Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA V] W misji Predator, po nacelowaniu snajperką w jedną z gwiazd, kamera przeniesie nas na Wielką Stopę. Stwór kryje się za jednym z drzew.

Forum - Sprzęt i konsole - Co sądzicie o Google Chrome?

Asmodeus Egzekutor OFFLINE Yakuza
Poziom: 16
Napisanych postów 5353 Aktywność na stronie 867
+ 0 - dodano: 03.09.2008, 17:26 #1

Dobreprogramy.pl napisał:

Google zaprezentował dziś nową, zbudowaną w oparciu o otwarte oprogramowanie, przeglądarkę mającą ułatwić użytkownikom na całym świecie korzystanie z sieci. Dostępny w wersji beta w 43 językach, Google Chrome odzwierciedla nowe podejście do przeglądarek, oparte na prostych i skutecznych rozwiązaniach, do których przyzwyczajeni są użytkownicy produktów korporacji.

Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, przekładającą na niskie wykorzystanie zasobów systemowych. Wykorzystuje ona silnik renderowania stron webKit - framework używany w Safari i iPhone, wraz z autorskimi rozwiązaniami z Montain View, dostarczającymi gamę innowacyjnych rozwiązań. Jednych z nich jest funkcja dynamicznych kart, pozwalająca na tworzenie nowych kart poprzez przeciągnięcie jej poza aktywny obszar przeglądarki. Dodatkowo, dzięki Kontroli awarii, każda z nich jest uruchamiana oddzielnie, co sprawia, iż wskutek zawieszenia się jednej, nie wpłynie to na funkcjonowanie pozostałych.

Prócz tego, tryb incognito oferuje możliwość niezapisywania odwiedzanych witryn w historii. W Chrome znalazły także mechanizmy zabezpieczające takie jak Bezpieczne przeglądanie - ostrzegający przed wejściem na witryny podejrzewane o phishing czy rozpowszechniającymi złośliwe oprogramowanie, z dwoma aktualizowanymi okresowo blacklistsami. W programie nie zabrakło również opcji importu ustawień, menadżera pobierania plików i procesów. Dostępna jest też możliwość instalacji wtyczek, poszerzających możliwości aplikacji, wsparcie dla technologii Gears, a rosnące wykorzystanie zasobów może być rozkładane na wiele rdzeni procesora.

Najnowszą testową wersję Google Chrome dla systemów Windows można pobrać bezpośrednio ze strony twórców. W chwili obecnej, trwają prace na wydaniami dla Linuksa i Mac OS X.

Ktoś się przerzuca by sprawdzić? Tutaj znajdziecie komiks prezentujący zalety i różnice pomiedy resztą browserów. Niestety in english ale w miare zrozumiały nawet i dla laików.

DOWNLOAD

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.06.2016, 18:32

do góry
kokus Gangster OFFLINE Czytelnik
Napisanych postów 1607 Aktywność na stronie 820
+ 0 - dodano: 03.09.2008 17:30 #2
Krótko mówiąc, owa wyszukiwarka zawiera funkcje spyware - śledzi twoje wpisywane słowa kluczowe.
Dziękuję, nie skorzystam.
do góry
+ 0 - dodano: 03.09.2008 20:51 #3
E tam, mnie się podoba ta niezależność pomiędzy procesami, ile to razy FF się wieszało w pizdu z powodu jakiejś felernej strony albo czegoś...

Dodane: Wrzesień 03, 2008, 17:42:17 pm

Google chrome w opcjach ma automatyczne wysyłanie raportów awarii oraz statystyki użytkowania co można sobie nazwać spyware :roll: Ale to można wyłączyć bo to ma służyć do pomocy przy poprawkach...
do góry
aerO^ Księgowy OFFLINE Czytelnik
Napisanych postów 147 Aktywność na stronie 820
+ 0 - dodano: 03.09.2008 23:06 #4
Eeee spyware czy nie przetestować , można tez o tym czytałem installne i powiem wam jak to coś się sprawuje i tak Safari 3.1.2 rlz!
do góry
+ 0 - dodano: 04.09.2008 00:03 #5

aerO^ napisał:

Eeee spyware czy nie przetestować , można tez o tym czytałem installne i powiem wam jak to coś się sprawuje i tak Safari 3.1.2 rlz!

Cytat:

Wykorzystuje ona silnik renderowania stron webKit - framework używany w Safari i iPhone

Czytałeś mój post?

Też miałem safari i to prawda, strony wczytują się tak samo (czyli lepiej jak na FF3)
do góry
Melus Gangster OFFLINE Czytelnik
Napisanych postów 1280 Aktywność na stronie 838
+ 0 - dodano: 04.09.2008 06:42 #6
Mnie się ta przeglądarka podoba, jest prosta w obsłudze i funkcjonalna a ten tryb incognito jest najlepszy w tej przeglądarce. Słyszałem kiedyś że FF3 miał mieć taką funkcje i może wiecie czy ją ma bo ja jak dotąd z niczym takim się niespotkałem?
do góry
Ownage Zwiadowca OFFLINE Czytelnik
Napisanych postów 745 Aktywność na stronie 820
+ 0 - dodano: 06.09.2008 21:35 #7
Ten program oceniam na 7/10 dlatego, że mało waży jest szybka i funkcjonalna ale i tak zostaję przy Operze i FF
do góry
Chudy^^ Kierowca OFFLINE Czytelnik
Napisanych postów 43 Aktywność na stronie 828
+ 0 - dodano: 07.09.2008 01:30 #8
smiech na sali...

WebHostingTalk.pl napisał:

11. Content license from you

11.1 You retain copyright and any other rights you already hold in Content which you submit, post or display on or through, the Services. By submitting, posting or displaying the content you give Google a perpetual, irrevocable, worldwide, royalty-free, and non-exclusive license to reproduce, adapt, modify, translate, publish, publicly perform, publicly display and distribute any Content which you submit, post or display on or through, the Services. This license is for the sole purpose of enabling Google to display, distribute and promote the Services and may be revoked for certain Services as defined in the Additional Terms of those Services.

11.2 You agree that this license includes a right for Google to make such Content available to other companies, organizations or individuals with whom Google has relationships for the provision of syndicated services, and to use such Content in connection with the provision of those services.

11.3 You understand that Google, in performing the required technical steps to provide the Services to our users, may (a) transmit or distribute your Content over various public networks and in various media; and ( make such changes to your Content as are necessary to conform and adapt that Content to the technical requirements of connecting networks, devices, services or media. You agree that this license shall permit Google to take these actions.

11.4 You confirm and warrant to Google that you have all the rights, power and authority necessary to grant the above license.
skrotem na polski (cytat z pewnego forum):

Innymi słowy, przez umieszczenie czegokolwiek (za pośrednictwem Chrome) np. na swoim blogu, każde forum witryny wideo, MySpace, iTunes, lub jakimkolwiek innym miejscu może się zdarzyć, Google może korzystać z naszej pracy bez płacenia nam za to. Może też edytować wszystko co chce!
do góry
+ 0 - dodano: 07.09.2008 02:02 #9
A ja zostanę przy moim FF i Safari. ; P
do góry
Santa Claus Zwiadowca OFFLINE Czytelnik
Napisanych postów 500 Aktywność na stronie 820
+ 0 - dodano: 08.09.2008 21:51 #10
Safari > Firefox > Opera > Google Chrome > IE i inne shity.
do góry
Melus Gangster OFFLINE Czytelnik
Napisanych postów 1280 Aktywność na stronie 838
+ 0 - dodano: 09.09.2008 15:26 #11
Coś mi się zwaliło chyba przez ten Google Chrome, Firefox nie zapamiętuje mi logowania, muszę się logować co jakiś czas na forum
do góry
Jonathan_Smith Kierowca OFFLINE Czytelnik
Napisanych postów 25 Aktywność na stronie 820
+ 0 - dodano: 09.09.2008 19:36 #12
dziwne to jakieś... ... Opera RLZ!
do góry
alicjaess Gangster OFFLINE Czytelnik
Poziom: 40
Napisanych postów 1738 Aktywność na stronie 9160
+ 0 - dodano: 16.06.2016 18:48 #13
Miałam Chrome, ale po dłuższym czasie po prostu odinstalowałam. Główny problem to duże zużycie procesora. Pomijając tą wadę to dość dobra przeglądarka, ale nie wróciłabym do niej. Obecnie przeglądam internet na Vivaldim.
do góry
envelope Księgowy OFFLINE Czytelnik
Poziom: 25
Napisanych postów 112 Aktywność na stronie 2488
+ 0 - dodano: 04.10.2017 23:21 #14
Przeglądarka jak każda inna. Według mnie wolniejsza od Firefoxa.
do góry
Majek Redaktor Naczelny ONLINE Administrator
Leone
Poziom: 58
Napisanych postów 479 Aktywność na stronie 25428
+ 0 - dodano: 04.10.2017 23:51 #15
Po wielu latach na Firefoxie przesiadłem się na Chrome i brakuje mi tu wielu opcji z FF. Natomiast jeśli chodzi o szybkość działania, to na Chrome jest trochę lepiej.

Czemu nie wracam do FF? Z lenistwa.. :P Różnice nie są aż tak duże, ale ogólnie to FF jest lepszą przeglądarką.
do góry
Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.