Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] Strzelając w piłkę na wyspie Star Fish, ta będzie się odbijać.

Najnowsze informacje

4429VOgraniczony transfer postaci w GTA Online News | PC PS4 PS3 X360 XOne | 22.08.2016 15:10 przez Szymon Marszałek
Encyklopedia: Grand Theft Auto V | Tagi: GTA Online GTA V Social Club

Od swoich początków na Xboxie 360, jak i PlayStation 3, świat GTA Online zmienił się nie do poznania, oferując nam możliwości, o których gracze starszych konsol mogą sobie jedynie pomarzyć. Przy zmianie sprzętu na nowszy, mieliśmy możliwość przeniesienia swoich postaci na nową platformę, ostatnio jednak coś się zmieniło. 

Ograniczony transfer postaci w GTA Online

 

W Grand Theft Auto nie trudno spotkać oszusta, o ile są oni dosyć często spotykani na serwerach najnowszych konsol, jak i komputerów, to na konsolach starej generacji (Xbox 360 i PS3), ciężko uciec od oszusta, łatwo więc było o zdobycie brudnych pieniędzy na starszym sprzęcie, by później przenieść postać na Xbox One, PlayStation 4, bądź PC. Do tej pory, powracający gracze mieli nieograniczoną możliwość przenoszenia swoich postaci, niedawno jednak, Rockstar postanowił nałożyć na graczy limit, przez który przenieść możemy maksymalnie jedną starszą postać.

Oznacza to, że pierwsze przeniesienie postaci (np. z Xbox 360 do PC) zablokuje nam możliwość przenoszenia kolejnych charakterów. Dlaczego? Rockstar jakiś czas temu przestał wspierać tryb wieloosobowy na Xbox 360, jak i PlayStation 3, oznacza to, że zabezpieczenia przeciw oszustom również są przestarzałe, przez co częściej spotkamy tam oszustów, niż w przypadku komputerów i konsol z nowej generacji. 

 

 

Działanie to ma zatrzymać oszustów działających na starych generacjach, którzy mają zamiar przenieść zmodyfikowane na wysoki poziom konta, na serwery PC, XO i PS4. Czy takie działanie ma jednak sens? Tak i nie, tryb wieloosobowy na konsolach PS3 jest darmowy, przez co istnieje możliwość stworzenia nowego konta PlayStation Network, jak i Social Club. Działanie to sprawdzi  się lepiej w przypadku konsoli Microsoftu, gdyż tam by cieszyć się grą wieloosobową, należy wykupić specjalny abonament Xbox Live Gold, lecz to także nie jest przeszkodą nie do pokonania, abonament ten można wykupić choćby na dwa dni, za parę złotych, kiedy cena modyfikacji konta, przewyższa cenę abonamentu kilkukrotnie.

Nie można ukryć, że Rockstar utrudnił działalność wielu z oszustów, i niektórym wybił z głowy modyfikowanie kont, gdyż zajmuje to coraz więcej czasu, lecz wytrwali modderzy z pewnością podniosą cenę swoich działań, zdobywając więcej pieniędzy.

Jak jednak odbije się to na uczciwych graczach? Liczba graczy używających starszych konsol maleje, a rzadko kto rozwija dwie postacie jednocześnie, nie można jednak mówić, że nie będzie miało to wpływu na uczciwych graczy.

 

Jak przenieść postać?

 

Postać przenieść możemy jednorazowo z Xbox 360 i PlayStation 3 (X360: XO i PC / PS3: PS4 i PC), o to, czy chcemy to zrobić zostaniemy zapytani na samym początku naszej przygody na nowym sprzęcie. Jeżeli chcemy zrobić to później, należy wejść w Menu Pauzy, wybrać zakładkę Online, a następnie opcję "Transfer Postaci".

 

 

Dalej pokieruję nas Rockstar, przenoszenie postaci jest szybkie i proste. 

 

 

 

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (27) Skomentuj Obserwuj

[83.7.***.***]
szymon haha dodano: 22.08.2016, 17:52
Charakterów xD
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Chaffee do szymon haha dodano: 22.08.2016, 19:39
I co w tym jest tak wybitnie zabawnego? :>
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
RedLixxx dodano: 22.08.2016, 22:38
Da się przenieść postać z x360 na PS4, ponieważ sam tak zrobiłem. Ta podziałka nie polega na platformach tylko na generacjach ;)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 10
Kotowsky_001 do RedLixxx dodano: 23.08.2016, 08:38
złamali w nocy ... tak jak ten anticheat na ps3 i xbox old ( wiedziałem,że to znowu pęknie bo oni za dużo zarabiają na modowanych kontach) za sztukę średnio mają 35-45 pln lub więcej troszkę
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 26
Martin199022 dodano: 23.08.2016, 01:43
ja mam pytanie a da sie przeniesc postac z pc na xbox one jest taka mozliwosc moze ktos wie
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.20.***.***]
speedor123 do Martin199022 dodano: 24.08.2016, 15:12
Niestety nie da sie, można przenosić postać tylko z starszych wersji na nowszą (data wydania gry) czyli z old genów możesz przenieść na wszystko, z next genów na pc a z pc na nim nie możesz przenieść
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.6.***.***]
YeTy dodano: 13.12.2016, 23:40
Czy jest jakiś limit pieniędzy jaki można przenieść?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 3
Hucii dodano: 14.02.2017, 07:57
Według mnie trochę się spóźnili z tą blokadą dnia 6 marca bo np. moi znajomi i ja mamy modowane konta a przenieść postać mogę nie mając postaci to znaczy że moje i moich znajomych 500.000.000 GTA$ przejdzie na nowe generacje lecz nie wiem czy wziął to ktoś pod uwagę ale R* blokuje trasfer z powodu że ''moderzy'' nie będą przynosić zysków z kupowania shark card'ów bo mają pieniędzy pod dostatkiem jeśli nawet nie zdążę przenieść postaci np. na pc będzie dla mnie obojętne bo ma się znajomości poda się passy i heja znowu z 500lvl, 500mln GTA$ ;) Ale to kwestia czasu a ''moderzy'' z x360 i ps3 przejdą na pc i nowe generacje konsol.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.79.***.***]
ja dodano: 21.05.2017, 18:35
ja nie mam napisane transwer postaci nie wiem czemu
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[31.134.***.***]
Pzwel L dodano: 25.07.2017, 23:48
Ja nie mam możliwości przeniesienia postaci.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
omosquito do Pzwel L dodano: 26.07.2017, 00:13
Bo przenoszenie ze starych konsol już dawno temu zablokowano całkowicie. Zobacz sobie jak stary jest ten artykuł. W międzyczasie był inny mówiący o całkowitej blokadzie.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 26.07.2017, 00:14
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[31.134.***.***]
Pzwel L do omosquito dodano: 26.07.2017, 16:26
Pisząc post wcześniej nie wiedziałem o tym. Teraz gdy więcej poczytałem już wszystko mi wiadomo. Dzięki za odp. Pozdro
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 3
arriczek dodano: 03.08.2017, 14:03
Czy nadal jest możliwość transferu postaci z ps3 na pc(starej postaci, która już trochę za sobą ma ) Bo z moich poszukiwań po internetach, są podzielne uwagi ;) Z góry dziękuje za jakąś odpowiedź.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.9.***.***]
RIBEUSZ do arriczek dodano: 27.08.2017, 18:01
Niestety niema takiej możliwości chyba że przeniesiesz konto na ps 4 i z ps 4 na komputer
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 18
lukaszn92 dodano: 22.08.2016, 15:18
Powinni w ogóle to zablokować.
Kto chciał przenieś postać to już dawno to zrobił.
+ -4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Szymeg do lukaszn92 dodano: 22.08.2016, 15:23
Niestety nie każdy przeniósł postać w dzień premiery, i sam jestem tego przykładem. Grałem na X360, i dopiero kilka miesięcy temu przeniosłem postać na PC, gdyż w końcu kupiłem komputer, i założę się, że jest jeszcze wielu graczy, którzy mają taki sam problem. Ograniczenie jest dobre, ale można by rozważyć przenoszenie większej ilości postaci, zaostrzyć weryfikację na wzór zapisu szybkości zdobywania punktów RP, jak i pieniędzy.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[155.133.***.***]
lshadow_76 do lukaszn92 dodano: 23.08.2016, 12:36
A co jeśli np. Ja dopiero będę kupować nową generację a mam konto ktore ma 3 lata... i nie chce stracic lvl ani nic?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
EngineV8 do lshadow_76 dodano: 23.08.2016, 16:54
Masz przecież napisane że jedną postać możesz przenieść bez żadnych problemów. A jeśli masz ich kilka to wybierz tą najlepszą czy najbardziej ulubioną. Osobiście nie widzę sensu posiadania kilku postaci ale to tylko moje zdanie, bo ja nie mam nawet czasu grać jedną. Od premiery gry na PC dobiłem dopiero do około 70-tego poziomu, a gdzie tam rozwijać kilka postaci... Ale jak mówie to tylko moje zdanie.
Taka smutna kolej rzeczy. GTA V pojawiło się w złym okresie. R* chciał zadowolić wszystkich, najpierw posiadaczy starej generacji, potem nowej generacji a na końcu PC-towców takich ja. W efekcie najgorzej wychodzą na tym konsolowcy starej generacji. Nie dość że gra od roku nie jest już rozbudowywana, to aby mieć wszystko to co jest na next genach czy PC-tach trzeba za nią zapłacić po raz drugi, w dodatku w wielu przypadkach inwestując w sprzęt. I nie chce tu rozpętywać kolejnych wojenek na wiadomy temat. Poprostu jako iż ja musiałem na swój egzemplarz gry na PC czekać bardzo długo, wyobrażam sobie co czują gracze z PS3 czy X360. Niektórzy z Was mają prawo czuć się nieco oszukani, bo przed zakupem gry, nikt was nie poinformował o tym że w przeciwieństwie do np wersji PC gra przestanie być rozwijana. No chyba że kupiliście ją gdy taka informacja już była :)
Co do ograniczenia ilości kont do przeniesienia, skoro rzeczywiście stare konsole służą niektórym do oszukiwania i wypracowywania sobie w nielegalny sposób przewagi nad normalnymi graczami, to jestem za takim ograniczeniem. R* nie tylko dba o nas ale przede wszystkim o swoje interesy. Niestety w życiu często tak bywa że przez kilku idiotów cierpi większa grupa normalnych ludzi. Kto czuje się bardzo pokrzywdzony powinien wiedzieć do kogo mieć ewentualne pretensje.
Ostatnie zagrywki R* istotnie są kontrowersyjne (ograniczenia, bany bez powodu...), ale nie zapominajmy że to ich pierwszy tak duży multiplayer i miejmy nadzieje że czegoś się nauczą, a GTA VI(?) w przyszłości będzie wolne od tego typu problemów.
Pozdrawiam wszystkich graczy :)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.20.***.***]
speedor123 do Szymeg dodano: 24.08.2016, 15:17
Mogli by zrobić taki system który by blokował przenoszenie postaci na innych kontach jeśli na danym IP przenosiliśmy już postać na innym koncie (taki ban na ip tylko że zamiast bana nie możemy już nigdy przenieść postaci korzystając z tego samego IP) Wtedy ci którzy by chcieli przenieść postać by ją sobie przenieśli a moderzy nie mieli by jak przenosić zmodowanych kont na next gena
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
EngineV8 do speedor123 dodano: 24.08.2016, 19:37
Napisałeś to trochę chaotycznie, ale starałem się twój komentarz przeczytać ze zrozumieniem, i Tobie też to radze :)
Uważasz że skoro normalny użytkownik nie miałby wtedy problemu z przeniesieniem postaci, to oszust czy ktoś kto zajmuje się takim procederem za pieniądze by sobie z tym nie poradził? :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Reeesio do EngineV8 dodano: 25.08.2016, 17:39
Ale moderzy tych kont nie przenosza,tworza nowe na x360,ps3,dostajesz login do rgsc i psn,chyba ze chciales na swoim loginie,i samemu to przenosisz w opcjach gta
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[78.88.***.***]
GT: Wamp12 do Szymeg dodano: 30.08.2016, 21:24
Ja przenioslem postac 3 miesiace temu z 360 na One a moj kolega z x360 kupuje one w grudniu i bedzie przenosil wiec nie kazdy...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 4
LoGgaRgame do lukaszn92 dodano: 24.09.2017, 23:40
A co jeżeli ja sprzedaje ps3 i kupuje kompa z gta za kilka dni/tygodni?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.64.***.***]
pawciaz dodano: 24.09.2017, 23:59
mam pytanie bo już raz przeniosłem konto jeszcze kiedy była taka opcja na konto kolegi on poczasie usunął mojego gamer taga ze swojego social clubu wiec postanowiłem znowu przenieść gamer taga na konto pc innego kolegi lecz nie ma takiej opcji i teraz moje pytanie jeżeli kupiłbym gta które jest świeże to była by ponowna opcja przeniesienia konto czy raz przeniesione konto z xbox360 na pc traci juz mozliwosc przenoszenia ?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Majek do pawciaz dodano: 25.09.2017, 00:46
Kilka miesięcy temu R* wyłączył możliwość przenoszenia postaci.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.17.***.***]
W0jtek696 dodano: 30.10.2017, 11:19
Witam, czy jest już możliwy transfer postaci gta online z xbox one na playstation 4??
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
omosquito do W0jtek696 dodano: 30.10.2017, 12:37
W sumie dobre pytanie. Raczej nie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]