Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

W GTA IV pojawiło się 80 000 linii dialogów.

Najnowsze informacje

734VRaport finansowy Take-Two. Czy nowe GTA się oddala? News | | 08.02.2017 18:29 przez

Take-Two, właściciel studia Rockstar Games, opublikował raport finansowy za trzeci kwartał 2017, zakończony 31 grudnia 2016. Suma jaką deweloper zarobił na samym tylko GTA, robi ogromne wrażenie. Czy tak dobre wyniki oddalają nas od nowej części naszej ukochanej gry?

Raport finansowy Take-Two. Czy nowe GTA się oddala?

Najpierw trochę statystyk. Przychody netto na dzień 07 lutego 2017 wzrosły o 15%, +476,5 miliona dolarów, w porównaniu do zeszłego roku, gdzie suma ta wyniosła 414,2 miliona dolarów.

Gra, która najbardziej przyczyniła się do wzrostu dochodu, to oczywiście Grand Theft Auto V, a właściwie tryb sieciowy - GTA Online.
Cyfrowo dostarczone dochody netto, wzrosły o 64% (240,2 miliona dolarów), w porównaniu do zeszłego roku, gdzie było to "tylko" 146,4 miliona dolarów. 39% tej sumy stanowią min. mikropłatności w grach.

Jeśli nie zrozumieliście zbyt wiele, na podstawie powyższych danych - nie przejmujcie się. W skrócie, GTA Online generuje gigantyczne zyski, a darmowe DLC sprawiają, że gra nadal cieszy się ogromną popularnością.

Kwota, którą T2 zarobiło na Grand Theft Auto (sprzedaż gier, mikropłatności), w ostatnich 12 miesiącach przekroczyła 650 milionów dolarów netto. Według danych, najwięcej pieniędzy (z kart Shark), GTA zarobiło na platformie PS4.

W tej sytuacji raczej nie należy oczekiwać szybkiego nadejścia kolejnej części GTA, ponieważ GTA Online jest wciąż "kurą znoszącą złote jaja". Być może dopiero po premierze RDR2, Rockstar uchyli rąbka tajemnicy.

Podsumowując, Take-Two oraz Rockstar Games wciąż czerpią duże korzyści finansowe z gry, która ma już prawie 4 lata! A pewien mądry człowiek, powiedział kiedyś: "jak jest dobrze, to po co to ruszać?".

 

Jakie jest Wasze zdanie odnośnie nowego GTA i daty jego premiery? Jest szansa, że dowiemy się czegoś po premierze nowego "Red Dead"? Napiszcie w komentarzach!

Źródło: www.take2games.com

r e k l a m a

Komentarze (16) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 28
KyloHimself dodano: 08.02.2017, 20:36
Jak dla mnie, nie muszą się spieszyć z pracami nad nową częścią GTA, ale w zamian zatrudnić więcej osób do pracy przy obsłudze aktualnego trybu online. Częstsze aktualizacje anti-cheata, poprawki bugów, usprawnienie działania serwerów, może jakaś łatka likwidująca konflikt FPS (gracze z wyższym framerate'm są "szybsi" w wyścigach) oraz w dalszym ciągu wydawać dopracowane, rozwinięte DLC. Świat GTA:O jest ogromny i jest tam wciąż dużo miejsca na wprowadzenie nowych pomysłów. Nawet ostatnie tryby adwersarza (które zazwyczaj omijałem szerokim łukiem) moim zdaniem w ostatnim półroczu znacznie się poprawiły.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Majek do KyloHimself dodano: 08.02.2017, 22:43
Ja tam bym chętnie zostawił San Andreas i odwiedził Vice City, które prawdopodobnie będzie miastem w następnym GTA. ;)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X do Majek dodano: 08.02.2017, 22:57
Ciekawe mogło by być też Las Venturas, miasto hazardu. Ale i tak Vice City to moim zdaniem najbardziej klimatyczna gra i mapa. I też bym bardzo chętnie tam wrócił
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
omosquito do AstonMartin_X dodano: 08.02.2017, 23:01
A pamiętacie ten news z informacją, że planowane było Tokio? Ja właśnie z tego bym się najbardziej cieszył. Japonia to kraj bardzo ciekawy kulturowo. No i oczywiście jakieś misje związane z Fulushimą, z jakimś tsunami, góra Fuji... Echhhh :D
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X do omosquito dodano: 08.02.2017, 23:12
Tak widziałem, ale z tego co wiem projekt niestety padł :( i jak to mawia przysłowie "a miało być tak pięknie" W końcu odświeżenie serii, bo szczerze mówiąc mam trochę dość Los Santos.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
Torrmast Gharys do omosquito dodano: 08.02.2017, 23:14
Z tego co ostatnio słyszałem, to Chicago ma obecnie problemy z przestępczością na poziomie takim, jak w czasach Ala Capone więc idealnie się nadaje pod nowe GTA.
Równie interesującymi wydają się Nowy Orlean czy Detroit.
Vice City jest klimatyczne, ale pamiętajcie, że nowe GTA w tym mieście może zupełnie nie odzwierciedlać tego, co zapamiętaliście z GTA VC.
Las Venturas i San Fierro dołączone do "piątki" w ramach płatnych dodatków fabularnych, to byłoby coś, a patrząc po ilości sprzedanych kopii GTA 5 z pewnością dorzuciłoby to sporo grosza do portfela R IT2.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
KyloHimself do Majek dodano: 09.02.2017, 04:27
Owszem, też chętnie powróciłbym do VC, ale - jak to wspomnieli pracownicy R* w jednym z wywiadów - w GTA:VC nie chodziło tyle o lokalizację, co o klimat lat 80'. Nie wiem czy współczesna wizja wirtualnego Miami przypadłaby do gustu graczom, a chyba cała era HD będzie przedstawiać obecne czasy. Dość ciekawą opcją wydaje mi się borykające się obecnie z wieloma problemami gospodarczymi Detroit. A może wyrwiemy się z USA i spędzimy trochę czasu np. w Kanadzie?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Rykoszet do KyloHimself dodano: 09.02.2017, 23:01
Nad Gta VI pracują już od dawna, zapowiedzą dopiero jak online zacznie upadać a do tego czasu będą ulepszać VI. Pewne jest, ze to będzie prawdziwa bomba. Mówili kiedyś, ze jak wyszła IV to nad piątką juz grubo pracowali, wniosek nasuwa się sam.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
omosquito do Rykoszet dodano: 09.02.2017, 23:08
Między 4 a 5 było 5 lat. od premiery 5 minęło niecałe 4. Jeszcze trochę poczekamy. 2020 uważam za całkiem realne.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
otis do KyloHimself dodano: 09.02.2017, 23:23

KyloHimself napisał:

Owszem, też chętnie powróciłbym do VC, ale - jak to wspomnieli pracownicy R* w jednym z wywiadów - w GTA:VC nie chodziło tyle o lokalizację, co o klimat lat 80'. Nie wiem czy współczesna wizja wirtualnego Miami przypadłaby do gustu graczom, a chyba cała era HD będzie przedstawiać obecne czasy.


Chyba że mają zamiar stworzyć nową erę ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
omosquito do otis dodano: 10.02.2017, 01:42
Nową erę taaa jak w Far Cry może cofniemy się do prehistorii, zamiast miniguna będziemy mieć kozę między której rogami będzie proca, a zamiast kraść samochody, będziemy podpierdzielać mamuta transportowego sąsiadowi. No i oczywiście zamiast telefonu z godziną będzie chodził gość mówiący "Zaraz będzie ciemno!" (Mam nadzieję, że pamiętacie film Rrrr) :)
//Edytowano 2 razy. Ostatnio: 10.02.2017, 01:45
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 6
matipolak do Majek dodano: 10.02.2017, 08:00
Mi się już to San Andreas " przejadło " dlatego też myślę, że to będzie dobry pomysł, no ale... współczesne gta "6 Vice city" to nie będzie raczej klimat lat 80"
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Rykoszet do matipolak dodano: 10.02.2017, 16:59
zawsze pozostaje remaster.. BTW chodzą plotki o remasterze Nfsu2 :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X do matipolak dodano: 10.02.2017, 18:09
A tak w ogóle to nie obraził bym się na odnowione VC
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
envelope do omosquito dodano: 10.02.2017, 22:32

omosquito napisał:

Nową erę taaa jak w Far Cry może cofniemy się do prehistorii, zamiast miniguna będziemy mieć kozę między której rogami będzie proca, a zamiast kraść samochody, będziemy podpierdzielać mamuta transportowego sąsiadowi. No i oczywiście zamiast telefonu z godziną będzie chodził gość mówiący "Zaraz będzie ciemno!" (Mam nadzieję, że pamiętacie film Rrrr) :)


Nie będą chyba siedzieć w jednej erze przez następne 20 lat i tylko skakać między jedynie odświeżonymi, ale dalej tymi samymi lokacjami. Przydałby się lekki powiew świeżości ;).
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 25
AstonMartin_X do envelope dodano: 11.02.2017, 22:36
No ja sobie nie wyobrażam GTA w prehistorii :D Ale nowożytność mogła by być ciekawa. Albo np. w czasach drugiej wojny światowej
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]