Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA IV] Podczas hamowania pociągu na stacji, widać iskry wydobywające się spod kół.

Najnowsze informacje

1020VQ&A - GTA VI, fabularne DLC do GTA V, GTA Online News | | 28.05.2018 13:27 przez Majek

Aktorzy, którzy w GTA V wcielili się w rolę Franklina (Shawn Fonteno), Michaela (Ned Luke) oraz Trevora (Steven Ogg) wzięli udział w konferencji w Londynie, podczas której opowiedzieli co nieco o swojej pracy nad projektem, jego początkach, o fabularnym DLC do GTA V, o tajemnicy góry Chiliad oraz o GTA VI.

Q&A - GTA VI, fabularne DLC do GTA V, GTA Online

W artykule streścimy (oczywiście nie słowo w słowo) najciekawsze fragmenty całego wywiadu. Gdybyście byli zainteresowani oryginałem, to wideo znajdziecie poniżej. Wywiad przeprowadzony został w języku angielskim. 

 

Host podczas zapowiadania swoich gości został nieco zaskoczony, gdy Ned wszedł na scenę, wziął mu mikrofon i krzyknął "Shut the fuck up!". Wszystko to oczywiście było częścią planu "protagonistów" z GTA V, którzy wyszli przed publikę w niezłym stylu w akompaniamencie "Welcome to Los Santos". 

 

 • Ponad 90 milionów sprzedanych kopii...

Gospodarz spytał, czy ponad 4 lata temu, kiedy GTA V miało swoją premierę, aktorzy spodziewali się, że gra odniesie tak ogromny sukces? 

Shawn odpowiedział, że jasne, przecież chodzi o serię Grand Theft Auto! Jedynie Steven nie wiedział, co się kroi. Kiedy czekali w poczekalni, a na ścianie widzieli logo GTA, Shawn i Ned byli bardzo podekscytowani i mówili, że pewnie będą w 'piątce'. Steven tylko na nich popatrzył ze zdziwieniem i spytał "Jakiej piątce? Co to w ogóle jest?".

Na samym początku przygody z GTA V, aktorzy nie mieli pojęcia, że będą brać udział w tworzeniu największej gry w historii. Myśleli, że będą bohaterami jakiejś przeciętnej produkcji. Shawn powiedział, że jak tylko dowiedział się, że będzie protagonistą GTA, od razu zgłosił się do agenta, aby renegocjować swój kontrakt. 

 

 • Najbardziej niezręczna rzecz na planie?

Praca w strojach do "motion capture", czyli specjalnych kombinezonach do przechwytywania ruchu nie jest prosta. Aktorzy zakładają specjalne stroje z kulkami (jak na zdjęciu wyżej), a kamery przechwytują obraz i przekazują prosto do komputera.

To właśnie te stroje były najbardziej niezręcznym etapem pracy nad GTA V. Dlaczego? Bo ciężko było się z nich wydostać, kiedy nachodziła potrzeba skorzystania z toalety. Oprócz samego stroju było mnóstwo okablowania, które trzeba było odpinać.

Steven zwraca też uwagę na pracę z kamerami, które były skierowane prosto na ich twarze. Oddalone o kilkanaście centymetrów skutecznie odwracały uwagę naszych bohaterów i ciężko im było się skupić na interakcji z innym człowiekiem czy niespoglądaniem prosto w soczewkę.

 

 • Jak wyglądał Wasz system pracy?

Pracowaliśmy przez 21 dni, a potem mieliśmy 21 dni wolnego. Zaczynaliśmy o 7:00, a kończyliśmy o 19:00, czasem nawet po 20:00. Wszystko musiało być idealne, więc spędziliśmy sporo czasu na powtarzaniu kwestii i ujęć. 

 

 • Jaka jest Wasza ulubiona rzecz w Waszych postaciach?

Shawn - lubię we Franklinie to, że zaczynał, tkwiąc w bagnie i nie mając nic, a skończył z milionami na koncie, choć nadal tkwił w bagnie.

Steven - Trevor był bardzo impulsywny i to mi się w nim podobało.

Ned - Michael jest trochę jak ja. Miałem przerwę w graniu, nie chodziłem na kastingi i nagle znalazłem się na przesłuchaniu do tej roli. Powróciłem do aktorstwa po pewnym czasie. Podobnie jest z moją postacią. Michael starał się zostawić swoje dane gangsterskie życie, ale po pewnym czasie znów zostaje w to wszystko wciągnięty. Łatwo mi było odegrać swoją rolę, wczuć się w moją postać.

 

 • Gra pisana jest przez Brytyjczyków, ale akcja rozgrywa się w USA. Jak wiele tekstów trzeba było przetłumaczyć z tzw. "British English" na "American English" aby pasowały do ulicznych klimatów?

Kwestii do poprawy było sporo, szczególnie Franklina. Shawn powiedział, że skrypt nie oddawał klimatów getta, życia na ulicy. Shawn jest czarnoskóry, zna takie życie ze swojej młodości. Uzgodnił więc z autorami, że zmienią kilka linijek, aby wszystko było ze sobą bardziej zgrane. Ciężko było mu się porozumiewać bez slangu. Ned również musiał poprawić kilka linijek, Steven za to czuł się jak ryba w wodzie.

Jego matka była Brytyjką, sam spędził wiele czasu w UK, wiec rozumiał swój tekst, a i pasował on do samej postaci. 

Ned zauważa, że tekst napisany przez Dana Housera oraz Ruperta Humphriesa był mistrzostwem świata. Skrypt był bardzo długi, ale autorzy nie mieli problemów ze zmianami. Jeśli aktorzy zasugerowali, że coś będzie brzmiało lepiej, kwestia została zmieniona bez żadnych problemów. Nie było sytuacji, w których ego autorów przeszkadzałoby we współpracy. Nie było sytuacji, w której wytykano aktorom, że oni są tylko od mówienia tego co mają zapisane. Gra była najważniejsza.

Shawn dodał, że musiał ograniczyć słowa takie jak "fuck" oraz "nigga", bo było ich za dużo w tekście. Dla Shawna było to naturalne, tak porozumiewał się z ziomkami z dzielnicy. R* zdecydował jednak, że muszą ograniczyć liczbę tego typu słów w dialogach. 

 

Q&A od widzów

 

 • Opowiedzcie coś o tajemnicach góry Chiliad.

Panowie zareagowali lekkim śmiechem, a Ned postarał się coś wytłumaczyć. Cytując. "Płyniesz 70... nie, 35 mil, następnie nurkujesz 78 stóp. Nie 77, nie 79 - 78 stóp. Tam znajdziesz odpowiedź."

 

 • Co było dla Was najtrudniejsze podczas nagrań?

Steven stwierdził, że w 80% było to motion capture. Reszta przyznała mu rację, a Shawn dodał, że wyobrażanie sobie scen, które odgrywają, też nie było łatwym zadaniem. Siedzieli w prawie pustym pomieszczeniu, a musieli sobie wyobrazić wszystko. Od jazdy samochodem po stanie przed ogromnymi wieżowcami. 

 

 • Jak wiele musieliście od siebie dodać do ruchów swoich postaci?

My nimi praktycznie byliśmy. Wszystkie nasze ruchy, gesty, zachowania - to byliśmy my. Nie mieliśmy tu żadnych wytycznych jak przy czytaniu scenariusza.

 

 • Jeśli mielibyście się zmierzyć w pojedynku na pięści, jak myślicie, który z Was by wygrał?

Cała trójka się zaśmiała. Steven stwierdził, że nie lubi się bić, więc by uciekł. Shawn pokazał muskuły i powiedział, że wygrałby bez problemów, na co Ned wykonał gest "bicia kapucyna", wskazując, że mięśnie Shawna pochodzą od umilania sobie życia, a nie od siłowni. ;) Na końcu dodał - "odstrzeliłbym mu tyłek".

 

 • Zakładam, że graliście w GTA V. Jaka była najbardziej zwariowana rzecz, którą zrobiliście ze swoimi postaciami? I czy graliście w GTA Online i wkręcaliście innych graczy Waszymi głosami?

Ned - lubię 5-cio gwiazdkowe pościgi, choć nigdy nie udaje mi się ich zgubić. Co do GTA Online - znacie ten przypadek, że jest gość, który ciągle Cię zabija. Respawnujesz się, a on już czeka i zabija ponownie. I tak w kółko i kółko. Wszedłem więc na Twittera, podałem jego GamerTag i kazałem ludziom łoić mu tyłek ile wlezie. Po pewnym czasie ten gość odpisał mi "Blagam, odwołaj ich! Jestem zabijany co 2 sekundy, nie mogę już normalnie grać w tę grę!".  Odpowiedziałem "Don't fuck with Michael!". Oczywiście cała sala wybuchła śmiechem.

Shawn - kiedyś grałem często. Najpierw w GTA Online ludzie nie wierzyli, że to ja. Więc odsyłałem ich na swojego Twittera i Instagrama, żeby im udowodnić, że to naprawdę ja, a potem oni zawsze wracali i dodawali mnie do znajomych i chcieli robić ze mną jakieś dziwne akcje, więc przestałem grać.

 

 • Czy zdarzyło Wam się, że po premierze GTA V ludzie na ulicy zaczepiali Was, nie znając Waszych prawdziwych imion i wołali do Was "Siema Franklin, co tam Michael, jak się masz Trevor"?

Ciągle. Nawet nie macie pojęcia jak często. Steven często narzeka, kiedy wołają do niego "Trevor". Odpowiada wtedy "Nie, nie Trevor. Steven". 

Ned dodał, że jego syn gra w baseball i przeciwnicy chcąc go podpuścić, wołają do niego Jimmy.

 

 • Jaka była Wasza reakcja, kiedy poznaliście Wasze postacie? Np. kiedy okazało się, że Trevor to świr.

Steven - było zabawnie. Trevor to szurnięta postać. Jest wymagająca, ale zabawna.

Shawn - na początku byłem trochę smutny, bo myślałem, że Franklin będzie frajerem. Za każdym razem, kiedy konfrontował się z Trevorem, Franklin musiał ustąpić, bo Trevor to świr i nie wiadomo co mu odbije. Było to szczególnie trudne, bo tam skąd pochodzę, jeśli mnie zaczepisz, ja oddam. Tutaj musiałem się hamować.

Ned - kiedy zadzwonił do mnie agent i powiedział, co się święci, nie byłem do tego przekonany, nie chciałem brać udziału w tworzeniu jakiejś gry. Agent powiedział, żebym najpierw przeczytał materiał i kiedy faktycznie go przeczytałem, poczułem, że muszę tam być. To jest postać idealna dla mnie.

 

 • Wszyscy kochamy GTA V, ale co z DLC do trybu fabularnego? Czy tworzyliście jakąś zawartość, która nie została dodana? 

Aktorzy odpowiedzieli, że nie. Shawn dodał, że chciałby zobaczyć DLC i chętnie weźmie udział w nagraniach. Pozostała dwójka potwierdziła, że również są gotowi do nowych nagrań, ale wszystko zależy od R*. 

 

 • Co najbardziej podobało Wam się przy tworzeniu GTA V?

Wszystko, ale chyba najbardziej to, że nasza trójka się spotkała. Tworzymy zgraną paczkę, poznaliśmy też wielu innych świetnych ludzi, którzy nas wspierali. Atmosfera na planie była fantastyczna. Nigdy nie przychodziliśmy do pracy w złym humorze, bo wiedzieliśmy, że to będzie kolejny wspaniały dzień ze świetnymi ludźmi.

 

 • Co byście powiedzieli, gdyby GTA VI rozpoczęło się w 3 różnych miejscach USA? Tak, abyśmy mieli lepszy pogląd na świat?

Świetny pomysł. Wyślij to e-mailem do Rockstara, na pewno posłuchają, bo chcą zrobić mapę wszystkich krajów świata. Wizja podróży po całym globie jest niesamowita.

 

 • Wspomnieliście, że pracowaliście 21 dni z rzędu. Czy zdarzyło Wam się "utknąć w postaci" w przerwie między ujęciami? Czy wczuliście się tak bardzo, że nawet nie zauważyliście, że przejęliście część zachowań Waszego bohatera?

Tak, Steven tak miał. Po ciężkim dniu na planie, kiedy chcesz wrócić metrem do domu, są godziny szczytu, korki, pełno ludzi, czasem możesz się lekko zagalopować. Shawn dodał, że grał siebie, więc nie miał z tym problemu.

 

 • Obawiacie się, że w przyszłości możecie utknąć w tych samych rolach? Np. Steven jako psychopata?

Shawn powiedział, że on zawsze grał siebie. Czarnucha z dzielnicy, który słucha rapu, więc ta metka już raczej z nim zostanie, ale Ned i Steven to prawdziwi aktorzy, potrafią się zaadaptować.

 

 • Na scenie pojawił się 7-latek i spytał "Skoro zabijacie ludzi, to dlaczego oni ciągle żyją"?

Małolat zniszczył system na kanapie, a Ned odpowiedział, że respawnują się w szpitalu. ;)

 

Poniżej pełny wywiad w języku angielskim.

r e k l a m a

Komentarze (10) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 30
Dodladden dodano: 28.05.2018, 13:49
Najs wywiad
I oczywiście szacun za tłumaczenie tego, już nie wiem kto to tłumaczył, czy Majek, czy moskit, ale tak czy siak szacun
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 54
Majek do Dodladden dodano: 28.05.2018, 13:51
Mała podpowiedź. ;)

Q&A - GTA VI, fabularne DLC do GTA V, GTA Online
News | | 28.05.2018 13:27 przez Majek
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 54
omosquito do Dodladden dodano: 28.05.2018, 14:33
Nie zabieraj naczelnemu co mu należne. Majek tłumaczył :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Dodladden do omosquito dodano: 28.05.2018, 15:08
A coś na SB było,że ty, a Majkowi się nie chciało, dobra nie ważne
RESPECT +
+ 0$
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 54
omosquito do Dodladden dodano: 28.05.2018, 15:15
Nie no, to mi się nie chciało, mam lenia ostatnio. "Pić, jeść, spać..." ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.232.***.***]
12Latek dodano: 28.05.2018, 17:42
Fajne
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
HiroSims dodano: 28.05.2018, 17:52
Z Ned'a jest niezły troll. :D
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.172.***.***]
def dodano: 29.05.2018, 21:57
Jeszcze jednego wywiadu udzielali: https://www.youtu(...)cmy5i0Pg
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
BDF-P4W3L-PL dodano: 29.05.2018, 23:51
Majek jeśli szukacie kogoś do tłumaczenia z angielskiego to mogę zgłosić się na ochotnika. Mając 15 lat (2006r.) zamieszkałem w Irlandii i angielski mam wykuty na blachę. Oczywiście tłumaczenie czysto po koleżeńsku, non-profit.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
Stasiu dodano: 12.06.2018, 13:11
"Wszyscy kochamy GTA V, ale co z DLC do trybu fabularnego? Czy tworzyliście jakąś zawartość, która nie została dodana?Aktorzy odpowiedzieli, że nie. Shawn dodał, że chciałby zobaczyć DLC i chętnie weźmie udział w nagraniach. Pozostała dwójka potwierdziła, że również są gotowi do nowych nagrań, ale wszystko zależy od R*."

Co za ściema xD Przecież kilka lat temu Shawn sam chwalił się w internecie że nagrywał sesje motion capture do DLC do GTA V. Wiadomo że fabularne DLC powstawało, ale zostało anulowane, a aktorzy zapewne o tym wiedzą, ale Rockstar zakazał im o tym mowić i teraz udają że nic nie wiedzą xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (10 opinii) Skomentuj

SHOUT

Regulamin shoutboxa | Archiwum

Znaków: 0 z 300

Wszystkich wpisóws: 38056

GTA

Zobacz więcej   

quizy ?

Lp Nick Quizy Odp Pkt
1.  rekinowy 31 417/465 89,51
2.  EagleOfL... 27 385/405 88,13
3.  RAFkin 36 412/539 87,24
4.  adi55500... 36 401/554 85,96
5.  Wookie1 31 389/465 85,89
6.  KyloHims... 34 389/525 84,76
7.  EngineV8 33 379/494 83,96
8.  Brus 34 377/509 83,52
9.  Cityzen3... 33 355/494 81,04
10.  Wichu 29 341/435 80,43
Zobacz pełen ranking

quizy ?

Lp Nick Dod Odp Pkt
1.  hoger 141 441 2310
2.  Majek 28 439 1513
3.  Wookie1 16 424 1384
4.  Mr_White... 6 436 1350
5.  Zembu 8 431 1349
6.  Mazi150 4 438 1342
7.  Kettger 4 436 1336
8.  Majkela 2 436 1322
9.  xNomad 0 439 1317
10.  Siatkarz... 0 439 1317
Zobacz pełen ranking
X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.