Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] W Downtown znajduje się budynek VCN (wiadomości Vice City). Po wejściu do środka przeniesie nas na dach, gdzie znajdziemy śmigłowiec. Za nim znajdują się 3 okna. Jeśli wskoczymy do tego po prawej, znajdziemy złote jajo na piedestale.

Forum - GTA San Andreas - Problem z podskakiwaniem aut podczas jazdy

BeataZR350 Nowicjusz OFFLINE Czytelnik
Poziom: 2
Napisanych postów 3 Aktywność na stronie 22
+ 0 - dodano: 19.01.2019, 22:10 #1
Mam problem z samochodami w GTA SA, a mianowicie podczas przyspieszania samochody dziwnie podskakują; nie chodzi o pływające zawieszenie w niektórych autach, wygląda to jakby samochód cały czas zmieniał biegi. Problem ustaje po rozpędzeniu się do prędkości maksymalnej oraz po odpuszczeniu gazu. Podobny temat jest na stronie steamu i wynika z niego, że może chodzić o limit klatek. Grę mam na PS3 i nie ma tam chyba możliwości aby zmienić ten limit (?) Proszę o pomoc czy da się z tym coś zrobić... grać się da ale jest to bardzo denerwujące.
do góry
Futurynka Nowicjusz OFFLINE Czytelnik
Poziom: 4
Napisanych postów 4 Aktywność na stronie 41
+ 0 - dodano: 20.01.2019 23:41 #2
Chodzi o "chrupanie animacji", to znaczy ilość klatek na sekundę spada, czy w grze szarpie samochodami tak jak to porównałaś ze zmienianiem biegów?
Niewiele mogę doradzić, ale podczas zmiany biegu - szczególnie przy dynamicznej jeździe - jest szarpanie.
Porównywałaś swoją grę z innymi? Z wersją na PlayStation 2, albo u znajomych? Słabo się znam na technicznych sprawach, ale zaciekawił mnie Twój temat. Mamy PlayStation 3, ale jeszcze nie grałem na niej w san Andreas
do góry
+ 0 - dodano: 21.01.2019 21:12 #3
Chyba nagram filmik i tu wrzucę, bo ciężko wytłumaczyć jak to dokładnie wygląda ;p Chodzi o szarpanie, ilość klatek jednak chyba wykluczam bo animacja działa ok. Tak, ogólnie szarpanie podczas zmiany biegów jest normalne, jak się szybko przyspiesza można zauważyć charakterystyczne szarpnięcie jak auto zmienia po kolei biegi na wyższe. U mnie jednak to wygląda tak, że szarpie w ten sposób cały czas... Czy to możliwe, że mam jakiegoś buga w tym co odpowiada za zmianę biegów w samochodach? Dla porównania samolotami lata się normalnie, nic nie szarpie i możliwe, że to przez to że w samolotach przyspiesza się bez zmiany biegów? Trochę to dziwne ;p
W SA grałam na PC i niestety nie mam porównania z PS2. Odinstalowałam grę i zainstalowałam ją ponownie ale to nic nie dało.
do góry
+ 0 - dodano: 25.01.2019 16:11 #4
Ok poszukałam trochę i wniosek jest taki, że ten problem dotyczy SA w wersji zremasterowanej. Oglądając gameplaye z SA na PS3 widze że tam też auta podskakują, chociaż nie jest to aż tak wyraźnie zauważane; u mnie to wygląda tak... :

https://vimeo.com/313296123

Czy może jest tutaj ktoś kto ma SA na PS3 i może potwierdzić że ma podobnie?
Na PS2 działa normalnie, tak jak pamiętam grając na PC. Na PS4 też jest ok, bo to jest wersja taka sama jak na PS2 tylko dostosowana aby działał na PS4.
do góry
Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.