Home Facebook GTA Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA SA] Rower w San Andreas jest niezniszczalny, ale czy na pewno? Przewróć go do góry nogami i obserwuj jak staje w płomieniach.

Najnowsze informacje

2783VCheater w GTA Online może ukraść twoje pieniądze News | | 09.03.2016 19:40 przez Kubixxx
Encyklopedia: Grand Theft Auto V | Tagi: Cheater GTA Online GTA V pieniądze

Okazuje się, że cheaterzy w GTA Online chcą jeszcze bardziej uprzykrzyć życie graczom. Właśnie udało im się znaleźć kolejny sposób na kradzież gotówki z konta gracza. Miejcie się na baczności! 

Cheater w GTA Online może ukraść twoje pieniądze

Rockstar prowadzi ostrą batalię z cheaterami już od dwóch lat. Największą bolączką są nieuczciwi gracze, którzy używają modyfikacji, lub trainerów do generowania niezliczonej sumy na koncie lub po prostu psucia rozgrywki innym osobom, aktualnie znajdującym się w tej samej sesji. Studio zdecydowało się nawet na ukryte sprawdzanie statystyk graczy i monitorowanie spójności plików. Z tego powodu już od kilkunastu miesięcy przestrzegamy wszystkich graczy przed używaniem modyfikacji w GTA Online. 

Hakerzy od dawna są na celowniku Rockstar Games. Plagę jest jednak ciężko opanować, a kolejny problem staje się poważniejszy. Wyobraźmy sobie, że dany gracz wydał prawdziwe pieniądze na zakup karty Shark Cash. Nagle przez działania cheatera jego cała gotówka znika....

Oszustwo Ubezpieczeniowe

gta5cheats.com donosi, że cheaterzy na PC mogą teraz "ukraść" gotówkę z konta gracza. Nowy sposób został nazwany oszustem ubezpieczeniowym (insurance frauds). Oszustwo polega na notorycznym niszczeniu prywatnych pojazdów. Ten czyn jest jednak przypisany do konta innego gracza w lobby, który co chwila traci pieniądze na rzecz ubezpieczenia. 

(źródło: gta5cheats.com)

Zabijanie wszystkich graczy w ciągu akcji, spawnowanie najszybszych pojazdów w trakcie wyścigu lub wyrzucanie graczy z trwającej potyczki sprawia, że gracze nie są w stanie otrzymać pełnej sumy za rozegraną akcję. Oszustwo ubezpieczeniowe jest niebezpieczne z uwagi na to, że gotówka jest pobierana bezpośrednio z konta ofiar. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, gracz mógł wydać prawdziwe pieniądze na zakup kart zasilający konto gracza... Dodatkowo gracz za niszczenie pojazdów będzie uznany za niekoleżeńskiego gracza, który trafi tylko do sesji, gdzie gracze reprezentują podobny poziom gry... To jednak jest pikuś przy bezczelnych poczynaniach hakerów. 

Zobacz także
r e k l a m a

Komentarze (23) Skomentuj Obserwuj

[83.10.***.***]
MODDERZY dodano: 09.03.2016, 19:50
Ale to wszystko wydumane - grałem w tym tygodniu 3 dni bez przerwy i ani razu nie spotkałem nieprzyjemnych modderów dzieciaków.

I proszę Was - nie nazywajcie ich wszyscy HACKERAMI bo z prawdziwymi mają za przeproszeniem gówno wspólnego. To są tak zwane script kiddies, które tylko klikają sobie przycisk a operację wykonuje kod napisany przez zdolniejszych ludzi.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do MODDERZY dodano: 09.03.2016, 20:03
Z pewnością jest tak jak napisałeś. Samo używanie niedozwolonych programów jest szczeniackim posunięciem lub ukazuje słabość takiego gracza. Jak bardzo gotówka w grze (która nie ma żadnego znaczenia) jest w stanie wpłynąć za zachowanie i czyny.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[81.190.***.***]
demotywatorking dodano: 09.03.2016, 20:04
Ta ich walka z cheaterami to chyba polega tylko na banowaniu ofiar takich "graczy" ;/
+ +5 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
marian19922 dodano: 09.03.2016, 20:18
Po aktualizacji z tymi dwoma autami w styczniu poszła fala banów i myślałem że będzie spokój, było spokojnie chyba tylko miesiąc bo grałem cały czas na sesji publicznej, po miesiącu się zaczęło, wysadzanie wszystkiego, wszystkich graczy, pojawianie się przedmiotów w mojej postaci, np znak reklamowy, zrzucanie worków z kasą, i teraz gram sobie sam na sesji dla zaproszonych, o tym że kasę kradną za pomocą tego wysadzania czytałem na gtaforums kilka dni temu, i jak mnie przeniesie do publicznej sesji np po napadzie to jak najszybciej stamtąd uciekam, na forach też piszą aby nie siedzieć na publicznych bo jest to zbyt niebezpieczne, lepiej utworzyć sobie swoją sesję i czekać na to aż rockstar zareaguje chociaż wątpie czy uda im się coś z tym zrobić
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Chaffee dodano: 09.03.2016, 20:41
Jestem w stanie zrozumieć, że duże gry są skazane na cheaterów. I nie ważne jaki tytuł brać by pod uwagę tam zawsze znajdzie się banda mośków co nic innego w życiu nie potrafi tylko sobie powiększa e-siusiaka i myślą, że są bogami. Spoko oni szkodzą w sumie w większości przypadków tylko sobie i sami siebie oszukują. Jednak w GTA problem jest znacznie większy bo często to niewinni gracze wyłapują bany [chociaż tych take me money!!!oneoneone1111] też bym banował chociaż na tydzień ;) . Jednak zastanawiam mnie fakt jak typ może sobie poklikać coś w tym mod menu [czy jak to się zwie] i ustawić, że zdzisiek zniszczył ryskowi samochód O.o No cóż, albo Rockstar weźmie się za robotę, albo to online pożyje max rok
+ +5 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.4.***.***]
Johnnyrozwalaka dodano: 10.03.2016, 08:01
A pozatym nie mam jak pokazac dowodów skoro dostałem bana jak pisałem powyrzej gdyby nie ten cheater to bym grał do dziś
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[188.146.***.***]
PATRIOTWarriorPL dodano: 09.03.2016, 23:19
Wy sie przejmujecie moderami na PC? W takim razie zapraszam na stara PS3, tutaj sie dzieją ciekawe rzeczy! Wyścig modow, cheatow itp. Uczciwej gry dawno juz tutaj nie ma a R* szczerze ma to gdzieś co dzieje sie na platformie PS3
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
mihix do PATRIOTWarriorPL dodano: 10.03.2016, 12:20
W GTA Online gram już na PS4, więc nie wiem jak sprawa ma się na PS3, ale w GTA IV na PS3 dzieją się podobne cuda.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[86.111.***.***]
Czapa1916 dodano: 10.03.2016, 12:06
To chyba *r okrada graczy z old gen bo nikt nie mówił ze za pare lat po premierze bedą ograniczeni. Tak jakby było to powiedziane , to ludzie zaoszczędzili by sobie czas ,pieniądze i kupili by ta grę na nowe generacje.A co do modderow bo nie można ich nazwać hakerami to jest wielka bzdura, każdy głupi może sobie pobrać paczkę modow i sie popisywać a *r i tak gowno zrobi bo pisać i obiecywać to każdy może porównaniem są politycy
+ -1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
mihix do Czapa1916 dodano: 10.03.2016, 12:25
Nie okradają Cię. Tracisz coś na tym? No i nikt nie obiecywał że będziesz dostawał za darmo dodatki do końca życia. Rockstar i tak wspierało tą grę dłużej niż inni wydawcy i w dodatku za darmo.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.27.***.***]
Johnnyrozwalka dodano: 09.03.2016, 20:00
Ja ostatnio grałem sobie a tu jakis koles bez powodu daje kase i mnie znieruchomił kazałem mu przestac bo ciagle sie teleportował do mnie i przez niego bana dostalem teraz czekam aż odblokuja mi 14tego pamietam nick BeachBoy 12 uwazac na niego.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do Johnnyrozwalka dodano: 09.03.2016, 20:05
Warto poinformować Rockstar o takich incydentach i zapisywać screenshoty. Stanowią niepodważalny dowód. Dodatkowo w opcjach Online możesz danego gracza zgłosić.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[95.40.***.***]
omosquito do Kubixxx dodano: 09.03.2016, 23:23
No i tu wychodzi, że nigdy nie próbowałeś tego zgłosić :) Jeśli zgłaszasz do R* support, nawet załączając film to odpowiadają: Dowody są niewystarczające, prosimy o reportowanie w trakcie sesji klikając bla bla bla. Tylko oni chyba nie zdają sobie za bardzo sprawy, że np. w DM koleś wysadza Cię co 2 sekundy i nie masz szans wejść w menu.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[95.40.***.***]
omosquito do omosquito dodano: 09.03.2016, 23:26
A dokładnie ich autoodpowiedź (tak mają do zgłaszania cheaterów autoodpowiedź) brzmi:
Hi omosquito,

Thank you for contacting Rockstar Support. We appreciate you taking the time to report a player cheating in one of our games. In the future, the best and most effective way to report cheaters in GTA Online is through the in-game menu. When reports are sent to us via the in-game tools, we are able to study much more data to help identify and act on the user and the activity in question. Please see below for instructions on how to report cheaters while playing GTA Online:

1) Pause the game and navigate to the “ONLINE” tab.
2) Select “Players”, and choose the name of the player cheating.
3) Select “Report”, and confirm your report with the “Cheater” category.”

At this time, we do not need any further information from you on this issue and this ticket will close on its own.

Best regards,
Rockstar Support
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 51
Kubixxx do omosquito dodano: 10.03.2016, 13:06
Nie wiem na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że nie próbowałem zgłaszać nieuczciwych graczy, ale odstawmy to na bok :)

Auto odpowiedź jest niejakim potwierdzeniem, że zgłosiłeś nieuczciwego gracza. W każdej grze otrzymujesz komunikat, że gracz został zgłoszony. Nie widzę tutaj nic dziwnego. Dodatkowo w treści wiadomości nie ma zapisanej informacji o tym, że dowody są niewystarczające. Dodatkowo zgłaszając cheatera bezpośrednio w grze R* ma większe pole do manewru.

Spodziewałeś się, że 300 osób w studiu po prostu siedzi i wyczekuje każdego reporta? Nikt przecież nie zbanuje gracza od razu. Każde zgłoszenie trzeba zweryfikować w pierwszej kolejności. Po drugie najczęściej odbywa się to falowo.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
bartek2016gta dodano: 12.03.2016, 00:55
mi właśnie tak pieniądze ukradli , dlatego przeniosłem się na konsole bo na PC już nic nie ma przez tych cheaterkow...
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.25.***.***]
nieważne dodano: 14.03.2016, 11:04
Najbardziej się jednak boje, że przez takich idiotów nie będzie GTA VI na PC ...
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 23
Komar_2 dodano: 14.03.2016, 12:10
10 marca, wykonuje zadanie dnia i trafiam do sesji publicznej zamiast do "dla zaproszonych" po 10 sekundach pojawia się napis "uznano Cię za oszusta" i wyrzuciło mnie do fabuły. Po ponownym zalogowaniu do online na mojej głowie pojawiła się jakaś dziwna czapka a przy próbie jej zmienienia pojawiał się napis "oszuści muszą chodzić w oślej czapce" Szybki restart gry i wszystko było już dobrze.
O zabijaniu zdalnym, zamrażani czy rzucaniem kasy nad głową już nawet szkoda wspominać. Najgorsze jest to, że przez takich idiotów można dostać bana a odpowiedz od R* na mojego maila było by zgłaszać to w grze.
Jak haker zdalnie będzie się podszywał pod kogoś i rozwalał komuś autka to poszkodowany zgłosi tego którego nick pojawił się jako "osoba rozwalająca" i zwykła osoba dostanie bana a cheter będzie miał dalej ubaw.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 16
bartek2016gta do Komar_2 dodano: 15.03.2016, 23:44
R* ma niestety gdzieś cheaterow i dlatego przeniosłem się na konsole. polecam ci rownież to samo.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.254.***.***]
LincolnBurrowspl dodano: 17.04.2017, 15:46
Właśnie dzisiaj cheater/hacker zlikwidował moje pieniądze podczas grania w gta 5 online PC było to ok. 7 milionów i 200 tysięcy, zawsze gram na serwerach sprawiedliwie bez oszustw jakichkolwiek modów, menu,zbierania gotówki oraz brak bana itd.
Wysłałem zgłoszenie o tym problemie.
Myśle że Rockstar odda pieniądze mnie i innym użytkownikom którzy zostali oszukani przez takie osoby, ponieważ granie na osobnych sesjach bez przyjaciół to tak jak granie w samotności online
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
omosquito do LincolnBurrowspl dodano: 17.04.2017, 17:25
Zazwyczaj R* oddaje kase. Na odpowiedź od nich czeka się około 2 dni.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.130.***.***]
Wiktor do LincolnBurrowspl dodano: 20.04.2017, 20:02
A mógłbyś napisać w jaki sposób cię okradli ? Jak to wyglądało?
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 44
omosquito do Wiktor dodano: 20.04.2017, 20:08
Tutaj macie nowszy artykuł: http://gtasi(...)comments
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]