Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA V] W grze znajdziemy złote drzewo.

RAFkin

6329VGTA VI a czas akcji 22.03.2014, 14:04 przez RAFkin

GTA V nie jest jeszcze starą czy przechodzoną grą i na pewno nie wszyscy w nią grali ze względu na brak wersji pc i znam przynajmniej jedną taką osobę, choć jest ich znacznie więcej. 
Myślenie przyszłościowe nie jest czymś złym, lecz nie będzie odnosił się do jakichś poważnych zagadnień ludzkości, a jedynie będzie dotyczył ulokowania czasów akcji w następnej odsłonie GTA. 

GTA VI

 

Jest wiele uwag dotyczących miejsca akcji i to wielokrotnie, ale nie spotkałem się jak dotąd z zastanawianiem się nad czasem akcji. Pewnie jest też pewne przyzwyczajenie, bo od czasów GTA IV mamy wciąż współczesność. Jak dobrze wiadomo R* powiedział, że mają pomysłów na 45 lat, a więc jest się nad czym zastanawiać i samemu pomyśleć co oni mogą mieć w tych głowach, bo na pewno nie pustkę, to akurat jest pewne.

Sporo jest domysłów o ulokowaniu miejsca akcji w Vice City, tyle, że całkowicie nowym, większym i lepszym i tym razem właśnie we współczesności. Głównie takie domysły są z powodu tego, iż jedynie Vice City jeszcze nie powróciło. Mieliśmy 2 razy Liberty City, 2 razy Los Santos i... 1 raz Vice City. Nie oznacza to jednak wcale, że będzie to pewne.


Pomysłów jakie ma R* jest tyle ile gwiazd na niebie, a więc czy powstanie zupełnie nowe miasto czy znów będzie powrót do jakiegoś miasta. Sam jestem za powrotem do współczesnego Vice City, ale nie pogardziłbym czymś innym, aby tylko było zaskoczenie.

Jeżeli chodzi o czasy akcji to mieliśmy już 2 razy czasy przeszłe, 3 razy czasy współczesne, nie licząc dodatków i ''GTA z lotu ptaka''. Przyszłości ma nie być, bo jak sam Rockstar powiedział zastanawiali się nad tym pomysłem, ale jednak z niego zrezygnowali. Jak dla mnie to dobrze, bo nie przepadam za jakimiś laserami, walkami w przestworzach i nie wiem czym jeszcze. Gdyby jednak było to dobrze przemyślane, to mogło by być nawet ciekawie, ale nie pod szyldem GTA. Taka gra od R* okazałaby się pewnie hitem. Jeżeli jestem przy przyszłości to bardziej zobaczyłbym jakąś niedaleką przyszłość ogarniętą walką o przetrwanie. Może i nie wojna, bo wystarczy już, że wojna jest niedaleko nas, ale jakimś zniszczeniem świata. Może i nie pasowałoby to pod GTA, ale skoro Rockstar ma aż tyle pomysłów to można spodziewać się po nich wszystkich.

Rockstar ma już doświadczenie w tworzeniu przeszłości, które było widać w RDR, ale nie o takie czasy mi chodzi. O jeszcze wiele późniejsze też nie. Klimaty Mafii też odpadają, bo należą one do Mafii. Lata 80-te i 90-te już były, rzecz jasna w innych miejscach, ale to nic. Zatem może lata 70-te? A może znów powrót do czegoś co już było, ale zupełnie odmienionego? Póki co największe nastawienie mam na współczesność w Vice City, ale nie może być też coś całkiem innego. Skoro Rockstar lubi zaskakiwać i nie tworzy monotonnych gier to na dobrą sprawę może być wiele możliwości.

Na koniec mała ankieta, która wyjaśni jakie czasy byłyby najciekawsze. Oczywiście współgrać to musi również z miejscem gry, a w razie czego od tego są komentarze. Może to być temat połączony, razem z miejscem wydarzeń w GTA VI, GTA 6 lub niekoniecznie z tą liczbą. Na to póki co jeszcze za wcześnie.
Być może ktoś wpadnie na jakiś ciekawy pomysł lub na coś co się sprawdzi. Pobudzanie wyobraźni nie jest czymś karalnym.


Oceń notkę:
+ +4 -

Sonda - wypowiedz się!

r e k l a m a

Komentarze (43) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 31
Matiman7 dodano: 22.03.2014, 14:51
Ja obstawiam współczene Vice City :D
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 22.03.2014, 14:51
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 12
Bvlv dodano: 22.03.2014, 20:46
GTA VI z lokalizacją w Vice City w czasach teraźniejszych, jak dla mnie najbardziej możliwe :)) chociaż jakby nie patrzeć w GTA V mamy Los Santos i okoliczne wioski, a VI mogłaby być też w SA tylko że San Fierro i Las Venturas ;))
+ +5 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Bartex2 do Bvlv dodano: 22.03.2014, 22:05
To prawda
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Bartex2 dodano: 22.03.2014, 15:36
Może za dużo mam fantazji, ale chętnie bym kupił takie GTA, w którym byłaby większość z miast np.: SA z LV i SF dodatkowo (dobrze zrobionymi oczywiście jak LS) i jak wiadomo jest to ZACHODNIE WYBRZEŻE więc żeby dostać się do VC i LC nie można by samemu polecieć tylko trzeba by było iść na lotnisko jak to możnabyło w San Andreas i może jeszcze do North Yankton (czy jakoś tak :P), no i może frytki do tego.
+ +4 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin do Bartex2 dodano: 23.03.2014, 16:00
Rockstar ma w planach stworzyć kilka miast w jednym GTA, łącznie z tymi, które już są. Niewiadomo kiedy coś takiego się stanie, ale może zaszaleją i będzie to już w GTA VI.
Możliwości mają, doświadczenie też, więc taka wizja jest w pełni realna.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Bartex2 do RAFkin dodano: 24.03.2014, 22:26
To już niech lepiej to zrobią na PS4, a na komputery dobrze zoptymalizują, a nie, że wydadzą jakiś szajs.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin do Bartex2 dodano: 26.03.2014, 21:10
Następne GTA na pewno powstanie na konsole nowej generacji. Niewiadoma jest w przypadku komputerów, ale szkoda by było, gdyby Rockstar definitywnie skończył z wydawaniem gier na pc. Z tego zysk też mają i oczywiście zwolenników także.
Być może jeszcze coś z tego będzie. Jeżeli czas premiery na pc wydłuża się tak znacząco z powodu dążenia do dobrej optymalizacji to nie mam im tego za złe i mogę czekać. Lepsze to niż niedopracowana gry w szybkim czasie od premiery na konsole i wydawanie później co chwilę to nowego patcha, który mało co zmienił.
GTA VI będzie za jakieś około 4 lata, więc przez ten czas technologia pójdzie jeszcze bardziej w górę i pojawią się nowe, lepsze sposoby.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Mofiros2000 dodano: 22.03.2014, 14:51
Poprawka,Liberty city było 3 razy,Los Santos 2 razy,a Vice City 2 razy,chyba nie policzyłeś Liberty City,Vice City Stories.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 45
Mofiros2000 do Mofiros2000 dodano: 22.03.2014, 14:53
Powinni stworzyć coś w stylu GTA:Los Santos Stories
+ +5 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin do Mofiros2000 dodano: 22.03.2014, 15:21
Po prostu nie uwzględniałem wersji dodatkowych, zapomniałem to dopisać. Tak samo jak później już napisałem, że nie liczyłem rozgrywania się czasów w pierwszych GTA (tylko od ery 3D) jak i w dwóch wydaniach Stories, bo nie są to główne wersje, tylko duże dodatki.
Jeżeli liczyć to wszystko to np. Vice City było 3 razy, bo w GTA I też było, a po prostu uznałem, że uwzględnienie wszystkich części nie ma większego sensu. Jedynie erę 3D i HD, bo jeszcze jakoś ze sobą się łączy i więcej wprowadzała.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 28
Bartex2 do Mofiros2000 dodano: 22.03.2014, 15:38
San Andreas Stories chyba raczej :P np. grałoby się Cezar'em czy coś.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 21
cwiercfunciak_z_serem do Bartex2 dodano: 29.03.2014, 22:02
Ja wolałbym w takim przypadku Rydera. Mogli by pokazać przy okazji jak związał się z CRASH i Ballasami;)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 20
Marseo dodano: 31.03.2014, 19:51
Super by było gdyba następna cześć odegrała się w San Fierro albo Las Venturas, ale także nie pogardziłbym zupełnie nowym miastem i światem np parodia Warszawy ale na to nie ma co liczyć :p
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 19
Claude Speed2002 dodano: 08.04.2014, 11:03
Prawdopodobnie będzie współczesne VC ponieważ Rockstar jeszcze nie zrobił przyszłego czasu akcji w GTA9(przynajmniej w tych głównych częściach),a przeszły czas akcji był już w 2-3 GTA(III,VC,SA).
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 33
Sznycel dodano: 10.04.2014, 15:13
Mieliśmy Vice City, mieliśmy Liberty City, również mieliśmy San Andreas i bolączką większości graczy GTA jest to, że Rockstar tylko raz pokazał nam Vice City. No może trzy, jeżeli uwzględnimi Vice City Stories i GTA I, ale wiadomo o co nam chodzi - o erę HD.

A nikt nie rzuci na przykład Londynem? Jeżeli mamy spekulować, ew. wybierać spośród puli miast które pojawiły się w całym dorobku Grand Theft Auto, to czemu by nie wziąc pod latarnię Londynu? Grałem, choć bardzo krótko w London 1969 no i jak to z erą 2D w GTA, nie do końca mi się spodobało, zresztą jak wszystkie GTA z góry widziane (a no nie mówię tu o GTA III, bo tam też jest taki but :) ).

Jeżeli Londyn, no to fabuła też musiałaby być taka, która pasowałaby klimatem właśnie do miejsca akcji. Przyzwyczajony jestem osobiście albo do gangsterki typowo mafijnej, jak to było w większości części GTA, lub gangsterki ulicznej, i bez żadnego zastanowienia mowa tu o San Andreas, i po części GTA V.

Ciężko mi jest samemu pomyśleć, jak mogłaby wyglądać fabuła w GTA VI, którego akcja osadzona była we współczesnym Londynie, lub innym mieście Wlk. Brytanii. Inne miasto/kraj Europejski mi nie odpowiada, bo w sumie ciężko było by wymyśleć dobrą fabułę na przykład dla Niemiec, choć nie ulega to wątpliwości, że nie jest to niemożliwe. Wg. mnie Londyn wypada tu najlepiej, biorąc pod uwagę filmy czy gry, które dzieją się w stolicy Anglii, czy innym mieście angielskim, na przykład The Getaway, czy z filmów część najnowszej odsłony Bonda tj. Skyfall, czy film pod tytułem "Blitz" ze Stathamem w roli głównej. Jeżeli ktoś nie oglądał, to polecam obejrzeć. Myślę, że jest to jeden z produkcji, na których R* mógłby się wzorować, tworząc potencjalną fabułę do gry.

Jak na razie, to myślę, że trzeba cierpliwie poczekać te ładnych parę lat, zanim Rockstar wyda jakąkolwiek notkę co do kolejnej części GTA. Może to będzie VI, może to będzie poprzednia odsłona w postaci prequelu ("[...] Stories"), lub w najgorszym przypadku nic nie będzie.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 10.04.2014, 15:15
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[62.244.***.***]
sdasas dodano: 06.05.2014, 21:07
Niech [***] w jakieś Tajlandi czy coś w ten deseń.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.12.***.***]
El Presidente dodano: 21.05.2014, 18:58
W GTA występują właściwie tylko amerykańskie metropolie i tego się trzymajmy. Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Nowy Your, Miami. To już było. ja bym chętnie zagrał w GTA ulokowane w Waszyngtonie, Seattle, Bostonie czy jakimś mieście w Teksasie.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 27
adrianhonda1 dodano: 15.06.2014, 17:53
Ja praktycznie chciałbym, aby była tradycja, tak jak w przypadku ostatnich odsłon GTA - IV wydana w 2008 roku, akcja się w tym samym czasie toczy, to samo w przypadku V.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.28.***.***]
cocu1 dodano: 27.03.2014, 21:03
Fajnie byłoby pograć w odnowioną graficzne wersję GTA San Andreas
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.190.***.***]
iOskar.pl do cocu1 dodano: 25.06.2014, 16:19
Masz odnowioną graficznie GTA San Andreas, a jest nią GTA 5
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[89.76.***.***]
Troja3 dodano: 28.06.2014, 20:16
Skoro wszystkie miasta w GTA są w stanach to czemu nie dadzą Detroit?
To najgorsze miasto stanów więc można by było cos dowalić w tym guscie
Jak dla mnie to ten typ gangów ulicznuch byłby propsowy
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[178.183.***.***]
mpziom dodano: 07.07.2014, 21:06
Fajnie jaby były prawdziwe miasta na przykład z przed 10 lat.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.193.***.***]
Frank dodano: 16.07.2014, 00:26
Prawda jest taka ,że następnej części GTA spodziewać się możemy najwcześniej za jakieś 2 lata. Moim zdaniem będą to 3 minimum. A co idzie z czasem postęp wszyscy wiedzą jak z roku na rok poprawia się technika. Do czego zmierzam? Do tego że według mnie możliwe jest odtworzenie 3 miast z GTA SA. Tylko oczywiście po przeróbkach i powiększeniu bardzo bym takie coś chciał zobaczyć. GTA V jest dla mnie najlepsza czescią.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.152.***.***]
roki dodano: 17.07.2014, 11:30
gta 6 powinno być może w afryce albo w grecji niewiem jak wy bo powinno być coś nowego
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.152.***.***]
roki dodano: 17.07.2014, 11:34
te nowe gta powinno być na ps3 , xbox 360 , ps4 , xbox one
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[37.152.***.***]
roki dodano: 17.07.2014, 11:38
albo niech będzie gta6 w europie
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
TrebSon dodano: 17.07.2014, 11:45
R* oznajmił że gta6 ma niedziać się w ameryce więc ja obstawiam gta london w teraźniejszości
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
V3NQ dodano: 19.07.2014, 00:31
Można przeprowadzić malutka analizę na przykładzie tego:

Vice City
GTA VI
---> GTA VIce city ;D

Niby nic, mały drobiazg ale może dać dużo do myślenia :)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 11
V3NQ dodano: 19.07.2014, 00:37
Liberty City bylo 4 razy ;D
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.26.***.***]
Kanto dodano: 21.07.2014, 20:07
cCekawe byłoby osadzenie rozgrywki na ulicach MIAMI .
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[83.20.***.***]
CM Punk dodano: 08.08.2014, 12:24
Ciekawe gdyby GTA VI rozgrywało się w Chicago gratka dla Fanów Watch Dogsów i GTA
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 13
sycyliano dodano: 15.09.2014, 12:46
ja bym chentnie zagoscil w czasach gangsterki typu cj`a
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.253.***.***]
orek dodano: 16.09.2014, 21:25
czy gta 6 bedzie na ps3
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[77.253.***.***]
orek dodano: 16.09.2014, 21:27
bo mam ps3 i chce mieć a nie wiem
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[188.47.***.***]
patrykrts dodano: 30.11.2014, 01:30
Moim zdaniem powinni zrobić kontynuacje gta sa. Fabuła była by odnośnie tej z przed 10 lat tylko w ciągu dalszym po zabiciu rydera o smokea.Kto sie zgadza?
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.15.***.***]
gall dodano: 02.04.2015, 11:00
Ja obstawiam Anywhere City (miasto z GTA2)
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 14
maksym6074 dodano: 05.08.2014, 10:15
Po easter eggu z gta V obstawiam gta vc 2 bo w gta V jest strona napisana alfabetem morse'a i po odszyfrowaniu pisze że Tommy Vercetti wróci w 2018 roku
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[185.15.***.***]
brak do maksym6074 dodano: 02.04.2015, 11:03
A czemu akurat Vercetti?
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 30
Matri11110 dodano: 22.03.2014, 22:24
Szczerze mówiąc nie bardzo potrafię pogodzić tego logicznie aby gra, która działa się w vice city, wychwalana głównie za klimat lat 80 działa sie w teraźniejszości. Te czasy dawno minęły i nie powrócą.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[178.37.***.***]
miamiJESTfajne do Matri11110 dodano: 04.02.2015, 15:37
Nie szkodzi, miami w dzisiejszych czasach tez ma swoj klimat, ogladales moze CSI: Miami? Bardzo ladne miasto, ktore swietnie by mozna bylo odwzorowac i nie tylko tereny miejskie ale tez pozamiejskie (sa tam np bagna, rozne mokradła, tereny podmiejskie z domkami ladnymi, oraz te biedniejsze tereny.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[80.51.***.***]
Kristofer87 do miamiJESTfajne dodano: 22.05.2015, 19:36
No właśnie a w gta nie potrzeba ładnych miast. Potrzeba takich które dobrze wyglądają po totalnej rzeźni na ulicach
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.195.***.***]
MrShadow dodano: 23.12.2015, 17:28
A o Anywhere City nikt nie pomyślał,choć Vice City jest bardzo możliwe.Dla niekumatych Anywhere City to miasto z GTA2.(Ale pewnie i tak każdy na gtasite jest obeznany w temacie.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 60
RAFkin do MrShadow dodano: 24.12.2015, 03:34
Było już wcześniej wspominane.
AC nie jest wzorowane na żadnym mieście, najbliższe podobieństwo jest do Nowego Jorku. Sama nazwa też wiele mówi. Dlatego też Anywhere City nie jest uwzględniane.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (43 opinie) Skomentuj

RAFkin

RAFkin

Poziom: 60

Ranking: 1

PD: 28665

Platformy

PC (Windows)
Android

O sobie

The Only Easy Day Was Yesterday

 

 

 

Imię i nazwisko: Rafał

Płeć: Mężczyzna

PSN ID: xxRAFkinxx

Gamertag: xxxRAFkinxxx

Dołączył: 08.03.2014

Dałem plusów/minusów: 223/19

Otrzymałem plusów/minusów: 563/66

Napisałem komentarzy: 328

Osiągnięć zdobyłem: 89/142 (63%)

Oceniłem gier: 14

Napisałem blogów: 9

Napisałem recenzji: 1

Założyłem dyskusji: 15

Aktualnie gram w: Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned (DLC)

Gram/Mam: 8 tytułów

Ukończyłem: 5 tytułów

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.