Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA V] Prostytutki nie podejdą do samochodu kierowanego przez bohatera, jeśli w okolicy znajduje się radiowóz.

Najnowsze informacje

828VMumble jest już do Waszej dyspozycji! News | | 21.01.2017 17:13 przez Majek

Ile razy chcieliście rozegrać jakiś napad w GTA Online i brakowało Wam ekipy lub komunikacji z kolegami? Ile razy decydowaliście się na grę z "randomem", który nie zbyt ogarniał rzeczywistość? Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, prezentujemy Wam kolejną nowość, którą zapowiadaliśmy w newsie powitalnym - czat głosowy Mumble! W rozwinięciu newsa znajdziecie opis, instrukcję konfiguracji, dane do połączenia oraz link do pobrania programu.

Mumble jest już do Waszej dyspozycji!

Program możecie pobrać klikając TUTAJ.

Instrukcja instalacji:

Podczas instalacji pokaże Wam się konfigurator. Zalecamy przejście całego procesu, a w szczególności poświęćcie chwilę Regulacji Głośności (patrz screen niżej). Cały instalator jest oczywiście po polsku, więc nie powinniście mieć problemów. :)

Kiedy już będziecie w tym miejscu, Waszym zadaniem będzie przesuwać suwak tak, aby w momencie kiedy coś mówicie, wskaźnik nie przekraczał zielonej linii, natomiast kiedy milczycie, wskaźnik powinien znajdować się na niebieskim polu.

Po przejściu kilku kroków w konfiguratorze, uruchomi Wam się Mumble. Teraz musicie dodać nasz serwer do listy. Aby to zrobić, klikacie Serwer (jest w lewym górnym rogu) , a następnie Połącz. W okienku, które Wam się pokazało, na dole jest opcja Dodaj nowy..., kiedy w to klikniecie zobaczycie okienko, jak na screenie poniżej.

Dane:

  • IP: 37.187.167.218
  • Port: 64738

Po uzupełnieniu wszystkich pól klikacie OK, następnie zaznaczacie serwer GTASite i klikacie Połącz.

Jeśli zrobiliście wszystko dobrze, Waszym oczom ukaże się taki oto widok:

Jak widzicie na liście jest kilka kanałów. Po prawej stronie macie literkę C. Jeśli na nią klikniecie, wyświetli Wam się opis danego pokoju.

 

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego akurat Mumble, a nie popularniejszy w naszym kraju Team Speak.

Otóż Mumble to bardzo dobra jakość dźwięku, prostota w obsłudze i co najważniejsze  - nakładka do gier, która pokazuje osoby na serwerze!

Znacie tę sytuację, kiedy odzywa się kilka osób, z którymi gracie pierwszy raz i pytacie "eee, ten drugi co mówił, to kto to był?". Z Mumble ten problem staje się obcy! :) Łatwiej więc się dogadać i poznać ludzi, z którymi gracie!

I wiem, że znajdzie się małe grono osób, które w komentarzach doda "ale taka zakładka jest też w TS'ie!". Tak, ale jest to osobny program, który trzeba pobierać i instalować. Co więcej mało osób o nim wie.

 

Na koniec miły dodatek dla oka. Polecam zainstalować skórkę, którą znajdziecie TUTAJ. Jest to skórka, którą widzieliście wyżej, na screenie z opisem kanałów. Oczywiście jeśli wolicie coś innego, wystarczy poszukać w internecie. ;)

Opis instalacji:

Po pobraniu skórki wchodzimy w Opcje -> Konfiguracja -> Interfejs i w zakładce Wygląd wciskamy przycisk Przeglądaj. Powinien otworzyć Wam się folder Themes, do którego wystarczy wkleić folder MumbleComSkin.

r e k l a m a

Komentarze (28) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 41
Zembu dodano: 21.01.2017, 18:34
Zaraz pewnie będzie, że znowu hejtuje, ale serio? Mamy 2017 rok i Mumble?
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do Zembu dodano: 21.01.2017, 18:47
A dlaczego nie?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu do Majek dodano: 21.01.2017, 19:00
Może dlatego, że lata świetności Mumble skończyły się dobre parę lat temu. Ale ok, chcecie używać zabytku, to nie moja sprawa i tak nie będę tam wchodzić xD
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do Zembu dodano: 21.01.2017, 19:05
Skype, Team Speak, Mumble czy Ventrilo - te i inne programy z tego co wiem służą do rozmowy. Nie rozumiem więc, co złego jest w Mumble, skoro działa dokładnie tak samo jak pozostałe?
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
Hasbreak dodano: 22.01.2017, 14:38
Z czystej ciekawości zainstalowałem Mumble. ~ Serwer stoi pusty. :c
Cóż.. sudo pacman -R mumble.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Jacek112 dodano: 21.01.2017, 19:06
"I wiem, że znajdzie się małe grono osób, które w komentarzach doda "ale taka zakładka jest też w TS'ie!". Tak, ale jest to osobny program, który trzeba pobierać i instalować. Co więcej mało osób o nim wie."

Hahahaha k@#wa no to pojechałeś jprdl xDDD, dajesz tu jakieś g!@no o którym większość 1 raz słyszy/mówi, że to zabytek, i wmawiasz sobie/okłamujesz nas, że mało osób wie o TSie haha xD.
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do Jacek112 dodano: 21.01.2017, 19:10
Mało osób wie o nakładce do TSa, a nie o samym programie. Jakbyś czytał ze zrozumieniem, zobaczyłbyś zdanie "Pewnie zastanawiacie się, dlaczego akurat Mumble, a nie popularniejszy w naszym kraju Team Speak." :)
+ -3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Jacek112 do Majek dodano: 21.01.2017, 19:58
"Co więcej mało osób o nim wie." NIM, nie NIEJ. TA nakładka, TEN program. Na przyszłość pisz dokładniej ;).
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do Jacek112 dodano: 21.01.2017, 20:31
Zanim napiszesz kolejny komentarz, dowiedz się proszę co to czytanie ze zrozumieniem. Zrobiłem nawet test, mój 7 letni siostrzeniec przeczytał to zdanie i kiedy spytałem czy chodzi o Team Speak czy nakładkę, nie miał problemu z prawidłową odpowiedzią. :)
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Jacek112 do Majek dodano: 21.01.2017, 20:53
Widzę u Was to rodzinne ;), napisałeś: " "ale taka zakładka jest też w TS'ie!". Tak, ale jest to osobny PROGRAM, który trzeba pobierać i instalować. Co więcej mało osób o NIM wie." Z kontekstu wynika, że w tym zdaniu chodzi o program, poprawnie brzmiałoby tak: " "ale taka zakładka jest też w TS'ie!". Tak, ale jest to osobny program, który trzeba pobierać i instalować. Co więcej mało osób wie o funkcji zakładki.", Ty natomiast napisałeś w sposób jednoznacznie wskazujący program.
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
hoger do Jacek112 dodano: 21.01.2017, 21:14
"Hahahaha k@#wa no to pojechałeś jprdl xDDD"
Prezentujesz bardzo wysoki poziom wypowiedzi...
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Jacek112 do hoger dodano: 21.01.2017, 21:16
Wiem, akurat na tym forum pozwalam sobie na więcej niż zazwyczaj w internecie ;).
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
hoger do Jacek112 dodano: 21.01.2017, 21:33
Zgaduję że "pozwalanie sobie na więcej" to stawianie większej ilości liter D do XD niż zwykle. Bo raczej zasób słownictwa się nie zmienia :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
Jacek112 do hoger dodano: 21.01.2017, 21:39
A i tu byś się zdziwił. Wiem, że to nieprawdopodobne, ale ta strona tak działa, w reszcie internetu zachowuję pełną kulturę :P. Wiem, że i tak nie uwierzysz, z drugiej strony nie mam nic przeciwko byciu postrzeganym jako bluźniący, ograniczony hejter na tej stronie :D.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do Jacek112 dodano: 21.01.2017, 22:55
Takich tu nie potrzebujemy, ban poleciał. ;)
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do Jacek112 dodano: 22.01.2017, 03:38
Rozumiem wszystko, można wytykać błędy, ponarzekać, jednak to co Jacku pokazałeś przekracza wszystkie granice. Twoje dwa ostatnie posty można odczytać w sposób jednoznaczny: "Wchodzę tutaj potrolować bo tu można a gdzie indziej nie można" Otóż mylisz się. Nikt troli nie lubi, również na GtaSite.
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
Holmes do dodano: 22.01.2017, 11:29
Troszkę aby piszesz głupoty Zembu. Za pisanie takich postów, zawsze dostaje się bana. Nieważne czy to GTASite, Rockstargaming czy strona zrzeszająca fanów radia maryja. Wszędzie wlepią bana i to jest całkowicie normalne.

Może byłoby lepiej gdybyś to ty był adminem, w końcu dla żartu wysłałeś podanie.

@Hoger dobrze piszesz.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu do Holmes dodano: 22.01.2017, 14:25
Żadnego podania nie wysyłałem ;) Złe info masz :P
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do Zembu dodano: 22.01.2017, 14:42
Ale tak ogólnie gdyby Zembu był adminem, na bank by było ciekawie znając jego cięty język ;) Powstawały by tu lepsze dramy niż w "Trudnych sprawach" ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu do omosquito dodano: 22.01.2017, 14:57
Coś by się tu działo a nie stypa jak jest obecnie XD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
Majek do Zembu dodano: 22.01.2017, 15:02
XD
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
Holmes do Zembu dodano: 22.01.2017, 15:49
Taa.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 4
Chelmow dodano: 21.01.2017, 20:13
Ludzie... Post ciekawy, program działa, jakaś alternatywa da TS a wy robicie kupoburzę o literówkę albo, że program nie jest nowością oraz nie jest najpopularniejszy. Ogarnijcie się ...
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu do Chelmow dodano: 21.01.2017, 20:19
Alternatywą bym go nie nazwał, raczej ostatecznością gdy TS padnie
+ -4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
Officer Mniam do Zembu dodano: 22.01.2017, 20:40
100/100 po prostu to jest kolesiostwo ktos kto był związany ze starą ekipą bedzie brzęczał pod każdym newsem że jest zle itp.
Program jak program da się gadać? Da. Ale i tak znajdzie się ktoś kto powie nie dla zasady
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 9
Boduczeek do Officer Mniam dodano: 22.01.2017, 20:51
Zembu nigdy nie był w ekipie GTASite.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 43
omosquito do Officer Mniam dodano: 22.01.2017, 21:30
Zembu to Zembu on już tak ma. Czy to było kilka lat temu czy teraz, zawsze lubił narzekać. Z jednej strony to irytujące, natomiast z drugiej nudno by było bez niego ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu do omosquito dodano: 22.01.2017, 22:30
Dzięki, że doceniasz moją prace ;)
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]