Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] Strzelając w piłkę na wyspie Star Fish, ta będzie się odbijać.

Najnowsze informacje

337VGra-usługa, czyli szef T2 o przyszłości firmy News | | 11.11.2017 18:34 przez Majek

Take-Two (wydawca gier R*) obiera nowy kierunek, którym w przyszłości będzie podążać. 
Szef firmy - Strauss Zelnick, poinformował, że od teraz większy nacisk kładziony będzie na mikrotransakcje oraz stałe opłaty w grach.

Gra-usługa, czyli szef T2 o przyszłości firmy

Pan Strauss podczas konferencji prasowej z inwestorami zapowiedział, że firma zdecydowanie bardziej skupi się zwiększeniu zarobków ze sprzedawanych przez siebie treści. Poinformował też, że T2 nie zarabia na swoich graczach tyle, ile by mogło

Zelnick uważa, że obecne gry zmieniły się względem tych z lat poprzednich. Wcześniej na dany tytuł poświęcało się kilka-kilkanaście dni, przechodziło fabułę i ruszało się dalej. Obecnie gracze przy jednym tytule spędzają codziennie po kilka godzin i to przez wiele lat.

Choć firma zamierza wprowadzić znacznie więcej mikropłatności we wszystkich swoich grach, nie oznacza to, że za większy magazynek do M4 zapłacimy 30PLN.

T2 chce, aby wielki, otwarty i dopracowany w najmniejszych detalach świat, sam przyciągał do siebie graczy, którzy sami zdecydują, czy warto wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na jakąś dodatkową zawartość. 

Prawdopodobnie nowy model gry poznamy w nadchodzącym Red Dead Redemption II

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? W jakim kierunku zmierzają gry? Nie za dużo tych wszystkich dodatkowych kosztów? Nie dość, że sporo płacimy za grę, to w przypadku konsoli trzeba jeszcze wykupić abonament, żeby móc grać online i dochodzi nam cała masa mikropłatności. 

T2 wydaje się być raczej rozsądną firmą i nie pozwoli na to, żeby zarobki wzięły górę nad przyjemnością z gry. Jeśli zachowają umiar jak w GTA Online, które przynosi im ogromne zyski, to raczej wszyscy będą zadowoleni. 


Dołącz do nas!

r e k l a m a

Komentarze (18) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 31
Edek503 dodano: 12.11.2017, 01:12
Nie wiem czy osoby które wydają na tego typu usługi zdają sobie sprawę że wszystko co zakupią za PLN czy tam inną walutę nie jest i nigdy nie będzie ich,dlatego uważam że wydawanie w tego typu grach realnej waluty jest głupotą.
Ja zrozumiałem to grając w NFSW-kupiłem sobie za PLN dwa fajne auta ale po jakimś czasie EA uznało że zysków brak i serwery OFF.Po tym wydarzeniu uzmysłowiłem sobie że ja kupiłem tylko dwa auta,ale byli tacy że brali wszystko co się pojawiało.
W każdej grze on-line jest tak samo,to nie my jesteśmy właścicielami serwera i nie my decydujemy kiedy go wyłączyć,a wszystko co tam zakupimy jest własnością w tym przypadku R* czy tam T2.
Grałem w GTA On-line dość długo (nie wydałem ani złotówki na szarki) i akurat w tej grze płatności za realną kasę tylko przyspieszyć mogą proces posiadania czegoś szybciej niż mają inni,wystarczy być cierpliwym i będzie się miało to samo co inni bez konieczności wydawania realnej gotówki.
Jeżeli R* będzie dalej robiło gry z czymś takim to uważam że nie będzie to męczące,ale jak wprowadzą coś na zasadzie Pay for win to podziękuję za ich produkcje.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Saladyn21 dodano: 12.11.2017, 20:10
Dla mnie GTA to singiel. Multi było fajne, ale powiedzmy sobie szczerze od czasu heistów nie pojawiło się nic ciekawego. Ciągle to samo odgrzewanie kotletów i dodawanie nowych samochodów.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
sabaru dodano: 12.11.2017, 21:21
Ale się porobiło. Do tej pory uważałem że ta firma to najlepsza firma robiąca zajefajne i super dopracowane gry, która nie doi graczy ile się da i na każdym kroku, a tu teraz się okazuje że schodzi na tą samą drogę co inne firmy.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Majek do sabaru dodano: 12.11.2017, 22:59
Jeszcze nie wiadomo jak to do końca będzie. ;) W AC Origins mi mikro płatności nie przeszkadzają i nie odczułem potrzeby żeby coś kupić, a ponoć w takim NFS PAYback żeby móc normalnie grać trzeba płacić na potęgę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Edek503 do Majek dodano: 12.11.2017, 23:36
No właśnie ciekawe w którą stronę planują T2 i R* się skierować bo po tym newsie odczułem że zwąchali dobrą maszynkę do robienia szybko i tanio pieniędzy.
48% zysków z sharków? WTF że też ludzie kupują wszystko od razu co im w DLC podrzucą.Kolejny samolocik,kolejny samochodzik,a to wszystko i tak stoi potem i się kurzy i w sumie niech stoi ale po co zaraz realną gotówkę na to wykładać skoro sposobów na zarobek jest wiele.Ludzie chcą mieć wszystko i to od razu.Tak długo jak sharki będą przynosiły zyski,tak długo gta on-line będzie wspierana i zapełniana nowymi (jak dla mnie) bzdetami.
Dobrze że póki co istnieją jeszcze gry z mega wciągającą fabułą oraz ze świetnymi płatnymi dodatkami-przykłady na szybko-Wiedźmin 3 plus jego dodatki,Dying Light podstawka plus dodatek The Following.
Oby te płatności w dzisiejszych grach nie stały się regułą.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
omosquito do Edek503 dodano: 12.11.2017, 23:50
Co do sharków to wiadomo, że w Polsce nikt nie kupi 8 milionów za 350 zeta, jednak jeśli spojrzeć na to, że u nas zarabiasz 2000 zeta i musisz wydać 350 a w USA zarabiasz 2000 USD i musisz wydać 89 USD to gdybym był Amerykaninem myślę, że kilka razy w ciągu tych 4 lat bym się skusił.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
omosquito do omosquito dodano: 12.11.2017, 23:55
Co do Wieśka to dodatki są mistrzostwem świata, nie żałuję ani złotówki, były rewelacyjne i bardzo długie, praktycznie jakbym nową grę kupował. Powiem więcej, lepiej było wydać te 60 zeta na dodatek i bawić się 20 godzin niż kupować za 200 zeta najnowszego Wolfensteina gdzie kampania trwa 6 godzin. Jak zobaczyłem gameplay Wolfa na youtubie to się załamałem. Co do Dying Light to trochę wywaliłem kasę w błoto bo w The Following pograłem może z 3 godzinki, ale był tani więc niech mają trochę siana za zrobienie świetnej podstawki, a co mi tam :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.65.***.***]
VonDom dodano: 11.11.2017, 18:58
Przeczytajcie wywiad na GI chociażby to się dowiecie, że T2 będzie doić na multi, a tryb singla ich już nie interesuje :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
omosquito do VonDom dodano: 11.11.2017, 19:33
Niestety kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Świat opanowali ludzie, dla których tylko kasa się liczy.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.11.2017, 22:19
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 22
Dodladden do VonDom dodano: 11.11.2017, 19:41
To w takim razie jak według was jest lepiej?
-gdy R* robi GTA IV i dodaje tylko na dobrą sprawę 2 urozmaicenia na cały okres istnienia gry.
CZY
-focus MP gdzie codziennie może stać się coś ciekawego na freeroam'ie, co kilka miesięcy dostajemy większy nowy kontent i co ok 1-2 mies nowy tryb gry, który można dodać do serii innych trybów i spędzać na niej świetne wieczory z grupą znajomych.

Mnie przekonuje bardziej opcja 2 i stanowczo uważam żecommunity jest na tyle rakowa, że jakby nie było to i tak będą płakać o to że jest źle.
Ludzie przejrzyjcie na oczy, może i gra jest monotonna, ale nadal się rozwija ,a rozgrywka nie wymusza na graczu mikrotransakcji.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
omosquito do Dodladden dodano: 11.11.2017, 19:49
O tym właśnie wspomniał Majek w artykule. O ile zostanie zachowana struktura znana nam z GTA Online, czyli taka, która nie zmusza do zakupu "sharków" to ok. Mi yo tam nie przeszkadza. Jeśli natomiast przesadzą z mikrotranzakcjami i gra będzie niegrywalna to ja za coś takiego podziękuje bo mnie najzwyczajniej w świecie nie będzie stać.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 11.11.2017, 19:52
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Majek do Dodladden dodano: 11.11.2017, 22:21
Zapomniałeś o trzecie opcji - R* tworzy świetną grę i fenomenalne dodatki, a multiplayerem zajmują się gracze.

SA:MP czy MTA do dziś są mega popularne, a za wszystkie mapy i dodatki odpowiada społeczność.

Rozwiązanie najlepsze dla graczy, bo otrzymują najwięcej, ale producent i wydawca zarabiają 10x mniej.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Majek do VonDom dodano: 11.11.2017, 22:23
http://gtasite.net/news/3221/rockstar-opowiada-o-gta-online_.html tutaj znajdziesz wywiad, z którego dowiesz się, że dla R* tryb fabularny jest numerem jeden. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.26.***.***]
komentsssssss do Dodladden dodano: 16.11.2017, 11:01
No oczywix że ta pierwsza opcja, BA! San Andreas wielkością terenu i fabuły to było mistrzostwo! Nie żadne 'dokładane' gówno do online - przecież wgl ten online to śmiech dla dzieci z klas 4-6 XD.
Jeśli kupuję gre to ze względu na fabułe i oczekuje jej DUŻO i żeby była wciągająca i żeby się DZIAŁO.
Jak będę chciał 'prowadzic' własnego ludka przez życie to pogram w simsy.

Czy mi przeszkadza brak dodatków do głównych fabuł? Hm. Pomyślmy.
w Vice City gram 14 lat, w San Andreas jakieś 10, w GTA od dnia premiery.
tak utworzyłem konto w online.
tak pograłem kilka miesięcy.
czy mnie wciągneło? a co mnie miało wciągać? literki nad ludzikami czy cheaterzy czy to że nie ma tam nic fascynującego? Grindowanie wszystkiego.
nie dziękuje.
Jeżeli R* odejdzie od singla, lub potraktuje go marginalnie,
to ja dziękuje. Ja oczekuje od nich historii, fabuł, akcji, ciekawych bohaterów, satyry amerykańskiego społeczeństwa i popkultury, wspaniałych stacji radiowych, złożonych postaci a przy tym odrobiny realizmu. To jest kwintesencja GTA.

Jak potrzebuje przeskoczyć rekina to gram w Saint Row 3-4.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[82.139.***.***]
xdcfvgbhnjmk dodano: 16.11.2017, 23:54
nie było multi zle, jest multi zle wam sie nie dogodzi. Platne paczki aut do gry zle darmowe tez zle. Jak dzieci... I dobrze niech zrobia mikroplatnosci może w końcu zostaną gracze którzy chcą grać a nie pseudo znawcy. Co kolejne gta to jęki i płacze bo zle bo niedobrze. GTA V fajna fabuła sporo możliwości. Na CH. wam dlc do tego. Lepiej niech zrobią kolejne gta. A nie jęczycie bo wspierają gta online. Utrzymują grę przy życiu. I nie mówcie ze nie bo sam przeszedłem ze 4 razy gta v w tym 1 na 100%. I już mnie znudziło.
PS psedu fani. To źle ze r* chce zarabiac na frajerach co sobie w grze nie radzą? Zawsze to budzet kolejnego gta moze być większy.
Nie chcecie nie grajcie w online czy samo gta i po problemie. lepiej tak niż macie jęczeć. po prostu żałosne
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[93.105.***.***]
Przemeczke dodano: 13.11.2017, 19:11
Jeśli ten nowy model będzie opierał się na MIKROTRANSAKCJACH NA SINGLU lub co gorsza nie będzie prawdziwego trybu singleplayer czyli multi jest połączone z singlem bez możliwości grania solo lub fabuła będzie szczątkowa to będę musiał poszukać nowego ulubionego sandboksa................................ To co z tym EVERYWHERE?
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
Officer Mniam do Przemeczke dodano: 16.11.2017, 23:57
A co złego jest w fabule którą możesz przechodzić sam lub ze znajomym? Jak dla mnie połączenie multi z singlem to swietny pomysł. Dla przykładu TC wildcost tam. Czy fh3 gdzie kampanie możesz przejechać sam z botami lub ze znajomymi jako drużyna. Ograniczacie się sami. Zamiast dać wybór to uparcie stawiacie na jedną opcje.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 22
Warfikus do Officer Mniam dodano: 17.11.2017, 16:31
Współpraca z innymi w grach to zawsze dobry pomysł, widać to choćby po Napadach z Online, i w sumie skoro tak wszyscy o nich wspominają to chyba czegoś takiego oczekują, ja bym się ucieszył z takiej kampanii gdzie przechodzę sobie misję z mojej fabuły z znajomymi ;d
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]