Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA V] W misji Predator, po nacelowaniu snajperką w jedną z gwiazd, kamera przeniesie nas na Wielką Stopę. Stwór kryje się za jednym z drzew.

Najnowsze informacje

431VGTA V z rekordowym wynikiem na Steam News | PC | 07.07.2018 20:36 przez Crrooss | Tagi: GTA V L.A. Noire Max Payne 3 Steam

GTA V z rekordowym wynikiem na Steam

W sieci pojawiły się dane dotyczące liczby posiadaczy gier na Steam. Ranking posiadaczy danej produkcji sporządzono w oparciu o osiągnięcia.

Ile osób posiada GTA V na platformie Valve i jak ten wynik wygląda na tle konkurencji? 

 

 

 

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że lista nie jest kompletna. Wyniki sprzedażowe dotyczą liczby osób, które przypisały daną grę do konta, z zastrzeżeniem, że obejmuje tylko gry, które posiadają Achievementy (Osiagnięcia) na Steamie. Z tego powodu w zestawieniu nie zobaczymy GTA IV (posiada osiągnięcia na Games for Windows Live) i starszych odsłon. 

 

Trójka najlepszych

Według opublikowanych danych trójka najpopularniejszych gier na Steam to:

  • Team Fortress (50,1 mln posiadaczy),
  • Counter Strike Global Offensive (46,3 mln posiadaczy), oraz
  • Playerunknown's Battlegrounds (36,6 mln posiadaczy). 

GTA V

W długiej liście obejmującej ponad 13 tysięcy tytułów GTA V po raz kolejny odniosło olbrzymi sukces. Grę Rockstara na samym Steamie posiada 12,6 mln osób, co pozwoliło jej uplasować się na 15 pozycji rankingu, z niewielką stratą do Civilization V, którą posiada zaledwie 100 tysięcy osób więcej. Przy tym trzeba pamiętać, że Steam nie jest jedyną platformą na której możemy kupić GTA V. Faktyczne wyniki sprzedażowe pecetowej piątki z podliczeniem wszystkich platform dystrybucyjnych z pewnością są dużo wyższe.  

Tym samym GTA V osiągnęło wynik lepszy od takich produkcji jak m.in. Rocket League, Path of Exile, Fallout IV czy też Euro Truck Simulator 2 i Wiedźmin 3

 

 

Inne gry Rockstara

Przy okazji warto wspomnieć o innych grach Rockstara, które mają osiągnięcia na Steam i znalazły się na liście. Blisko 200 znajdują się dwie produkcje - Max Payne 3, którego nabyło 1,7 mln osób (co pozwoliło mu na zajęcie 197 pozycji) oraz LA Noire - 1,5 mln posiadaczy i 219 miejsce w rankingu. 

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (12) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 34
Warfikus dodano: 07.07.2018, 21:04
Co tam jakiś Steam, liczy się dochód i liczba sprzedanych kopii :p
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 53
omosquito dodano: 07.07.2018, 21:12
Co do Maxa i La Noire to duży wpływ na sprzedaż miało ostatnie Humble Bundle gdzie można je było nabyć za grosze.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Edek503 dodano: 08.07.2018, 01:49
Mnie to już męczą te wyniki/statystyki i porównania z d.... wzięte.Trzeba pamiętać że aby zagrać w GTA ONLINE musimy kupić GTA V jako singlową grę.Zastanawia mnie jak by wyglądały statystyki gdyby rozdzielić te dwa tryby i dać ludziom wybór w co chcą grać.Jeżeli GTA V byłoby tylko singlowe to można to porównywać do Fallouta 4 czy tam Wiedźmina 3 bo to jest walka singiel vs. singiel.Jak brać się za wersję Online to już wypada to blado więc te rekordy i porównywania są jak dla mnie z d.... Dodać można jeszcze fakt że dzieciarnia jak już została zbanowana to pewnie leci do mamy i taty z płaczem po pieniądze na nową grę i jeszcze dodam że gdyby te PEGI 18 było przestrzegane należycie to te rekordy by wyglądały zupełnie inaczej.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 53
omosquito do Edek503 dodano: 08.07.2018, 01:53
No i Edzio trafił w sedno.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 34
Warfikus do Edek503 dodano: 08.07.2018, 08:38
Ja odnoszę wrażenie że to się kupuje GTA Online a singiel to darmowy dodatek w zawartości, większość osób co znam i teraz doszedło kupiło ta grę zeby miec dostęp do multi, bo teraz singiel raczej zawartością w porównaniu wypada "blado" :c
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.26.***.***]
unknown dodano: 08.07.2018, 09:54
Wy tu ciągle wrzucacie jakieś wyniki, jakie to V jest popularne, jak to zostawia konkurencję w lusterku i jakie to ono jest wspaniałe, a T2 tylko kroi kasę na tym całym hype i na tym, że gracie w ciągle odgrzewanego kotleta, zdobywając wirtualną sławę, wirtualne pieniądze i tracąc rzeczywisty czas. Nie wiem czym tu się jarać.
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
PLTytus do unknown dodano: 08.07.2018, 12:54
Powiedział koleś piszący komentarze w Internecie.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Dodladden do unknown dodano: 08.07.2018, 22:18
Aktualnie jedyną osobą tracącą czas jesteś ty siedzący tutaj i gadający głupoty do osób faktycznie zainteresownych serią GTA, która jest najsmaczniejszym odgrzewanym kotletem z jakim kiedykolwiek mieliśmy doczynienia. Tyle w temacie
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[212.91.***.***]
unknown do Dodladden dodano: 09.07.2018, 15:40
Nie mówię o serii GTA, a o GTA V, proszę czytać ze zrozumieniem. Kto powiedział, że nie jestem faktycznie zainteresowany tą serią? Nie rozumiem takich generalizacji. Proszę mi też powiedzieć w którym miejscu 'gadam głupoty', zamiast rzucać ogólnikami.
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Dodladden dodano: 09.07.2018, 16:37
Co może głupotą nie jest to że wmawiasz nam że gramy w "odgrzewanego kotleta" i to że ciągle wrzucamy jakieś to wyniki o popularności GTA? Po to ta strona istnieje, siedzą tu fani, którzy nadal grają i lubią grać w GTA V/Online i wrzucanie wyników o popularności ich ulubionej gry nie im przeszkadza. Jeśli uważasz inaczej i chcesz nadal się sprzeczać i opowiadać to nam o podstawach branży gier, którą nazywasz "łojeniem kasy" to prosze bardzo, lecz szykuj się na to że osoby zainteresowane grą będą ci dawać szerokie argumenty, a co niektórzy nawet po tobie jechać.
Tyle w temacie zamykam temat ze swojej strony.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.26.***.***]
unknown do Dodladden dodano: 10.07.2018, 20:08
Ja przedstawiłem fakty. To, że Ty je bagatelizujesz i interpretujesz jako głupoty, to nie mój problem.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Dodladden dodano: 12.07.2018, 08:59
Sory gosciu, ale tak dziala biznes, to też są ludzie, którzy ciężko pracują i chcą mięć odpowiednie za tą prace wynagrodzenie, ty bagatalizujesz te i mase innych faktów, a potem marudzusz na gre, która ma 5 lat i ani nie jest P2W czy też P2P, mikropłatności są nieznaczące,a jedynym problemem jest anticheat, który banuje ludzi bez powodu.
I teraz przypomnij sobie napisy końcowe GTA V i pomyśl jak dużo osób ma dostać swoją stawke.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]