Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

Rockstar Games we współpracy z firmą tuningową West Coast Customs zbudował prawdziwe Banshee, wyglądające tak, jak w Grand Theft Auto V.

Najnowsze informacje

880VGTA V dominuje w lipcu na amerykańskim rynku gier News | | 23.08.2016 17:31 przez Kubixxx
Encyklopedia: Grand Theft Auto V | Tagi: GTA Online GTA V NPD raport

Grupa analityków z NPD podsumowała lipiec na amerykańskim rynku. Okazuje się, że gracze w dalszym ciągu łapią ciepłe promienie słońca w Los Santos! 

GTA V dominuje w lipcu na amerykańskim rynku gier

Raport NPD zawiera informacje związane z rynkiem gier oraz wyniki sprzedaży konsol, czy poszczególnych tytułów. Do pełnego raportu pragniemy Was odesłać już teraz. W dużym skrócie wydatki na elektroniczną rozrywkę w Ameryce Północnej spadły o 14% względem poprzedniego roku (dochód rzędu 480,1 milionów dolarów). Warto wspomnieć, że firma NPD nie bierze pod uwagę pełnej dystrybucji cyfrowej oraz sprzedaży używanych egzemplarzy.

Pełen raport związany z grami i sprzętem znajdziesz na stronie rynkowego analityka (Klik!). 





Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych gier prezentuje się następująco:

  1. Grand Theft Auto V
  2. Overwatch*
  3. Lego Star Wars: The Force Awakens
  4. Monster Hunter: Generations **
  5. Call of Duty: Black Ops III
  6. Minecraft **
  7. NBA 2K16
  8. Doom 2016 **
  9. Destiny: The Taken King
  10. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

    * - Dochód z Battle.net nie został uwzględniony, co może powodować dominację GTA V 
    ** - sprzedaż cyfrowa nie została uwzględniona


     

Cieszy fakt, że po blisko 3 latach od premiery GTA V wciąż utrzymuje się na topie. Niestety prym i niekwestionowany sukces GTA Online skutecznie odciąga nas od zapowiedzi kolejnej części serii. Popularność trybu wieloosobowego i chęć do zakupu kart Shark Cash to dla studia idealne źródło przychodów.

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (12) Skomentuj Obserwuj

[83.29.***.***]
hubzon dodano: 23.08.2016, 17:52
Nie winiłbym GTA Online za to że niby zapowiedź jest odciągana. Przecież nawet nie minęło tyle czasu co zwykle żeby zapowiadali kolejną część.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 15
futureshock do hubzon dodano: 23.08.2016, 18:17
Tu raczej nie chodzi o kolejną część serii GTA, a o następną grę Rockstara. Mamy już prawie jesień i niebawem 2017 rok, a od premiery GTA V minęło już wiele czasu. Do premiery GTA V wychodziło mnóstwo gier w krótkim czasie: 2010 - GTA EfLC, RDR, 2011 - L.A Noire, 2012 - Max Payne 3, 2013 - GTA V i na tym koniec. Myślę że po takim czasie już większość ma dość GTA V i Online i z chęcią usłyszałaby o nowym projekcie. Nie będę wspominał o dodatku fabularnym do piątki, bo pewnie to już nierealne a i tak większość graczy jednak by wolała nową grę, niż wydawanie dodatku po trzech latach od premiery podstawki.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.29.***.***]
Henryk Kania do futureshock dodano: 23.08.2016, 18:29
GTA V się po prostu dobrze zestarzało i nawet nie czuć jakby ta gra była tak długo na rynku ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx dodano: 23.08.2016, 18:21
"Przecież nawet nie minęło tyle czasu co zwykle żeby zapowiadali kolejną część."

- Premiera GTA IV w połowie 2008 roku.
- Zapowiedź GTA V pod koniec 2011 roku.

Czas najwyższy! :P
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.29.***.***]
Pfff do Kubixxx dodano: 23.08.2016, 18:28
Nie wiem, ja tam dalej się dobrze bawię przy GTA Online.

Pojedynczy gracz już jest oklepany.

Poza tym jeśli w GTA ma być postęp to zdecydowanie nie jest to najwyższy czas na jakiekolwiek zapowiedzi, chyba że gier pobocznych typu RDR.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
Wookie1 do Kubixxx dodano: 23.08.2016, 20:37
Mam ten sam tok myślenia w kwestii oczekiwania na trailer. Minęły trzy lata, czas najwyższy na zapowiedź GTA VI. Samo GTA Online nie wystarcza, studio musi iść do przodu z fabularnymi częściami. Wiem, że to przez sprawę Leslie Benzies'a no ale seria nie może na tym ucierpieć... albo my gracze ;)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[85.219.***.***]
MetoPyton dodano: 24.08.2016, 12:59
Nie dziwię się, że nie ma zapowiedzi nowej części GTA. Po pierwsze jest jeszcze trochę za wcześnie. Po drugie, każdy tytuł z serii jest większy, ambitniejszy od poprzedniego, co oznacza, że czas produkcji ulega wydłużeniu. Po trzecie, to Rockstar Games, który ma swój terminarz i się go trzyma, a w razie potrzeby modyfikuje go.
Co do GTA 5 i Online to zauważyłem ciekawe zjawisko wśród moich znajomych. Większość gra w Online od samego początku, a fabułę rusza po kilku miesiącach grając jednocześnie w GTAO. Początkowo grałem w trybie fabularnym, ale jak zacząłem grać w Online to mi się odechciało, co nie zmienia faktu, że historię mam ukończoną. Nie zmienia to też faktu, że mnie mdli na myśl o graniu od nowa. Takich problemów nie miałem z poprzednimi częściami. Może to wpływ multi albo samej fabuły, ale jeżeli chodzi o moich znajomych to na pewno Online sprawia, że fabula przestaje być atrakcyjna.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 22
Liptonix dodano: 23.08.2016, 23:05
Zamiast skupić sie na nowej odsłonię GTA, pakowałbym w Online nowy content, rozwijałyby online do maximum, np nowe lokacje. Online ma tak wiele możliwości rozbudowy że az żal że RG tego nie wykorzystuje. Nie zabija sie kury która składa złote jaja, póki kura żyje, zakup nowej kury nie bedzie mieć sensu.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
maciekolos do Liptonix dodano: 25.08.2016, 12:06
Online to rak wyżerający GTA od środka, właśnie nie powinno się w to więcej pakować, fani serii chcą dopracowanej, wciagającej fabuły, czyli tego, co dotychczas było wizytówką Grand Theft Auto (aż do GTA V), a nie zaniedbywania jej na rzecz MP.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 25.08.2016, 12:06
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[82.139.***.***]
cfvghj do maciekolos dodano: 25.08.2016, 21:21
przeszedłem każde gta na pc max 3 razy i koniec. w online grałem od premiery na x360 aż do początku wakacji. Niestety ale czasy gry samemu mineły. I fakt singiel zawsze powinien być ale twierdzić żew dzisiejszych czasach jest lepszy od gry zespołowej jest troche śmieszne. Czasy samotników mineły
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
maciekolos do cfvghj dodano: 26.08.2016, 10:13
Czasy gry samemu minęły? A Wiesiek? Assassiny? Mafia? To że Rockstar idzie w złym kierunku nie znaczy że jakieś czasy przeminęły, po prostu są łasi na kasę z Sharków i olewają singla po całości.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.254.***.***]
Ff do maciekolos dodano: 27.08.2016, 16:18
Itak wole multi. Singla mozna przejsc ze 2 razy potem to juz nuda. Grajac z innymi ma sie wiele opcji a nie jedna fabule z 3 zakonczeniami. Mozna rywalizowac z rawdziwym czlowiekiem a nie z programem. To jest to co sprawia ze mp wyprzedzil singla. Wieska ratuje to ze ma pierdylion misji pobocznych. Chociaz juz teraz wielu moich znajomych odstawilo wieska bo po co maja samemu grac gdy mozna lepiej sie bawic razem. Ps ac posiada multiplayer. I jak widac r* wcale bledu nie popelnia ze inwestuje w online bo skoro to robia to znaczy ze maja popyt na usluge a to jest w biznesie najwazniejsze a nie to ze jakis tam procent graczy prosi o singla na ktorym zarobia raz
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]