Najnowsze informacje

5299VGTA V Redux już dostępne! Mamy też nowy trailer News | PC | 17.09.2016 15:27 przez Boduczek | Tagi: GTA 5 Redux GTA V GTA V PC mody Modyfikacje

Dziś (17 września) mijają dokładnie trzy lata od premiery GTA V na konsole poprzedniej generacji. To również dobra okazja aby powrócić do gry i jeszcze raz przejść wątek główny. Posiadacze mocnych pecetów mogą to zrobić w oszałamiającej oprawie graficznej dzięki modyfikacji Redux.

GTA V Redux już dostępne! Mamy też nowy trailer

 

GTA V Redux to najbardziej ambitna i złożona modyfikacja do gry. Wprowadza ogromną ilość zmian i usprawnień, które nie dotyczą tylko kwestii graficznych, chociaż nie da się ukryć - kwestie wizualne stoją na pierwszym planie. 

Projekt został stworzony w całości od podstaw przez Josha Romito. Modyfikacja jest tak rozbudowana, że grając w GTA V Redux można poczuć jakby uruchomiło się zupełnie nową produkcję. Poniżej przedstawię najważniejsze założenia omawianej modyfikacji. 

Grafika

GTA V wygląda zupełnie inaczej dzięki dokładnie stworzonemu cyklowi dobowemu z zastosowaniem tak zwanego oświetlenia globalnego (obiekty są oświetlone nie tylko przez źródło światła, lecz również przez światło odbite od innych obiektów). Warunki atmosferyczne są dużo bardziej realistyczne - mgła i smog nad miastem wyglądają lepiej, usunięto też rozmycie obiektów i roślin w tle, dzięki czemu gra otrzymała wyraźniejszy i ostrzejszy wygląd. Przebudowano całe oświetlenie dzięki czemu każda pora dnia wygląda znacznie lepiej. W nocy lampy uliczne oświetlają większą część terenu wokół siebie, Gracze mogą ponadto wybierać aż 15 różnych opcji recieniowania które zmieniają kolorystykę i natężenie barw. Zmieniono reflektory pojazdów tak aby różnica pomiędzy światłami mijania a długimi była znacznie bardziej dostrzegalna. 

Niemal każda droga w San Andreas została zastąpiona zupełnie nowymi teksturami, tak by wyglądała znaczniej bardziej realistycznie.

Jak zapewnia twórca - wszystko łącznie z drzewami, roślinami, krzewami, trawą, ogniem, eksplozjami, wodą, chmurami zostało zastąpione teksturami 4K. 

Fanów realizmu z pewnością pozytywnie zaskoczy zmiana wszystkich billboardów w grze na te reklamujące rzeczywiste produkty istniejących firm

Rozgrywka

Jak wspomniałem na początku - GTA V Redux nie sprowadza się do ulepszenia grafiki, również sama rozgrywka uległa znaczącym zmianom. 

Najważniejsze wydaje się być kompletne przebudowanie systemu poszukiwania przez policję. Od teraz przy 5 gwiazdkach poziomu poszukiwania na ulicę wkroczy wojsko. Jak wszyscy gracze wiedzą - od GTA IV wojsko przestało być naszym ostatecznym wrogiem, ta modyfikacja przywraca w pewnym stopniu system znany z GTA 3, VC i San Andreas. Ponadto modyfikacja robi użytek z wcześniej nieużywanych przez stróżów prawa pojazdów, jak również wykorzystuje nie użyte w oryginalnej wersji GTA V modele policjantów. 

Popracowano dodatkowo nad zmianą i ulepszeniem sztucznej inteligencji policji, tak aby stosowali bardziej przemyślane taktyki a walka z nimi była większym wyzwaniem. 

Jeżeli jesteśmy już przy walce - przebudowano również w pewnym stopniu mechanikę strzelania (lepszy odrzut broni) oraz system prowadzenia się pojazdów. Jeżeli spojrzymy na pracę zawieszenie to zauważymy, że samochody teraz znacznie bardziej się kołyszą - na wzór tego co widzieliśmy w GTA IV. Chociaż modyfikacja zmienia fizykę również innych pojazdów - w tym łodzi czy samolotów i helikopterów. 

Będąc przy fizyce warto wspomnieć o ulepszonym efekcie potrącania przechodniów jak i efekcie jaki wywołuje postrzelenie oponentów. Teraz w efekcie postrzelenia kogoś w rękę lub nogę będzie się on realistycznie zachowywać, straci równowagę i upadnie. 

Jak zagrać?

Cała modyfikacja jest oczywiście darmowa. Aby w nią zagrać przede wszystkim upewnij się, że masz oryginalną wersję GTA V z najnowszymi updatami. Musisz posiadać ponadto co najmniej 70GB miejsca na dysku oraz program Open IV.

Musisz pobrać Scripthook V a pliki „ScriptHookV.dll” oraz „dinput8.dll” przenieść z folderu „bin” do katalogu z zainstalowanym GTA V.Moda natomiast pobierzesz ze strony autora GTA V Redux.

 

Wymagania

Chociaż autor nie podał dokładnych wymagań to zaznaczył, że po jej zainstalowaniu należy się liczyć nawet ze zmniejszeniem płynności o 20FPS w porównaniu do podstawowej wersji gry. Jeżeli zatem gra działa Wam w jedynie stabilnych 30FPS to instalacja tego moda mija się z celem.

 

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (23) Skomentuj Obserwuj

[46.134.***.***]
Dtn dodano: 17.09.2016, 17:27
Doskonały artykuł!

Strona oficjalna nie działa.
Tu jest autoryzowany mirror przez autora
http://games(...)167.html
Polecam ściągać przez akcelerator pobierania, bo podobno wolny serwer.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38
Wenon dodano: 17.09.2016, 18:06
Wszystko pięknie ale jak gra się na multi to raczej nie skorzysta się z modyfikacji ;/
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
lukaszn92 do Wenon dodano: 17.09.2016, 18:53
Chyba że chcesz koniecznie bana wyłapać :D .
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38
Wenon do lukaszn92 dodano: 17.09.2016, 19:01
Czemuż to?
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
lukaszn92 do Wenon dodano: 17.09.2016, 19:02
W multi nie można grać z żadnym modem przecież.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38
Wenon do lukaszn92 dodano: 17.09.2016, 19:04
Toż to przecież napisałem, że NIE skorzysta się z modyfikacji ;p
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
lukaszn92 do Wenon dodano: 17.09.2016, 19:25
No to po co się mnie pytasz dlaczego bana byś dostał? xD
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38
Wenon do lukaszn92 dodano: 17.09.2016, 19:37 | Edytowano 1 raz. Ostatnio: 17.09.2016, 19:39
Omg nie doczytałem "że" w twojej odpowiedzi i przeczytałem "chyba chcesz koniecznie bana wyłapać" xD dlatego się pytałem ;p Muj buont :(

A propo miałem prawie rok enb series na multi i nie było z tego powodu nieprzyjemności ;p A miałem to tylko dla odblokowania deformacji dachu i drzwi samochodów bo wciąż nie mogę przeboleć jak mogli tak schrzanić sprawę zniszczeń :(
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[31.174.***.***]
dodupy dodano: 18.09.2016, 10:28
Pomimo starań autora moda, gra dalej wygląda brzydko :/ Ale to raczej wina silnika gry
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
robi dodano: 17.09.2016, 21:32
"Projekt został stworzony w całości od podstaw przez Josha Romito." - słucham? Gościu ukradł pliki, trzeci raz! Najpierw było Miracle of V, potem Pinnacle of V, a teraz Redux. Po prostu wstyd, piszecie o jakimś pajacu co jest złodziejem, a o polskiej modyfikacji, z której to zostały przekopiowanie pliki to cisza.
Nie mam ochoty opisywać co dokładnie jest zerżnięte, bo i tak bym się nie zmieścił w limicie znaków, więc podsyłam linka:
http://gtafo(...)69083501
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 37
Majek do robi dodano: 17.09.2016, 23:21
Z tego co pamiętam, to po tym jak odkrył, że osoby pomagające mu przy modyfikacji używały kradzionych tekstur to on zamknął projekt i zaczął robić wszystko samemu od podstaw (dlatego premiera tak się wydłużyła).
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 35
robi do Majek dodano: 17.09.2016, 23:32
To była ściema, cały czas to on sam jeden robi tego moda. Ciekawe jakie teraz znajdzie wytłumaczenie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do robi dodano: 18.09.2016, 13:32
No robi.... Środowisko już huczy :D

http://imgur.com/FKW1QJO.png
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 37
Majek do Kubixxx dodano: 18.09.2016, 13:59
Nie zmienia to faktu, że i tak mod wygląda jak zwykłe gunwo :P
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[46.134.***.***]
Dtn dodano: 17.09.2016, 17:38
Warto wspomnieć że sporadycznie niektóre osoby spotykają się z problemem crasha po chwili rozgrywki.
Solucją ma być wyjście od razu po załadowaniu do menu głównego, aby gra zdążyła doczytać zasoby.
Sam autor w pliku readme pisze zaś, że crash w trakcie wczytywania potrafi wywołać włączony notatnik czy okno typu explorer. W większości aplikacje typu Photoshop, czy przeglądarka potrafią być odpowiedzialne za te błędy, ale autor uprasza o zamknięcie wszystkiego w systemie przed uruchomieniem gry w przypadku problemów.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[46.134.***.***]
Dtn do Dtn dodano: 17.09.2016, 20:21
Rozwiązań problemów ciąg dalszy za kolega lukadd

Kilka wskazówek.
Po zainstalowaniu OpenIV w tools ASI manager zainstalować dodatki, aby podczas instalacji moda była możliwość wyboru katalogu gry.

Druga sprawa wywalanie po kilku sekundach. popsute są 2 małe pliki. Możliwe, że tylko w niektórych paczkach. Ale jak gra wywala lub się nie uruchamia to

FOR ALL THE PEOPLE WHO CRASHES AFTER 45S - 2MIN OF GAMEPLAY After installing the mod: 1. Use Openiv and go to mods>update>update.rpf>common>data 2. Active ''Edit mode'' 3. Delete the ''materials'' folder and replace it to
the vanilla materials folder 4. Enjoy!

Pliki trzeba zastąpić tymi oryginalnymi z folderu updade oczywiście dostępnymi poprzez OpenIV.

"Gra wygląda nie ziemsko po prostu ten mod miażdży wszystko inne graficznie. Jutro obadam na 4k :E. Jak ktoś gra na fullHD to polecam zrezygnować z msaa i jednak ustawić skalowanie klatek na 1.5x+ mimo gorszego wygładzania textury są ostre jak żyleta."
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38
Wenon do Dtn dodano: 17.09.2016, 21:45
A masz rozwiązanie na błąd spójności plików pomimo zainstalowania wszystkiego dokładnie według instrukcji? ;p
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[46.134.***.***]
Dtn do Wenon dodano: 17.09.2016, 23:25
Ostatecznie fresh install...
Jak masz płyty instalacyjne, lepiej dla Ciebie.

A sprawdzanie spójności plikow można było ręcznie włączyć conajnniej na Steam, a potem jeszcze raz próbować instalować moda.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38
Wenon do Dtn dodano: 18.09.2016, 13:16
Nope, po czystej instalacji cały czas ten sam błąd sprawdzania spójności plików, pluginy z open iv zainstalowane sa
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
deton24 do Wenon dodano: 18.09.2016, 13:59
Chyba czeka Cię najgorsze. Format.
Poczytaj jeszcze po angielsku ew. o tym błędzie, może coś Cię naprowadzi, jakby ktoś miał podobny problem podczas instalacji innych modów.
Kwestia jest też taka, że pamiętajcie że podobno ten mod nie działa z piratami, a tylko z najnowszymi aktualnymi wersjami gry,
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38
Wenon do deton24 dodano: 18.09.2016, 14:18
"Chyba czeka Cię najgorsze. Format."
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!! ;(

A jednak będzie szczęśliwe zakończenie, udało mi się naprawić problem tym, że całe gta skopiowałem do folderu mods nie tylko to co w instrukcji kazano :D W sumie mam 3 kopie gta w tym jedno do multika
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[193.200.***.***]
VisualV dodano: 18.09.2016, 16:31
plagiat
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 38