Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] Zabijanie gangsterów jest bardzo dobrym sposobem na zarobek - zawsze mają przy sobie masę gotówki.

Najnowsze informacje

2093VGTA V i tajemnica Jetpack'a News | | 28.07.2016 21:00 przez Redakcja GTA Site
Encyklopedia: Grand Theft Auto V | Tagi: Easter egg gta 5 GTA V gta5 gtav Jetpack sekret sekrety tajemnica tajemnice

Czy Jetpack w GTA V istnieje? Rockstar pogrywa sobie z fanami, dodając do gry pewne wskazówki, a gracze bezskutecznie próbują odnaleźć upragniony plecak odrzutowy znany z GTA San Andreas. W tym artykule przeczytacie o tym, jak gracze radzą sobie z tajemnicą Mount Chilliad 2,5 roku po premierze!

GTA V i tajemnica Jetpack'a

Jetpack z GTA San Andreas jest prawie tak samo rozpoznawalny jak sama gra. Chyba każdy zna kod ROCKETMAN, prawda? Nie dziwi więc, że gracze za wszelką cenę próbują odnaleźć jetpack'a w najnowszej odsłonie cyklu. Bezskutecznie. Co do tej pory udało się odnaleźć graczom?

W GTA 5 odkryto już bardzo, bardzo dużo tajemnic i ciekawostek (pozdro dla kumatych), włączając w to latające spodki, zamrożonego kosmitę w North Yankton, a niedawno także możliwość transformacji w Wielką Stopę i walki z Bestią. Jednak największa tajemnica nadal pozostaje nierozwiązana.

Zacznijmy od początku. Najwyższym szczytem stanu San Andreas w uniwersum HD jest Mount Chilliad. W GTA San Andreas Mount Chilliad również się pojawiło, jednakże lokalizacja góry, a także sam szczyt, były inne. Najprostszym sposobem, by dostać się na szczyt Mount Chilliad jest skorzystanie z kolejki linowej. Na ścianie górnej stacji kolejki znajduje się tajemniczy rysunek przedstawiający samą górę oraz kilka dziwnych symboli. W tym symbol przedstawiający człowieka z plecakiem odrzutowym.

Na samym szczycie, pod kładką widokową znajduje się także napis "come back when your story is complete" (powróć, kiedy twoja historia zostanie ukończona). Jeżeli odwiedziliśmy Mount Chilliad po ukończeniu gry na 100%, przy odpowiednich warunkach pogodowych i o odpowiedniej godzinie mogliśmy zobaczyć UFO krążące nad górą.

UFO to dość znany easter egg w GTA, wielu graczy po odkryciu go zakończyło swoje poszukiwania, uznając że to "easter egg ostateczny". Nic bardziej mylnego. Tajemnica góry Chilliad do dziś spędza sen z powiek najbardziej wytrwałym poszukiwaczom, którzy uważają, że ostatecznym celem w całej tej układance jest nic innego, jak legendarny Jetpack.

Jetpack przed premierą piątki był bardzo popularny w środowisku graczy GTA. Pojawił się on w GTA San Andreas, jako dość... ciekawy i wygodny środek transportu. Nic dziwnego, że wielu fanów oczekiwało, że pojawi się on również w GTA V, którego akcja również ma miejsce w San Andreas. Jednakowoż, oprócz wyżej wspomnianego symbolu na górze Chilliad, nie ma żadnego dowodu na to, że w GTA V istnieje Jetpack.

Ale to właśnie ten jeden symbol sprawił, że gracze zaczęli poszukiwania. Ludzie zaczęli próbować odszyfrować znaczenie różnych symboli z rysunku na górze Chilliad - znaki "X", pęknięte jajo, Jetpack, UFO, oko na szczycie góry oraz błyskawice wokół.

Niektóre z tych symboli zostały odszyfrowane, niektóre po części. Oko na szczycie góry symbolizuje UFO pojawiające się po ukończeniu gry na 100%, za to błyskawice dają nam do zrozumienią, żeby odwiedzić górę podczas burzy - tylko wtedy zobaczymy UFO.

Niektóre symbole nadal pozostają nieodszyfrowane. Bardzo popularną techniką było nakładanie rysunku z Mount Chilliad na mapę stanu, by określić, czy w konkretnym miejscu znajduje się coś interesującego. Doprowadziło to graczy do różnych nowych odkryć, związanych np. z UFO, ale pojawiły się również kolejne pytania bez odpowiedzi.

Gracze zaczęli ostatnio spekulować, że niedawno odkryty easter egg związany z Wielką Stopą i Bestią jest w jakiś sposób powiązany z tajemnicą Mount Chilliad. Biorąc pod uwagę, że jedna zagadka prowadzi do drugiej, wszystko jest niesamowicie skomplikowane i rozbudowane, gracze doszli do wniosku, że w tym momencie tajemnicy nie można jeszcze rozwiązać.

Bestia została dodana przy okazji aktualizacji "Wydarzenia trybu swobodnego", Wielka Stopa istniała już czasu premiery gry (można ją było zobaczyć w misji fabularnej "Drapieżnik"), więc oczywistym jest, że tajemnice są dodawane i rozbudowywane poprzez kolejne aktualizacje.

Czyli rozwiązanie tajemnicy Mount Chilliad jeszcze nie pojawiło się w grze i dlatego nikt nie potrafi tej tajemnicy rozwiązać? Najprawdopodobniej tak, być może rozwiązanie zostanie dodane w którejś z kolejnych aktualizacji, być może nigdy nie doczekamy się Jetpack'a w GTA V. To wiedzą tylko deweloperzy.

Niektórzy ludzie zaczęli szukać wskazówek poza grą, niektórzy doszukują się ukrytych wiadomości w postach Rockstara, a niektórzy spędzają godziny przeglądając pliki gry.

W tym momencie w plikach gry nie znajdziecie modelu Jetpack'a, ale być może zostanie kiedyś dodany w jednej z aktualizacji. Jeżeli jednak nie możecie się doczekać, a gracie na PC, możecie pobrać mod na Jetpack'a. Oczywiście dla prawdziwych poszukiwaczy to oszustwo, ale zawsze coś :)

Oczywiście może okazać się, że Jetpack w GTA V to troll tysiąclecia, a Rockstar wiedzie nas za nos od samiutkiej premiery. To powinno być karalne, jak można tak wieść na manowce biednych graczy, którzy wydali na grę ciężko zarobione dwieście złotych? Bezczelność. Phi!

 

 

A czy wy próbowaliście kiedyś rozwiązać tajemnicę Mount Chilliad?

 

Zobacz także

Sonda - wypowiedz się!

r e k l a m a

Komentarze (11) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 41
Zembu dodano: 28.07.2016, 21:20
Wydaje mi się, że gdyby jetpack był w grze to już dawno zostałby znaleziony w plikach gry
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
Złomek12 dodano: 28.07.2016, 23:32
"Na samym szczycie, pod kładką widokową znajduje się także napis "come back when your story is complete" (powróć, kiedy twoja historia zostanie ukończona). Jeżeli odwiedziliśmy Mount Chilliad po ukończeniu gry na 100%, przy odpowiednich warunkach pogodowych i o odpowiedniej godzinie mogliśmy zobaczyć UFO krążące nad górą."

A co jeśli historię ukończymy dopiero po przejściu dodatku fabularnego?
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 28.07.2016, 23:33
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
Wookie1 do Złomek12 dodano: 28.07.2016, 23:43
Dopiero kończąc ostatnią misję TBoGT dowiedzieliśmy się co było dalej z diamentami, więc faktycznie mogło być tak, że chcieli kwestię zagadki zostawić jako smaczek na koniec dodatku do GTA V. Mimo to o dodatku fabularnym ani widu ani słychu...
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 41
Zembu do Wookie1 dodano: 29.07.2016, 07:52
Tylko, że w piątce już chyba wszystkiego się dowiedzieliśmy po ukończeniu gry
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
MikeMG dodano: 29.07.2016, 15:59
1. Wszystkie ciekawostki w GTA V zostały odkryte w pierwszych kilku tygodniach od premiery.
2. Wersja PC rzuca światło na pliki gry.
3. Gdyby jetpack był, to by go już znaleziono - w GTA V grają miliony.
4. Bestię odnaleziono dość szybko po stworzeniu dodatku. Zatem jetpack też już byłby jawny.
-----
Gdybym ja chciał zrobić legendarnego easter egga w swojej grze, to stworzyłbym osobne 100 kopii gry zawierające specjalną linię kodu. Warunki do znalezienia ciekawostki byłyby koszmarnie trudne. Po latach - komuś by się udało, a wszyscy inni by go mieli za oszusta, frajera itp. :D
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[109.232.***.***]
revo dodano: 29.07.2016, 22:43
Mi się udało ustalić następujące rzeczy:
1. Na szczycie Mount Chiliad obok rysunku z Jetpackiem są drzwi, za tymi drzwiami znajduje się pomieszczenie a w nim lewitujący sześcian pokryty jakąś jasną standardową niezdefiniowaną teksturą. Dotknięcie tego sześcianu przez gracza niczym nie skutkuje. Wszedłem do tego pomieszczenia używając hacku.
2. Podobny sześcian jest w Fort Zancudo w tym dziwnym bunkrze co jest kilka stopni na dół, również dotknięcie jego nic nie spowodowało, dostałem się do tego pomieszczenia używając hacka.
3. To, że hackerzy nie znaleźli tekstur Jetpacka nie znaczy, że go nie ma, mogą one być odpowiednio skompresowane czy zaszyfrowane.
4. Poza rysunkiem na Mount Chiliad Jetpack widnieje np na jednym z lotnisk na pustyni (nie pamiętam dokładnie na którym) oraz w domu Lestera.
5. Wydaje mi się, ze w grze jest Jetpack, bo to urządzenie daje dużo frajdy, trzeba go tylko znaleźć. Problem w tym, że nie wiemy tak naprawdę co oznaczają czerwone krzyżyki w kwadracikach na rysunku na szczycie Mount Chiliad, przez to nie wiadomo od czego zacząć a możliwości jest dużo. Kiedyś były spekulacje, że na pojawienie się Jetpacka mają wpływ nasze wybory podczas gry, ale nie dopatrzyłem się w tym jakiejś konkretnej zależności.
Polecam kanał na youtube:
https://www.youtu(...)wMOd1d8g
Tam ten temat jest wałkowany dość mocno.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
RadzioBejbe dodano: 31.07.2016, 18:42
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
Edek503 dodano: 29.07.2016, 23:01
Mi osobiście ta forma przemieszczania jest obojętna.Wolę podziwiać miasto jadąc autem ale spoglądając na ostatnie zdjęcie z tymi liniami uważam że jetpack powinien być ulokowany w Forcie Zancudo.
W tej części serii wojsko tak naprawdę nic nie robi,a takie urządzenie jak jetpack było by przynajmniej dobrze chronione.Armia amerykańska produkuje dużo przeróżnego prototypowego sprzętu które potem sama testuje i taki jetpack mógłby być właśnie nawiązaniem do ich działalności.Może go w plikach gry jeszcze nie ma ale kto wie co siedzi w głowach twórców.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
omosquito do Edek503 dodano: 02.08.2016, 02:37
Hmm wojsko chroni prototypy.Czy ja wiem. Przypomnę, że gra powstała w 2013 roku, a w 1965 r. jetpack firmy Bell ożył jednak w zupełnie innym świetle – przestał być ideą militarną, a zagościł z przemyśle rozrywkowym. Stało się tak dzięki roli jaką rakietowy plecak zagrał u boku agenta 007. Jako „latający” James Bond w filmie Thunderball wystąpił Sean Connery. Urządzenie nie było jedynie sztuczką czy efektem specjalnym, ale prawdziwą maszyną pilotowaną przez specjalistę firmy Bell Labs. Później rakietowy plecak występował także w serialach „Drużyna A” i „Gilligan's Island”, był sensacją inauguracji Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 1984 r., a w roku 1989 pomógł w wielkim sukcesie trasy koncertowej „Bad” Michaela Jacksona. W skrócie to żadna nowość, którą miałoby chronić wojsko.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 02.08.2016, 02:38
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
Edek503 do omosquito dodano: 02.08.2016, 22:41
Widzę że nie udało Ci się dobrze odczytać mojej treści i prawdziwe wątki z życia pomieszały Ci się z grą ale masz ode mnie plusa za to że chciało Ci się opisać historię prawdziwego jetpacka lecz przypomnę że to tylko gra i dodam abyś odświeżył sobie GTA San Andreas i misję o nazwie "Czarny projekt".
Jetpack do dziś pozostaje prototypem ponieważ nie został wdrożony do masowej produkcji,a jeżeli operujemy datami to San Andreas powstało w 2004 roku i co z tego że w 1965 roku już istniał?Przypominam że to jest gra,a samochody są pospawane z dwóch różnych modeli.
Historię jetpacka już znamy więc teraz wróćmy do gry i może jak już tak gdybamy to zaproponuj gdzie Ty byś go widział ukrytego?
Pozdrawiam i mam nadzieję że Cię niczym nie uraziłem,a jak tak to z góry przepraszam :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
omosquito do Edek503 dodano: 04.08.2016, 19:08
Mimo mojego pierwszego komentarza, też bym obstawiał bazę wojskową, jednak no niestety w plikach gry jet packa nie ma. A szkoda bo w San Andreas była to fajna zabawka :)
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 04.08.2016, 19:17
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]