Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA IV] Możemy zostć wyrzuceni z klubu ze striptizem za nieodpowiednie zachowanie (np. wejście na scenę).

Najnowsze informacje

785VT2 blokuje kolejną modyfikację! News | PC PS4 PS3 PS2 X360 XOne | 15.06.2017 00:46 przez omosquito
Encyklopedia: Grand Theft Auto V

Kilka godzin temu "GooD-NTS" szef projektu Open IV podzielił się na gtaforums.com smutną wiadomością. Popularna modyfikacja do GTA została prawnie zbanowana przez Take Two, wydawcę gier spod bandery Rockstara.

T2 blokuje kolejną modyfikację!

Na wstępie zacytuję treść oświadczenia opublikowanego przez "GooD-NTS"
 

"Obawialiśmy się, że nadejdzie ten dzień ... 
Dzień, kiedy modding GTA zostanie uznany za nielegalny.

Modding GTA miał długą i chwalebną historię.
Od czasów GTA III ludzie stworzyli wiele różnych modów: od prostych zmian tekstur do imponujących konwersji.

Modding zawsze był "szarą strefą" - polem bitwy pomiędzy prawnikami, a PR ...

Przez prawie dziesięć lat rozwoju OpenIV staraliśmy się grać tak miło, jak to tylko możliwe i jeszcze bardziej:

- ścisłe przestrzeganie kodeksu cywilnego Rosji 
- tylko czysta inżynieria zwrotna
- brak dystrybucji oryginalnych danych i kodu.
- i absolutnie nie ingerowaliśmy w Online...

5 czerwca 2017 r. Otrzymaliśmy oficjalny list o zaprzestanie i zawieszanie działalności.
Powiedziano wyraźnie, że OpenIV "Zezwala stronom trzecim na pokonanie zabezpieczeń oprogramowania przez co i  modyfikować to oprogramowanie naruszając przy tym prawa Take-Two".

-Tak, ten list jest pomyłką zarówno pod względem technicznym, jak i gramatycznym (naprawdę, nawet nie przejmują się korektą pisowni).
-Tak, możemy pójść do sądu i jeszcze raz udowodnić, że modding to sprawiedliwe wykorzystanie plików, a nasze działania są legalne.
-Tak. Możemy, ale zdecydowaliśmy się tego nie robić.

Pójście do sądu zajmie co najmniej kilka miesięcy naszego czasu i ogromną ilość wysiłku, a w najlepszym razie nic nie otrzymamy.
Spędzenie czasu na przywrócenie status quo jest naprawdę bezproduktywne, a wszystkie pieniądze na świecie nie mogą zrekompensować straty czasu.

Zdecydowaliśmy się zgodzić z ich roszczeniami i zatrzymujemy dystrybucję OpenIV.

To była ciężka decyzja, ale gdy nasza aktywność została uznana za nielegalną, nie widzimy żadnych możliwości kontynuowania procesu twórczego, chyba że kierownictwo wyższego szczebla firmy Take-Two złoży oficjalne oświadczenie dotyczące moddingu, które można wykorzystać w sądzie.

Z wieloma podziękowaniami dla całej moderskiej społeczności. Dla wszystkich fantastycznych kreacji,

Zespół OpenIV."

 

Teraz czas na konkluzję

Take Two wystosowało do twórców moda list, w którym zmusza ich do zaprzestania działalności. Co ciekawe, jest to modyfikacja do Single Player, która nie ma zastosowania w Online. Gdyby twórcy Open IV nie zaprzestali swojej działalności, czekałby ich długi i trudny proces sądowy, na co najzwyczajniej ich nie stać.

Pojawia się tutaj pytanie - czy jest to początek walki z modami, czy tylko chęć postraszenia twórców modyfikacji, przez uderzenie w twórców najbardziej znanych na scenie moderskiej? Jeśli to pierwsze, to w najbliższych miesiącach może nas czekać wielka rewolucja i powoli zaczną znikać strony internetowe udostępniające modyfikację do GTA. 

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej sprawy? Dajcie znać w komentarzach.

Sonda - wypowiedz się!

r e k l a m a

Komentarze (18) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 20
Qrix dodano: 15.06.2017, 01:11
Ciekaw jestem czy listy podobne dostali twórcy wszelkiej maści cheatów. Bo walczyć z nieszkodliwymi modami to jak widać potrafią, ale szkodliwy syf niszczący społeczność GTA:O wciąż ma się dobrze i okazuje się być niezłym biznesem.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
omosquito do Qrix dodano: 15.06.2017, 01:17
Pożyjemy, zobaczymy. Wiemy jedno 5 czerwca list otrzymała ekipa od Open IV. Czy inni też go dostali? Hmm trzeba śledzić wątek na anglojęzycznym gtaforms.com Twórcy modów do Online najprawdopodobniej się wypowiedzą. Jeśli to zrobią społeczność GtaSite oczywiście się o tym dowie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Dodladden dodano: 15.06.2017, 08:45
Hmmmm, może Liberty City dostaniemy tak samo jak konwersje RDR :PP
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
omosquito do Dodladden dodano: 15.06.2017, 14:17
No właśnie oto jest pytanie :) Moderzy pracowali nad udostępnieniem mapy z GTA 4 w GTA 5. Projekt miał ukazać się w te wakacje. Teraz raczej na pewno nie ujrzy on światła dziennego. Być może T2 zablokował pracę, ponieważ Rockstar zamierza udostępnić mapę Liberty City jako jeden z dodatków do Online.

Ten komentarz to hipoteza, nie traktujcie tego jako przeciek, czy też sprawdzone info.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 22
sabaru dodano: 15.06.2017, 13:36
A do niedawna twierdzili że nie widzą problemu jeżeli ktoś stworzy jakąś modyfikacje do GTA V.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[78.131.***.***]
jo do sabaru dodano: 15.06.2017, 15:03
rockstar to mówił a nie take two
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Danny222 dodano: 15.06.2017, 15:59
Brawo. Jak stracić uznanie graczy i zepsuci komuś pracę, na którą poświęcił wiele wysiłku, potu i czasu, to wie tylko T2
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[93.159.***.***]
Neo dodano: 15.06.2017, 17:21
Hah, jeżeli ten program zostanie zablokowany, to takie konwersje jak właśnie LC w GTA V, albo proste błahostki takie jak typowe skrypty dzięki których będziesz mógł na przykład wchodzić do aut jako pasażer nie będą istnieć. Ten program pozwalał edytować skrypty, był najbardziej wygodnym narzędziem, a teraz. Teraz to gówno zrobią. Ostatnio mnie wkuhwiają T2 i R*. Po pierwsze przez steama nie da się odpalić GTA IV na Windowsie 10 i na 7 tylko trzeba się z tym pieprzyć. Po drugie ta cała sprawa z Open IV. Po trzecie R* nie chcę robić fabularnych dodatków (Bo po co skoro te dlcki do GTA:O dają duży przychód) i nowej części GTA (Usprawiedliwione jeżeli nowa część naprawdę ma być totalnym tytułem).
Ostatnio naprawdę mnie wkuhwiają i skoro tak gnoją swoich graczy, to po co oni się za to brali? Kuhwa, drugie Ubisoft się robi.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
Torrmast Gharys dodano: 16.06.2017, 00:39
Czekałem na wynik prac nad odtworzeniem LC w GTA 5, ale się już nie doczekam. Szkoda tego projektu, zapowiadał się naprawdę rewelacyjnie. Był mod, nie ma moda. Żyć się bez nich da zwłaszcza na konsolach.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
omosquito do Torrmast Gharys dodano: 16.06.2017, 05:35
Nie tylko Ty na to czekałeś. Libert City odtworzone w GTA 5 to by była rewelacja, niestety......
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
KangurK9PL dodano: 15.06.2017, 03:25
Ciekawe w takim razie kiedy zamkną oddzielne Client'y MP (FiveMP,GTA NET, etc.)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[82.23.***.***]
Psjk do omosquito dodano: 15.06.2017, 17:03
Nie mogą, ponieważ kod sieciowy/serwerowy zostal napisany przez autorów tych klientów. Natomiast Take-Two ma jak najbardziej prawo zablokować openIV chociażby z tego względu, że mapa należy do nich i z jakiegoś powodu oni nie chcą tego widzieć w GTAV. Powodów może być dużo. Prawnie tutaj wszystko się zgadza. Modderzy wykorzystują pliki, brushe, mapy, modele z IV aby je przenieść do gtaV. Modderzy nie są twórcami Liberty City żeby taki manewr sobie wykonywać na swoją własną decyzje. Przy takich projektach trzeba się liczyć z tym, że twórcom może to się nie spodobać. Ich błąd, bo mogli wysłać maila pytającego przed rozpoczęciem prac.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.6.***.***]
Olek do Psjk dodano: 16.06.2017, 21:27
Mody i tak będą, jeśli twórcy nie chcą modów itp. radzę zrezygnować z SP i następne GTA wydać tylko Online. Proste.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[109.241.***.***]
RybaPonadKilo dodano: 16.06.2017, 21:57
loguje sie dzisiaj do online i dostałem od R* 250k dolków. ktoś wie może za co to?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 42
Majek do RybaPonadKilo dodano: 16.06.2017, 22:54
Na rozkręcenie przestępczego imperium.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
deton24 dodano: 17.06.2017, 21:52
Czy program w ogole przestał działać?

Czy starsze wersje też nie chodzą?

Czy program miał otwarte źródła?
Może by ktoś inny to pociągnął do przodu.

Gorzej jak R* coś załata z edycją, a nie będzie patcha.

Czy nadal da się zainstalować Redux?
Nawet jak nie, wystarczy podmienić gotowy plik archiwum i tego co było zmienione, od kogoś kto to wcześniej zrobił.

Ale nie wiem czy wskazane jest dzielenie skóry na niedźwiedziu
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
deton24 do deton24 dodano: 17.06.2017, 22:05
Podpisujcie petycje
Jeszcze 800 osób
https://www.chang(...)tion_nav

Edit
Program działa jak naciśniecie uninstall later.
Do czasu pewnie updejtu GTA.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 17.06.2017, 22:12
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
omosquito do deton24 dodano: 17.06.2017, 23:04
Chciałbym Ci odpowiedzieć jednak tylko raz w życiu zainstalowałem mody do GTA 5. Nie znam się na nich kompletnie mimo, że jestem redaktorem. Jeśli jest tutaj ktoś, kto bawi się w modyfikacje, lub je tworzy to zapraszam do komentowania.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 18.06.2017, 03:10
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]