Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA IV, V] Dzwoniąc na 911 możemy wybrać czy chcemy wezwać na miejsce policję, straż pożarną czy karetkę.

Najnowsze informacje

1274VPazerność na kasę, czyli jak Rockstar psuje GTA... ale czy na pewno? News | | 15.12.2017 14:07 przez Majek

Już od pewnego czasu w internecie widzi się przeróżne komentarze, które oskarżają studio Rockstar Games o chciwość, zawyżanie cen itd. tylko po to, aby gracze zaczęli kupować karty Shark. Fala krytyki mocno wzrosła po wydaniu kolejnego darmowego DLC - "Skok na koniec świata". Zastanówmy się jednak, czy oburzenie wśród społeczności GTA jest uzasadnione?

Pazerność na kasę, czyli jak Rockstar psuje GTA... ale czy na pewno?

Jednym z głównych argumentów graczy jest to, że żeby móc kupić coś w grze, trzeba na to pracować kilka godzin.

Wraca się więc z pracy / szkoły do domu, je obiad i zasiada przed grą, aby przez kolejnych kilka godzin na zmianę dostarczać paczki, kraść samochody, a potem sprzedawać towar.

Oklepany schemat, który idealnie odwzorowuje realny życie, gdzie wielu z nas ciężko pracuje, aby móc kupić sobie nowy telefon czy samochód.

Wracasz do domu, więc chcesz się zrelaksować, a nie martwić się, że na Twoim wirtualnym koncie znajduje się zaledwie kilka tysięcy GTA$, a za kilka dni wychodzi nowy samochód za kilka milionów, który koniecznie musisz mieć. Skąd wziąć kasę? A no kupić Sharki od Rockstara! Bo przecież im tylko na $$$ zależy!

Jest to myślenie mocno błędne i mam wrażenie, że większość osób, które tak twierdzi gra w pojedynkę lub nie za bardzo wiedzą jak się do tego wszystkiego zabrać.

GTA Online to tryb multiplayer, a więc stawia głównie na rozgrywkę wieloosobową. Z dobrą ekipą jesteś w stanie zarobić znacznie większą gotówkę niż w pojedynkę, nie wspominając już o dużo krótszym czasie, który musisz na to poświęcić.

Podam Wam teraz bardzo prosty przykład, który udowadnia, że gra nie musi być monotonna i schematyczna, aby zarobić. 

Uzupełniasz / kupujesz zasoby w bunkrze, w tym czasie grasz sobie napady, tryby adwersarza, dostarczasz samochody, uczestniczysz w wyścigach lub obijasz się na sesji z innymi. Przez cały ten czas produkuje się broń. Zapełnienie bunkra zajmuje bodajże 10h, a sprzedaż całego towaru to zysk w wysokości $1.050.000.

Więc oprócz tego, że świetnie się bawisz na innych akcjach, na których przecież zarabiasz, to w międzyczasie pieniądze praktycznie same wpadają Ci do kieszeni. 

Za "wysokimi" cenami przemawia logika. Rockstar nie robi tego wszystkiego za darmo. Muszą opłacić programistów, a i sami chcą zarobić. Tak działa biznes. Co więcej, gdyby wszystko było śmiesznie tanie, to jaki sens miałaby gra? W tydzień zarobisz na wszystkie samochody, budynki, jachty, a potem co? 

Założę się, że 90% z Was ma garaże pełne samochodów. Jeździcie nimi wszystkimi? Nie, głównie korzystacie z tych najnowszych. Jeśli wychodzi coś nowego, a Wy nie macie kasy, to motywuje Was to do uruchomienia gry. Gdyby było Was na wszystko stać od samego początku, kupilibyście nowy towar, pobawili nim 15min i wyłączyli grę, bo nie stawia ona przed Wami żadnych wyzwań. 

Pamiętajcie też, że praktycznie co tydzień otrzymujemy nowe zniżki i bonusy na szybszy zarobek i pamiętajcie, że za grę wspieraną już któryś rok z rzędu zapłaciliście tylko raz! Chyba że inwestujecie w Sharki. 

Nawet nie wspomnę o darmowych dodatkach, których jest mnóstwo. Do tego są jeszcze wyzwania jak Geniusz Zbrodni, za który dostaniecie $10.000.000 + pieniądze zarobione na napadach.

Pewnie każdy z Was widział powyższą grafikę, która prześmiewczo wskazuje na rok, w którym Rockstar (oraz Take-Two) odkrył mikropłatności. Niestety, branża gier się zmienia i tego typu transakcje są już praktycznie we wszystkich nowych grach.

Są jednak dwie grupy deweloperów. Jedni skupiają się tylko i wyłącznie na zarobkach (patrz np. EA), a ci drudzy na dostarczaniu fenomenalnej zawartości, która sprawi, że gracz doceni ich ciężką pracę i kupi specjalne karty, klucze itd.

Świetnym przykładem jest studio Psyonix, które stworzyło jedną z najlepszych i najpopularniejszych gier ostatnich lat - Rocket League. Na początku grę rozdawali za darmo na Play Station 4, bo nie mieli budżetu na marketing. Następnie przez długi czas nie było żadnych mikrotransakcji, jedynie od czasu do czasu małe i tanie DLC, dodające samochody czy flagi NBA.

Wiedząc jaka jest sytuacja producenta (Psyonix straciło miliony dolarów na wypuszczeniu gry za darmo), gracze na potęgę kupowali dodatkową zawartość, sam się do nich zaliczałem. I nie dlatego, że korzystaliśmy z nowych dodatków (w większości były nam zbędne), ale dlatego, że chcieliśmy się odwdzięczyć za świetną grę i bycie fair w stosunku do gracza.

Obecnie w grze można kupić klucze do skrzynek, z których można wylosować jakiś unikalny dodatek wizualny do samochodu czy otoczenia. I to jest w porządku, bo nikt nikogo nie zmusza do wydawania pieniędzy na grę (patrz np. Need For Speed PAYback).

Oprócz tego losowo otrzymujemy darmowe gadżety, a od czasu do czasu do gry trafiają nowe i darmowe tryby i areny.

Zarówno Psyonix jak i Rockstar Games należą do tej samej grupy deweloperów, za co należy się im wielki szacunek.

Według mnie jedyna wina Rockstara to olanie trybu fabularnego, choć jak wiemy z TEGO wywiadu, nie można ich winić w 100%. Konwersja GTA V na konsole nowej generacji oraz optymalizacja wersji PC zajęła im sporo czasu, oraz pochłonęła masę pieniędzy, a przecież R* to nie tylko GTA, ale również inne świetne gry.

Jeśli szukasz kompanów do gry, dołącz do naszej ekipy (CLICK!) oraz odwiedź nas na Team Speaku! Adres: ts.gtasite.pl 

Nie zapomnij o polubieniu naszego fanpage, aby być na bieżąco z nowościami ze świata GTA!

r e k l a m a

Komentarze (46) Skomentuj Obserwuj

[93.115.***.***]
Gal Anonim dodano: 15.12.2017, 14:34
Dobrze gada polać mu!
+ -3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.47.***.***]
Yyyyyy dodano: 15.12.2017, 14:40
Sorry, że nie w temacie ale zrobcie jakis filtr vpn bo Ci Chińczycy na forum diabelnie irytują.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
Bogaty Bogdan dodano: 15.12.2017, 14:51
AAHA Dlatego dostałem tyle kasy ;D ;d
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
6Y7ONLF do Bogaty Bogdan dodano: 15.12.2017, 14:52
Kasa Kasa Money
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.64.***.***]
falu89 dodano: 15.12.2017, 15:56
Spoko chcą zarabiać na swoich kartach, ja to rozumiem, nawet popieram z uwagi na to ile pracy włożyli w każde DLC. Ale do kur. nędzy nawet z najdroższą kartą za blisko 300zl nie kupisz 2 pojazdów w full opcji. A smieszy to, jak ktoś mówi jak mam racjonować swój czas. Mam pracę, żonę i dziecko. To wymaga czasu. GTA to relax i przyjemność. Sorry ale nie mam dodatkowego etatu na GTA. Jak już mam kupować kartę to niech 300zł da mi 100mln w grze, aby chociaz na dwa DLC starczyło. Tyle w temacie!
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
ASIUSIU dodano: 15.12.2017, 16:06
Zgadzam się.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Edek503 dodano: 15.12.2017, 17:57
To ja się naprodukowałem w poprzednim newsie,a tu wszystko jest wytłumaczone :)
Z tą optymalizacją itp itd to raczej bym sceptycznie podchodził bo dla chcącego (czytaj mającego pieniądze i wiedzę,a R* ma i jedno i drugie)nic trudnego zrobić dodatek do singla,ale zadajmy sobie pytanie ile na tym da się zarobić?Odpowiedź:zdecydowanie mniej niż zyski z on-line i ja obstawiam to za główny powód braku dodatku do singla.Oczywiście nie jestem w firmie u nich,nie wiem co się dzieje ani jak to wygląda od technicznej strony,jedyne co to tak sobie tylko głośno myślę. Co do EA to nie tylko NFS nowy ma problemy ze skokiem na kasę,ich Battlefront 2 również doi jak z krówki mleczko:)
Bardzo ubolewam nad tym że zmierza to wszystko w tym kierunku ale zatrzymać się już tego nie da.Dopóki ludzie będą za to płacić to mikro płatność będzie się rozwijała u jednych firm bardziej,u drugich mniej agresywnie ale będzie towarzyszyła w każdej nowej grze (Redzi pisali że Cyber Punk będzie wolny od takich rzeczy podobno :)).
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.60.***.***]
wow do Edek503 dodano: 15.12.2017, 18:48
Battlefront to jest kpina z ludzi. Nie dość, że gra kosztuje 2x więcej niż każda inna bo na PC taki Wolfenstein 2 to wydatek 120 zeta a Battlefront to już 250, to jeszcze do tego mikrotranzakcje dowalili takie, że się wszystkiego odechciewa. Oby ta gra pociągnęła ich na dno. Już po tygodniu od premiery EA straciła 3 miliardy USD na akcjach. Jednym słowem wtopa 10 - lecia w branży gier. Po pierwsze gra jest za droga a po drugie nikt jej nie kupuje bo bez mikrotranzakcji nie da się w nią grać. Brawo EA! Strzał nie tyle w stopę czy kolano a prosto w serce :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Crrooss dodano: 15.12.2017, 14:33
Dobrze napisane. Dodatkowo ostatnio R* chyba randomowo rozdaje graczom grube miliony $, niektórzy dostali nawet 11-14 mln. https://www.youtu(...)d5FvoTNM
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 48
Majek do Crrooss dodano: 15.12.2017, 14:37
Wow! :O Dodane do newsa. :)
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[176.221.***.***]
Oświecony do Crrooss dodano: 15.12.2017, 19:08
Brawo, nie ma to jak rozsiewać dalej news'y największego clickbaitera i ściemnasza zwiazanego z GTA Online :)

Ludzie, oszczędzę Wam rozczarowań- MrBossFTW i jego filmy dotyczące kombinacji gta + hajs, to jedna wielka ściema. Nie dajcie się nabrać.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.60.***.***]
wow do Oświecony dodano: 15.12.2017, 19:14
Ja to wiem. Ty to wiesz. My to wiemy. Kurde nauczyłem się odmian, szaleństwo :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 48
Majek do wow dodano: 15.12.2017, 19:19
Fakt, posprawdzałem, w internetach cisza, gość kupił po prostu Sharki. Materiał usunięty.
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Kettger do Oświecony dodano: 15.12.2017, 21:36
Straszne, jak mało potrzeba ludziom do wiary w coś, co nie istnieje...
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
Dodladden dodano: 16.12.2017, 12:46
Ten hejt dzieciaczków w komentarzach hahahah, dobre memy.
Wy się tu kłóćcie a ja ide dalej zarabiać 2-3 miliony na wieczór, bo zamiast płakać nad czymś co jest w ciul dobre i rzadkie we współczesnych grach to gram, pracuje zarabiam i jeszcze innym pomagam.
Wy tu zostańcie i gadajcie dalej głupoty, ja będę sobie to screenował i upamiętniał, zrobie z tego album i bedę się śmiał.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
Hayer dodano: 16.12.2017, 15:28
Naprawdę ktoś ich jeszcze broni?
+ -3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
Dodladden do Hayer dodano: 16.12.2017, 18:32
Wszyscy ci którzy umieją sobie radzić na Online, czyli po prostej kalkulacji.....W CIUL DUŻO LUDZI
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.47.***.***]
x-KING dodano: 17.12.2017, 09:01
Po pierwsze GTA V i GTAO miało osobne klimaty, to w singlu miały miejsca wszelkie absurdalne rzeczy. Po drugie, jestem ciekaw, czy ( osoby które popierają takie dlc ) będziecie tak samo śpiewać, jak R doda raliguna do ammunation za 50 mln, a za każdy nabój będzie trza zapłacić 1 mln. Ciekawe czy będziecie dalej takimi specjalistami* jak będą was orać wszystkie osoby z lewą gotówką, których tylko będzie na to stać. Wspomnicie moje słowa.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
x-KING dodano: 15.12.2017, 15:00
Masz dużo racji Majek. Ja jednak mam trochę inne podejście. Czytając twoje blogi, komentarze, które świetnie komponujesz, widzę, że dla ciebie priorytetem w GTA jest zarobek. Oczywiście każdy gra pod siebie, dużo osobom gromadzenie pieniędzy sprawia przyjemność. Jest też inna grupa graczy, którzy grają przede wszystkim dla zabawy, nie męcząc tego samego schematu, gdzie drużynowo też to jest nudne. Zgodziłbym się z tobą w 100 %, gdyby te bonusowe akcje, na których rzeczywiście da się coś zarobić, były poprostu ciekawe. Mam wrażenie, że większość tych nowych adwersarzy jest robiona w 5 min...Wydaje mi się też, że bonusują te akcje, które są najmniej grywalne. Dlaczego tak rzadko są 2x dm czy lts ? Gdyby te wszystkie schematy były choć trochę ciekawsze, a praktyczniejsze akcje były bardziej nagradzane, też była by mniejsza fala krytyki. Są przecież takie sytuacje, że gracze grają coś, co im nie sprawia radości, a robią to tylko po to, by się trochę dorobić i liczyć się z innymi. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. Nie oszukujmy się, nie każdy lubi wyścigi. Gdyby włożyli choć trochę więcej serca w dodatki, a nie skupiali się tylko na tym, by było coś ( byle jakiego ) ale nowego, też by było inaczej. Pozdrawiam.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
Qrix do x-KING dodano: 15.12.2017, 15:21
> Jest też inna grupa graczy, którzy grają przede wszystkim dla zabawy, nie męcząc tego samego schematu, gdzie drużynowo też to jest nudne

Kupujesz zasoby do wytwórni i bunkra i towar robi się SAM a w tym czasie robisz co chcesz. Hajs się zgadza a Ty nie grindujesz.
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.75.***.***]
x-KING do Qrix dodano: 15.12.2017, 15:56
Gdyby to wystarczyło, to by nikt nie glitchował
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
Qrix do x-KING dodano: 15.12.2017, 16:04
Gdyby to nie wystarczyło to nikt by nie miał tych rzeczy. Chyba, że grasz raz na rok.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.75.***.***]
x-KING do Qrix dodano: 15.12.2017, 16:12
Mam koło 200 dni w grze, a starcza mi ledwo na ammunicje, tyle w temacie.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.60.***.***]
wow do x-KING dodano: 15.12.2017, 17:08
Chcesz powiedzieć, że masz w GTA Online blisko 5000 godzin machnięte? Okejjjj.... ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.75.***.***]
x-KING do wow dodano: 15.12.2017, 17:43
Tak. To nie jest tak dużo, jeśli się prze kilka lat gra tylko w jedną grę
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
Qrix do x-KING dodano: 16.12.2017, 23:22
Mam połowę mniej godzin a na koncie zalega mi 60 milionów. I to bez grindu - jedynie stosuję metodę którą opisał Majek - kupuję zasoby, hajs robi się sam a reszta to zabawa. W czasie w którym pisałeś te komentarze byś zdążył kupić zasoby w bunkrze i jakiejś wytwórni.
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.75.***.***]
x-KING do Qrix dodano: 17.12.2017, 07:03
Bawi mnie twój tok rozumowania. Może spać też nie pójdę, bo przez noc mogę zapełnić zasoby. Btw inna sprawa - mógłbym nawet trochę pofarmić kasę, ale nie widzę sensu, nie mam na co wydać. Latających samochodzików czy innych batmobili to nawet za darmo nie chce. Nie o tym jest wątek drogi kolego, lecz o tym że R poleciał strasznie na kasę i to prawda.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Warfikus do x-KING dodano: 17.12.2017, 08:28
Idź Pan grej w singla jakiego pokroju San Andreas jak się tak Online nie podoba i będzie spokój, a pociesze że Cliffordy i cała reszta to w singlu miała być pierwotnie, to w tedy by się podniecał że Trevor lata Deluxo i ratuje świat nie?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
Dodladden do Warfikus dodano: 17.12.2017, 10:13
Mam 999999999 na singlu, sam zarobiłem. Chce za to administratora na TS'ie
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.64.***.***]
KoloS dodano: 17.12.2017, 12:57
co ich tak bronicie ? chca zarobic ? przeciez zarobili miliard w 3 dni od wydania gry w 2013 no nie ? gra sie nadal swietnie sprzedaje wiec hajs ciagle wpada, jak nastepne gta bedzie mialo slaby singiel albo wcale go nie bedzie to tez bedziecie im gratulowac idiotycznej decyzji...z reszta dlatego pewnie pan Leslie Benzies odszedl bo widzial co sie odwala i niechcial brać udzialu w rujnowaniu gry
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Warfikus do KoloS dodano: 17.12.2017, 13:42
E tam to kit był że odszedł, wywalili go bo firmę na dno chciał sprowadzić.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.64.***.***]
Kolos do Warfikus dodano: 17.12.2017, 13:45
taaa wierzysz korporacji czy jednemu czlowiekowi ? a kogo blagali by dokonczyl red dead redemption bo sami nie ogarniaja ?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
sabaru dodano: 15.12.2017, 14:43
Właśnie przez takie podejście jak twoje windują ceny do góry, a jak się nie ma czasu na zdobywanie wirtualnej gotówki to każą sobie płacić prawdziwą kasę za to. Do tego coraz więcej (wiem że nikt mi nie każe ale nie o to chodzi mi teraz).
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 15.12.2017, 14:43
+ +7 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 48
Majek do sabaru dodano: 15.12.2017, 14:53
Komentarz ukryty [Pokaż]
+ -7 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Kettger do sabaru dodano: 15.12.2017, 15:44
Zgadzam się... chyba, że jest to artykuł sponsorowany, w co wątpię. Sam nie zamierzam tego kupować, ale nie posiadam teraz czasu na dyskusję, gdyż jestem zajęty pisaniem stuffu nt. Maxa. ;-)
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[217.99.***.***]
ja do Majek dodano: 19.12.2017, 09:24
mama płaci za prąd?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.47.***.***]
Kick dodano: 15.12.2017, 16:28
Ten artykul to takie krzyczenie feministki, ja mam racje i tak jest! Gdyby r nie lecialo tera tylko na mikroplatnosci to ceny w online nie bylyby tak durnie wysokie. Dla kogos kto ma wlasne zycie i gra tylko dla przyjemnosci raz na jakis czas to gta online staje sie niegrywalne. Kwestia czasu jak R zamieni sie w drugie ea a to bedzie wina tylko takich osob jak autor artykulu. R potrafilo bez tego zarabiac kokosy wiec argumenty typu, ze wszystko chcialoby sie miec za darmo sa poprostu zenujace. R duzo zarobilo juz na gta v, mikroplatnosci to poprostu czysta pazernosc. Wincyj kasy wincyj!
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Crrooss do Kick dodano: 15.12.2017, 17:04
To zapytam w ten sposób - jaki inny model płatności proponujesz, co byłoby lepsze? I wychodzimy od założenia, że R* nie jest instytucją charytatywną i chce na tym zarobić a nie dokładać do interesu. Abonament? Przepustka sezonowa? Płatność za każdy dodatek oddzielnie? Czekam na pomysły. :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
ASIUSIU do Kick dodano: 16.12.2017, 09:31
Lepiej wszystko za darmo? Typowe wypowiedzenie nooba w GTA Online: ..nie staci mnje, ujowe som te mikrottransakcjeeee".
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
sabaru do ASIUSIU dodano: 16.12.2017, 12:26
A ty nie rozumiesz że im bardziej będzie cie zachwalać takie podejście tym więcej trzeba będzie za to płacić albo więcej czasu poświęcić na odblokowanie tego? Przez takie podejście może być tak że wydadzą grę z okrojoną do minimum zwartością do tego np. za cenę 250zł, a potem dodatki jak np. ten za 150zł.

Może też dojść do tego że kolejna cześć GTA mogła by wychodzić np. co 4 lat teraz będzie wychodzi np. co 6 lat bo sobie pomyślą po co mają wypuszczać nową cześć skoro na tej części zarabiają sporo kasy i to do tego na drobnostkach.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 16.12.2017, 12:30
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
ASIUSIU do sabaru dodano: 17.12.2017, 09:23
Ta, może do tego dojść... Ale nie dojdzie. Rockstar nie jest taką głupią firmą jak EA, nie będzie w taki sposób, jak oni używać mikrotranzakcji. PS. I te nooby, które wszystko minusują. Lepiej aby było wszystko za free, a autorzy nie zarabiali? Tylko proszę na to pytanie odpowiedzieć, a nie dawać minusy.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
Dodladden do ASIUSIU dodano: 17.12.2017, 10:15
Najnowszy NFS i SWBF był w ciul czysto zrobiony pod P2W, tymczasem gdy R* stara się trzymać od tego z daleka i jak na razie idzie mu to najlepiej spośród niemalże wszystkich gierek.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.47.***.***]
Ehh do ASIUSIU dodano: 19.12.2017, 15:38
Asiusiu idz zrob siusiu i spac, bo takie bzdury wygadujesz, ze to szok, mam nadzieje ze w zyciu jak juz bedziesz pelnoletnia/y bedziesz musiala za wszystko placic podwojnie, dwa razy drozej i za wszystko jeszcze dodatkowo doplacac, a jak zaczniesz narzekac to wszyscy zaczna ci wypominac ze wszystko za darmo bys chciala.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.65.***.***]
Ferd1 do Ehh dodano: 19.12.2017, 19:28
Kiedy wy zrozumiecie ze to T2 pociąga za sznurki w sprawie dlc, sharków i innych płatności...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[5.60.***.***]
taa dodano: 21.12.2017, 08:59
Co do mikropłatności to polecam poczytać sobie komentarze pod newsem Rockstara na FB o nowym Sentinelu: https://www.faceb(...)f_t=like

Większość słusznie zauważyła, że płacimy za singla a Online jest "Darmowym dodatkiem" w który można aczkolwiek nie trzeba grać. Ludziska uświadomcie sobie, że za 150 złociszy macie jednego z najlepszych singli w historii gier oraz "Darmowe" Online, które do dziś mimo upływu 4 lat od premiery jest wspierane.

Jednego tylko szkoda, że z tego "Darmowego" Online czerpią taką kasę, że nie opłaca im się robić GTA VI choć z tego co GTASite pisało w przeciągu ostatniego roku wynika, że jest w fazie produkcji.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[79.210.***.***]
lenaasia2014 dodano: 31.12.2017, 16:17
W pacyfika grajcie nieroby to zarobicie
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]