Home Fanpage GTASite Rockstar Games

CIEKAWOSTKA

[GTA VC] W grze znajdziemy wrak statku.

Blog użytkownika Crrooss

663VCyberpunk 2077 - futurystyczne GTA? 11.06.2018, 18:01 przez Crrooss

CDP Red zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zaprezentował światu najnowszy zwiastun Cyberpunka 2077. Opinie graczy są jednak dość umiarkowane - gra znacząco odbiega od klasycznej wizji klasycznego cyberpunka, bardziej przypominając miks Watch Dogs 2 z serią GTA czy Borderlands. 

 

 

CDP Red był najważniejszym punktem konferencji Microsoftu na targach E3. Z marketingowego punktu widzenia na samym końcu konferencji prezentowane są gry mające wywołać największe emocje, tak było chociażby z zapowiedzią TES VI podczas konferencji Bethesdy, czy Anthem u EA. Można powiedzieć, że to miejsce zaszczytne i honorowe. I rzeczywiście, wejście było bardzo widowiskowe, przypominające ukazanie Watch Dogs kilka lat temu - wrażenia włamania się i zakłócenia pokazu przez grupę hakerów. To jednak było najlepsze co zobaczyliśmy, potem było tylko gorzej... 

 

Klasyczny Cyberpunk

Klasyczne wyobrażenie cyberpunkowego uniwersum to przede wszystkim Blade Runowe futurystyczne, mroczne i deszczowe miasto pełne ulic oświetlonych neonami. W zwiastunie Cyberpunka 2077 nie mieliśmy ani mroku, ani deszczu, jedynie neony oraz futuryzm. 

 

Cyberpunk 2077

Gra została ogłoszona światu 5 lat temu za sprawą krótkiego teasera. Było mrocznie, ponuro, z gęstym charakterystycznym dla wspomnianego Blade Runera klimatem. Chociaż to był tylko teaser, to wzbudził bardzo pozytywne opinie i spowodował, że miliony graczy oczekiwały z niecierpliwością jakichkolwiek newsów dotyczących gry. 

 

To co zobaczyliśmy na konferencji Microsoftu w zasadzie całkowicie łamie wstępne wyobrażenie gry. Jest kolorowo, wesoło, z dużym naciskiem na akcję, strzelaniny czy pościgi - słowem efekciarsko. Taki miks Watch Dogs 2, trochę Borderlands, Far Cry 5 czy GTA V. W zwiastunie wszystko jest ok do momentu w którym w 20 sekundzie metro, którym podróżuje główny bohater wyjeżdża z tunelu. To co się dzieje dalej niczym nie przypomina teasera sprzed 5 lat, Blade Runera, Deus Exa czy wizji świata przyszłości w powieści Futu.re Glukhovskyego. 

Wielki otwarty świat

Po Wiedźminie 3 CDP Red nabrał ogromnego doświadczenia w kreacji sandboxów, w związku z czym z całą pewnością odda w C77 do dyspozycji wielką, otwartą i swobodną do eksploracji metropolię. Na poszczególnych ujęciach, przede wszystkim dzięki ukazaniu akcji za dnia, widać dość dobrze kreacje miasta. Będą i auta latające i te standardowe  trzymające się na 4 kołach, którym z resztą jeździ główny bohater. Cała metropolia przypomina futurystyczne Los Angeles/Los Santos. 

Tym, co może wzbudzać wątpliwości jest zdanie z ukrytej na końcu zwiastuna wiadomości - w grze sterować będziemy stworzoną przez siebie postacią. Mam wrażenie, że w produkcjach, w których twórcy dają nam możliwość wcielenia się w gotową postać, z własną historią, główny bohater jest ciekawszy i zwyczajnie lepiej napisany, czego przykładem są takie postacie jak Nathan Drake, poszczególni bohaterowie z serii GTA czy nasz Wiedźmin. Możliwe jednak, że wspomniane sterowanie postacią stworzoną przez siebie przyjmie formę znaną z Mass Effecta - możemy kontrolowaną przez siebie osobę Sheparda zmieniać do woli, w tym jej umiejętności, jednak koniec końców pozostanie on takim samym niezapomnianym komandorem, jedną z najlepszych postaci jakimi sterowaliśmy w grach. 

 

Rozczarowanie?

Chociaż wiele osób na obronę Cyberpunka 2077 stawia fakt, że wzoruje się na papierowej wersji gry, w której owa jaskrawość, efekciarskość jest cechą charakterystyczną to do mnie to nie przemawia. Cały czas jednak mam nadzieję otrzymania od Redów gry bogatej przede wszystkim narracyjnie. Po doskonałych misjach czy questach z Wiedźmina 3 nie byłbym w stanie wybaczyć polskiej ekipie zmarnowania takiego potencjału i przedstawienia C77 jedynie jako przekolorowanego action-rpg. Mimo wszystko - nie jest to coś na co czekałem. 

 

A jakie są Wasze przemyślenia na temat najnowszego zwiastuna gry? 

 


Oceń notkę:
+ -3 -

Sonda - wypowiedz się!

r e k l a m a

Komentarze (13) Skomentuj Obserwuj

 
Poziom: 55
omosquito dodano: 11.06.2018, 18:31
Po takim dłuższym namyśle yo ten świat dosyć movno mi przypomina ten z filmu Piąty Element. Wam też tak się kojarzy?
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 31
Saladyn21 dodano: 11.06.2018, 18:47
Gra wygląda dobrze, to na razie pierwszy zwiastun, więc nie ma co narzekać. Jedynie o co można mieć żal to to że teaser sugerował właśnie że będzie to gra w klimatach Blade Runnera, ale tak naprawdę nie jest źle. Najważniejsze żeby fabula była dobrze zrobiona, a wtedy to nie ma różnicy, czy gra będzie szara czy tęczowa.
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.254.***.***]
Cyberpunk dodano: 12.06.2018, 07:52
Muszę aż napisać komentarz, żeby powstrzymać te brednie. Po pierwsze Cyberpunk 2077 nie ma nic wspólnego z klasycznym jak to nazwałeś Cyberpunkiem, bo akcja gry osadzona jest w świecie stworzonym przez Mike'a Pondsmitha a nie Philipa K. Dicka. Świat Pondsmitha, jest dokładnie taki jaki przedstawiają REDzi. Pełen przepychu i kolorów, każdy chce być tam wyrazisty, chce się wyróżniać z tłumu. Nie ma tam miejsca na żaden mrok. I ta gra nie wzoruje się na papierowej wersji gry dlatego, że twórcy mają takie widzi mi się, tylko dlatego że ściśle współpracują z gościem, który stworzył ten świat. To nie jest żadna obrona tylko to są fakty. Research nie boli, ale po co szukać informacji skoro można zrobić clickbaitowego bloga w którym się ponarzeka, że coś jest takie jakie powinno być. Sam fakt, że liczyłeś na to iż Cyberpunk 2077 będzie kalką Blade Runnera jest wręcz żałosny, bo od dawna wiadomo, że gra REDów powstanie na podstawie papierowego pierwowzoru. W sumie idąc dalej równie dobrze możesz powiedzieć, że Wiedźmin do ciebie nie przemawia bo nie ma nic z Tolkiena. Trochę więcej profesjonalizmu, pełniąc rolę redaktora, tego typu teksty nie powinny wychodzić spod twojego pióra, a już na pewno nie powinny trafiać na główną...
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Crrooss do Cyberpunk dodano: 12.06.2018, 10:13
Po Wiedźminie 3 uważam, że od Redów można było oczekiwać gry bardziej dojrzałej, klimatycznej po tym zwiastunie wydaje się zwyczajnie jakby celowali w młodszych odbiorców. Taka wizja gry mnie osobiście nie odpowiada, cały czas liczę jednak, że dbałość o szczegóły, bogactwo świata i jakość samej historii wynagrodzi całą efekciarskość. Ma być typowy RPG, a jednak w zwiastunie najwięcej było strzelanin i pościgów.
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[94.254.***.***]
Cyberpunk do Crrooss dodano: 12.06.2018, 10:39
Rozumiem, że możesz mieć własną wizję tej gry, ale to nie zmienia faktu że wprowadzasz ludzi w dezinformację. Porównujesz dwa zupełnie inne światy, mające ze sobą jedynie odrobinę wspólnych elementów. A ta efekciarskość o której wspominasz to jest jeden z fundamentów świata Pondsmitha. Gdyby REDzi robili grę na podstawie Blade Runnera to gra wyglądała by zupełnie inaczej, ale Cyberpunk 2077 to jest zupełnie inne uniwersum.Tym światem panują zupełnie inne zasady, często odwrotne od tych z klasycznego Cyberpunka. Poza tym to miasto w Kalifornii więc niby czemu miałoby tam być mrocznie? Zresztą nie rozumiem tego rozumowania, że gra kolorowa to już nie może być poważna, to jest totalny bezsens, bo nawet filmów jest mnóstwo, które są fajne kolorowe ale jednocześnie są dramatami. Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu ludzi jest nie doinformowanych jeśli chodzi o uniwersum Pondsmitha, ale jednak powtórzę jeszcze raz, pisząc coś na łamach jakiegoś serwisu trzeba przede wszystkim pisać rzetelnie. Sam gdybym nie wiedział nic o świecie CP Pondsmitha, to bym uznał że faktycznie, przecież ta gra w ogóle nie przypomina Blade Runnera, to jakiś badziew dla dzieci. A to jest kompletna bzdura i choć to jest twoje własne zdanie, to wylądowało to na stronie głównej serwisu i wprowadza tylko w błąd, bo autor nie rozdziela dwóch różnych światów, tylko trzyma się stereotypu jednego słusznego świata Cyberpunk.
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 46
Crrooss do Cyberpunk dodano: 12.06.2018, 12:49
Faktycznie błędem było nawiązywanie do Cyberpunka znanego z Blade Runera, jednak pozostałe wymienione problemy pozostają. Po zwiastunie widać jakby gra była płytkim action-rpg nastawionym przede wszystkim na wymianę ognia czy inne sekwencje akcji. Ciężko nie odnieść wrażenia, że Redzi chcą z gry zrobić swoje GTA. Do tego akcja w USA, Redzi najlepiej odnajdują się w klimatach słowiańskich. Tworzenie postaci przez samego siebie również nie nastraja pozytywnie. Chciałbym aby Cyberpunk 2077 wyszedł jak najlepszy, jednak to ekipa która do tej pory zasłynęła tylko z 1 serii gier i jednej gry, która osiągnęła globalny sukces.
//Edytowano 1 raz. Ostatnio: 12.06.2018, 12:51
+ -2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 56
Majek dodano: 12.06.2018, 15:34
Zwiastun #1 - 3x TAK!
Zwiastun #2 - 5x nie...

Tyle w temacie.
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito do Majek dodano: 12.06.2018, 16:25
Eee tam, mi się pidoba, ale co osoba to inny gust.
+ +1 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 12
DannyP do Majek dodano: 12.06.2018, 17:55
Jeżeli mam ocenić zwiastuny to pierwszy zdecydowanie wygrywa. Jest bardzo ładny i klimatyczny. Ale dopiero ten drugi sprawił, że chcę zagrać w Cyberpunk 2077 :D
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 39
Warfikus dodano: 11.06.2018, 18:30
Pierwsze trailery Wiedźmina 3 też były mroczniejsze, inne cienie, koniec końców gra wyszła w jaskrawszym odcieniu i graficznie oszczędnie, choć nadal dobrze, tu widzę to samo, Redzi wystartowali mroczno, ponurze, a tu taki szok :,0
+ +3 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 12
DannyP do Warfikus dodano: 12.06.2018, 18:17
To prawda. Po za tym, autor artykułu wspomina, że w zwiastunie nie ma ani deszczu ani mroku. Przecież to nie oznacza jeszcze, że w grze nie będzie zmiennej pogody i pór dnia. Moim zdaniem kolorowy i jaskrawy zwiastun nie przekreśla szans na uświadczenie w grze mroczniejszego klimatu. Myślę, że będziemy mogli pospacerować naszą postacią podczas deszczu, nocą, ulicami cyberpunkowej metropolii rozświetlonej neonami ;)
+ +2 - [Cytuj] [Odpowiedz]
[91.216.***.***]
Light dodano: 26.06.2018, 00:54
O to wersja rosyjska cyberpunku 2077 ,,cyberrussia''
https://www.youtu(...)Z4wBO4hM
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]
 
Poziom: 55
omosquito do Light dodano: 26.06.2018, 11:01
Zayebiste :)
+ 0 - [Cytuj] [Odpowiedz]

Komentarze (13 opinii) Skomentuj

Crrooss

Crrooss

Poziom: 46

Ranking: 5

PD: 13067

Platformy

PC (Windows)
Android
Xbox One

O sobie

Wielki fan Rockstar Games i wszystkich ich produkcji, z GTA na czele. :)

 

Swoją przygodę z serią GTA rozpocząłem w 2004 roku na GTA 2. Od razu polubiłem tą serię i grając w kolejne części stałem się jej wielkim fanem. Przez wiele lat byłem zwykłym użytkownikiem strony, na przełomie 2013 i 2014 roku rozpocząłem pełnienie funkcji redaktora na GTASite. Od tego czasu tworzę szeroko pojętą treść - zwłaszcza newsy oraz blogi poruszające tematykę zwłaszcza GTA V oraz GTA Online. 

Po odejściu Kuby, od października 2016 roku miałem przyjemność pełnienia funkcji redaktora naczelnego GTASite. Po paru miesiącach postanowiłem odejść ze strony aby pomóc w innym konkurencyjnym projekcie.

Współpracę w rozwoju konkurencyjnej strony zakończyłem w drugiej połowie 2017 roku.

W marcu 2018 postanowiłem wrócić do ekipy GTASite jako redaktor,

 

 

 

Zainteresowania

Gry, motoryzacja, muzyka, filmy, seriale, smartfony, sprzęt

Imię i nazwisko: Mateusz

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 26 lat

PSN ID: DatSheffy

Dołączył: 15.01.2014

Miasto: Gdańsk

GG: 180058

Dałem plusów/minusów: 177/21

Otrzymałem plusów/minusów: 282/39

Napisałem komentarzy: 286

Osiągnięć zdobyłem: 73/142 (51%)

Oceniłem gier: 10

Napisałem blogów: 27

Napisałem recenzji: 1

Założyłem dyskusji: 3

Aktualnie gram w: Grand Theft Auto V

Gram/Mam: 2 tytuły

Ukończyłem: 11 tytułów

X

Informujemy, że strona www.gta.net.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies . W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.