Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] W grze znajdziemy wrak statku.

Najnowsze informacje

1438VNiemiecki rząd obwinia gry za ataki w Monachium News | | 29.07.2016 17:00 przez Szymon Marszałek | Tagi: Cenzury gier Niemcy zamach terrorystyczny

Kilka dni temu, na terenie kraju naszych zachodnich sąsiadów doszło do mrożących krew w żyłach zamachów, w których zginęło wiele niewinnych osób. Niemiecki rząd widzi problem w grach wideo.  

Niemiecki rząd obwinia gry za ataki w Monachium

Gry wideo już od dawna zostają podawane jako źródło inspiracji różnych, niezgodnych z prawem i nagannych wybryków różnych szaleńców, zaczynając od zażywania narkotyków, kończąc na aktach terrorystycznych. Nie inaczej było tym razem. Niemiecki minister spraw wewnętrznych - Thomas de Maizière po zamachach w Monachium oświadczył, że to właśnie przez brutalne gry doszło do zamachu. 

 

 

"Das unerträgliche Ausmaß von gewaltverherrlichenden Spielen habe eine schädliche Wirkung auf die Entwicklung junger Menschen." - "Nieznośny stopień przemocy zawarty w grach ma szkodliwy wpływ na rozwój młodych ludzi". -  Powiedział de Maizière.

 

 

Gry wideo w Niemczech nigdy nie miały łatwo, do zablokowanych tytułów należy np. polska gra, o nazwie "Dying Light", która na terenie Niemiec została zakazana, z powodu brutalności. Czy jest to początek blokowania kolejnych tytułów, takich jak Grand Theft Auto, czy Red Dead Redemption? Czy gry mają coś wspólnego z coraz częstszymi atakami terrorystycznymi, a zakazanie najbrutalniejszych z nich przyniesie oczekiwany skutek?

 

 

Redakcja GTASite łączy się w bólu ze wszystkimi rodzinami oraz bliskimi ofiar piątkowego zamachu w Monachium.

 

 

 

Sonda - wypowiedz się!

r e k l a m a

Komentarze (18) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 14
Shelby67 dodano: 29.07.2016, 17:27
Nie zabił, bo grał w gry. Zabił, bo był psycholem.
+ +7 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
MikeMG dodano: 29.07.2016, 18:31
Normalny człowiek nie inspiruje się brutalnymi filmami, czy grami.
Psychopata będzie naśladować gry i filmy i to tu leży problem, nie w grach.
+ +7 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
Hayer dodano: 29.07.2016, 19:40
XDDDDD
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
Wookie1 dodano: 29.07.2016, 21:22
Cóż... Niech obwinią Simsy za to że ludzie giną w pożarze i podczas pływania, oraz NFS za wypadki na drogach. A i oczywiście uchodźcy są bez winy, jakby inaczej. :)
+ +5 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[212.191.***.***]
makaveli 1971 dodano: 29.07.2016, 21:43
Totalny debilizm niemiecki rząd jest poj***any to nie wina gier tylko wina chorych ludzi nic się na to nie poradzi poj***ow na świecie się pełno kręci
+ +6 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
mbabane dodano: 29.07.2016, 22:27
nie nie, to nie gry sa przyczna zamachow, tutaj cytat z polskiej komedii:
" - (...)zatem kto strzelal?
- czlowiek strzelal prosze pani!"

A co z filmami, ktore sa paranascie razy starsze, a co z ksiazkami? Skad jest brana inspiracja do gier akcji jak nie z ksiazek czy filmow. W telewizji i gazetach na pierwszym planie same tragedie, katastrofy, afery itp. Na drodze jest wypadek i niekeidy ma sie wrazenie ze osoby ktore udzielaly pierwszej pomocy pierwsze co zrobily to poinformowaly media, ludzie sami do tvn-u wysylaja filmiki i zdjecia - czy to jest zdrowe?
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 29.07.2016, 22:30
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Majek dodano: 30.07.2016, 00:30
http://demotywatory.pl/4677144/Przemoc-w-grach-wywoluje-agresje-Bzdura-Agresje-wywoluja - nic dodać, nic ująć ;)
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
Officer Mniam dodano: 29.07.2016, 17:14
Kocham niemców. Z jednej strony uważają się za wspaniały naród z drugiej co kawałek pokazują jakimi są debilami xd. Polski rząd powinien mnie zamknąć, gram od 8 roku życia. Mam 26 lat :D ale ze mnie psychol musi być :D
+ +6 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[93.157.***.***]
Arek do Officer Mniam dodano: 30.07.2016, 01:14
Ani słowa o radykalizującym się islamie, ale gry od razu trzeba obwiniać. Dobrze,że Polską rządzi PiS, choć na nich nie głosowałem. Jednak jeśli byłoby dalej PO i stary złodziejski układ, to skończyłoby się to tragicznie!
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
Spleyled dodano: 30.07.2016, 01:44
Tyllo tak Ci co są odpowiedzialni za 3 zamachy w Niemczech nie byli chorzy psychicznie. Po prostu zapewne mieli powiązania z ISIS lub inna grupa terrorystyczną. Władze niemieckie celowo wykorzystują pojęcia "psychopata" itp. A dlaczego? Bo jak wiadomo zamachowcy byli imigrantami,których w puściła Merkel.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 17
Hayer do Spleyled dodano: 30.07.2016, 08:37
Popieram, poprawność polityczna nas zabije.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[46.112.***.***]
kropek dodano: 30.07.2016, 12:08
Heh, dziwni ci Niemcy, nie potrafią się przyznać do błędu, że to przez ciapaków których sami do siebie wpuścili, robią im burdel z kraju - ci nie widzą w tym problemu i szukają wymówek lol.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu do kropek dodano: 30.07.2016, 12:42
A czy niemcy potrafili kiedyś się da jakiegoś błędu przyznać?
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[85.219.***.***]
MetoPyton dodano: 29.07.2016, 19:50
Brutalne gry video są winne wszelkim zbrodniom w historii ludzkości.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
Fronynyl do MetoPyton dodano: 30.07.2016, 15:02
No właśnie... A dlaczego Hitler zabijał? Pewnie grał w gry za młodu, a potem zabił 6 milionów ludzi.
Ach, trzeba zakazać te nieznośnie i brutalne gry wideo, a szczególnie to całe GTA.
Gry wideo od początku ludzkich dziejów powodowały wojny i niepokoje społeczne. Najlepiej zakażmy też noże, bo można nimi kogoś zabić.
Kultywujmy życie w naszym socjoliberalnym amoku i nie dopuszczajmy do świadomości, że radykałowie islamscy mogą nam zaszkodzić. Obwiniajmy gry wideo za brak naszego instynktu samozachowawczego.
Chwała niemieckiemu rządowi, bo chroni nas przed grami, realnym zagrożeniem.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 26
Martin199022 dodano: 31.07.2016, 13:45
Ja powiem tak niektorzy ludzie gdy graja sa normalni a niektorzy co maja slaba psychike to nie powinni wogole grac bo wtedy im odbija i chca nasladowac to wszystko w realu takze to ludzie sa winni co maja slaba psychike takie jest moje zdanie i gry nie sa temu nic winne
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 31.07.2016, 13:45
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 40
alicjaess dodano: 29.07.2016, 20:36
Trzeba być psycholem by zabijać, a jeszcze większym psycholem by zabijać przez gry wideo.

Według mnie gry wideo nie mają nic wspólnego z atakami w Monachium. Tak samo gracz lubiący pościgać się samochodem, odrazu będzie chciał robić to w rzeczywistości?
+ +8 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[176.113.***.***]
MCK do alicjaess dodano: 03.08.2016, 00:25
Racja. Ja nawet nie grając chcę się ścigać :D Zdrowy człowiek się powstrzyma.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]