma za uszkodzenia.

Wyróżniamy trzy poziomy wielkości danego budynku. Poniżej w tabeli przedstawiam ile dostajemy za dany interes w zależności od jego wielkości. Oczywiście jeżeli zmodyfikujecie swój biznes, to będziecie zarabiać jeszcze więcej, jednak ja przedstawię zarobki zależne od wielkości biznesu.

Protection Racket

Poziom biznesu

Dzienna wypłata

Small Time

100

Medium Venture

200

High Roller

300

 

Loan Shark

Poziom biznesu

Dzienna wypłata

Small Time

150

Medium Venture

300

High Roller

600

 

Prostitution

Poziom biznesu

Dzienna wypłata

Small Time

400

Medium Venture

600

High Roller

800

 

Drugs

Poziom biznesu

Dzienna wypłata

Small Time

250

Medium Venture

500

High Roller

1000

 

Smuggling

Poziom biznesu

Dzienna wypłata

Small Time

300

Medium Venture

600

High Roller

1200

 

Robbery

Poziom biznesu

Dzienna wypłata

Small Time

350

Medium Venture

700

High Roller

1400

 

Podobnie jak to było w wypadku assetów, tak i tym razem możesz wykonywać misję, aby twój biznes przynosił większe zyski. Rodzai misji jest kilka, oto one:

PROTECTION RACKET
Po raz kolejny musisz pokazać kto jest panem sytuacji w tym mieście. Zadania polegają na zdobywaniu konkurencyjnych budynków oraz ochronie własnych. Należy jechać w wyznaczony punkt, wejść do budynku , zrobić porządek, wyjść i ruszać do następnego celu.
Wymagany poziom: 15
Po rozbudowie tego interesu na najwyższy poziom otrzymamy w nagrodę ubranie "Hired Muscle".
 

LOAN SHARK
Jak wiadomo świat składa się z różnych ludzi, więc wśród twoich klientów znajdą się również tacy, którzy nie będą mieli już z czego zapłacić. Tak więc sam musisz sobie wziąć co twoje. Musisz przejąć dany pojazd, nie strzelaj do niego, tylko obijaj go z każdej strony, dopóki kierowca nie zatrzyma pojazdu i nie ucieknie z niego.
Wymagany poziom: 15
Po rozbudowie tego interesu na najwyższy poziom otrzymamy w nagrodę ubranie "Repo-Man".
 

PROSTITUTION
Musisz zaopiekować się swoimi laleczkami, czyli robota alfonsa. Zawieź lalunie w wyznaczone miejsce, kiedy zrobią co do nich należy, odwieź je z powrotem gdzie ich miejsce. Jeżeli zdarzy się kozak, który nie będzie chciał zapłacić za usługę, musisz go przekonać, że na tym świecie nic nie ma za darmo, a tym bardziej jeżeli chodzi o twoją forsę.
Wymagany poziom: 15
Po rozbudowie tego interesu na najwyższy poziom otrzymamy w nagrodę ubranie "Leisure".
 

DRUGS
Brudna robota, tutaj zarabiasz jako dealer. Jest w wyznaczone miejsce aby zrealizować transakcję. Może się zdarzyć, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, jednak często, gęsto klienci nie chcą płacić należnej ci "daniny".Wtedy po prostu złap takie delikwenta i wytłumacz mu, że z panem Victorem nie można zadzierać.
Wymagany poziom: 6
Po rozbudowie tego interesu na najwyższy poziom otrzymamy w nagrodę ubranie "Tracksuit".


SMUGGLING
Jeżeli chcesz dobrze zarobić, to musisz oszukiwać prawo jeszcze bardziej. Wskakuj na łódź i łap zrzucane przez helikopter towary, uważaj także na przeciwnika oraz nie pozwól zebrać mu towarów przed tobą. Kiedy "uskładasz" pełną łódź, dopłyń do brzegu, przeżuć towar do furgonetki. Jeżeli już to wykonałeś, wsiadaj za kierownicę i uważając cały czas na policję dowieź wszystko w wyznaczone miejsce.
Wymagany poziom: 6
Po rozbudowie tego interesu na najwyższy poziom otrzymamy w nagrodę ubranie "Smuggler".
 

ROBBERY
Jako uniwersalny gangster musisz spróbować także kradzieży. Dlatego zarabiać na życie będziesz również jako złodziej. Celem może być łódź oraz samochód. Samochód jest raczej prosty do "rąbnięcia". Wystarczy jechać za nim w bezpiecznej odległości do czasu kiedy dojedzie na miejsce, po czym wsiadasz do niego i wieziesz w wyznaczony na mapie punkt. Natomiast w wypadku łodzi, sam musisz sobie poszukać czegoś czym da się pływać, gdyż łódź także należy śledzić, reszta wygląda tak jak w wypadku samochodu. Łamiesz prawo więc przeszkadzać będą ci służby porządkowe, a także wrogie gangi.
Wymagany poziom: 6
Po rozbudowie tego interesu na najwyższy poziom otrzymamy w nagrodę ubranie "Hood".


Podobnie jak to miało miejsce w wypadku dzielnic w Los Santos, także tutaj konkurencja będzie atakować twoje biznesy. Zostaniesz oczywiście poinformowany o takim zajściu specjalnym komunikatem. Wtedy musisz jechać bronić tego co należy do ciebie. Następnie musisz jeszcze naprawić zaatakowany biznes, co oczywiście kosztuje. Jeżeli zdobędziesz wszystkie trzydzieści budynków to ataki się skończą i będziesz mógł spać spokojnie.

Zdobywanie kolejnych interesów daje ci oczywiście nowe źródła dochodu, ponadto zwiększa to twój respekt. A także kiedy zaliczyć dany biznes, w zależności od jego typu otrzymasz stosowne przebranie. Za ukończenie wymaganych poziomów we wszystkich biznesach otrzymasz strój "Smart Suit".

Zamieszczam jeszcze tabelki zawierające informacje o poziomie respektu i reputacji w danych interesach.
 

Protection Racket

Poziom respektu

Reputacja

Bliższe dane

0

Nobody

-

1

Hoodlum

Wykonana 1 misja

2

Ultimate Badass

Wykonane wszystkie misje

 

Loan Shark

Poziom respektu

Reputacja

Bliższe dane

0

Nobody

-

1

Lifter

Wykonana 1 misja

2

Crim-Reaper

Wykonane wszystkie misje

 

Prostitution

Poziom respektu

Reputacja

Bliższe dane

0

Nobody

-

1

Panderer

Wykonana 1 misja

2

Mack Daddy

Wykonane wszystkie misje

 

Drugs

Poziom respektu

Reputacja

Bliższe dane

0

Nobody

-

1

Dealer

Wykonana 1 misja

2

Smack Daddy

Wykonane wszystkie misje

 

Smuggling

Poziom respektu

Reputacja

Bliższe dane

0

Nobody

-

1

Mule

Wykonana 1 misja

2

Pirate Captain

Wykonane wszystkie misje

 

Robbery

Poziom respektu

Reputacja

Bliższe dane

0

Nobody

-

1

Larcenist

Wykonana 1 misja

2

Heist Meister

Wykonane wszystkie misje

 

Życzę powodzenia i dużych zarobków!

r e k l a m a

Komentarze (50) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 11
Xeon dodano: 13.01.2007, 15:11
Wow! No postarał sie z komentarzem big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
DaBuL dodano: 14.02.2007, 19:52
fajna mozliwosc to empire bulding szkoda ze w sa niema chcialbym zeby bylo to w IV
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
sccotti-4fun dodano: 16.02.2007, 15:21
wyjebisty artykuł. lepszego nie czytałem
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Pips dodano: 18.02.2007, 14:36
DaBuL ja bym wolał żeby w IV było coś nowego.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
mikim dodano: 22.02.2007, 11:24
fajne jest te empire bulding chyba zaczne zbierac na ps2
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
DRACO dodano: 05.04.2007, 13:52
fajne jest empire budling chyba najlepsze w vice city storiers
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
macieq dodano: 10.04.2007, 16:12
hehe! z gry akcji robi sie gra ekonomiczna!:)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
ADAMUS 16 dodano: 16.04.2007, 19:03
Niby fajna ta opcja ale mnie wkurza to że cały czas wrogie gangi cię męczą.Ja mam tak że tylko wyjde z pojazdu a już obok mnie pojawia się motorek albo samochód z wrogimi gangsterami i we mnie prują.Niema spokoju.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[80.192.***.***]
Gość dodano: 01.05.2007, 19:59
Fajne zarobki, jak narazie zarabiam dość dużo. Ale mnie to nie zadowala. $14300 dziennie. Nieźle co? ktoś przebije. Ale dziennie nie gram to mam dlatego malo
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[80.192.***.***]
Gość dodano: 01.05.2007, 20:02
Ma ktoś kody na pokonanie gangu Sharks czy coś takiego? Atakują mi te posiadłości jak wariaty. Troche mnie to wkurza bo cały czas ląduje w szpitalu kiedy probuje to odzyskać.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.10.***.***]
Gość dodano: 03.05.2007, 21:50
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Razor6 dodano: 30.05.2007, 19:38
Ta funkcja w VCS rządzi:)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
kratos16 dodano: 19.07.2007, 16:22
Ja dostaje dziennie ponad 80 tysiaków:)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
maku dodano: 24.07.2007, 01:10
Najbardziej nie lubie bronić budynkow :/
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
CJMen dodano: 31.07.2007, 13:41
To gra akcji, czy Ekonomiczna!!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.22.***.***]
Gość dodano: 04.08.2007, 06:33
Ciekawe czy będzie w IV
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[213.238.***.***]
Gość dodano: 08.08.2007, 09:30
artykuł się nie zgadza a empire to trochę głupie ciągle twoje interesy atakują bez zanim wyjdę ze szpitala już musze lecieć obraniać
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Kubamax dodano: 09.08.2007, 12:03
JESLI WAS ATAKUJA BEZ PRZERWY TO MAM PORADE ALE TYLKO NA PSP ZAPISZCIE WYJDZCIE DO HOME I ZNOWY WLACZCIE TO NIE BEDA WAS ATAKOWAC A TAK WOGULE TO ZARABIAM 124900 I DA SIE ODBLOKOWAC MALIBUCKCLUB? PLZ PISZCZE NA E-MAIL
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
vazio dodano: 14.09.2007, 23:47
"i wchodź w żółty marker" chyba w błekitny
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Mendez dodano: 18.10.2007, 10:08
He He. Na pewno lepsze to niż Stanie na zmywaku w Irlandii ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
vercetti93 dodano: 04.12.2007, 14:54
mnie nikt nie przebije;) 126.000$ dziennie;) bo wiecej sie nie da...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
tigeroy dodano: 11.12.2007, 08:51
w gta vcs można kupić dom i jak można to po której misji?????
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
tigeroy dodano: 11.12.2007, 08:53
ja miałem raz na koncie same 9 z tych interesów
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
mikim dodano: 07.01.2008, 21:41
ja mam wszystkie interesy i zarabiam 32 tys. ( wiem malo xD )
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Sipek dodano: 08.02.2008, 19:38
fajne budynki mam połowę
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Neoqueto dodano: 08.02.2008, 22:36
Szkota że tego trybu nie bylo w poprzednich częściach...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.19.***.***]
Gość dodano: 26.02.2008, 14:03
najgorsze jest, jak cię ciągle atakują... :[ big smile najlepsze jest 'kradnięcie' big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Lester019 dodano: 02.03.2008, 16:14
No fajnie ze to zrobili po przejsciu gry mozna sie jescze troche pobawic ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[78.159.***.***]
Gość dodano: 19.03.2008, 15:08
kurde najlepsza rzecz w grze tyle kasy można zarobić i to bez robienia misji
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Lester019 dodano: 15.05.2008, 20:18
Nom
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Syncstaz dodano: 21.06.2008, 22:47
Dobre xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Syncstaz dodano: 21.06.2008, 22:47
Dobre xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Syncstaz dodano: 21.06.2008, 22:47
Dobre xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Syncstaz dodano: 21.06.2008, 22:48
sorry że tak dóżo razy
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Syncstaz dodano: 21.06.2008, 22:48
sorry że tak dóżo razy
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Syncstaz dodano: 21.06.2008, 22:48
*dużo
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
mrozio_18 dodano: 06.07.2008, 11:15
no dobre nawet big smile
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Duszek493 dodano: 30.12.2008, 23:50
Super Bardzo Mi Się Podoba Po Ukończeniu Gry Można Jeszcze Sie Pobawić XP
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
rakol1 dodano: 20.01.2009, 18:30
Image Hosted by ImageShack.us

+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość dodano: 11.02.2009, 12:35
Ja mam 5 Loan Shark, 4 Prostitiuon, 3 Protection Rocket, 4 Robbery, 5 Smuggling i 9 Drugs i wszytko przynosi mi 85,700 $:)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
gregorqu dodano: 21.05.2009, 15:44
świetne empire building
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
maks24680 dodano: 27.06.2009, 19:34
jestem przy misji to victor the spolish,mam odblokowane prostitution,protection rocket,loan shark i nie wiem jak odblokowac robbery,drugs,smugling.Prosze o rade.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
maks24680 dodano: 27.06.2009, 19:51
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
??? dodano: 07.07.2009, 15:50
Syncstaz, nie nabijaj postów i nied usprawiedliwiaj się "sorry że tak dóżo razy" bo każdy tak by mógł.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.94.***.***]
Gość dodano: 06.09.2009, 10:50
To jest coś w stylu San Andreas tylko zamiast terenów są interesu;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Kevin-Sir dodano: 28.11.2009, 09:45
ale pózniej to trzeba bronić interesy przem cholo, sharks i motocyklistami
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
kubuśpuchatek123 dodano: 05.01.2010, 14:51
fajnie bo można rekrutować twoich kolesi :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
Kameleon8888 dodano: 18.03.2010, 20:04
Syncstaz jestes kolejnym takim co nabija se punkty glupimi komentami?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Rozkrwawiacz dodano: 07.03.2011, 13:19
Ja mam 30 budynków i 28k na dzień, teraz jeżdże po całej wyspie i naprawiam je, by potem wykonywać w nich misje i zarabiać min. 100k $ big smileD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
cwiercfunciak_z_serem dodano: 27.03.2014, 15:49
Dobra opcja z tymi biznesami a kasa z nich płynie aż miło;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (50 opinii) Skomentuj

Korepetycje

SHOUT

Regulamin shoutboxa | Archiwum

Znaków: 0 z 300

Wszystkich wpisów: 51588

GTA

Zobacz więcej   

quizy ?

Lp Nick Quizy Odp Pkt
1.  rekinowy 31 417/465 89,51
2.  EagleOfL... 27 385/405 88,13
3.  RAFkin 36 412/539 87,24
4.  adi55500... 36 401/554 85,96
5.  Wookie1 31 389/465 85,89
6.  KyloHims... 34 389/525 84,76
7.  EngineV8 33 379/494 83,96
8.  Brus 34 377/509 83,52
9.  Cityzen3... 33 355/494 81,04
10.  Wichu 29 341/435 80,43
Zobacz pełen ranking

quizy ?

Lp Nick Dod Odp Pkt
1.  hoger 141 443 2316
2.  Majek 28 439 1513
3.  Wookie1 16 424 1384
4.  Mr_White... 6 436 1350
5.  Zembu 8 431 1349
6.  Majkela 2 443 1343
7.  Mazi150 4 438 1342
8.  Kettger 4 436 1336
9.  zilone 1 443 1336
10.  RAFkin 1 443 1336
Zobacz pełen ranking

GTA

Zobacz więcej   

Znajdź nas w sieciX

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.