Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

Produkcja GTA V kosztowała ~200 milionów euro.

Najnowsze informacje

3672VProjekt Five Life - nadchodzi nowa era multiplayer w GTA V? News | | 28.02.2017 11:44 przez Majek

Pamiętacie nasz wpis odnośnie GTA Network - nowego multiplayera do GTA V? Jeśli nie, wystarczy kliknąć TUTAJ, aby odświeżyć swoją wiedzę. Kilka dni temu na świat przyszedł projekt Five Life - dzieło polskich programistów, którzy stworzyli nowy serwer typu RPG. Pomysł zapowiada się bardzo ciekawie, a co ważniejsze, wreszcie otrzymujemy jakąś alternatywę dla GTA Online! Wszystkie szczegóły znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Projekt Five Life - nadchodzi nowa era multiplayer w GTA V?

 

Poniższa wiadomość pochodzi od ekipy FiveLife. Edytowałem ją delikatnie, przesuwając niektóry wyrazy, czy dodając parę przecinków.


 

Witajcie,

po wielu trudach, projekt Five Life wreszcie osiągnął wystarczający poziom, aby móc ujrzeć światło dzienne. Chcielibyśmy się z Wami przywitać oraz zareklamować pierwszy Polski serwer typu RPG, w GTA Network!

GTA Network to nieoficjalny klient multiplayer Grand Theft Auto V, który oferuje nam bardzo duże możliwości, o czym przekonacie się w najbliższym czasie.

Na początku, poznawaliśmy możliwości GTA Network. Następnie, nie zwlekając, wzięliśmy się do pracy. Serwer powstaje już od kilku tygodni dzięki współpracy trójki doświadczonych informatyków. Naszym celem jest stworzenie największego i najlepszego serwera RPG, oferującego miłą i przyjemną grę.

Głównym miejscem rozgrywki będzie Los Santos, które w najnowszej części serii GTA, daje nam spore pole do popisu. Oczywiście nie chcemy Wam ograniczać rozgrywki i wkrótce zostanie ona rozszerzona o pozostałe lokalizacje, znajdujące się w stanie San Andreas.

Poniżej zobaczycie część z tego, co udało nam się zrobić, po kilku tygodniach ciężkiej pracy.

 

SYSTEM LOGOWANIA I WYBIERANIA SPAWNU

Wzbogacony o proste i funkcjonalne GUI, spełnia swoją rolę, umożliwiając bezproblemowe zalogowanie/zarejestrowanie się na serwerze oraz wybór spawnu wraz z jego podglądem.

(kliknij, aby powiększyć obrazki)

 

PRYWATNE POJAZDY

Zostały one wzbogacone o GUI, umożliwiające szybki dostęp klawiszami numerycznymi do funkcji pojazdu (zapisanie pasów, sterowanie zamkiem, hamulec ręczny, silnik, kierunkowskazy, drzwi). Pojazdy prywatne posiadają również przebiegi, oraz paliwo które będziemy musieli uzupełniać na stacjach paliw.

Panel pojazdów prywatnych prezentuje się tak jak na zdjęciu niżej. Obsługujemy go kombinacją CTRL + klawisze numeryczne.

(kliknij, aby powiększyć obrazki)

 

POJAZDY PUBLICZNE

Rozmieszczone na mapie, przy każdych spawnach, umożliwiają głównie nowym graczom dotarcie do istotnych miejsc.

 

EGZAMIN KAT. B

Zanim będziecie mogli wsiąść za kółko jakiegoś pojazdu i się przejechać, musicie zdać egzamin na prawo jazdy. Ośrodek egzaminacyjny znajduje się w miejscowości znanej jako Paleto Bay i został wyposażony w autorskie obiekty.

 

KOMIS

Punkt sprzedaży pojazdów używanych ze zróżnicowanym systemem cenowym, uzależnionym od modelu i przebiegu.

(kliknij, aby powiększyć obrazki)

Będziemy informować Was na bieżąco o wszystkich postępach. Nie chcemy oddawać w Wasze ręce jakiegoś "niewypału", prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i śledzenie naszego forum. Liczymy również na Wasze opnie i sugestie.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego forum, discorda oraz facebooka.

Pozdrawiamy, załoga FiveLife.pl

r e k l a m a

Komentarze (15) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 55
omosquito dodano: 28.02.2017, 13:26
Szkoda, że w tym tygodniu mam popołudniówki w robocie i nie da rady się zgłosić, bo z chęcią bym po testował.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito dodano: 28.02.2017, 13:10
Dobra, tylko jak to działa? Pobieram klienta, muszę założyć konto na Waszym Forum i loguje się loginem z Waszego forum, czy jak?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito do omosquito dodano: 28.02.2017, 13:12
No i najważniejsze, Bana za zalogowanie się na Network w GTA Onlnie nie dostanę?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
Proklin do omosquito dodano: 28.02.2017, 13:19
Witaj

Ściągasz klienta, zakładasz konto na serwerze (w przyszłości konta serwera i forum będą połączone) i możesz już grać. Oczywiście po starcie serwera, aktualnie trwa nabór na beta testerów.
Co do banowania kont, twórcy GTA Network twierdzą, że nie ma takiej możliwości, my gramy już parę tygodni i potwierdzamy, że nic się nie dzieje.

//edit dla potwierdzenia
https://gtanet.work/
"Security Over All
Your social club account is secure and won't run any risk of getting banned from GTA Online."
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 28.02.2017, 13:23
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
Majek do omosquito dodano: 28.02.2017, 13:24
http://gtasite.net/blog/121/592/nowy-multiplayer-do-gta-v___-wreszcie_.html Omo, lekcja do nadrobienia.. :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito do Majek dodano: 28.02.2017, 13:28
Nie no czytałem :) Bardziej mnie ciekawiła informacja jak wejść na serwer Five Life. Po odpowiedzi domyślam się, że adres dostają testerzy, jak już przetestują to dostaną go wszyscy, zgadza się?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
Proklin do omosquito dodano: 28.02.2017, 13:32
Dokładnie tak, mamy już solidne podstawy jednak zanim serwer trafi do otwartej publiki musi zostać dobrze przetestowany i zbilansowany. Na start przygotowaliśmy kilka podstawowych prac, na ich podstawie opracujemy ceny mieszkań, pojazdów itp. by rozgrywka trzymała się kupy. Gdy to zrobimy otworzymy serwer a każdą nową opcję będziemy konfigurować do obranej skali zarobków.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
KyloHimself dodano: 28.02.2017, 16:27
Może odrobinę poza tematem, ale zastanawiam się, czy jeśli R* zaobserwuje zainteresowanie graczy GTA:Network, nie będzie próbował jakoś zablokować rozwoju modyfikacji np. poprzez zablokowanie możliwości korzystania z plików gry przez programy trzecie, lub złożeniem oficjalnego pozwu przeciwko twórcom. Jestem bardzo zainteresowany tym projektem, ale raczej na beta-testy nie znajdę czasu :(
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
Majek do KyloHimself dodano: 28.02.2017, 16:32
Tak było w przypadku innych MP, GTAN ponoć lukę prawną obchodzi. ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
KyloHimself do Majek dodano: 28.02.2017, 16:35
No dopóki modyfikacja wymaga do działania plików GTA:V to raczej ciężko obejść przepisy ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
Proklin do KyloHimself dodano: 28.02.2017, 16:47
R* jest na tyle wielką marką, że jak zobaczą potencjalne zagrożenie to prawdopodobnie będą walczyć o swoje i my jako developerzy serwera nie mamy niestety na to wpływu, ryzykujemy ale kto nie ryzykuje... :)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 8
matts95 dodano: 28.02.2017, 21:48
Jak Ruscy już mają swój serwer RP na GTA:N jest tam średnio 150 osób. Na razie R* nic z tym nie robi. Myślę że taka ilość osób na serwerze będzie ok :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
Proklin dodano: 02.03.2017, 10:19
Wczoraj dodaliśmy kolejne nowości, możecie się z nich dowiedzieć na przykład jak będą wyglądały niektóre początkowe prace. :)
Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej cały news dostępny jest tutaj: http://fivelife.pl/Thread-3-Nowości-ciąg-dalszy?pid=92

Pozdrawiam w imieniu całej załogi FiveLife!
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 02.03.2017, 10:20
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
BonzoBGC dodano: 04.03.2017, 17:38
Zapowiada się świetnie :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.26.***.***]
milosgol dodano: 24.06.2018, 17:30
A może być te rp na ps4 ??
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]