Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA V] Po wjechaniu w góry niektóre stacje radiowe mogą tracić chwilowo sygnał.

Najnowsze informacje

842VCzym tak właściwie jest VPN? News | | 27.07.2019 08:00 przez Majek | Tagi: avast darmowe gate GTA Online kasyna konsole nordvpn proton vpn windscribe

"Wi Pi En", czyli VPN - gorący temat ostatnich dni, a wszystko za sprawą kasyna w GTA Online. Czym właściwie jest ta usługa? Postanowiliśmy wyjaśnić Wam to w kilku prostych słowach. :)

W newsie znajdziecie też listę darmowych VPN, które zostały przez Was polecone oraz poradnik jak skorzystać z VPN na konsoli!

Czym tak właściwie jest VPN?

Przede wszystkim - VPN to nie jest jakiś tam zwykły program, dzięki któremu pogracie w kasyna w GTA Online.

 

Podstawową funkcją VPN-a jest zmiana (a nawet ukrywanie) Twojego prawdziwego adresu IP. 

Właśnie dzięki tej opcji - zmianie IP - możemy korzystać w pełni z kasyn w GTA Online. Skrypty Rockstara myślą, że jesteś np. w Niemczech czy USA i udostępniają Ci wszystkie gry hazardowe, jak i całą resztę DLC.

 

Jednakże możliwość korzystania z treści, które są regionalnie blokowane to jedynie mała część spośród wszystkich zalet VPN-a.

Najważniejszymi bez wątpienia są Twoja prywatność i bezpieczeństwo!

 

Podczas korzystania z internetu każde Twoje zapytanie, każda odwiedzona strona, dosłownie każdy Twój ruch jest śledzony przez rząd, Twojego dostawcę internetu i pewnie kogoś tam jeszcze. Oczywiście nie popadajmy w paranoję, że jesteśmy szpiegowani przez tajnego agenta '00-Kowalski' i stanie się nam jakaś krzywda.

 

Jednakże te statystyki mogą posłużyć np. Twojemu dostawcy internetu do dodatkowego zarobku, bo może on bez Twojej wiedzy (chyba że czytałeś dokładnie umowę przed podpisaniem) sprzedawać Twoje dane i informacje o stronach, po których się poruszasz innym firmom, np. w celach marketingowych.  
 


Wiadomość sponsorowana:
Wesprzyj GTASite i przy okazji naucz się tworzyć strony internetowe, na których zarobisz niezłą kasę! Skorzystaj ze specjalnej zniżki dla czytelników GTASite. 
Link: Kurs od 'zera' do Front-End Dewelopera!



Operatorzy komórkowi wykorzystują te dane, aby wysłać Ci spersonalizowaną ofertę - to dlatego czasem, jeśli przeglądałeś/łaś poprzez internet mobilny ofertę swojego operatora, po chwili dostawałeś/łaś telefon lub SMS-a z idealną ofertą przygotowaną specjalnie dla Ciebie.

To samo na stronach banków, jeśli sprawdzisz kredyt. Takich przykładów są setki. 

 

Najważniejsze jest to, abyś uświadomił/a sobie, że w internecie nie jesteś anonimowy/a, a każdy Twój ruch jest śledzony, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy i nie wyrażasz na to zgody.

 

VPN tworzy swego rodzaju tunel, który skutecznie ukrywa Twoją tożsamość w internecie i zabezpiecza Twoje dane (jak np. dane do konta bankowego, loginy i hasła do portali społecznościowych itd.) przed dosłownie wszystkimi. Ale to też nie do końca.


Są różne VPN-y. Te darmowe i te płatne.

Opera na przykład udostępnia w swojej przeglądarce darmowego VPN-a, który tak naprawdę jest tylko nieco bardziej rozbudowaną bramką proxy, która zmienia kilka razy Twój adres IP, ale nie chroni w żaden sposób Twoich danych.

Inne darmowe VPN-y, które pobieramy jako aplikację na nasz komputer, mogą więcej szkodzić niż pomagać, ale nie będziemy się zagłębiać w ten temat, bo jest tu sporo zmiennych, które trzeba wziąć pod uwagę. 

 

Pamiętajcie! Nie ma dobrego i darmowego VPN-a! Chyba że zależy Wam tylko i wyłącznie na zmianie IP po to, aby móc pograć w kasyna w GTA Online, a Wasza prywatność i bezpieczeństwo schodzi na drugi plan. Wtedy darmowy VPN może się przydać. 

 

Jedynie płatne VPN-y gwarantują 100% anonimowości i bezpieczeństwa, choć też nie wszystkie, bo niektóre płatne VPN-y nie mają tak rozbudowanej infrastruktury lub zaawansowanej technologii, aby mówić o pełnym bezpieczeństwie.

 

Z czystym sumieniem możemy polecić Wam NordVPN-a. Banalny w obsłudze (pobierasz aplikację, klikasz na kraj, z którego chcesz się połączyć i tyle :) ), tani, skuteczny, bezpieczny, sprawdzony przez wielu specjalistów od bezpieczeństwa z całego świata, nie traci się na prędkości internetu.

NordVPN wygrał też mnóstwo nagród i jest najczęściej polecaną usługą tego typu.  

 

P.S. Chwalimy NordVPN-a od kilku dni, więc jesteśmy zobowiązani napisać, że nie jesteśmy w żaden sposób przez nich sponsorowani, opłacani, ani nie korzystamy z ich programu afiliacyjnego. Po prostą są najlepsi. ;)

 

Co do darmowych VPN tylko do gry w GTA Online, nasi czytelnicy polecają:

Nie testowaliśmy tych VPN-ów, więc nie potwierdzamy ich skutecznego działania! Dajcie znać w komentarzach o innych darmowych VPN-ach, z których korzystacie, aby inni też mogli. :)
 

Przed skorzystaniem z darmowego VPN polecamy przeczytać:

VPN za darmo i bezpiecznie: unikamy pułapek 2019r!

VPN, a konsole
 

Jak ma się sprawa VPN-ów i konsol? 

Na PC temat jest prosty. Pobierasz aplikację i tyle. Konsole niestety nie mają takich aplikacji, więc trzeba będzie ustawić VPN-a bezpośrednio na routerze.

 

Niestety większość routerów nie wspiera VPN-ów i nie ma zainstalowanego odpowiedniego oprogramowania. Problem można rozwiązać na trzy sposoby.

  • Sposób 1 (niezalecany) - można poszerpać w sofcie routera, wgrać coś nowego i liczyć na to, że urządzenie udźwignie dodatkową funkcjonalność i się nie zepsuje.
     
  • Sposób 2 (zalecany) - trzeba kupić odpowiedni router, który domyślnie wspiera usługę VPN. Wtedy wszystkie urządzenia podłączone do tego routera - nie tylko konsole - będą mogły korzystać z VPN.
     
  • Sposób 3 (zalecany) - można spróbować połączyć konsolę z PC.
    Xbox: https://pl.techq.eu/jak-korzystac-z-vpn-na-xbox-one/
    PlayStation: https://pl.techq.eu/jak-korzystac-z-vpn-na-ps4/

 

Co do kwestii bezpieczeństwa w internecie - temat jest dużo bardziej złożony, niż może Wam się wydawać.

Czy wiecie, że korzystając z publicznego WiFi (np. w galerii handlowej), nawet 15-latek z laptopem może przechwycić Wasze dane, hasła, loginy, a nawet zdjęcia? 

Jak to zrobić? Poradniki są na YouTube! Polecamy zbadać ten temat nieco szerzej na własną rękę. 

 

Dobry artykuł można znaleźć na stronie NordVPN, do którego link znajdziecie poniżej.

NordVPN - Czym jest VPN?

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (25) Skomentuj Obserwuj

[5.253.***.***]
Jumbo9 dodano: 27.07.2019, 08:16
Majek królu złoty dziekuje bardzo za ten artykuł! <3
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[178.235.***.***]
Naitine dodano: 27.07.2019, 13:35
Ja korzystam z Windscribe i polecam. :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.72.***.***]
Antoniusz dodano: 27.07.2019, 10:48
VPN używacie przez całą sesję czy tylko do połączenia, a potem można go wyłączyć?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
Majek do Antoniusz dodano: 27.07.2019, 13:45
Nie ma sensu wyłączać podczas rozgrywki, tym bardziej, że może to prowadzić do wylogowania ze Steama / Social Cluba itd.
Najlepiej uruchomić VPN-a, potem odpalić grę i trzymać VPN-a odpalonego przez cały czas rozgrywki.

Steam ma np. zabezpieczenia i czasem jak się logujesz w krótkim odstępie czasu z kilku krajów to Cię wyloguje i musisz podać hasło. ;)
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 27.07.2019, 13:45
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
elmo100 dodano: 27.07.2019, 16:49
chyba kupie tego Norda :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[192.162.***.***]
Cysio dodano: 27.07.2019, 21:01
Na ile grania wystarczy takie 10 GB od Windscribe? To jest miesięczny transfer czy jednorazowy?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.254.***.***]
Friki dodano: 28.07.2019, 11:58
Wyskakuję komuś komunikat o dokładnym NACIE, kiedy gra przez VPN?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
Majek do Friki dodano: 28.07.2019, 15:59
NAT to ustawienie na routerze, więc jak masz jakieś problemy to możesz zadzwonić do dostawcy internetu i poprosić o pomoc. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[85.221.***.***]
Friki do Majek dodano: 28.07.2019, 19:16
No niby tak. Ale jak gram bez VPN, to nie ma z tym problemu. Dopiero jak łącze się z Niemiec, to wyskakuje.wiec podejrzewam, że to VPN jest sprawcą.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[88.156.***.***]
RoadJack dodano: 28.07.2019, 19:39
Panowie oraz Panie, z serwerami jakiego kraju najlepiej się łączyć w Nord VPN jeśli chcemy korzystać z kasyna? Obecnie łączę się z Danią, ale może np. Niemcy będą lepszym wyborem? Jakie jest u nich prawo?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
Majek do RoadJack dodano: 28.07.2019, 22:26
Ja korzystam z USA / UK. Niemcy mają dziwne restrykcje na YouTube, a czasem zapominam serwer zmienić i chłam oglądam. :P Ale Niemcy też się nadadzą. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.68.***.***]
marcin dodano: 28.07.2019, 20:08
Majek - niezły pomysł na biznes. Ile dostałeś za reklamę? Do każdego naiwnego dzieciaka na tej stronie: Darmowy VPN nie jest darmowy pomimo, że za to nie płacisz. W zamian zgadzasz się na udostępnianie swoich danych. Nie ważne jakich, ale Twoich prywatnych. To, że firma udostępnia darmową usługę nie znaczy, że robi to charytatywnie. Ma w tym swój interes. Zbiera dane zupełnie za darmo i robi to dzięki naiwnym ludziom. Takim jak użytkownicy darmowego VPN. Według mnie chwila zabawy w jakimś wirtualnym kasynie nie jest warta zabawy w udostępnianie swojego łącza. Nie znam się na tym, ale wiem na jakiej zasadzie działa rynek.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
Majek do elmo100 dodano: 29.07.2019, 00:23
Tam wyżej masz takie bardzo ważne zdanie.

Zacytuję - "Inne darmowe VPN-y, które pobieramy jako aplikację na nasz komputer, mogą więcej szkodzić niż pomagać, ale nie będziemy się zagłębiać w ten temat, bo jest tu sporo zmiennych, które trzeba wziąć pod uwagę."

Co do pieniędzy to niestety obowiązuje mnie tajemnica handlowa. Mój Klient wyraźnie sobie zażyczył, aby nikomu nie mówić, że dał mi za ten wpis $5.000 i worek siana dla konia w RDR.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.68.***.***]
marcin dodano: 28.07.2019, 20:10
za darmo na pewno byś czasu nie tracił i tego chłamu na stronę nie wstawiał
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do marcin dodano: 28.07.2019, 22:56
Yyyyy czego to niby jest reklama?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
elmo100 do omosquito dodano: 28.07.2019, 23:23
pan Marcin to chyba tylko zwykły troll :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
Majek do elmo100 dodano: 29.07.2019, 00:28
Kawka
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Kwi@teK dodano: 29.07.2019, 09:06
Po wielu próbach nie udało mi się odpalić przez telefon. Darmowe vpn z sklepu Play nie dawały rady. Zacząłem próbować z laptopem( tylko dlatego że konsole mam na innym piętrze, a ja po wypadku na moto) vpn w avascie również nie współgrał. Dopiero vpn speedyfi który w wersji darmowej ma ograniczony transfer używania 5gb na miesiąc. Do tego program który tworzy hotspota conectifity. Tak więc udało się bez podłączania ps4 do routera.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[188.146.***.***]
Prodgrzybek dodano: 03.08.2019, 14:49
Witam czy ktoś mi powie jak wrzucić vpn na router żebym mógł grać na xbox one. Dodam że posiadam router wbudowany w dekoder horizon z UPC ale mam też drugi co nabyłem dzisiaj tp link td w8961nd
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
Majek do Prodgrzybek dodano: 03.08.2019, 15:34
W Twoim przypadku najlepsza opcja to podłączenie Xboxa pod PC.

TP Link nie wspiera VPN, a za majstrowanie przy sprzęcie UPC pewnie jeszcze byś karę dostał, bo jak się domyślam jest to sprzęt dzierżawiony.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Kwi@teK dodano: 27.07.2019, 20:52
Młode wilki, zastanawiam się, żeby zainstalować vpn na telefonie(android) i później włączyć udostępnianie sieci i połączyć się za pomocą ps4. ktoś coś? jutro będę sprawdzał, ale może ktoś robił podobne bajery.
btw ostatni komentarz dodałem 3.12.2008 po premierze gta 4 na pc =D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 57
Majek do Kwi@teK dodano: 27.07.2019, 21:09
Zanim to zrobisz to zadzwoń do operatora i dowiedz się, czy jak się na internecie mobilnym połączysz z VPN to nie będą Ci naliczać stawek jak za korzystanie z neta za granicą, bo potem Ci może niezły rachunek przyjść. ;)
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 27.07.2019, 21:09
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Kwi@teK do Majek dodano: 27.07.2019, 21:18
Dzięki serdeczne. Jest to ciekawa kwestia, korzystając normalnie z transferu danych nie mam problemu z ilością gb, dlatego rozważałem takie wyjście. Ciekawe czy operatorka sieci zrozumie ocb z vpn....
edit: ofc obudziłem się w porę i konsultanci już na chacie, ale znalazłem coś na stronie orange(moj operator) i oni mają swój własny vnp. 7 zł za miesiąc plus aktywacja 5zł. Ciekawe jak ma się to do "zewnętrzych" vpn.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 27.07.2019, 21:28
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
omosquito do Kwi@teK dodano: 27.07.2019, 22:58
Nawet nie wiedziałem, że wprowadzili też dla klientów indywidualnych, o proszę... https://www.orange.pl/view/vpn
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.111.***.***]
Merynos do Majek dodano: 07.08.2019, 07:58

Majek napisał:

(...)zadzwoń do operatora i dowiedz się, (...) nie będą Ci naliczać stawek jak za korzystanie z neta za granicą, (...)

Przecież to tak jakby op miał naliczyć za przeglądanie zagranicznych stron ;). Póki urządzenie jest w Polsce, to nie ma takiej opcji.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]