Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA IV] Podczas hamowania pociągu na stacji, widać iskry wydobywające się spod kół.

Najnowsze informacje

1619VLiberty City w GTA V? Premiera tej wiosny! News | | 14.02.2017 13:23 przez Majek

Kojarzycie projekt OpenIV? Program ten, pozwala na dodawanie własnych obiektów do gier takich jak: Max Payne 3, GTA IV oraz GTA V. Przez ostatnie miesiące, sześciu zapaleńców z Rosji i Ukrainy, poświęcało swój wolny czas, aby umożliwić nam zabawę w Liberty City w GTA V!

Liberty City w GTA V? Premiera tej wiosny!

 

Na wstępie pokażę Wam trailer, który ukazał się na początku tego roku.

Team OpenIV, pracuje właśnie nad ich największą aktualizacją. Nad czymś, co radykalnie zmieni to, jak patrzymy na GTA V.

Prowadzeni przez Yuriy Krivouchko, który rozpoczął tworzenie projektu już w 2008, programiści pracują nad dodaniem całego Liberty City do stanu San Andreas!

Miasto nie podmieni żadnego znanego nam obszaru z GTA V, a zostanie zlokalizowane na wyspie tuż obok. Otrzymamy więc dwa grywalne miasta! Do LC będziemy mogli dostać się za pomocą samolotów bądź łodzi.

Planowana premiera modyfikacji przewidziana jest na wiosnę tego roku.

W wywiadzie dla Red Bull'a, Krivouchko tłumaczy, że jego team nie jest grupą moderów, a jedynie programistami, którzy chcą nam dać narzędzia do tworzenia modyfikacji.

Po wydaniu Liberty City, liczy na to, że to właśnie gracze zaczną tworzyć tam swoje dodatki, a być może nawet i misje? Pojawiają się też nowe możliwości, dla twórców filmów w GTA, którzy będą mieli do dyspozycji dwa ogromne miasta. Może nawet ktoś z Was, odtworzy misję z GTA San Andreas - "Bar Saint Mark"? To może być ciekawe. :)

 

Niestety, jak to w życiu bywa, całemu projektowi towarzyszą również spore problemy. Pomimo tego, że zarówno GTA IV jak i V, oparte są na silniku RAGE, pliki Liberty City zapisane są w innym formacie, co nie ułatwia życia ekipie OpenIV. W rezultacie, większa część zespołu skoncentrowana jest na tym, jak przekonwertować pliki z jednej gry do drugiej, co opóźnia wydanie dodatku.

Modyfikacja będzie dostępna tylko na PC oraz tylko w trybie dla pojedynczego gracza. Być może GTA Network (o którym możecie przeczytać TUTAJ), umożliwi nam korzystanie z obydwóch map? Czas pokaże. Osobiście nie mogę się doczekać premiery. Liberty City to piękne miasto, a ze słonecznymi filtrami z San Andreas, będzie mogło ściągnąć swą ponurą maskę i może, zaskoczy nas czymś nowym.

 

Strona projektu: http://openiv.com/

Źródło: http://www.redbull.com/

r e k l a m a

Komentarze (14) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 39
omosquito dodano: 14.02.2017, 14:01
Czas powoli robić miejsce na dysku, żeby ponownie 4 zainstalować, bo z tego co pamiętam, to będzie ona potrzebna do zainstalowania moda. Correct?
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 14.02.2017, 14:05
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
MikeViP do omosquito dodano: 14.02.2017, 15:03
Dokładnie tak, potrzebna będzie GTA IV. Jednak sama ich modyfikacja ma przerabiać pliki GTA IV na DLC do GTA V - więc w sumie ciekawie się to zapowiada. Najważniejsze żeby nie było to ghost town.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
KyloHimself dodano: 14.02.2017, 16:21
Ech, ale się jarałem kiedyś modyfikacją do SanAndreas. Chyba się nazywała StateOfLiberty (czy jakoś tak) i też dodawała do SA Vice City i Liberty City. Cięło mi się to niemiłosiernie, co kilkanaście minut wyawalało do pulpitu, a i tak grałem ile wlazło :D Chciałbym zobaczyć ponownie pojazdy których zabrakło nam w GTA5. A i podróż po LC nowymi pojazdami wydaje się ciekawa. Wyobrażacie sobie to? Śmiganie Lazerem obok EmpireStateBuilding, albo wjazd na terytorium rosyjskiej mafii opancerzoną kurumą?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Kettger dodano: 14.02.2017, 15:41
Czy to będzie pełnoprawne miasto, z ruchem ulicznym?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Majek do Kettger dodano: 14.02.2017, 16:13
Na pewno są zespawnowane pojazdy na parkingach, czy pojawią się PEDy i ruch uliczny? Chyba nie.

Myślę, że to o tym wspominał Krivouchko, mówiąc, że liczy na fanów GTA, aż oni stworzą pełne, żyjące miasto. OpenIV da nam tylko podstawę.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38
Wenon do Kettger dodano: 14.02.2017, 16:35
Niedawno się dużo interesowałem możliwością edycji ścieżek ruchu ulicznego, potrzebne było mi to do filmu, niestety pliki ze ścieżkami są zakodowane i jeszcze nie ma do nich edytora, open iv również nie potrafi je otworzyć więc raczej nie liczyłbym na to, że będzie ruch uliczny w LC, chyba, że udało im się rozkodować te pliczki podczas tworzenia tej modyfikacji w co wątpię bo by dali możliwość ich edycji w aktualizacji do openiv
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
dafii88 dodano: 14.02.2017, 16:47
Ja czekam niemiłosiernie na moda. A jakby jeszcze mod importowałby niektóre bugi to już w ogóle. Stara dobra huśtawka. Ahh, te wspomnienia :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
klik125 dodano: 14.02.2017, 18:34
Gdyby takie coś weszło oficjalnie, to znowu byłyby problemy z miejscami na sesjach, jak przy premierze gry. Pograłoby się ze znajomymi na nowej mapie :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
Magnetar dodano: 15.02.2017, 12:34
Za Liberty City w plażowych kolorkach kalifornii podziękuję. Przecież to zupełnie inny klimat.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 34
hoger dodano: 14.02.2017, 16:54
"Przez ostatnie miesiące, sześciu zapaleńców z Rosji i Ukrainy, poświęcało swój wolny czas, aby umożliwić nam zabawę w Liberty City w GTA V!" Napawdę muszą być zapaleńcami skoro się nie pozabijali wzajemnie. Ich kraje toczą wojnę a oni jeszcze potrafią współpracować. Nie każdy by mógł z wrogiem tworzyć modyfikację do gry.
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Majek do hoger dodano: 14.02.2017, 17:27
Jeśli wolisz wersję oryginalną: "Distributed across Russia and Ukraine, six dedicated individuals spend their free time.."
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 14.02.2017, 17:27
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 32
Officer Mniam do hoger dodano: 15.02.2017, 12:40
Bo to najlepszy przykład ze wojny są przez polityków a zwykli ludzie chcą żyć, bawić się zwiedzać. Z tym że politycy odwalają jazdy a cywili wysyłają na wojny gdy oni sami siedzą w domu
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
lukaszn92 dodano: 15.02.2017, 14:16
Zastanawia mnie jedno.
Jaki sens ma ta modyfikacja?
Tyle pracy tylko po to żeby sobie pojeździć po pustym mieście?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Majek do lukaszn92 dodano: 15.02.2017, 15:59
OpenIV daje tylko podstawy, fani zrobią resztę. ;)
Według mnie, za kilkanaście miesięcy (o ile R* nie ruszy czterech liter), moderzy zrobią DLC, gdzie znajdziemy mnóstwo nowych misji, tak jak to ma się w przypadku choćby GTA San Andreas.
Przykład: http://gtasi(...)nds.html

Potencjał jest spory i raczej się nie zmarnuje. ;)
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 15.02.2017, 16:02
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]