Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA SA] Jeśli zjemy zbyt wiele posiłków w restauracji, CJ poczuje się źle i zwróci wszystko na podłogę.

Najnowsze informacje

1078VGTA VI dopiero w 2020? News | | 05.03.2019 12:28 przez Majek

Czy GTA VI wyjdzie przed 2020? Raczej nie... W rozwinięciu newsa znajdziecie kilka punktów uzasadniających tę tezę. 

GTA VI dopiero w 2020?

1. GTA V wciąż się sprzedaje

Sprzedaje, i to niewiarygodnie dobrze. Gra zajmuje obecnie 3 miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się gier świata (przed GTA V znajdziemy Minecrafta oraz Tetris). 

Ponad 100 milionów sprzedanych kopii (i ciągle rośnie). Jak RDR II wypada przy GTA V? Oficjalnych wyników sprzedażowych nie ma, ale mówi się, że R* sprzedał ~20 milionów egzemplarzy. Jest to wynik nieosiągalny dla wielu producentów gier, a trzeba dodać, że RDR II nie pojawiło się jeszcze na PC! 

 

2. Popularność GTA Online

Kilka lat po premierze, GTA Online to wciąż wielki hit, który przyciąga przed monitory miliony graczy na całym świecie. 

Popularność trybu online, karty Shark - wnioski nasuwają się same. Temat wałkowany miliony razy, więc nie będę się nad nim rozpisywał.

 

3. Red Dead Redemption II

R* dopiero co wypuścił Red Dead Redemption II. Fenomenalną grę, która - jak pisałem w pierwszym punkcie - sprzedała się w ~20 milionach egzemplarzy. Jeśli dostaniemy wersję na PC, to prawdopodobnie w tym roku. Dodajmy do tego ciągle rozwijany tryb sieciowy. Wypuszczenie GTA VI w przeciągu najbliższych 12-24 miesięcy oznaczałoby strzał w stopę i utratę milionów dolarów i tysięcy godzin, które programiści przeznaczyli na klepanie kodu.

 

4. Dwa hity obok siebie? Wykluczone.

RDR II i GTA VI. Dwa megahity, które miałyby premierę blisko siebie. Scenariusz absolutnie nie do przyjęcia przez zarząd T2 oraz R*. Bardziej prawdopodobna jest premiera jakiegoś mniejszego tytułu.

Np. Bully 2, o którym od czasu do czasu pojawiają się w sieci jakieś informacje, a może odświeżona wersja Midnight Club

 

5. Brak odpowiednich zasobów ludzkich / poświęcenie jakości dla ilości

R* słynie z dbałości o najmniejsze detale, fenomenalnej fabuły, gier dopracowanych niemalże do perfekcji. I choć są oni jednym z największych producentów gier na świecie, to mogą nie udźwignąć jednoczesnej pracy nad GTA VI, RDR II, GTA Online oraz Red Dead Online. 

Musieliby albo zrezygnować z wysokiej jakości produktów i pójść w produkcję masową (a to, jak wiemy się nie stanie), albo przełożyć niektóre projekty (takie jak GTA VI) na później. 

Niestety (a może i stety?), drugi scenariusz jest najbardziej prawdopodobny. 

 

6. Nowe generacje konsol

GTA VI może być tworzone na nową generację konsol, aby wykorzystać w pełni potencjał nowych maszyn. Nie od dziś wiadomo, że lepsze podzespoły to większe pole do popisu dla dewelopera. 

Większy świat, jeszcze bardziej dopracowane detale, lepsza grafika. Poza tym - R* nieźle zarobił na wypuszczeniu GTA V na PS3 / Xbox'a 360, a potem wersji na PS4 i Xbox One. Czemu mieliby nie powtórzyć tej genialnej zagrywki?

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Piszcie w komentarzach!

News wzorowany na artykule Business Insider'a

r e k l a m a

Komentarze (18) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 38
Warfikus dodano: 05.03.2019, 13:35
Narazie pasuje myśleć racjonalnie, zagadka to co będzie w tym miesiącu do GTAO, kolejna odsłona to jeszcze sporo lat, R* będzie chciał wydać jeszcze bardziej dopieszczony produkt tak jak to zrobił z RDR II, ile lat minęło od poprzedniej odsłony, myślę że 2022-2023 będą jakieś pierwsze informacje, tera myślą nad rozwojem Online, i prac nad VI nawet na papierze nie ma.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
x-KING dodano: 05.03.2019, 16:30
No gdzie w 2020, jeszcze GTA ONLINE porządnie nie rozwinęli, tam przecież jeszcze tyle skaz dziecięcej młodości ( czyt. bugi ) a mieliby zaraz następną cześć wypuszczać. No przepraszam, ale Państwo są chyba niepoważni...
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 05.03.2019, 16:30
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Crrooss dodano: 05.03.2019, 18:55
Dodałbym do tego dość prawdopodobne przecieki dotyczące Bullyego 2. Jeżeli to na nim się teraz skupiają to premiera GTA VI może jeszcze mocniej się opóźnić.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito do Crrooss dodano: 05.03.2019, 19:14
Ja ich po prostu nie rozumiem. Aż tyle hajsu nadal zarabiają na GTA 5, że im się nie chce 6 robić? Smutne to.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Crrooss do omosquito dodano: 05.03.2019, 19:45
Robią, ale sam wiesz ile to im zajmuje czasu. :) Skoro RDR II powstawało z 7 lat, to raczej nie mniej zajmie im tworzenie GTA VI.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
Majek do Crrooss dodano: 05.03.2019, 19:52
A niech sobie tworzą nawet i 10 lat, byleby jakieś info nam dali!
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito do Majek dodano: 05.03.2019, 19:54
Inne studia potrafią w rok grę zrobić, ale nie R* oni potrzebują 10 lat. To się nazywa lenistwo i pazerność na kasę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Crrooss do omosquito dodano: 05.03.2019, 20:50
Moskit, jaką pazernosc masz na myśli? Pazernosc to mają studia wydajace gry taśmowo co roku jak Ubi. Jakość ich gier widać, wiele dużych gier jest tworzonych przez bardzo długi okres czasu. Chociażby Cyberpunk albo The last of Us 2
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Crrooss dodano: 05.03.2019, 22:12
Nie chcę się wdawać w szczegóły, bo nigdy programistą nie byłem. Jednak proces produkcji gier wraz z biegiem czasu coraz bardziej się wydłuża, a one same wymagają coraz większych nakładów finansowych. Wszystko trzeba zgrać, od grafików, level designerów, po aktorów i sesje motion capture trwające po 5 lat. A potem te miliony linijek kodu trzeba zoptymalizować, i żmudne testy w ostatniej fazie dewelopingu.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 05.03.2019, 22:12
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito dodano: 05.03.2019, 21:03
Pazerność na zysk z Online. Zrobili jedną grę w 2013, która daje im zyski do dzisiaj to w upie mają aby robić następną grę. W Online nie muszą nic robić, hajs się trzepie sam. Zobacz sobie cykl wydawniczy R* z pierwszej dekady XXI wieku i z drugiej dekady. Po prostu im się nie chce nic robić bo hajs się zgadza. To samo Valve, czy też Blizzard. Na uj robić gry skoro hajs się zgadza?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
Majek do omosquito dodano: 05.03.2019, 21:28
Przypomnij sobie co się działo kilka miesięcy przed premierą RDR II. ;) Programiści pracowali 36h / dobę, żeby zdążyć.

Zresztą co tu porównywać. GTA IV i GTA V to zupełnie inne gry. RDR i RDR II to zupełnie inne gry. AC Origins i Odyssey to to samo. FIFA 18 i 19 to to samo. Need For Speedy - to to samo. Anhtem - prosta gra z powtarzalnymi schematami. Fortnite czy te nowe Apexy (?) - proste gry.
//Edytowano 2 razy. Ostatnio: 05.03.2019, 21:32
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito do Majek dodano: 05.03.2019, 21:45
Wiedźmin 2 i Wiedźmin 3 oraz Cyberpunk to również zupełnie inne gry i jakoś się dało w sensownym czasie je zrobić.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
x-KING do Majek dodano: 05.03.2019, 22:16
Często piękno tkwi w prostocie. Dla przykładu Fortnite jak to sam określiłeś prosta gra i mimo, że ani razu nie w to nie zagrałem to widzę, że to w zupełności wystarczyło by zdominować rynek, czy to patrząc na listę znajomych, czy to na transmisje gdzie jest dosłownie przepaść między owym tytułem a całą resztą, przynajmniej na PS4.
A co do FIFA to taka polityka, tam większe zmiany by negatywnie wpływały na całą strefę online przecież, dlatego też stawiają na usprawnienia, robiąc to grę coraz bardziej drewnianą moim zdaniem, ale ciężko zrobić coś co by nie było " to samo", jeśli mają dodawać takie updaty co roku " w formie nowej gry " ale z eliminowanymi większościami błędów to nie ma tragedi, a mimo to i tak wypuszczają nie jedne aktulizacje naprawiające, nawet do przestarzałych już edycji, zaś w GTAO oni błędy kompletnie ignorują, skoro już się stawia na jeden tytuł na kilka lat to wypadałoby przecież mieć chociaż porządne wsparcie techniczne, no szanujmy się...
//Edytowano 4 razy. Ostatnio: 05.03.2019, 22:20
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[46.134.***.***]
figo dodano: 05.03.2019, 17:22
Pewnie jak 6 wyjdzie to 5 przestana wspierać i aktualizować, a potem wyłącza serwery.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito do figo dodano: 05.03.2019, 17:26
Pewnie tak. Będą chcieli przenieść wszystkich z 5 na 6 a jedyny sposób to wyłączenie serwerów 5.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Saladyn21 do figo dodano: 08.03.2019, 18:16
Raczej nie serwery 4 po premierze 5 nie zostały wyłączone, więc i tych nie wyłączą.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito do Saladyn21 dodano: 08.03.2019, 20:12
Tylko jaka popularnosc mialo multi 4 a jaka ma multi 5
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[178.235.***.***]
hh do omosquito dodano: 10.03.2019, 23:00
ze niby multi w 4 było bardziej popularne? xd z tego co pamiętam to i przy 4 był płacz i lament jakie to multi nudne bo nic nie ma
Chwilowy fenomen multi gta 4 polegał na tym ze było to "pierwsze" oficjalne multi w gta (w 3d) poza 3 misjami i kilkoma trybami nie było nic do roboty.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]