Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] W Downtown znajduje się budynek VCN (wiadomości Vice City). Po wejściu do środka przeniesie nas na dach, gdzie znajdziemy śmigłowiec. Za nim znajdują się 3 okna. Jeśli wskoczymy do tego po prawej, znajdziemy złote jajo na piedestale.

Najnowsze informacje

498VGTASite X-Race II News | | 02.08.2017 16:49 przez Majek

Ruszamy z drugą edycją turnieju GTASite X-Race! Liczba uczestników została podwojona, więc możemy spodziewać się jeszcze większych emocji niż poprzednim razem. Co więcej, dla wszystkich uczestników turnieju przewidzieliśmy nagrody!

GTASite X-Race II

ZAPOWIEDŹ

 

INFORMACJE

  • Start turnieju: 14.08.2017
  • Platforma: PC
  • Ilość graczy: 64
  • Klasa samochodów: Supersamochody
  • Ilość okrążeń: 3*
  • Ilość tras: 6
  • Typ wyścigów: bezkontaktowe
  • Typ pojazdów: pojazdy niestandardowe
  • Zapisy do turnieju: http://bit.ly/2uVGkUz
  • Lista tras: http://bit.ly/2uYgLDd

* "BLK The Prototype Race", czyli ostatni wyścig turnieju, ze względu na swą długość rozgrywany będzie na 2 okrążeniach.

Aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie, zaproście mnie do znajomych.

https://pl.socialclub.rockstargames.com/member/_majek_


DRABINKA

Faza grupowa - 64 graczy podzielonych na 8 grup, do 1/8 przechodzi 4 najlepszych kierowców z każdej grupy.
1/8 - 32 graczy podzielonych na 4 grupy, do 1/4 przechodzi 4 najlepszych kierowców z każdej grupy.
1/4 - 16 graczy podzielonych na 4 grupy, do 1/2 przechodzi 2 najlepszych kierowców z każdej grupy.
1/2 - 8 graczy podzielonych na 2 grupy, do finału przechodzi 2 najlepszych kierowców z każdej grupy.
Finał - 4 graczy stoczy bój o zwycięstwo i wieczną chwałę.

 

TERMINARZ

Faza grupowa: 14.08.2017 i 15.08.2017
1/8: 16.08.2017
1/4: 17.08.2017
1/2: 18.08.2017
Finał: 19.08.2017

Wyścigi będą odbywać się o godzinie 19:00 i 20:00. Szczegółowe informacje znajdziecie w odpowiednim temacie na forum.


NAGRODY

Nagrody dla trzech najlepszych kierowców turnieju:
#1 - podkoszulek, podkładka pod mysz i kubek
#2 - podkładka pod mysz i kubek
#3 - kubek
Gracz sam wybierze interesujący go wzór produktu ze sklepu GTASite

Nagroda gwarantowana - pakiet vlepek GTASite. Vlepki otrzyma każdy uczestnik turnieju, który spełni wymogi. Szczegółowe informacje znajdziecie niżej, w REGULAMINIE NAGRÓD.

 

REGULAMIN TURNIEJU

  1. Zabronione jest posiadanie/używanie jakichkolwiek cheatów i modyfikacji ułatwiających jazdę.
  2. W przypadku uzyskania takiej samej ilości punktów, o awansie do kolejnego etapu decydować będą wyniki z ostatniego wyścigu.
  3. Podczas turnieju, zawodnicy, którzy będą się ścigać, proszeni są o wejście na Team Speak GTASite (ts.gtasite.pl). Mikrofon nie jest obowiązkowy. Chodzi o organizację.
  4. Obowiązuje całkowity zakaz rozmów na kanale Team Speak podczas trwania wyścigu. Rozmawiać i śmiać się można pomiędzy wyścigami, w lobby. Jeśli ktoś będzie umyślnie przeszkadzał lub zagadywał innych, zostanie upomniany. Jeśli upomnienie nie pomoże, gracz zostanie usunięty z turnieju za łamanie zasad fair-play.
  5. Jeśli gracz zostanie rozłączony przed lub w trakcie wyścigu, lub podczas uruchamiania trasy gracz zostanie wyrzucony z sesji i będzie jechał sam, zawody będą kontynuowane. Osoba, którą rozłączyło, może kontynuować turniej od kolejnego wyścigu.
  6. Dozwolona jest jazda po krawężnikach.
  7. Jeśli okaże się, że lista chętnych będzie większa niż zakładany limit (64 osoby), gracz nadal będzie mógł zgłosić chęć wzięcia udziału w turnieju. Zostanie on dopisany do listy rezerwowej. Jeśli ktoś z zapisanych graczy nie stawi się o wyznaczonym czasie, gracz z listy rezerwowej będzie mógł zająć jego miejsce. Pierwszeństwo mają osoby, które na listę rezerwową zapisały się wcześniej.
  8. Redakcja GTASite zastrzega sobie prawo do selekcji graczy.
  9. Zapisy prowadzone są do soboty (12.08) do godziny 23:59.


REGULAMIN NAGRÓD

  1. Nagrody będą wysyłane tylko i wyłącznie do osób, które mieszkają na terenie Polski. 
  2. Aby otrzymać nagrodę, należy wysłać na adres swoje dane: imię i nazwisko, adres korespondencyjny (miejscowość, ulica, numer domu/mieszkania, kod pocztowy) oraz nick z gry. W temacie wiadomości prosimy wpisać [Nagrody GTASite X-Race]
  3. Dane do wysyłki będą przyjmowane do ostatniego dnia turnieju, czyli do 19.08.2017 do godziny 23:59. Wiadomości nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.
  4. Nagrody wysyłane będą Pocztą Polską.
  5. Aby otrzymać nagrodę gwarantowaną (pakiet vlepek), należy wziąć udział w co najmniej fazie grupowej turnieju. Niestawienie się do zawodów automatycznie dyskwalifikuje gracza z listy zwycięzców nagrody gwarantowanej. 
  6. Zawodnicy z listy rezerwowej nie otrzymają nagrody gwarantowanej, o ile nie zastąpią uczestnika turnieju (patrz REGULAMIN TURNIEJU, punkt 7). 
  7. Wysyłka nagród rozpocznie się po zakończeniu całego turnieju.

 

Pytania prosimy zadawać w komentarzach.

r e k l a m a

Komentarze (36) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 28
KyloHimself dodano: 03.08.2017, 15:14
W regulaminie nie widzę wzmianki na temat zablokowania framerate'a na 60FPS. Czy jest to niedociągnięcie, czy tak ma być?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do KyloHimself dodano: 03.08.2017, 16:34
Nie mamy wpływu na to kto gra na jakim kompie i ile ma FPS.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
KyloHimself do Majek dodano: 04.08.2017, 04:23
Czyli z moimi niestabilnymi 80FPS postoję i popatrzę z boku ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do KyloHimself dodano: 04.08.2017, 04:55
Niekoniecznie. Kazz ma 45-60 FPS i dotarł do finału w zeszłej edycji. Determinacja i trening psze pana to podstawa :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do KyloHimself dodano: 04.08.2017, 08:23
Przejedź każdą z tras 10-15 razy, jeśli zbliżysz się do czasów, które podałem na 2-3 sekundy to powinieneś dotrzeć bez większych problemów do 1/8

Ostatni czas jest trochę wyśrubowany, przekroczenie 3.00 to już coś :) Na drugiej trasie 1.10 też trochę jest na wyrost. Dojście do 1.12 to już bardzo dobry wynik.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
KyloHimself do omosquito dodano: 04.08.2017, 15:41
Na trening potrzebny jest wolny czas ;) Na ekipowych mistrzostwach jako jedyny lecę "na pałę" ale mamy zasadę o blokowaniu framerate'a, więc nie wypadam aż tak źle. R* dał doopy konkretnie nie korygując różnic FPS w grze, a zwłaszcza w wyścigach. Dodatkowo po każdej aktualizacji mam coraz mniej klatek a gram już na najniższych detalach.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.254.***.***]
xLENOXERx dodano: 04.08.2017, 16:22
A nie zabardzo wiadomo o której godzinie?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do xLENOXERx dodano: 04.08.2017, 17:29
Przecież jest napisane w artykule:

TERMINARZ
Faza grupowa: 14.08.2017 i 15.08.2017
1/8: 16.08.2017
1/4: 17.08.2017
1/2: 18.08.2017
Finał: 19.08.2017
Wyścigi będą odbywać się o godzinie 19:00 i 20:00. Szczegółowe informacje znajdziecie w odpowiednim temacie na forum.

Jak już wszyscy się zgłoszą rozlosujemy grupy i podamy czy jedziecie o 19 czy o 20 tak jak to było w pierwszej edycji.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 04.08.2017, 17:30
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
FalconGT dodano: 05.08.2017, 03:01
1. Dlaczego pojazdy niestandardowe? Nie byłoby lepszym rozwiązaniem wybór jednego auta w celu wyrównania szans?
2. Czy wysyłka nagród przez inPost jest możliwa czy tylko kurier i adres (ochrona danych osobowych)?
3. Jak mogę znaleźć trasy, żeby trochę potrenować?
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 05.08.2017, 03:09
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do FalconGT dodano: 05.08.2017, 03:23
1. W komentarzu podałem wszystko co potrzebne. Weź na maxa stuningowanego Vagnera, nic więcej Ci do szczęścia nie jest potrzebne. Testowałem razem z grupą 10 świetnych graczy Vagner sprawdza się najlepiej.

2.Tu musisz poczekać na informacje od Majka, na razie śpi.

3. Link do tras jest podany w artykule, dla przypomnienia podam go ponownie: https://pl.so(...)GrjIleXA Jak już dodasz playliste do gry to następnie klikasz w grze Online/zagraj listę gier/moje zaznaczone listy gier.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 3
xLENOXERx do FalconGT dodano: 05.08.2017, 12:56
lista tras jest pod tematem informacje
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[109.241.***.***]
FalconGT dodano: 06.08.2017, 00:14
Spojleer pomaga czy przeszkadza raczej?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do FalconGT dodano: 06.08.2017, 01:00
Pomaga, jak chcesz to poczytaj sobie poradniki do wyścigów:

http://gtasi(...)ine.html

http://gtasi(...)l_2.html
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito dodano: 08.08.2017, 07:23
Mam nafzieję, że filmiki przekonają Cię do udziału :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito dodano: 08.08.2017, 07:02
Akurat na trasach z nawierzchnią kaskadeską fps takiego znaczenia nie ma, co udowodniłem w poradniku. Na krawężnikach jest trochę większy boost, ale to wszystko. Specjalnie dla Ciebie nagram jak wróce z roboty film gdzie podane czasy osiągam w 60 fps :)
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 08.08.2017, 07:05
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do omosquito dodano: 08.08.2017, 10:20
Jak jesteś w tych tunelach dla chomika, albo na trasie jest nałożonych wiele elementów to FPSy też robią swoje. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do Majek dodano: 08.08.2017, 10:40
A widziałeś gdzieś na trasach na X-Race tunele dla chomika? ;) Nie ma więc za bardzo znaczenia ile się ma FPS. Robiłem już te czasy na 60 FPS teraz po prostu nagram i tyle. Mogą być o sekundę gorsze, bo te podane są naprawde wyśróbowane.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do omosquito dodano: 08.08.2017, 13:37
Tuneli nie, ale chomiki już tak. :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do Majek dodano: 08.08.2017, 14:05
Ty, nie głupie, zagadam z Blackiem aby nam pierdyknął kilka zwierzątek na trasie, będzie element zaskoczenia. Jedziesz sobie a tu jebs w sarne haha :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
BonzoBGC dodano: 03.08.2017, 18:57
Mile bym widział najlepsze czasy kogoś, kto dobrze jeździ, na przykład czasy omosquito :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do BonzoBGC dodano: 03.08.2017, 19:14
Spokojnie powoli, trzeba testy zrobić, najlepszy wóz określić. :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do omosquito dodano: 03.08.2017, 19:19
Muszę zrobić po 5 kółek na każdej z tras w kilku wozach czyli 30 kółek w T20, 30 w Nero, 30 w Proto 30 w Vagnerze i jak mi się będzie chciało to jeszcze 811 machnę. Jak widzisz trochę czasu to zajmie.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
BonzoBGC do omosquito dodano: 03.08.2017, 19:32
Dzięki wielkie i liczę na ciebie! :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Dodladden do omosquito dodano: 03.08.2017, 19:56
Powiedz kiedy będziesz robił testy to razem je porobimy
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do Dodladden dodano: 03.08.2017, 20:09
Jak będę Cię widział online to zaproszę :) A kiedy? hmm jeszcze dzisiaj pewnie zacznę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do BonzoBGC dodano: 03.08.2017, 20:26
Rasioł pisał ostatnio, najlepsze jest Panto. ;)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do Majek dodano: 03.08.2017, 21:32
Pierwsze testy zakończone. Zaprosiłem kilku kumpli i najlepsze czasy to:

Trasa 1: 1.12 w Vagnerze ustanowiony przez -ThePurist-
Trasa 2: 1.10 w RE7B ustanowiony przez edtheted
Trasa 3: 1.42 w Vagnerze ustanowiony przez edtheted
Trasa 4: 1.05 w Vagnerze ustanowiony przez -ThePurist-
Trasa 5: 0.58 w Vagnerze ustanowiony przez CH1LL1
Trasa 6: 2.52 w Vagnerze ustanowiony przez edtheted

Abyście wiedzieli kim są owi gracze przedstawię ich statystyki:
-ThePurist- 4600 wygranych 1200 przegranych
edtheted 600 wygranych 3800 przegranych
CH1LL1 4600 wygranych 3700 przegranych

edtheted ma tak słaby stosunek wygranych do przegranych z tego samego powodu co i ja, głównie jeździmy z najlepszymi Purist i Chill często grają natomiast z randomami.

Polecany samochód Vagner

Oczywiście czasy są tylko poglądowe, każdy z nich da się poprawić.
//Edytowano 3 razy. Ostatnio: 04.08.2017, 06:13
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do omosquito dodano: 03.08.2017, 23:39
Vagner to faworyt, ale są chyba 2 trasy, na których Proto jest lepsze.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do omosquito dodano: 04.08.2017, 01:02
eLanowsky już się do nich zbliża więc trenujcie panowie. Nie może znowu wygrać!!! :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Jerry_Cornelius do omosquito dodano: 05.08.2017, 08:24
Statystyki tych osób mnie nie interesują, czitami można wszystko. Interesuje mnie sprzęt jaki grają. Bo co z tego że wykręcili taki a nie inny czas jak net/komputer z kosmosu, to Ci z słabszym sprzętem nawet się nie zbliża do takiego wyniku.
1. 01:16:444 (fps 50, w porywach 60)
2. 01:13:175 (fps 60, w porywach 80, spadki do 40)
3. 01:50:505 (fps 60, spadki do 48 mogłem lepiej wyjeździc ale to pierwszy raz ;) )
4. 01:09:795 (fps 85, spadki do 65)
5. 00:59:982 (fps 70, spadki do 60)
6. 03:02:297 (fps 50, w porywach do 70)
Trasy jechałem pierwszy raz, tyle ile było okrążeń, zmieniałem tylko auta na super Sportowe, czasy robione vagnerem, trasy jechałem sam. Fpsy spadają jak jest więcej graczy.
Sprzęt geforce 765m, i7 4700MQ 2.4Ghz, 8GB ram, 64bit win 7. Internet 6mbit/s wi fi (realnie to 5.5mbit/s wysył ok 1mbit/s)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do Jerry_Cornelius dodano: 05.08.2017, 08:34
No i jak na pierwszy przejazd czasy super. Powiem Ci tak, są to goście, którzy niejeden raz bili tekordy świata itd. Czasy, które oni zrobili normalny śmiertelnik jest w stanie wykręcić po około 20-30 kółkach. Sam jak zobaczyłem co odwalił Ed w drugim wyścigu to mi szczęka opadła, bo ja wtedy zrobiłem 1.13 a niby jeżdże bardzo dobrze. Odpaliłem 20 kółek l na 19 udało mi się do tego zejść na 130-150 FPSach . powiem więcej dałoby radę i 1.08 ale bym musiał z 50 kółek walnąć.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Jerry_Cornelius do omosquito dodano: 08.08.2017, 06:40
No co jak co to turniej kto ma lepszy PC i jakieś umiejętności. Bo jak się jeździ i skill to się pokazuje w normalnym wyścigu full kontakt. Trzeba się pilnować z wszystkich stron, a na bezkontaktowym to mózg off, muza i lecisz te wymagane kółka z nadzieją że Ci się pofarci i jako tako fpsy pociagna :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do Jerry_Cornelius dodano: 08.08.2017, 15:45
A oto i filmiki:

Trasa numer 1: 1.13: http://www.youtu(...)youtu.be

Trasa numer 2: 1.11: http://www.youtu(...)youtu.be

Reszty mi się nie chciało bo na każdej wynik byłby taki sam. Tylko na ostatniej trasie FPS ma jakieś tam znaczenie bo jest na ulicy a nie na szosie kaskaderskiej. Jednak ostatnia trasa jest na tyle wymagająca, że błąd można popełnić na praktycznie każdym zakręcie, więc tutaj też jak dla mnie FPS to tylko minimalny wspomagacz. Jak widzisz wystarczy trochę pojeździć aby móc być mistrzem, sprzęt ma marginalne znaczenie. Dobieraliśmy trasy tak, aby każdy miał te same szanse, niezależnie od tego czy ma 60 czy 150 FPS.

A teraz czekam na twoje zgłoszenie do turnieju :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do omosquito dodano: 08.08.2017, 15:56
Bonzo chciał abym podał najlepsze czasy więc to zrobiłem. Zwróćcie jednak uwagę na to kto je zrobił i jakie ma doświadczenie. Jak się zbliżycie do tych wyników to możecie liczyć na 1/8 jak w banku. Kto te wyniki poprawi będzie analizowany, bo to zakrawa o cheaty.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 08.08.2017, 16:12
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do omosquito dodano: 08.08.2017, 19:00
Aaaa i jeszcze jedno! Grawitacja/trakcja też jest do wykrycia nawet jeśli nie stosujecie speedhacka. Wystarczy, że wejdę w tryb obserwatora i popatrzę na waszą linię jazdy. Zrobiłem na każdej z tras po ponad 100 kółek i wiem co jest możliwe a co nie więc nie kombinujcie :)
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 08.08.2017, 19:35
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10