Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] Gdy stoimi na dachu naszej willi, na drugiej wyspie widac budynek. Jednak kiedy pojedziemy na tę wyspę, budynku już nie ma.

Najnowsze informacje

2148VPrezes Take-Two: GTA Online nie będzie wspierane wiecznie News | | 01.06.2016 20:21 przez Kubixxx
Encyklopedia: Grand Theft Auto V | Tagi: GTA Online GTA V Rockstar Games Take-Two

GTA Online to bez wątpienia żyła złota. Miliony graczy codziennie spędzają czas w San Andreas, a studio cieszy się z ogromnego profitu, który przynoszą karty Shark Cash. 

Prezes Take-Two: GTA Online nie będzie wspierane wiecznie

Prezes Take-Two Interactive Strauss Zelnick wypowiedział się na konferencji Media & Telecom organizowanej przez Cowen and Company Technology o przyszłości GTA Online. Zelnick stwierdził, że nigdy nie planowano, by GTA Online było tworem, który będzie utrzymywany w nieskończoność. Przyjdzie takie dzień, gdy Rockstar Games postanowi zakończyć wsparcie trybu wieloosobowego i wstrzyma wydawanie nowych dodatków, jednak w najbliższej przyszłości to nie nastąpi. Wręcz przeciwnie. Kolejne dodatki do GTA Online zbliżają się wielkimi krokami, a według zapowiedzi studia najnowsza aktualizacja skupiająca się na nielegalnym obrocie towarów (roboczo nazwaną jako Zbrodnie i finanse) ma być jednym z największych dodatków, jaki trafił do gry. Nie możemy zapomnieć również o Sprytnych sztuczkach, które pojawią się w następnej kolejności.

"Spodziewamy się, że GTA Online może już generować umiarkowane przychody, ponieważ w październiku miną 3 lata od wydania gry [...] Naszą intencją nie jest wspieranie GTA Online w nieskończoność, dlatego ważne jest, by zakończyć prace przy produkcie w odpowiednim momencie."

Warto wspomnieć, że Zelnick "stałymi" markami określił takie tytuły jak seria Grand Theft Auto, Red Dead Redemption oraz Evolve. GTA Online nie zalicza się do tego grona. 

W dalszej części wystąpienia prezes Take-Two Interactive wypowiedział się na temat pozostałych serii gier i potwierdził wydawanie co roku nowej odsłony WWE i NBA. Zmiana strategii działania firmy wynika z próby umocnienia tytułów i publikowania ich w dłuższym odstępie czasu. W trakcie konferencji nie zabrakło chwili na poruszenie kwestii wirtualnej rzeczywistości oraz nowej generacji konsol. 

 

---

Na sam koniec publikujemy komentarz Rockstar Games, który potwierdza publikację zwiastuna jeszcze w tym tygodniu. 

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (10) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 27
marian19922 dodano: 01.06.2016, 21:17
Wiadomo że nie będzie to wspierane w nieskończoność, dopóki będą gracze i dopóki będzie przychód z sharków to będą wydawać dodatki, ja osobiście obstawiam że gta online będzie wspierane do premiery Gta VI, chyba że liczba graczy i przychodów drastycznie spadnie to wtedy skończy żywot wcześniej ale myślę że jeszcze kilka lat spokojnie pozipie
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Chaffee dodano: 01.06.2016, 23:18
Śmieszy mnie trochę to wielkie zdziwienie :D Ja będę zaskoczony jak podczas premiery GTA VI będzie jeszcze wsparcie dla Online :p jest to raczej normalne i chyba większość się z tym liczy, że kiedyś to upadnie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do Chaffee dodano: 01.06.2016, 23:53
Nie odbieraj tego za lekceważenie Twojej osoby, ale podobny komentarz pojawił się na Facebooku, gdzie odpowiedziałem w następujący sposób (i idealnie odpowiada na Twój komentarz)

"...Każdy czytelnik jest w stanie wysnuć wniosek, że czas GTA Online kiedyś się skończy. Tytuł nawiązuje jednak do graczy, którzy patrzą negatywnie na działania Rockstar Games. Właśnie dlatego Zelnick w taki sposób określił dojną krowę, jaką w tej chwili jest tryb wieloosobowy.

Z drugiej strony "wieczność" w tym przypadku jest przenośnią. Idealnym przykładem może być WoW, który od ponad dekady dalej skupia ogromne grono graczy i nieustannie wspierane jest przez Blizzard (pomijając wszelkie inne aspekty). Już teraz jak trafnie zauważyłeś gracze są coraz bardziej znużeni ciągłym powtarzaniem napadów i losowych akcji. Tygodniowe bonusy lub dodatkowy pojazd w miesiącu to jedynie zapchaj dziura. Sytuację Online może uratować porządne DLC lub sama społeczność, która to wykorzysta brak wsparcia Online przez studio i rozpocznie pracę nad własnymi trybami multiplayer (w tej chwili Take-Two czuwa i nie pozwala na tworzenie alternatyw). Wystarczy spojrzeć na nieśmiertelne SAMP i MTA, masę serwerów społeczności i tryby, w których jedynie wyobraźnia jest ograniczeniem"

Niestety w sieci panuje tendencja do zbyt dosłownego odbierania treści. Czasami trzeba wyjść za ten schemat. W przypadku Facebooka zrozumiem, ponieważ chęć zdobycia jak największej ilości polubień pod ambitnym komentarzem zawsze angażuje duży procent czytelników do strojenia głupot :)
//Edytowano 2 razy. Ostatnio: 01.06.2016, 23:54
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Chaffee do Kubixxx dodano: 02.06.2016, 00:24
Może nieco źle się wyraziłem. Śmieszą mnie ludzie, którzy prezentują postawę i piszą komentarze: Jak to Rockstar kiedyś przestanie wspierać Online? O.O no, że tak powiem Szok! To mniej więcej poziom tych samych ludzi co nadal pytają czy nowe DLC będzie wychodzić na stare konsole ;) . Zaś co do dalszej treści no to cóż będę zdziwiony jak nadal Rockstar będzie wydawał nowe dlc [wspierał je nowościami] po wydaniu GTA VI. W pełni sobie zdaje sprawę, że typowe GTA Online nie upadanie przez najbliższe kilka lat jednak w przenośni możemy mówić o jego śmierci. To tak mniej więcej jak chociażby wspomniane już GTA Online na stare konsole czy nieco starsze produkcje jak Crysis serwery działają, ale graczy coraz mniej, a nikt właściwie już się tym nie interesuje. A co do WoW'a to trochę wg. mnie złe porównanie bo jednak GTA Online to dodatek do GTA V zaś WoW to główna atrakcja. Mam nadzieje, że teraz wyraziłem się względnie zrozumiale :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do Chaffee dodano: 02.06.2016, 00:55
Tak, teraz wszystko jest jasne i mogę się z Tobą zgodzić w 99% :P
Już od dobrych kilku miesięcy nie słyszałem, by ktoś z mojego otoczenia grał w tryb fabularny. Pomimo obietnic ze strony Rockstara... nie doczekaliśmy się żadnego dodatku, który sprawiłby, że gracze wrócą do zabawy w trybie dla jednej osoby. Ja sam nie ruszyłem fabuły na PC. Wystarczyło, że raz przeszedłem grę na X360. GTA Online traktuję jako osobny twór. Coś, do czego wydaje się, że Rockstar przywiązał jeszcze więcej uwagi niż do fabularnego trybu. Największą różnicę widać, gdy porównamy Online to multiplayera w GTA IV. Dwa inne światy, tylko niestety jak napisałeś MMO rządzi się zupełnie innymi prawami. Online na tym polu traci i w tej chwili widzę, że jest zupełnie odwrotnie, czyli V jest dodatkiem do Online :P Mozna spojrzeć w przeszłość i zauważyć, ze przymiarki były już przy GTA IV, potem RDR, MP3 i teraz V.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 29
Wookie1 dodano: 02.06.2016, 11:20
Teraz to już głównie czekanie na trailer GTA VI-ce City. Trailer GTA V też wyszedł 3 lata po premierze GTA IV, a za kilka miesięcy będą 3 lata od premiery GTA V. Jeśli zrobią Miami wielkości jeszcze większej niż mapa GTA V na konsolach aktualnej generacji, to będzie rewelacja! :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 22
Liptonix dodano: 02.06.2016, 16:11
Jest już trailer DLC !
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Chaffee do Liptonix dodano: 02.06.2016, 16:21
Zapowiada sie prze kozacko :D i te fury <3 myślałem, że Lykan Hypersport będzie tym najlepszym, a tu zapowiada się wydawanie grubych milionów :D kurde jeszcze tyle dni do tego 7 ;d
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.118.***.***]
Nie hejtuję dodano: 02.06.2016, 17:42
Aha... Pamiętam kiedy powiedział "doadtki na konsolę PS3/x360 nie będą wychodziły wiecznie z powodu ograniczeń sprzętowych". Wyszedł po mięsiącu jeszcze jeden dodatek i wspieranie old-genów zostało zakończone;) GTAO Umieraj!!! Serio, nie piszę tego bo czekam na dodatek czy coś, sam nabiłem 800 level. Mam po prostu dosyć cheaterów i dzieci jakie namnożyły się w tej grze.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 24
Szymeg dodano: 03.06.2016, 22:34
Według mnie mają rację, co za dużo to nie zdrowo
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]